Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2009.12.22. 21:07:19
Üdv Prisma!

Én is egyetértek veletek.
Az eredeti cél az volt, hogy a körbeépítést, aránytalanul nagy bónuszokat kezeljék.
Sajnos sokakat fog ez az új rendszer hátrányosan érinteni.
Fontosnak azt tartom, hogy ne egymást hibáztassuk, ne menjen el rossz irányba a beszélgetés.


Let
Dátum: 2009.12.22. 20:56:41
Szervusz!

Ha visszaolvasol, Miklós azt írta, hogy sávosan legyen kialakítva a rendszer, azaz alacsony szintű karaktereknek is elérhetőek legyenek (szintjükhöz mérten) nagyobb bónuszok.
Természetesen még nem tudom, mit talált ki, a végső szó az övé.


Let
Dátum: 2009.12.22. 20:21:35
Üdv!

Összegzés:

2 kérdésről beszéltünk a topicban.

Epikus tárgyak (alacsony szintű karakterek és magas szintű epikus tárgyak kapcsán)

Szövetségi bónuszok (körbeépítés kapcsán)

Epikus tárgyakat Miklós karakter szinthez szeretné kötni, először pedig a szövetségi bónuszokat ugyancsak szinthez kötötte volna.
Sikerült megváltoztatni -legalábbis a szövetségi bónuszok kérdésében- a véleményét, elfogadja, hogy azok, akik "megdolgoztak" a szövetségi bónuszokért, ne szintjük, hanem teljesítményük alapján kapják a bónuszt.
A vélemények abban térnek el, hogy szerencséhez, vagy összes építéshez szerencsésebb a bónuszokat kötni.


Végleges döntés egyik kérdésben sincs, ezért van kérdőív.


Let
Dátum: 2009.12.22. 18:56:04
Üdv Prisma!

Tulajdonképpen mi is indokolja, hogy különböző feltétele legyen az epik korlátnak, mint a harci bónusznak?


Az, hogy valaki rengeteg LE-t áldoz azért a szövetségi bónuszért, pedig a szintje alacsony.
Kérlek, ne térjünk vissza a kezdetekhez. Annyiban tér el a véleményed, hogy te összes építéshez, mások szerencséhez kötnék a bónuszt.
A szövetségi bónuszok és az epikus tárgyak külön kérdés.
Miklós már külön kezeli, és szerinte sem jó a szint alapú korlát szövetségi bónuszoknál.

Akit érdekel, olvasson vissza.


Let

Ui: Valóban még ennél komolyabb problémák is akadnak. A változtatás, ahogy mondtad biztos - remélem lehet tompítani a veszteséget.
Dátum: 2009.12.22. 17:28:46
Üdv Viktor!

Mint már korábban írtam, nem ezen a fórumon találták ki a butítást.
Az elején a változtatást szinthez szerette volna Miklós kötni, ami egyaránt rossz lett volna az alacsony szintűeknek, a pókoknak, VF-eseknek, és a több milliót építő magasszintű karaktereknek.
Ez a fórum arról szólt, hogy Miklósnak jelezzük, kell egy olyan alternatíva, ami minél kevesebb embert érint hátrányosan, úgy hogy közben megfelel a kritériumoknak. Ő pedig az un. körbeépítés ellen akar fellépni.

Szóval a változtatást már eldöntötte Miklós.


Let
Dátum: 2009.12.21. 17:33:36
Tiszteletem!

Utolsó után.

Vagy ez igaz, vagy az, hogy a manakonstrukttal mégiscsak van valami munka, tehát erőfeszítés.


Szerinted miért lehet csak naponta egyszer használni? Nem azért, mert mindenki naponta többször, korlátok nélkül használta, és hirtelen megugrott a szövetségek összes építése?

Pont te vagy rá a példa, hogy tudod, hogy fontos erőforrást válthatsz ki manakonstrukcióval. Hiszen eddig is így tettél.

Nincsen alacsony szintű karakterem, de hogy jön ez ide? Attól még ismerhetek ilyeneket, pl. a szövetségünkben is vannak jócskán.


Ezt sajnos bírálnom kell. Hogy hívják az a fordulatot, amikor valakit nem érint egy probléma, de mégis érzelmi azonosságra akar építeni?
Demagógia.

Ha nem lenne erőfeszítés, akkor minden manakonstruktos szövetségnek kizárólag maxos épületei lennének.

