Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Atreus

Dátum: 2008.10.31. 15:55:02
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.31. 15:16:44
A kettes számrendszerben 1000000000 a váltószám. Vagy 1111101000.


Tudod, 10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.
Dátum: 2008.10.31. 15:10:02
Idézet: andrej - 2008.10.31. 13:44:09
byte-kilobyte-megabyte-gigabyte -- mi a szorzószám?
996
1024
1048
1000
A mega és giga között nem 1000?



Ez a kis félreértés azért van, mert a számitástechnikában 2-es számrendszerben dolgoznak (Egy byte 8 bitből áll, ezek szerint 2*2*2*2*2*2*2*2, azaz 256 különböző értéket vehet fel. Egy kilobyte = 1024 byte. (A kilobyte jele: kB) Egy megabyte = 1024 kilobyte = 1024*1024 byte. (A megabyte jele: MB.) Egy gigabyte = 1024 megabyte = 1024*1024*1024 byte. (A gigabyte jele: GB.) Egy terabyte= 1024 gigabyte)

Ellenben a merevlemezek tekintetében a birka ÁjBíEm anno a decimális kilót (megát, gigát) vezette be a saját bájtjaira
http://hu.wikipedia.org/wiki/Byte

Gondolom már mindenkinek feltűnt hogy egy 4,7 gigásnak vett DVD-re csak 4,4 giga adatot lehet rögzíteni

A kérdés pontosan emiatt a probléma miatt pontatlan... Javítandó mondjuk erre: Mi a szorzószám a kettes számrendszerben? Véleményem szerint
Dátum: 2008.10.30. 22:52:45
A Dragon Ball Z sorozatban ki eri el eloszor az ssj szintet?
Vegita
Goku
A Z szeriaban egyikuk sem .
Gohan

*hüppp*

Hydro Globus: én most hajthatatlan leszek, és csakazértis ragaszkodom ahhoz, hogy ez a kérdés törölve legyen...
Mindamellett, hogy a kérdés írója nem vette a fáradtságot hogy használja az ékezeteket, eléggé réteg infó és borzasztóan érdektelen
Dátum: 2008.10.30. 21:48:21
Melyik szereplő táncolt a Barátok köztből a Szombat esti lázban?
Berényi Klaudia *
Kertész Géza
Magdi néni
Vili bácsi

Na de mostmár tényleg *grrrr*...erre csak azt tudom mondani, hogy: A jó édes anyukája hogy van a kedves kérdezőnek?!
Dátum: 2008.10.30. 21:03:47
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.30. 20:59:34
Idézet: Atreus - 2008.10.30. 20:53:12
A Végzetúr játékban mennyi helyes kérdésre kell válaszolni,hogy kérdést irhass a játékba?
30
40
25
20

Ez törlendő


Javítandó.


Legyen úgy, akkor. Amelyik egyszerűbb.
Dátum: 2008.10.30. 20:53:12
A Végzetúr játékban mennyi helyes kérdésre kell válaszolni,hogy kérdést irhass a játékba?
30
40
25
20

Ez törlendő

Melyik focista nem játszik a Manchester United szineiben már?
Phil Neville
Rooney
Gary Neville
Tevez

Ez is simán aktualitását vesztheti. (amúgy Phil Neville...ha esetleg olyan valaki fut bele, aki hasonlóan hozzám annyit ért a focihoz, mint egy kosár pillangó )
Dátum: 2008.10.30. 17:51:50
Addig nyújtozkodj ameddig...........?
élsz
takaród ér
kedved van
bírsz

a takaród ér

Honnan kapta a nevét Muad-dib?
az első megölt áldozata után
egy sivatagi állatról
a jövőbelátó képességéről
az apja után

Attól függetlenül, hogy én nagy Dűne rajongó vagyok, szerintem ez a kérdés eléggé spec.

Hol jár a "20E" busz?
Lehel tér-Káposztásmegyer
Nincs is ilyen számozású busz
Keleti pályaudvar-Kááposztásmegyer ---> minusz á
Újpestközpont-Erdősorút ----> nem Újpest Központ, vagy Újpest-Központ ?

