Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2009.11.16. 14:41:46
Tiszteltem!

Egy részről megértelek benneteket, de miért gondoljátok etikátlannak, hogy a cég növelni akarja a bevételét, a játékosok meg pénzt hajlandóak adni előnyökért? Vagy az ezzel való seftelés zavar benneteket: őszintén érdekel.
Szerintem -mint már írtam valahol- a való világ szabályai, trendjei itt is érvényesek. Természetesen nekem sem tetszik minden, ami kint történik, de azt hiszem nem mondok újat, hogy sokan személyes támadásnak és etikátlannak itélik meg a portyázást is....


Let
Dátum: 2009.11.16. 14:30:47
Üdv!

Elfogadom a véleményed, sőt, azt hiszem, meggyőztél. Egy dolog azonban kérdéses, mennyire veszi a Beholder figyelembe ezeket az alternatív megoldásokat, és ehhez igazítja-e az árpolitikáját?
Én egyébként pontosan a RND helyett, valamilyen hivatalos megoldást szeretnék; Endyr felvetéseit nagyon jónak találom.

Let
Dátum: 2009.11.16. 14:21:48
Üdv!

Értelek. De szerinted mennyiben áll érdekében a Beholdernek ennyivel olcsóbb lehetőséget felajánlani?
Másrészről, ha én, vagy a többség a maga x pakliját féláron adja, te mennyire fogod tudni a tiedet eladni? A piac nem biztos, hogy az elképzeléseink alapján fog alakulni....
Még valami, a tippem az, hogy egy kód legalább 1 pakli ára lesz.

Let
Dátum: 2009.11.16. 14:03:26
Üdv!

A többség (ugyan nem túl nagy fölénnyel) de arra szavazott, hogy minden ötödik pakliban legyen, ne pedig minden pakliban.

Azt hiszem, hogy a kérdőív kérdése így szólt:
Legyen minden paklihoz kis ajándék, vagy minden x-edikben nagyobb.
Véleményem szerint jelen szavazás kérdése a -jövőbeni (?) - relikviák, prémium szolgáltatások vásárlásának módszere, nem az, -ami szerintem egy promóció lebonyolításának részlete- hogy termékkapcsolásos vásárlás esetén melyik a legkedveltebb bónusz.

Jeriko: Értelek. Csupán az kérdéses számomra, hogy a játékosok milyen formában adnának ki szívesebben pénzt.


Let


Rodrigez:
Esetleg egy olyan kiegészítés lehetne, hogy mondjuk aki legalább 500 követ vesz a talin, akkor kap egy kódot, annak lehet sokan örülnének, ti is jól jártok, dől a lé, ügyfelek is elégedettek lesznek, mindenki boldog

Azt hiszem pont az ilyen "brainstorming" határozhat meg egy, a jövőben könnyebben elfogadható prémium rendszert. Csak annyit fűznék hozzá, hogy ha átlagban 4000 Ft (4 kiegészítő pakli valószínűsíthető kedvezményes ára) tartalmaz egy kódot, akkor kb. 5000 Ft befizetés után járhatna egy kód. 500 őskő 13 forinttal 6500 Ft.
Dátum: 2009.11.15. 21:19:24
Üdv!

A városépítés zseniális ötlet, az pedig, hogy globális eseményekkel lenne az egész összekötve, még jobban tetszik, valódi dinamizmussal töltené meg a játékot.
Személy szerint örülnék neki, ha egy szövetség -a kalandokhoz hasonlóan- maga adhatná meg városa leírását. Lebegő város, kristály város, stb.
A manakonstrukció mi, ha nem az akarat manifesztációja, ilyen hatalommal pedig ki mondhatja meg mit alkothatsz? Szóval a Manakonstrukció is juthatna -szerepjátékos- szerephez.


Let

Ui: Egyébként nekem egyelőre nem elérhető a Manakonstrukció.
Dátum: 2009.11.15. 20:59:07
Űdv!

Nem tudom cél-e a karakterek közötti különbségek csökkentése? Legalábbis eddig mennyire volt ez érezhető cél?


Let
Dátum: 2009.11.15. 19:49:17
Üdv!

Mielőtt rossz irányba terelődne egy alapvetően békés véleménycsere, rögtön közlöm, hogy részemről nem akarok senkit sem megbántani.
Megértem, hogy sokaknak problémás fizetni egy játékért.
Az élet nem habostorta. Remélem azért itt egy játékban nem nehezítjük meg egymásnak! Hunzs: akkor, amikor valaki előnyhöz jut, a többiek lemaradnak, ergo hátrányba kerülnek. Csak az nem mindegy, legalábbis nekem nem, ezt ki hogyan éli meg. Van akinek sokkal erősebb a veszteségérzete, gondolom ezt nem kell magyaráznom.
Valamilyen áthidaló megoldásra mindenképp szükség van - azt hiszem ezért van ez a fórum. A találkozó talán rendezi az ügyet.


