Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Let.

Dátum: 2010.05.05. 08:39:24
Üdv!

Mit jelent a gakranhasznált FAQ kifejezés?
Faraday Atomhutatási Vállalat
Frequently Asked Questions. (Gyakran Feltett Kérdések)*
Furcsa Aranyos Kurafi
Semmit.

Semmit. Egyszerű válaszok. Elírás. Jelölt.


Let
Dátum: 2010.04.29. 20:25:11
Üdv!

Építésekben is meglátszik a különbség. Van olyan karakter aki már 1.000.000-t épített.
A 300 Csp behozhatatlan előnyt jelent helyes kvízválasznál, amit én is megcéloztam. Törlök V4-ről, remélem legközelebb ilyen problémák nem lesznek.
Én úgy gondolom szignifikáns előny több kategóriában, hogy volt akiknél a kezdő CSP 300 és nem 100 volt.
Erről nem a játékosok tehetnek.


Let

Ui: Majd legközelebb jobban felkészülök. Így is rontottam 3-at, de reméltem még be lehet hozni. Esetleg ha mindenki megkapja a +200 Csp-t talán még kompenzálni lehet. Én nem várom meg, sok sikert mindenkinek!
Dátum: 2010.04.28. 12:18:07
Szia Awenhai!

Esetlegesen az is megoldást jelenthet, ha a kvízzel szerzett medálok száma korlátozva lenne. Például 6 darabra. A további hat csak olimpiával érhető el.
Természetesen az olimpia megreformálása után.

Mely egyébként -bár lehet, hogy más már felhívta rá a figyelmet- ma kellett volna, hogy legyen.

Én személy szerint azt tartanám még opciónak, hogy X számú helyes válasz ne legyen összefüggésben kvízmedállal. Legyen 1500 válaszonként egy százalék biztos abból a tízből. Így 15.000 helyes válasz után már mindenki megkapná a 10%-ot.



Let

Kocos: Szerintem annyira szűk rétegről lehet szó, hogy az nem szignifikáns. Úgy érzem, el van túlozva a kérdés, a rossz példa ellenére.
Dátum: 2010.04.28. 12:08:03
Tiszteletem!

Szerintem tényező, hogy a helyes kvízválaszok, ergo feltett kérdések is időbeli korláttal rendelkeznek.
Egy két éve indult karakter egyértelmű előnyben van. Ez számomra nem probléma, csak tagadhatatlan tényező.

Idézet: Awenhai - 2010.04.28. 11:43:38
Mindenesetre csak akkor járhasson a helyes kvízválaszokért automatikusan kvízmedál, akármilyen léptékben is, ha a scriptet már agyoncsapták. Ja, és a helyes kvízválaszok számának nullázása után, régi scriptes előnyt ne használjon fel senki.

Ez pedig azt jelentené, hogy a te rendszered miatt mindenki korábbi teljesítménye kétségbe van vonva. Véleményem szerint ez elég szélsőséges megoldás.

Talán azt is meg számításba kell venni, hogy nem biztos, hogy cél kellene, hogy legyen, hogy mindenkinek legyen medálja.
Ezzel gyakorlatilag a játék egy komoly célját tennék semmissé.

Idézet: Miklós - 2010.04.28. 11:11:10
Én azért írtam, hogy inkább kérdésfeltevéshez kötném, mint kérdésválaszoláshoz, mert utóbbi scriptelhető, előbbi nem, tehát könnyen az jöhetne le a dologból, hogy a kvízért már nemcsak +10% jár, hanem kvízmedál is, akkor még "kötelezőbb", még inkább scriptelni kell.

Én úgy gondolom, hogy botor gondolat állandóan visszatérni ahhoz, hogy milyen is a kvíz és minek is kvízelni. A játék része. Kötelező? Annyira amennyire portyázni és vadászni kötelező.
Amíg lesz bármilyen virtuális előnye a kvíznek, lesz ok arra, hogy valaki csinálja. Akár scripttel, akár anélkül.

Let
Dátum: 2010.04.23. 11:11:33
Tiszteletem!

Nem tudom másokkal is így van-e de hónap végén őskövet befizetni nehezebb gyerekek és család mellett.
Esetleg lehetséges lenne a kérdőívbe legközelebb betenni, hogy mikor induljon a szerver (néhány napnyi különbségekre gondolok csak)?