Azok is lennének, ha nem korlátozná őket a napi egy konstruálás.

Elmesélek egy történetet, egy zen mester mesélte egyszer nekem.
Ha lovon ülsz, és megállít egy ember:
Hé ember, mire vagy ilyen büszke? Csak egy szamáron ülsz!
Az ember nevet egyet, megy tovább.

Megállítja a következő, megkérdezi:
Hé ember, mire vagy ilyen büszke? Csak egy szamáron ülsz!
Ilyenkor már érdemes elgondolkodni a kérdésről.

Ha pedig megállít a következő és megkérdi:
Hé ember, mire vagy ilyen büszke? Csak egy szamáron ülsz!

Akkor szállj le arról a roh.dt szamárról!


Let
Dátum: 2009.12.21. 17:18:32
Tiszteletem!

Egy utolsó hozzászólás.
Kiterítettük a lapjainkat. Nem mi kezdtük, hanem Miklós akar változtatást.
Megértelek Prisma, azt szeretnéd, hogy minél kevesebben kerüljenek ki vesztesen a változtatásból. Szerintem ennek a törekvésnek van értelme, különben nem is válaszoltam volna. Mint írtam, látok rációt a javaslatodban, még ha formájával nem is értek teljesen egyet.

Mostantól másokra bízom az ötletelést, végül Miklós dönt. Remélem én is, hogy nem lesznek vesztesei a korlátozásnak, és tud igazságos lenni.


Let
Dátum: 2009.12.21. 17:06:07
Üdv Prisma!

A szövetségnek ugyanis mindegy, hogy miből épít a karakter.


Nem a szövetség fejlettségét szükséges mérni, hanem azt, hogy mennyire jogosan kap valaki bónuszt úgy, hogy nem áldozott érte erőforrást.
A manakonstrukció pedig nem erőforrás.
Az pontosan annak kiváltására van.

gyaníthatóan minden pókot


Próbálod kiterjeszteni másokra is a kérdést. De mennyivel jobb megoldás egy póknak szinthez kötni a bónuszokat?
Olvass vissza. Pont a pókoknak nem tetszett ez.

A szerencse köztes megoldás a-nem-építek-semmit-de-bónuszokat-kapok, és a sokat-építek-de-manakonstrukcióból között. Sajnos többek szerint mindkettő hibás. A manakonstrukció többszörösét kitermelte az értékének a te esetedben is; az épületek magad szintjével és főleg diverzitásával.

Általános mérőszámok kellenek. Még egyszer: A manapontból építés pedig akkor sem lesz komoly erőfeszítés, ha még ezerszer leírod amit eddig.


edit: Nekem is el kell fogadnom, hogy 1.200.000 kút 400.000 Le-es feltöltése nem hozza azt az eredményt, amire számítottam. Miklós döntéséhez alkalmazkodni kell.
Dátum: 2009.12.21. 16:29:26
Üdv!

Nem lenne ingyenes, építeni kellene hozzá.


Jól példázza, mennyire nem logikai alapon közelíted meg a kérdést. Te mondtad, mennyire elérhető a manakonstrukció. Elismerted, hogy létezik körbeépítés, azaz manakonstrukcióból építenek, nem lélekenergiából.

Ezekután kész lennél jutalmazni a körbeépítőket, csak azért, mert a te karakterednek nem számít a szerencse tulajdonság.

Tudtommal a játék elsődleges -nem megújuló- erőforrása a lélekenergia. Ezekután egy ettől legalábbis részben független mérőszámtól tennéd függővé az új rendszert. A manakonstrukció azzal teremt előnyt, hogy lélekenergia nélkül is építhet valaki. Ez már magában elősegíti több és magasabb szintű épület építését. Nem hiszem, hogy még jutalmazni kell azt, aki nem hajlandó Lélekenergiát költeni.
Megint eljussunk oda, hogy valaki kiváltja a szövetségi bónuszok elérését - mostantól manakonstrukcióval?

Nem jó ötlet.

A cél: mérhetővé tenni az erőfeszítést, amit a karakter szövetségi bónuszok megszerzéséért tett (mert Miklós változtatni akar, és először szint szerint korlátozta volna a bónuszokat, ami sokakat hátrányosan érintett volna). A manapontból építés pedig akkor sem lesz komoly erőfeszítés, ha még ezerszer leírod amit eddig.


