Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2009.11.12. 10:47:36
Üdv!

Az ókori világ hét csodája közül melyik a legfiatalabb?
Rodoszi Kolosszus
Pheidiasz olümpiai Zeusz-szobra
Epheszoszi Artemisz-templom
Alexandriai világítótorony*

Alapvetően jó kérdésnek gondolom, csak merem azt feltételezni, hogy wikipédia nélkül nagyon kevesen tudnák a helyes választ. Tudni, hogy 7 csoda volt, ismerni a csodákat? Szerintem alapműveltség. De ismerni a megalkotásuk dátumát?

Let
Dátum: 2009.11.11. 18:04:25
Üdv!

Mi az a televízió?
A víziló afrikában honos rokona! Mára már kihaló félben!
Képek és hangok, távoli helyen való együttes vételére szolgáló készülék!*
Általában poharak és étkészletek tárolására használt, üveges szekrény!
Egy halucinogén anyagot tartalmazó növény, amely elfogyasztása után képeket láthatunk!

Ez a kérdés megüti a kvíz szinvonalát? Felkiáltójelek!


Let
Dátum: 2009.11.10. 16:04:18
Tiszteletem!

Melyik híres amerikai városból indult a Guns 'N' Roses?
Párizs
Bukarest
Los Angeles*
Budapest

Melyik híres, amerikai városból és a többi válasz európai város? Mi ez ha nem szájba rágása a helyes válasznak?

Hány lapos a magyar kártya?
A válaszok között ott a 32 és a 36 is. Mindkét válasz helyes.
... is használatos 32 vagy 36 lapos kártyacsomagot a magyarság körében magyar kártyának nevezik.

Néhány változatban a VI-os is szerepel, így egészül ki 36 laposra a csomag

Én a 36-ot jelöltem, a kérdező szerint 32 a helyes válasz.

Let
Dátum: 2009.11.08. 20:03:04
Üdv!

Talán a számok formájáról van szó?


Let
Nem biztos, hogy teljesen ide tartozik, de azt hiszem leginkább az utolsó mondat miatt (mellyel teljesen egyetértek) meg szeretném osztani másokkal a véleményem.
Meglepőnek találom, hogy manapság mennyire erős az ellenségképünk. Gyakorlatilag minden konfliktus során előjön a démonizáció, azaz a másik fél ellentétes véleménye miatt támadásnak érezzük azt amit mond. Aki bennünket támad, az pedig gonosz.
Meglepőnek találom azt is, hogy az emberek mennyire realistának gondolják maguknak egészen addig, amíg nem éri őket veszteség. Ilyenkor megmutatkozik az idealizmus, nem képesek belátni, hogy milyen rendszerben, milyen országban élnek. Pedig azt hiszem, mindenki tudja, hogy itt hogyan mennek a dolgok. Úgy gondolom, mi magunk is, egyrészről a hallgatásunkkal, másrészről az aktív részvételünk okán a probléma részesei vagyunk. Ha mindenki elítéli a korrupciót , akkor mégis miért működik annyira - főleg a tanult emberekkel teli nagyvárosokban?
Ma magyarországon az átlagember nem magyar terméket vásárol, mert a külföldi olcsóbb, mégis problémásnak látja a magyar gazdaság helyzetét. Az átlagember szegénynek gondolja magát, minden történelmi és térbeli távlatot figyelmen kívül hagyva. Alig 100 éve még nem járt mindenki télen meleg ruhában, aludt fűtött helyen, kapcsolta fel a villanyt, használt gázt, vagy mikrót ételmelegítéshez, sőt! Még ma is, magyarországon is vannak olyanok, akiknek nincs mit enniük, fagyoskodnak és napról napra élnek. (A KSH szerint legalább 5 szegénység definíció van)
Ma Magyarországon a négy és félmillió magánszemélyből minden harmadik magánszemély (1,43 millió fő) minimálbért vallott be. Nem értem, hogy gondolhatja azt a legtöbb magyar, hogy ezek után ennyi luxuscikkel (természetesen a luxus definíciója viszonylagos) szegények lennénk. Csak a "gazdagok" férhetnek hozzá a következőkhöz: Plazma TV, autó, cigaretta, mikró, rendelt étel? Ezek csak a föld lakosságának kisebbik része szerint NEM luxuscikkek. Mennyire látjuk magunkat és a helyzetünket (társadalmunk helyzetét) reálisan?
Mire is szeretnék kilyukadni?
Szerintem érdemes átgondolni a következőket. A rendszer gyengéinek kihasználása ma elfogadott -sőt, néha dicséretes- dolog. Ha kiderül, ha nagy nyilvánosságot kap, az nem. Ha valaki megkapja azt, amit egy másik ember megkap, természetesnek véli, sőt, tovább megyek, úgy gondolja, hogy őt még a másiknál is több illeti meg.
Platón és Arisztotelész szerint az erkölcsi kiválóság a bölcsesség kedvelő (másképp: filozófus) ember sajátja. Miért várjuk el, hogy a politikusaink, a világunk jobb legyen mint mi vagyunk? Ebben a társadalomban az sikeres, aki minél kevesebb energia befektetésével minél nagyobb eredményt ér el - a cél pedig szentesíti az eszközt. Ilyenkor természetesen ténylegesen szétválik a morál és az etika, az egyén és a társadalom képe jóról és rosszról. Én úgy látom az átlagember addig mer elmenni, míg úgy hiszi, hogy megúszhatja. Felteszem a kérdést: vezetőink miért lennének jobbak? A rendszer miért lenne morálisan jó?