Tök jó, hogy a kérdés feltevője feltételezi, hogy csak budapestiek (és az agglomeráció) játszanak itt. Ahhoz meg inkább nem fűzök kommentárt, hogy mihez hasonlítanám azok értelmi színvonalát, akik nem szavazták ki a kérdést.
Értem én, hogy gyakorlatilag bármit ki lehet keresni a google/yahoo stb segítségével, de könyörgöm, miért áldozzak akár 5 mp-et is ennek a kérdésnek a megválaszolására?

irgum-burgum
Dátum: 2008.10.29. 22:43:30
Idézet: Éjvirág - 2008.10.29. 22:33:24
Természetesen lehet, hogy ebben is, mint sok minden másban, változni fog illetve változik a tudomány álláspontja. Ennek ellenére szerintem semmi baj a kérdéssel, a többség álláspontja szerint ragadozó. De ha zavar, vegyétek ki belőle ezt a szót. Egyébként pedig:

"Mi a Tyrannosaurus Rex? 100% "


Szerintem az információközlés korrektsége miatt vagy kivenni kéne a ragadozót, vagy hozzátenni a dögevőt. Bár úgy gondolom hogy talán sokan nem is hallottak arról hogy esetleg a hatalmas és félelmetes T. Rex dögevő volt.
De ha a kérdésre érkező jó válaszok aránya 100%, akkor hamarosan ki fog esni.

Persze ennél sokkal problémásabb kérdések is vannak, amiket sürgősen javítani / törölni kéne.
Dátum: 2008.10.29. 22:29:06
Volt egy olyan kérdés, hogy "Hány éve született Newton?" Válasznak különböző számok, közte az is , ami még jó lesz 63 napig

Mi a Tyrannosaurus Rex?
Amerikai sörmárka.
Batman egyik ellensége.
Godzilla másik neve.
Egy ragadozó dinoszaurusz faj.

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy a T. Rex korántsem biztos hogy ragadozó volt. Egyes nézetek szerint dögevő volt.

"A világ egyik vezető dinoszauruszkutatója, az amerikai Jack Horner azt állítja, hogy a T. rex egyáltalán nem vadászott. Szerinte a dinoszauruszok erőszakos óriása egy jól megtervezett dögevő volt, melynek életmódja sokkal több közös vonást mutat az egerészölyvvel és a hiénával, mint az oroszlánnal vagy a tigrissel." http://www.origo.hu/tudomany/fold/20010925rossz.html
Dátum: 2008.10.29. 21:47:53
Én úgy vettem eszre, hogy az értékelhetős kérdések éjfél után jönnek...nálam legalábbis így van.
Dátum: 2008.10.29. 21:07:07
Miért kapta II. József magyar király a "kalapos király" gúnynevet?
Mert lemondott a koronázásról és sosem koronázták meg
Mert még a pápa jalanlétében sem volt hajlandó levenni azt ----> jelenlétében
Mert szeméyles címerében egy nyúl volt, és szerette a prémkalpagokat ---->személyes
Mert elzálogosította a koronát és a koronázás évekig nem volt birtokában ----> korona

... és pontok a mondat végen

Ki volt az első ember párja a Biblia szerint?
Éva
Isten
Ádám
Géza

Gyerekek, és ez átment a szűrőn??
... Értem én hogy gőzgép, de mi hajccsa?

Melyik könyvet írta Arthur Koestler?
Sötétség délben
Átváltozás
A sziget
Árnyasvölgy

Melyik könyvet nem Michael A. Stackpole írta?
Vadászok
Sötét Ármány
Harcos : Riposte
Harcos : Coupé

Itt sajnos megint műveletlenségemről teszek tanúbizonyságot. Sajnos még soha nem hallottam a fentebb említett úriemberekről.
Nagyon népszerűek, és részei az alapvető intelligenciának?
Dátum: 2008.10.29. 20:45:22
Idézet: A motyogók védője - 2008.10.29. 20:38:24
Nem tudom lehet hogy igazad van mert ha Istent (a keresztényt)akarom megnevezni akkor nagy...
De nem hiszem hogy ez gond lenne..