Let
Dátum: 2009.12.21. 16:00:18
Üdv Prisma!

Márpedig az tény, hogy egy fix összeg annál nagyobb százaléka egy másik összegnek, minél kisebb a másik összeg. Tehát minél gyengébb egy karakter, annál nagyobb százalékát kell a megszerzett LE-nek kidobnia az ablakon (értsd: szerencse növelésre).


Eddig is érthetők voltak az érveid.
Szerintem egy olyan rendszer, ami a manakonstrukciót jutalmazza, kontra a valóban elköltött LE-vel (szerencse) számoló nem jó.
Nem az a cél, hogy megnézzük, ki tudott többet varázspontból építeni, hanem hogy ki áldozott többet meg nem újuló erőforrásból (lélekenergia) egy lehetséges fejlődési irány oltárán. Pontosan újra "ingyenessé" és hibássá tenné a rendszert az, hogy ki lehet váltani ezt.

Tulajdonságot akarok növelni? LE
Szakértelemet akarok növelni? LE
Tárgyat veszek? LE
Szövetségi bónuszok? .....

Szerinted a válasz: Manakonstrukció.

Ez pedig remélem belátható, hogy hibás.


Let

Ui: egyébként nem mi, fórumozók találtuk ki, hogy megváltozzon a rendszer. De ugyanakkor nem lenne etikus úgy tárgyalni, hogy saját érdekeinket szem előtt tartva újra igazságtalan rendszert építünk fel.
Dátum: 2009.12.21. 13:07:45
Üdv Darah!

A szövetségek és akadémia kérdéskörre áttérni szerintem egy kicsit korai.
Gyakorlatilag az is a szerencse mellett szól, hogy nem lehet kiváltani, ahogy Mortimer írta. Minden karakter eldöntheti, hogy belefektet-e bizonyos mennyiségű lélekenergiát vagy nem.
Szerintem sem szabad olyan feltételeket szabni, melyek számításba vesznek egy csak akadémiával megszerezhető, magas szintű szakértelmet.
Ilyenkor esély lenne rá, hogy aránytalanul sújt sokakat a változtatás.

Birka:
Let. 400k nyers léből 87-es szerencséd lehet, az azért nem csibefasírt 2x szinten!
Amennyiben 1,5-el osztjuk, úgy kaphatsz 58/58-at véd/támra, szerintem nem rokkantál bele, cserébe letettél valamit! (Lehet pont ez lenne a megoldás a kis emberek nagy szövikben érv mellé?)

Igen, jól összegzel (egyébként 28. szintre lesz meg). Én el tudnám fogadni, számba véve azt is, hogy alacsony szintű a karakterem és "eredetileg" a szövetség összes bónuszát megkaptam volna.


Let
Dátum: 2009.12.21. 11:07:15
Üdv Darah!

A karakterem 26-os szintű. Nekem vállalhatónak tűnik.
Éppen nagy kutat töltök, és el tudom fogadni azt is, hogy nem kapom meg a maximális bónuszt, még ha 400.000 tiszta LE-t (1.200.000 építés) töltöttem is a kútba, ehhez pedig 6 szintnyi tervezés és 2 hónap játék kellett.
Ennek ellenére kíváncsi vagyok mások véleményére.


Let


Prisma:
Szerintem most nagyon személyesen kezeled az ügyet. Én egy ideig nem fogok reagálni arra, amit írsz.
Mindenki döntse el maga, hogy lélekenergiából, vagy varázspontból való építéshez szeretné kötni a szövetségi bónuszokat. A szerencse konkrétan jelzi, mennyi nem megújuló erőforrást fektetett valaki szövetségi épületekbe.
Dátum: 2009.12.21. 10:46:39
Prisma!

Eljött a pillanat, hogy emlékeztesselek, egyedül vagy a véleményeddel.
Ellened:
Mortimer, Ricardo, FaustOne, Birka, Darah, Let .
Szóval nem túl elegáns Mortimer -t személyében támadni.


Let

edit: Tehát -egyelőre- nagyjából egyetértünk a szerencséhez kötésben. Birka javaslatához ti mit szóltok?
Dátum: 2009.12.21. 10:44:27
Üdv Prisma!

Értelek, de egy megújuló erőforrással összevonni a teljesítményt, rossz irányba viheti el a rendszert, hiszen
Mi lesz azokkal, akiknek nincs manakonstukciója?
Még inkább erősödne a manakonstrukció szerepe.