Tisztelettel, abban a reményben, hogy senki sem érzi eszmefuttatásomat támadásnak maradok
Let

Ui: Én úgy látom, hogy egy moralizáló ember ott húzza meg a vonalat, hogy nem akar másnak ártani (ergo egy vállalkozás nem gonosz mert fenn akar maradni). De egyébként belátjuk-e cselekedeteink hatását? Ven-e elég beleérző képességünk, hogy meglássuk, mikor is ártunk a másiknak? És végül: képesek vagyunk-e ezt az egész társadalomra vetíteni?
Dátum: 2009.11.08. 10:42:19
Szervusz!

Nem értem. Ezt a kérdést már jelezték.
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,196.620#hsz4186

Let
Dátum: 2009.11.08. 10:41:15
Üdv!

Milyen fagyi "hű de finom" a pancsoló kislány c. dalban?
A hideg fagyi.
Az olvadt fagyi.
A csokifagyi.
Az eperfagyi.*

Lehet, hogy rosszul tudom, de a dalban nem szerepel fagyi.
http://www.zeneszoveg.hu/dalszoveg/11006/enema/pancsolo-kislany-zeneszoveg.html


Let
Dátum: 2009.11.06. 12:51:52
Üdv!

Maximum hány vadászatot lehet egyszerre indítani?
13
20*
akármennyit
7

Gyorsítás?

Üdv
Let
Dátum: 2009.11.02. 14:44:12
Tiszteletem!

A következő kérdésekkel találkoztam.

Hogy hívják Obelix kutyáját?
Tutifix
Asterix
Idefix*
Kutyix

Mirnixdirnix
Eredetileg Idefix, Egyes fordításokban Bokafix vagy Töpszlix, esetleg Kutyagumix is szerepel sok helyen. Előfordul még Kutyix néven is. Obelix apró termetű, de igen eszes kutyája.

Tehát több válasz is helyes.

Mit nem használnak a lángos elkészítéséhez?
élesztő
liszt

cukor*

Az élesztőt hagyományosan langyos tejben, kis cukorral meg kell futtatni.

Üdv
Let
Dátum: 2009.11.02. 12:59:10
Üdv!

A cápának melyik részét főzik meg levesnek?
fejét
bőrét
farkát*
szemét

A kérdező nem a cápauszony-levesre gondolt?


Let
Dátum: 2009.11.02. 09:56:50
Üdv!

0. A robot nem árthat az emberiségnek, és nem nézheti tétlenül, ha az
emberiséget veszély fenyegeti.
http://mek.oszk.hu/00000/00056/html/128.htm

Let
Dátum: 2009.10.30. 13:19:29
Üdv!

Melyik naptár nem létező?
Kinai-naptár
Gergely-naptár
Busmann-naptár*
Julianus-naptár


Busman vagy angolosan Bushman. Apró elírás.



Let
Dátum: 2009.10.30. 09:52:43
Tiszteletem!

Ki irta a "Családi kőr" cimű verset?
Arany János
Nagy lászló
Petőfi Sándor
Wörösmarthy Mihály

2 helyesírási hiba.

Milyen lény a Gyűrűk Urában szereplő Gollam?
Goblin
Hobbit*
Gnóm
Szmélgol

Elfogadta helyes válaszként a "Hobbitot", de biztosan ez a helyes válasz?


Üdv
Let
Dátum: 2009.10.28. 20:02:52
Üdv!

A következő kérdésbe botlottam:
Kit javasol az MDF az EU parlamenti képviselői posztra?
Kovács Pistike ( a szomszéd utcából)
Herényi Károly
Bokros Lajos*
Dávid Ibolya

Kovács Pistike?


Üdv
Let
Üdv!

A hozzászólás már nem aktuális.


Üdv
Let

Ui: Ezentúl jobban áttanulmányozom, mik is történtek itt korábban!
Tiszteletem!

A jelentés már nem aktuális. Lásd Rokamoka tanácsát - akinek egyébként köszönöm!


Üdv
Let
Dátum: 2009.10.24. 14:33:43
Tiszteletem!

Van valamilyen különös oka annak, hogy mikor prémium tag lévén elküldöm az új karakterképet, elfogadják, majd visszavált a régire?



Let
Dátum: 2009.10.24. 13:57:40
Üdv!

Elnézést kérek, hibásnak jelöltem egy jó kérdést - rosszul emlékeztem és az első hivatkozás ami a válasz kidobta is rosszul adta meg a választ!
Köszönöm wacker!


Üdv
Let


Ui: Mivel a jelzés értelmét vesztette, töröltem!
Dátum: 2009.10.21. 19:10:01
Üdv!

Már nem aktuális.


Let
Tiszteletem!

Ha megdobnak kővel, mit kell tenned a keresztény erkölcsiség szerint?
le kell lőnöd a támadód (megszabadítva őt a további negatív karmától)
képletesen "dobd vissza kenyérrel" (vagyis tégy jót vele)*
mosolyogva és szilárd belső békével eltelve kell pépesre verned a támadód
vissza kell dobnod száraz kenyérrel (jó keménnyel)




Let