Azért erre ne vess mérget! Akad itt egy-két nagyon éles szemű játékos/aktív fórumozó

(Nem akarok bántani senkit. Többek között magam is próbálom szűrni a kérdéseket, és jelezni ha hibát találok.)
Dátum: 2008.10.29. 02:34:21
Idézet: Rammstein - 2008.10.29. 01:50:25
Melyik volt a legnagyobb vitorlás hadihajó típus?
brigg
korvett
fregatt
sorhajó

Ez ellen a következő cikket találtam:
"A vitorlás hadihajók közül nem tudom melyik a leggyorsabb, a gyorsnak tartott amerikai Constitution fregattról 14 csomós csúcssebességet említenek."
Nekem ez meggyőző volt,főleg úgy,hogy én is a fregattra emlékszem...amúgy sorhajó a megoldá...


De itt nem a legnagyobb a kérdés?
Dátum: 2008.10.29. 00:33:02
Honnan származi a tengerimalac?
Ausztrália
Afrika
Délkelet-Ázsia
Dél-Amerika

csak egy k betűt hiányolok

Milyen jellegzetessége van Ady Endre verscímeinek?
mindíg szerepel szerelmének neve
kisbetűvel kezdi őket
Majdnem mindegyik három szóbol áll
mindíg szerepel benne égtáj

A mindig nem hosszú í-vel írandó, szóból 2 ó. Gondolom a 3. válasz nem véletlenül kezdődik nagybetűvel

Mekkora volt Magyarországon az eddigi legnagyobb nyeremény a hatos lottón?
2.956.307.455 Ft
3.456.347.546 Ft
2.958.307.350 Ft
2.456.728.230 Ft

Sajnálom, törlésre ítéltem ..

Melyik nem igaz az alábbiak közül?
A paralelográmmanak két párhuzamos oldalpárja van.
A rombusz minden oldala egyenlő.
A négyzet egy olyan rombusz, amelynek minden szöge merőleges
Van olyan téglalap, amely nem trapéz.

Paralelogrammának ... betűcsere.. Hát nem mondom, hogy rögtön ment a válasz ...kb 1996-ban találkoztam utoljára ezekkel a szavakkal

Melyik NEM sörmárka?
Ballantines
Becks
Steffl
Heinekken

Végre egy kérdés ami igazán szimpatikus de a Heineken csak egy k, bármennyire is jó sör

Folytasd! Aki korán kel,....................
ezüstöt lel.
bronzot lel.
aranyat lel.
gyémántot lel.

Az utolsó két kérdésnél egy kicsit gondban voltam. Nem 2+2 és társai szintű kérdések, de kétségtelen, hogy törhette volna a kobakját egy kicsit többet is a tisztelt kérdésfeltevő. Végül is jónak ítéltem, de kíváncsi vagyok mások véleményére is. Ti hogy döntöttetek volna? Vagy mi legyen a sorsa az előszűrőn a hasonló kaliberű kérdéseknek?
Dátum: 2008.10.28. 15:28:24
Idézet: _WHITE_ - 2008.10.28. 15:03:04
Melyik városban van a Sun Set Boulevard?

Chicago
New York
Los Angeles
Manhattan

Sunset az egybe van... sztem



Igen, Sunset, és Sunset Blvd van Bronxban is, ami New Yorkban, NY van. Feltételezem a kérdés feltevője Los Angelest jelölte be helyesnek (és a kaliforniaira gondolt)
(Los Angeles van Texasban is, méghozzá kettő )
Dátum: 2008.10.28. 15:20:46
Idézet: Repro - 2008.10.28. 15:11:28
Off. Ez nem oldja meg a vastag betűt?


Nem.
Idézet: Repro - 2008.10.28. 15:11:28

Mit csináltál Atreus?!