A tulajdonságokra elkölteni a LE-t és manakonstrukcióból építeni lenne az új rendszer. Építéshez LE-t költeni csak szükségből, alacsony szinten lenne értelme.
A kút LE-ből töltése büntetéssé válna.


Let
Dátum: 2009.12.21. 10:36:14
Üdv Prisma!

Szerintem félreértetted, ő is (Ricardoval, Birkával etc. együtt) szerencséhez kötné a bónuszokat.
Ezt egyébként én is támogatom. Valóban
egyetlen hiteles mérőszáma annak, hogy ki mennyi LE-t épített



Let
Dátum: 2009.12.21. 10:23:29
Üdv FaustOne!

Bocsáss meg, de "Az epikus tárgyak elérhetőségétől" eljutottunk a szövetségi bónuszokig. Még erre sincs konkrét megoldás.
Most azonnal egy új témába vágsz - bajnoki?
Nem tartom jó ötletnek, mert csak zavart kelt, illetve nem lehet érdemben egyszerre több problémát rendezni.
Nem szerencsés összevonni ennyi kérdést, de lehet, hogy te máshogy gondolod.

Térjünk vissza a szövetségi bónuszok / epikus tárgyak kérdéshez, ha egy mód van rá.

Let

Edit: látom, te is módosítottad a hozzászólásod. Örülök, hogy egyetértesz.

Rod: Nem jutunk egyről a kettőre, ha azt elemezzük ki, amit -mint már írtam- nem is a fórumozók találtak ki.
Dátum: 2009.12.21. 10:02:14
Üdv!

Itt a vonatkozó részlet.

Várható fejlesztések 2
1. hozzászólás - 2009.07.28. 14:59:54
Várható fejlesztések

- ha egy alacsony szintű kari "köré épitenek" egy szövetséget, nem profitáljon teljes szinten a védőfalból és gyakorlótérből: legfeljebb szint/2 érvényesüljön, tehát egy 4. szintű kari csak +6 támadást és +6 védekezést kapna meg.



Mivel ez sokakat érdemtelenül hátrányosan érintene, legyen az alacsony, vagy magas szintű, a hozzászólók azt próbálták/próbálják kifejteni, hogy ha már lesz változtatás, ne szinthez, hanem teljesítményhez legyen kötve. Formája természetesen változik, de ezzel senki sem akar senkit korlátozni. Ahogyan én látom, többen eljutottak oda, hogy formát akarnak adni a homunkulusznak.

Let
Dátum: 2009.12.21. 09:55:41
FaustOne!

A hozzászólók abból indultak ki, hogy lesz változtatás. Ott van a fejlesztési listán, nézz utána. Nem itt a fórumon született meg az ötlet.
Pontosan azt mondták sokan, hogy ne szinttől, hanem teljesítménytől függjön a szövetségi bónusz.
Azt hiszem nem olvastál kellően vissza.


Let
Dátum: 2009.12.21. 09:44:00
Tiszteletem!

Mindenkinek szeretném figyelmébe ajánlani Miklós bejegyzését!
Nem csak odafigyelt arra amit írunk, hanem figyelembe vette a többség véleményét és hajlandó ezek alapján változtatni a sajátján.


Hálás vagyok minden hozzászólónak
Let
Dátum: 2009.12.21. 09:39:34
Üdv Prisma!

Konstruktív, jó ötletnek tartom a képleteket, jó alapnak, hogy valamerre el lehessen indulni.

Harci bónuszokat csak (összes építés)/5000 + 15 -ig lehessen használni


Azaz +75-ös bónusz csak 300.000-es építés mellett szerezhető meg. Ebbe akkor beleszámítana a manakonstrukció is.
Értem. Azért is emlegettünk szerencsét, mert meghatározható az is, hogy ennek 77-es szerencse feleltethető meg (299034 LE). Ekkor az számítana, tisztán mennyi Lélekenergiát költött valaki arra, hogy szövetségi bónuszokhoz jusson.

Nem tudom mi lenne a jó megoldás, de mint már írtam, jó alapnak gondolom a képleteidet.

Köszönettel
Let

Ui:
Ricardo
Én a klánbónuszok korlátozását jogosnak érzem

Mint olvashattad, az hozzászólók el tudnának fogadni egy olyan módosítást, ami teljesítményhez és nem szinthez kötné a szövetségi bónuszokat..