Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Izdubar

Oldal: 123456
Dátum: 2009.09.01. 19:18:24
Valami ilyesmi kérdéssel találkoztaM: HONNAN SZÁRMAZIK A TENISZ?
A helyes válasz Franciaország, de én Angliát jelöltem.

El is mondom miért:
'A tenisz egy francia eredetű ütős labdajáték (jeu de paume) angolok révén továbbfejlesztett változata.'

Szerintem akkor inkább Anglia a helyes. DE MINIMUM NEM EGYÉRTELMŰEK A VÁLASZLEHETŐSÉGEK.
el lett fogadva a zikuratos kérdésem.
jihááááááájee:)

KÖSZI
kösz szépen, akkor elküldöm.
Üdv,


Szerintetek ez jó?


Mik a zikkuratok?

dél-egyiptomi piramisok
sintoista szentélyek Japánban
lépcsős toronytemplomok Mezopotámiában
maja piramisok a Yucatán-félszigeten
köszi
am hol ez az adatbázis?
Lehet kicsit durva voltam, de akkor is reformálásra szorul a rendszer, főleg ezzel a spec dologgal. Nem jó, úgy látom sokan gondolják így, az értelmesebbje. Nehogy már egy kvíz a buta embereknek kedvezzen...
Hagyjátok rájuk....
úgyse csinálják vissza, amit nem engedtek át. és szinte semmit nem engednek...csak amit maguk az értékelők írnak. ezért van ennyi xar kérdés. Meg ezért van 50 helyes válasz a kvízolimpián 400 mp alatt. Ismerik már az összeset. Nem kellenek az újak és minden lehetséges xarba belekötnek, mivel úgy van kialakítva a rendszer, h bele lehessen.
Nem érdemes ezzel a kvízkérdésírással fpglalkozni...csalás az egész.
Sokkal xarabb kérdések jönnek folyamatosan(NEM 1-2!), mint amiket nem fogadnak el. inkább azokkal foglalkoznának. közröhej az egész kvíz így...
Igaz azt mondtam, h lezártam, de ez már nevetséges, ezt nem bírom.
Még jó, h eddig pénzt nem öltem bele, mert ha ilyen az egész, mint ez a kvízrendszer...
(mondjuk abból is kezd elegem lenni, mhogy portyázás során egyszerűen nem bírok győzni, pedig -a szinthez képest- csak lényegesen gyengébbeket támadok)

Az a legnevetségesebb, hogy még azelőtt, hogy az ember kérdést írhatna...kapunk egy kérdőívet, amiben megkérdezitek azt is, hogy jó-e ez a kvízrendszer. Természetesen én is arra mentem, hogy igen, most egész máshogy gondolkodom.

na pá
KÖZRÖHEJ...
:D:D
ti ezt tényleg komolyan gondoljátok? Ezt az egészet így kitalálni...pfff
Nem azért írtam őket, hogy töröljék, semmi gondom ezekkel a kérdésekkel, csak ugyanannyi erővel, hogy az enyém nem lett elfogadva, ezekbe is bele lehetne kötni.(amúgy is Damon Hill a kedvenc pilótám:))
Nekem nincs bajom sem az évszámokkal, sem a specifikus kérdésekkel, sőőőt...
annál jobb minél nehezebb kérdések vannak...

Nekem a rendszerrel, az értékeléssel és a kettős mércével van bajom, legfőképp ezt a spec körös feltételt tartom ésszerűtlennek, betarthatatlannak.

Amúgy a témát lezártam, többet nem írok erről, úgy gondolom leírtam mindent ami szükséges, talán még többet is.
Sajnos a kérdéseimre, felvetéseimre választ, úgy érzem nem kaptam.
Elmentem vadászni...
18 alkalomból kigyűjtöttem néhány szembetűnően érdekes kérdést...


Mi a "háromcsíkú razbóra" és mi jellemző rá?
(fa)Virginiai varázsmogyoró.Nevét a mogyorót védő gobókról kapta melyen 3 van. Magassága: 3-4 méter
(hal)Többnyire ezüstös színű, 110 miliméter hosszú, származása: Borneó, Szumátra
(lepke)Háromcsíkú medvelepke, 12-18 mm. Színezete kiváló riasztó szín.Olykor a szõlõn is kárt okoz.
(nyílméreg béka), változatos rajzolatú képviselõje a háromcsíkú famászó.Maximális nagysága 27 mm.

Melyik évben indult útjára a Túlélők Földje levelezős szerepjáték?
1992
1989
1991
1994

Mi a silbak jelentése?
Baktérítő kis bolygója
Őrszem
Germán mitológia
Vas fűrészbak

1582-ben bevezették a Gergely-naptárat. Milyen nap követte 1582. október 4-ét?
október 15.
november 1.
október 4.
október 5.