Let
Dátum: 2009.11.15. 19:36:32
Szervusz!

Értelek, elfogadom, hogy ez egy jelképes jutalom a személyes részvételért. Megértem, hogy az a véleményed, hogy ezt más módon ne lehessen kiváltani.
Végszónak annyit mondanék, hogy úgy látom megint nem csak egy medálról van szó, hanem földrajzi, anyagi korlátokról, játékrendszerről.


Let
Dátum: 2009.11.15. 19:06:23
Üdv!

Értelek, de alapvetően nem látok különbséget az ősköves tárgyak és prémium illetve ereklye vásárlás között. Pénzért előnyre tesz szert a játékos. Mindezt a többi, nem fizető, illetve kevesebbet fizető játékossal szemben teszi. Azt hiszem az, hogy nem lehet őskőért ereklyéket venni, egyszerűen az ingyen játszókat védi, hiszen sokak félelme (?), hogy gyorsan 2 kaszt alakulna ki és a lemaradtak, a "páriák" hamar megunnák a játékot. De azt hiszem már most is mindenki karakterlapján látszik, hogy mennyit költ a játékra.
Megosztanád, miért gondolod azt, hogy őskőért egyáltalán ne lehessen relikviát venni? Kíváncsi vagyok, lehet, hogy meg tudsz győzni.

Almási Viktor kontra Hunzs témában. Én már most is Paypal - lal fizetek. Virtuálisan fizetni azonnal megérkező előnyökért azt hiszem egyszerűbb, mint rendelni Kanadába (postán, stb. befizetni) és kifizetni a szállítás költségét. Szerintem még szélesebb körben kellene elérhetővé tenni mindent, ami "semmi mérhetőt nem ad", illetve egyszerűsíteni kellene a kényelmi eszközök vásárlását és szélesíteni kellene az elérhető prémium szolgáltatási kört.


Let

Ui: Úgy gondolom, hogy nem feltétlenül szimpatikus hozzáállás pénzért mindent egyszerűen megvenni (és nem megdolgozni érte), de azt hiszem egy játék kényelmi funkcióinak megvásárlása nem etikátlan. Személy szerint nekem 3 gyerekkel és 2 munkahellyel minden egyszerűsítés jól jön. Remélem ezzel tolerálhatóbbá válik a véleményem!
S hogy mennyiben érintik a fentiek a találkozó témáját? Remélem ezekre a felvetésekre az alkotó(k) érdemi választ ad(nak).
Dátum: 2009.11.15. 16:16:55
Üdv!

Nem lenne rossz, ha a kereslet és a kínálat találkozna. Kérdés az, hogy lehet-e olyat, hogy a vásárlás után odaszólok a sornak: Akar valaki féláron egy kiegészítő paklit? Nekem nem jött be.


Let
Dátum: 2009.11.15. 13:57:56
Tiszteletem!

Azt hiszem ide tartozik, hogy a Haladóknak fórumrészen belül szavazást indítottam "Végzetúr vásárlás" topic alatt "Mit tartasz az ereklyék, kényelmi eszközök, prémium fejlesztések legmegfelelőbb fizetési módjának?" kérdéssel.


Let
Dátum: 2009.11.15. 13:45:43
Üdv!

Tiszteletem a topic megnyitójának, de annyira foglalkoztat a kérdés, hogy egy szavazást indítottam a vásárlással kapcsolatban.

Let
Dátum: 2009.11.15. 13:40:06
Kiváncsi lennék arra is, hogy játékostársaim hogyan vélekednek arról, mennyire jusson szerep a játékbeli erőforrásoknak (CSP, LE, stb.) vásárlás során.

Módosítás: Ereklyék alatt Relikviát értettem. Sajnos elkalandoztak a gondolataim írás közben. Elnézést kérek!
Dátum: 2009.11.15. 13:24:12
Tiszteletem!

A kérdésem már nem aktuális. Köszönöm!

Let
Dátum: 2009.11.15. 09:41:32
Tiszteletem!

Egyetértek Rokamoka. Egyrészről a játékbeli erőforrások elköltése és egy legalább 5000 forintos (mivel átlagosan legalább ennyi kell, hogy egy kódot kapjon az ember) készpénzes vásárlás között szerintem különbség van. Természetesen a játékbeli erőforrások növelése ugyancsak pénzbe kerülhet.
Én azt szeretném, hogy minél több kényelmi eszközt (ereklyét, stb.) tudjak közvetlenül, őskőből venni. Lehet, hogy ezzel egyedül vagyok, de ha lehetne én nem vásárolnék paklikat, hanem egyszerűen közvetlenül megvenném az ereklyéket. Az előző hozzászóló saját bevallása szerint is játékbeli erőforrásokból megkapta és már régen használja, amire én legalább 10.000 forintot fogok szánni. Már ha legalább 1 kódot kapok ennyi pénzért...