Let

Razor: Szerintem mivel azonos feltételek mellett indulunk, a verseny nem sérül. Ha a gyors világtól függetlenül (más világokkal összehasonlítva) nézzük, akkor emiatt gyengébbek lehetnek a vadászatok, de a többi indulóhoz képest nem.
Az én karakterem egy "rendes" világon sok szinttel 40. szint alatt van és majdnem 9.000.000 Le van benne, minusz a ktg csökkentő szakértelmek. Itt ez mégsem számít, a feltételek azonossága miatt.
Ennek ellenére lehet, hogy Miklós mást gondol.
Dátum: 2010.04.21. 11:01:22
Üdv!

Most láttam meg, hogy holnap lejár a jelentkezési határidő az eseményre.
Lehetne róla szó, hogy a kvízolimpiához, vagy a gyorsításhoz hasonlóan a mai, vagy a holnapi napon esetleg értesítés érkezzen?

Nekem meglepő, mennyire kevesen jelentkeztünk a hármas világon.
Kiváncsi lennék egyébként, hogy ennek mi lehet az oka.

Let
Dátum: 2010.04.21. 10:36:08
Szervusztok!

Engem személy szerint érdekel, lehet, hogy a ti érdeklődésetekre is számot tart.
A vegzetur.hu regisztrálva lett a http://pagerank.g-easy.hu/ - n. A lap alján megtaláljátok a kis mérőt, ami pillanatnyilag azt jelzi, hogy a vegzetur 4/10-en áll.
El tudom képzelni, hogy az oldalt optimalizálják a keresőmotorokra.

Így néz ki:


Let
Dátum: 2010.04.19. 22:32:39
Üdv!

A probléma az, hogy egyenlő feltételek elbírálása nem működhet olyan alapon, hogy a szolgáltató a csalásra alapoz.
Azaz lefordítva: nem várhatod el, hogy azért mert valami scripttel megoldható, a szolgáltató ne valósítsa meg. A céljuk az, hogy a játékot fejlesszék.

Szerintem lehetnek még finomítások, ha sokan igényelnek valamit, akkor biztosan lesz még változtatás.

Nekem első dolgom lesz őskő vásárlás után megvenni a szolgáltatást, két okból.
Egy, mert könnyebbé és kényelmesebbé teszi a játékot.
Kettő, mert azt látom, hogy a fejlesztők nagyon jó úton haladnak. Számít nekik, hogy hogyan játszunk.

Egyébként nem csak magam miatt veszem meg, hanem mert honorálom, hogy törődnek az igényeinkkel. 350 őskő vásárlása esetén az az 50 őskő kb. 720 forint. Ha átváltozott valamennyi kiégett őskő, arányosan kevesebb. Ez is egy újabb lépés egy kényelmesebb, egyszerűbb játék felé.

Ha nem mondtam volna: Köszönöm.


Let

Ui: Közben Birka is kommentált és egyetértek vele, azt hiszem nagyjából ugyanarra gondolunk.
Dátum: 2010.04.18. 23:38:35
Üdv!

A korábbi hozzászólásaimat töröltem.
Nem vívok szélmalomharcokat. Illetve buddhista lévén fenntartom a lehetőségét, hogy bennem van a hiba, hogy tévedtem, hogy félreértettem a dolgokat, hogy túlreagáltam.
Ebben az esetben azok bocsánatát kérem, akiket bármilyen módon megbántottam.

Ami engem megriasztott, az annak a lehetősége, hogy a helyzet eszkalálódik. Aki alaptalannak gondolja kérem nézze el nekem, és mentő körülményként olvassa el korábbi hozzászólásaimat, hogy -remélhetőleg- nem vagyok egy szélsőséges, vádaskodó, rosszindulatú ember.

"Ha ég a ház ne gyújts be."


Let
Dátum: 2010.04.18. 22:06:32
<törölve>
Dátum: 2010.04.18. 21:56:43
<törölve>
Dátum: 2010.04.18. 21:53:55
<törölve>
Dátum: 2010.04.18. 21:49:10
<törölve>
Dátum: 2010.04.17. 16:48:27
<törölve>
Dátum: 2010.04.16. 16:10:59
Tiszteletem!

Megoldást jelenthetne esetleg a kínzókamra fejlesztésére, ha a baráti portya illetve portya egyéb apró jutalmakkal járna, nem LE-vel (ami lehetne attól függően, hogy kihívás, vagy portya különböző).