Úgy látszik az Erő sötét oldala bosszút áll tudatlanságomért *hüpp*

Nem csináltam semmit, csak pár szaggatott vonalat gépeltem be..., amint az a feljebb lévő hozzászólásomban látszik is..

Elnézést kérek mindenkitől! Nem volt szándékos, nincsenek anarchista indítékaim.
Dátum: 2008.10.28. 15:11:41
Idézet: Kocos - 2008.10.28. 14:59:59
Idézet: Kocos - 2008.10.28. 14:59:59

Viszont a Palpatine szócikk alatt megtalálható hogy tényleg a Naboon született.. Francba, itt kellett volna kezdjem
http://hu.wikipedia.org/wiki/Palpatine


Nekem az remlik, mintha az elso reszben Amidala lenne a kiralyno Naboo-n, Palpatine meg a szenator. De nem teljesen tiszta a kep nekem se. Mindenesetre en Naboo-ra tipeltem volna.


Jól emlékszel, Amidala volt a királynő, és Palpatine a szenátor
Dátum: 2008.10.28. 14:38:37
Idézet: Hydro Globus - 2008.10.28. 11:16:20
Nem hiszem, aki látta a filmeket, az tudja, hogy:

1.) A Tattooine annyira félreeső, ott tuti nem
2.) A Nabooról nem jöhetett mert Naboo első szenátora (asszem ez a jó szó) az éppen Amidala volt a Köztársaság felé, és addigra ő már kancellár volt a Tanácsban
3.) A Halálcsillag addigra meg sem épült.

És nem hiszem hogy tudsz 10 olyan embert mutatni nekem, akinek van lehetősége Internethez jutni de nem látta a SW-t...


Nos, logikád szerint a kérdést bebuktad..Megjegyzem én is hasonlóképpen gondolkodtam, de a kérdés feltevője szerint a Naboo a helyes.
Mellesleg végigolvastam Wiki Sithekről szóló nem kifejezetten minőséginek nevezhető szójegyzékét is. Csak annak ajánlom aki szeret szenvedni
Egy szó nem esik arról, hogy Darth Sidious hol született...
http://hu.wikipedia.org/wiki/Sith

-------
Viszont a Palpatine szócikk alatt megtalálható hogy tényleg a Naboon született.. Francba, itt kellett volna kezdjem
http://hu.wikipedia.org/wiki/Palpatine

Különben tudok 10 olyan embert mutatni, aki aktív internethasználó, és szerintem még azt sem tudnák megmondani ki Luke Skywalker, vagy Han Solo


(nem tudom miért jelent meg félkövéren az utolsó két mondatom )
Dátum: 2008.10.28. 02:28:27
Na, még egy, amit már nem lehetett értékelni:

Melyik bolygón született Darth Sidious? (Star Wars)
Naboo
Halálcsillag
Coruscant
Tatooine

Nem túl spec kérdés ez?
Dátum: 2008.10.28. 02:10:45
Idézet: Darun - 2008.10.28. 01:53:17


Atreus: kiderült egyébként hogy olyan kérdést se "érdemes" feltenni amire mindenki tudja a választ, 100%-os helyes megfejtési arány mellett ui. pont úgy kidobja a rendszer mintha a válaszok 75%-a rossz lenne! Ezen én is fennakadtam sajnos!
A rendőrautós kérdést még szerencsére nem kaptam meg, de azért... nem vagyok benne biztos hogy ez minden megyére igaz!


Melyik futballcsapat körüli eseményekről szól a "Régi idők focija" című 1973-as magyar film?
Budapesti Vörös Lobogó SE
Minarik Ede AC
Csabagyöngye SC
Lampiongyári Kinizsi FC

Csak én nézek túl kevés filmet vagy ez tényleg spec kérdés???


Darun


A 100% helyes válasz kiesésen megdöbbentem ... , bár ha belegondolok van benne logika

Rendőrautós kérdésre meg talán azért írta azt, hogy (általában)

A focis kérdéssel kapcsolatban sajnos én is fogalmatlan vagyok. El is ismerem, hogy ez a sport nem hoz izgalomba, max a VB-t nézem...