Még valami: McPaul érzései megértem, még ha nem is értek egyet vele. Energiát fektetett valamibe, amit aztán könnyen (és itt nem azonos a véleményünk) megkaphat bárki. Ahhoz tudnám hasonlítani az esetet, amikor egy barátom 200.000 forintért vett egy plazma tévét, majd egy hónap múlva az már 120.000 forint volt. Nem a világ esküdött össze ellene - a leértékelés és kiárusítás is azért van, hogy a szolgáltató több bevételt generáljon, növelje az eladásai számát. Az elégedett vásárlók köre is bővül, hiszen többek számára válik elérhetővé egy termék. Ha ezt a jelenséget végzetúrban nem vette észre valaki (lásd gyorsítás), akkor azt hiszem nem jól optimalizál. A való világ trendjei itt is érvényesek.
Ez itt nem utópia; bár azt hiszem ezzel nem mondtam újat.


Let
Dátum: 2009.11.15. 09:08:41
Üdv Bulldog666!

Mi Fehéroroszország f_ő_v_á_r_o_s_a?
Varsó
*Minszk
Moszkva
Bukarest

De ezt miért így kell k_é_r_d_e_z_n_i?


A "rosa" miatt. Azt hiszem nem fogadja el a rendszer. Én is megpróbáltam fővárossal kapcsolatos kérdést feltenni, és nem engedte elküldeni.


Let
Dátum: 2009.11.15. 09:04:05
Szervusz Bottom30!


Szemantikailag (és ha pl. a sporteseményket nézzük) valóban 1 győztes van. Ellenben általában három díjazott! A kérdés tehát valóban hibás, habár a közmegegyezésen alapuló értelmezés eltér a "tudományostól", és mindkettőnek van létjogosultsága. Én neked adok igazat, bár nem tudom, hogy ez jelent-e valamit.


Let
Dátum: 2009.11.15. 08:55:17
Tiszteletem!

Néhány gyöngyszemre bukkantam.


Hogy hívják a matematikában ezt a képletet: a2 + b2 =c2 ???
Pitagoras téteel*
Mindkettő
Nincs is ilyen
Thales tétel

A helyesírási hiba mellett tagadó válasz. Mindkettő??? Másrészről azt hiszem már szerepel, jobb megfogalmazásban!


Mikor adták le az első S.O.S jelzést és honnan?
1755. dec. 3. Oroszország mellett egy kis sziget
389. aug. 36. Núbiai sivatag
1876. jan. 16 Egy New York-i hotelből
1912. ápr. 24. Titanic*

Megdöbbent, hogy valaki képtelen utánanézni a pontos adatnak, majd elfogadják, sőt, ez a kérdés ezután még bent is marad!
Az 1906. október 3-án Berlinben megrendezett nemzetközi konferencián az angol Marconi Wireless Company és a német Telefunk megegyezett az SOS, mint segélykérő jelzés használatában. A jelzést először 1909-ben alkalmazták, amikor a Slavonia elnevezésű hajó bajba jutott

http://konyvtar.csorna.hu/tudod-e-.html
http://www.geographic.hu/index.php?act=napi&id=5737

A közhiedelmmel ellentétben a Titanic esete nem az első volt - mindenesetre a leghíresebb és ez a jelsorozat elterjedését nagyban segítette- amikor az S.O.S. jelsorozatot adták le segélykérésként.

http://hu.wikipedia.org/wiki/RMS_Titanic

Megjegyzem, hogy bosszantó gyorsítás miatt azonnal 2 kérdést elbukni más ember tévedésén. Még valami: 389. aug. 36. Núbiai sivatag??????

Kinek nincs show-ja valamelyik Tv csatornán?
Kinter Oszkár*
Sebestyén Balázs
Erdélyi Mónika
Joshi Barat

Elavuló bulvár kérdés. Show?


Let
Dátum: 2009.11.13. 14:01:26
Üdv!

Milyen anyag okoz fényjelenséget a fénycsövekben?
wolframszál
folyadék
vákuum
gáz*

A vákuum nem anyag.
A vákuum egy olyan térbeli térfogat, ami lényegében nem tartalmaz anyagot

...jóllehet egy tér soha nem lehet teljesen üres.



A vákuum az üresség, a semmit nem tartalmazó tértartomány neve

http://www.enc.hu/1enciklopedia/fogalmi/fiz_atom/vakuum.htm


Let
Dátum: 2009.11.13. 09:21:31
Üdv!

Hány főíz van a japánok szerint?
4
12
5*
3

Nem rossz kérdés, csak nem gondolom, hogy az alapműveltség része lenne. Tudtam rá a választ, de például a google sem dobja ki a megfejtést.


Let