Én személy szerint azt tartanám reálisnak, ha a kennel egy relatíve könnyebben elérhető szinten tenné elérhetővé az állatok nevelését, aztán a szintenként elosztható bónuszok száma csak szignifikáns építés után változna. Így V3-on többeknek elérhetővé válna az egyedivé tétel, de nem alakulnának ki hamar komoly különbségek.


Let
Dátum: 2010.04.16. 03:52:35
Üdv!

Továbbá jelezném, hogy kitolódott a torony birtoklásának időpontja (ma 03:45, tegnap 03:37). Ez egyrészt hatással van a tervezésre, másrészt jó lenne tájékoztatást kapni, most mi is a helyzet. Korábban ha jól emlékszem 03:10 volt a váltás időpontja.


Let
Dátum: 2010.04.07. 14:28:20
Üdv Nasdfil!

Én inkoherensnek tartom amit írsz, de azt hiszem ez most nem is számít.
Jómagam a stílust tartom elsődlegesnek, úgyhogy akkor szoktam kommentálni, amikor valaminek a stílusa tetszik, vagy nem tetszik.
Két dologhoz azonban szeretnék is hozzáfűzni valamit.

Akkor talán nem lenne átskinnelés, és mindenféle trükközések a kinézettel - mondjuk jellemzően ezt is azok használják, akik amúgy is scriptelnek, és nem csak gyorsításra és reklámkilövésra szolgál a legtöbb - de itt az alapk azért elvárhatóak.


Nem vagyok programozó. Ennek ellenére csináltam egy skin-t. Néhány óra kellett csak hozzá, hogy megtanuljam az alapokat - szeretek tanulni.
Nem hiszem, hogy azok után, hogy Miklósék is kihirdették, hogy várnak ötletes skineket, nem lehetne egy sajátot alkotni.
Elképzelhető, hogy hibáztam, amikor blokkoltam a hirdetéseket, kérésre ki is veszem.

Nem mellesleg a minap megkérdezték tőlem, hogy hogyan nyertem kvízmedált. Első kérdés: Script?
Csak a tisztesség kedvéért, 500-600 körüli idővel eddig egyszer sikerült. Most meg? Simán lehet hozni vele a medált.
De meg lehet nézni az időimet, szeptember óta 4 (!) alkalommal volt 49 helyes válaszom, mindig 47 felett voltam. Volt, hogy 50 helyes válasz sem volt elég jó.
3 ember ha egymást segíti konferencián, akkor könnyen megvan 600 alatt, főleg, hogy vannak akik több világon játszanak és utolsónak hagyják a fő karakterüket.
Én úgy érzem Miklósék figyelmeztetései megtették a hatásukat és a csalók visszaszorultak. Nem mintha ettől könnyebb lenne medált szerezni. Sok az okos és gyors játékos.



Let
Dátum: 2010.04.07. 13:44:13
Üdv!


Itt egy kép, hogyan jelenik meg vadászat közben a térképrészlet megtalálása.



Let

Edit: Valószínű, hogy az első néhány vadászat (vagy a mai napon?) alkalmával nagyobb eséllyel találunk részletet. 3 szövetségi társam talált az első 2 vadászata alatt egyet.
Dátum: 2010.04.07. 02:06:35
Mindenkinek sok sikert az eseményhez!
Dátum: 2010.04.06. 15:55:56
Üdv!

Mondjuk valóban erős túlzás együtt kezelni a böngészőt gyorsító illetve közvetlenül a játékra ható dolgokat. De én is megláttam a párhuzamot.

Engem az érdekelne, hogy mi van azzal a névtelen tömeggel, akik nem szólnak hozzá a dologhoz?

Superadminman: Egy szakértelem megoldást jelentene. A helyes kvízválaszhoz kapcsolt bármilyen előny (lásd "A Térkép"), azonban sokakat újra a script elővételére sarkallhat. Mondjuk szerintem jelentősen kisebb réteget, mint most.


Let


Ui: Az is érdekelne mi van azzal a néhány névtelen pitiáner figurával, aki csak lepontoz, nem szól hozzá. Szólalj már meg kuka. Igen, te!
Örvendek az egyoldalú beszélgetésnek, de gombot nyomogatni a három éves lányom is tud... <lol>