Melyik drágakő nem vörös?
rubin
pirop gránát
citrin
jáspis

Hol született Damon Hill?
Svájc
Anglia
Németország
Ausztrália

Mikor halt meg David Gemmel?
2006
2000
1948
1994



Melyik hal az, amelyik íváskor visszatér a tengerből a szülőhelyére, egy édesvizi patakba?
lazac
csuka
ponty
pisztráng


SZERINTEM MIND OLYAN, AMIRE csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.




A végére pedig grátiszként egy hibás:

Melyik országban gyártják a "Douwe Egberts" kávét?
Hollandia
Magyarország
Svájc
Csehország

A helyes válasz úgytudom Hollandia, ennek ellenére Magyarországot fogadja el.



Összegezve ez a kvíz egy tök jó ötlet, ami feldobhatná a játékot, de a megvalósítás pocsék, egyenesen undorító...az értékelők a saját szájuk íze szerint fogadják el a kérdéseket, rendszerint az alapján, hogy a válasz elérhető-e a goggle-ban vagy a wikipédián...

Javaslom a kérdéseket ne lehessen értékelni nekünk játékosoknak csak mondjuk az adminoknak, vagy a rosszul értékelőket szűrjék ki vmilyen módon. Mert így csak elveszi az emberek kedvét a játéktól...sajnos.
köszönöm a választ.
Így (sajnos) értem.

Habár sokat olvasom a fórumot és a http://vegzetur.wikidot.com/-ot, de ezt még nem láttam.
Tudnál esetleg egy linket adni, hogy hol olvashatok alaposabban a "jó kérdésfeltevésről"?

"ha jo a kerdesed mar szerepeltet kapsz es irhatsz ujat."
Sajnos nem azt kaptam...pedig mint írtam én nem találok benne hibát...
Akkor gondolom nem írhatok újat...
vagy igen?
Illetve most ott van, hogy 1 rossz kérdés...akkor ez nem is fog szerepelni a kvízben? akkor miért van ott nálam? ezt törlitek majd?
a KVÍZOLIMPIÁN viszont találtam egy (szerintem) hibás kérdést:
mikor van a születésnapja annak, aki az ikrek jegyében született:
2 válasz is teljes hülyeség, logikátlan a megadott intervallum miatt...

Érdekes, hogy ilyenek benn lehetnek...


Vagy egy másik: melyik futballcsapat színe kék-fehér?
helyes válasz: MTK
ez aztán nem speciális csoport...?
Elmondanám, hogy az MTK a magyarországi héber közösség csapata, kb 500 főnyi szurkolótáborral...
Én "speciel" tudom, de szerintetek ez nem speciális...?

Gratulálok.
még a kérdésfeltevést is jónak érzem, mert nem az, hogy melyik jutott be, hanem, hogy melyik NEM...így kicsit becsapós annak, aki nem olvassa el alaposan...

sajnálom, hogy ilyen ügyben kell hozzászólnom először a fórumon...
Sziasztok!

Melyik futballcsapat nem jutott még be a BL csoportkörének küzdelmeibe?

Ferencvárosi TC
CFR Kolozsvár 1907
Debreceni VSC
Újpest FC

Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Rosszindulatúnak érzem az értékelőket...én úgy gondolom a magyar egy sportszerető nép, a magyar férfiak 90%-a szereti a focit, az embereknek meg legalább 50%-a. Amúgy is ez egy olyan kérdés, hogy erre az is tudja a választ, aki híradót néz vagy újságot olvas(nem sportot!), plusz aktuális is a DVSC miatt, egy ország nézte a TV-ben...
ahogy visszaolvastam a fórumban, illetve töltöm a kvízt észrevettem, hogy a sporttal kapcsolatos kérdéseket egyáltalán nem fogadják el.
Ennyi erővel a kérdések legalább 50%-ára csak speciális érdeklődési körűek tudhatják a választ...
pl melyik nem sci-fi sorozat? véleményem szerint több ember szereti a focit, mint a sci-fit...
Azon is ledöbbentem, h pl egy Rejtő Jenős egyszerű kérdést sem fogadtak el(nem tőlem)...

Különben is túl könnyűek a kérdések ezt a kvízolimpia eredményei mutatják a legjobban.

Át kéne ezt gondolni, illetve azt, hogy a megfelelő emberek értékelik-e a kérdéseket.

Én néhány napja kezdtem csak játszani, de már most csalódtam...
Oldal: 123456