Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Matyóka

Oldal: 123456789
Dátum: 2024.01.27. 13:03:10
Hát vannak még gyengeségek azért. Pl 3 világon játszok, de nem tudok mindháromban bent lenni egyszerre. Beléptem az elsőn, megnéztem az SZB-t, még fut a tegnapi kör. Gondolom, csak délután 3-kor fog zárulni. Oké. Belépek a 6. világon, elolvasom a kapott üzenetet, majd visszaváltok a másik lapon megnyitva levő első világra, hogy írjak a szövetségi fórumra, és kéri újra a belépést. Belépek, intézem, ami még eszembe jut, átváltok megint a 6. világra, mennék a szövetség oldalra, megint be kell lépnem. Mindez kb 5 percen belül. Azért ez így bosszantó egy kicsit.
Dátum: 2022.02.12. 22:38:19
Sajnos nem fogyunk ki a béna kérdésekből. Egy újabb gyöngyszem, ezúttal a nyelvész kategóriból:
Mit jelent magyarul:go shopping ?

Menjünk vásárolni!
Menjünk fürdeni!
Menjünk lopni!
Menjünk haza!

Kövezzetek meg érte, ha tévednék, de szerintem nincs közte a helyes válasz, minthogy a kérdésben szereplő kifejezés "menj vásárolni!"-t jelent, míg a helyesnek jelölt angolul "Let's go shopping" lenne inkább.
Dátum: 2022.01.17. 19:11:11
"Dosztojevszkij, az orosz, realista szerző a következőket mondta: „Mi valamennyien Gogol Köpönyegéből bújtunk elő.” - Vajon kinek a köpenyére utal?
*Gogol
Puskin
Tolsztoj
Csehov"

Csak szerintem van elb*szva a kérdés? Mert hogy benne van hagyva a válasz. Gondolom, Gogol-t ki kellett volna pontozni, vagy ilyesmi. Jelen formájában nem sok értelme van szerintem.
Dátum: 2021.10.28. 20:46:50
"Milyen program a Torrent?
*letöltö program.
nem is létezik ilyen program.
egy játékféle.
levelezö program."

Nos, a helyes válasz egyik se. (A nyelvtani hibákra nem is térnék ki.) Egyrészt nincs olyan program, hogy Torrent. Léteznek torrent kliensek, de ilyen nevű progi valójában nincs. De ez is mellékes. A lényeg, hogy a helyes válasz az lenne, hogy peer-to-peer protokollú fájlcserélő. Gondolom, a kérdés feltevőjét nem egy oldalról tiltották már hit-and-run miatt, de nem tanult belőle.
Mindegy, a lényeg, hogy ezt a kérdést is kár volt átengedni ebben a formában. Én leginkább a törlésének örülnék.
Dátum: 2021.09.30. 20:56:59
"Mennyi az átváltószám a Gb és a Mb között?

1000
100
1024*
256"

Sajnos még mindig ott tartunk, hogy magyarázni kell, a Giga és Mega SI prefixek, közöttük a váltó szám 1000, függetlenül attól, hogy milyen mértékegységre használjuk. Létezik viszont kizárólag az informatikai adattárolásban használatos bináris prefix rendszer, ami bár hasonló az SI-ben használatosakhoz, de nem azonosak vele, és a jelölésük is eltér. A kérdésbeli példa esetén a bináris Gigabit és bináris Megabit jelölése Gib és Mib, melyek között már tényleg 1024 a váltó szám. És csak amiatt, mert a Microsoft a mai napig hibásan használja a mértékegység jelöléseket valamennyi rendszerében, még nem az 1024 lesz a helyes válasz a fenti kérdésre, hanem az 1000. Kéretik javítani, vagy törölni, ízlés szerint.
Dátum: 2021.06.02. 20:38:42
Amúgy foglalkozik még a Beho ezzel a topikkal?
Dátum: 2021.05.04. 22:14:47
Micsoda a mimóza?
növény
medúza
állat
hal

Na most, a helyes választól függetlenül. Mert a halak, meg a medúzák nem állatok? Azt is eltiltanám az internettől, aki ezt átengedte.
Dátum: 2021.02.07. 19:43:05
Csak mint bármely másik játékban. Semennyire.
Dátum: 2021.02.07. 19:22:11
Melyik nem parlamenti párt?
SZDSZ
MSZP
FIDESZ
MSZMP

Mármint melyik évben? Elavult és törlést neki!
Dátum: 2020.09.06. 20:14:53
Az alábbiak közül ki NEM halt a meg a Star Wars-ban?
Anakin Skywalker
Qui-Gon Jinn
*Han Solo
Yoda

Mármint melyik részben, vagy melyik évig? Solo-t is megölték a 7. részen, szóval nincs helyes válasz. Lehet töröli.
Dátum: 2020.08.18. 23:12:33
Örülök, hogy nem csak nálam verte ki a biztosítékot ez a kérdés. Az viszont elkeserít, hogy akinek dolga lett volna visszadobni, simán jóra értékelte.
Azon túl, hogy olyan szín, hogy zőld, nincs, nem is az a "helyes" válasz, hanem a kék. Ami ugyan valóban nem a három sáv színének egyike, viszont a hivatalos zászló tartalmazza a címert is, ami meg kék alapon tartalmaz egy sárga vonalakkal megrajzolt csillagot. Bár az is igaz, hogy nem mindig nézett ki így az etióp zászló, de nem is az volt a kérdés, hogy a '74-es kommunista rezsim zászlaján milyen szín nem volt.
Dátum: 2020.07.17. 18:59:46
Melyik filmben NEM a világot mentik meg a biztos pusztulástól?
Terminator
*Rambo
Batman
Superman

Azért az érdekelne, hogy a kérdező melyik Batman filmre gondolhatott. Valahogy egy se rémlik, amiben a világot mentik meg. Mindig csak Gotham-et. A konkrétan Batman című '89-es filmben is.
A Terminátor című filmben se mentik meg a világot, "csak" Sarah Connort.
Gondolom ez a gyöngyszem is szembe jöhet akár a kvíz-olimpián is.
Dátum: 2020.06.30. 18:12:49
Ez nem csak hogy hibás kérdés, de ráadásul #vótmá!

Hány különböző karakterből (számjegyből) áll a hexadecimális számrendszer?
tíz
tizenhat
kettő
nyolc

A kérdező szerint a helyes válasz a "tíz". Még mindig.
A kvízkereső szerint amúgy létezik az adatbázisban olyan változata is a kérdésnek, amire már a tizenhat a helyes. Na de én pont nem azt kaptam.
Dátum: 2020.06.01. 01:03:37
A postjaidból értem hogy nagy hobbid a filmek adatainak a gyűjtése, de valahogy értsd meg hogy ez nem mindenki hobbija.


Nem hinném, hogy érted, mert pont hogy nem hobbim. Csupán annyi van, hogy ha egy érdekes filmet látok, benne érdekes alakítást nyújtó színészekkel, akkor próbálom egy kicsit jobban megismerni a munkáját. Hátha van még közte olyan, ami érdekes a számomra. Azt a pár adatot, amit az első válaszban leírtam, 20s volt összeszedni a netről.

Ami viszont lényegesebb, hogy félreértesz. Nem azzal van bajom, ha valaki nem ismer egyébként híres filmeket, színészeket, meg úgy általában híres embereket. Az zavar, ha valaki fel van rajta háborodva, hogy ilyen kérdést is kaphat. Egyáltalán nem speciális, még ha nem is általános iskolai tananyag. És ha veszed a fáradtságot, hogy egy kicsit utánanézz, nem leszel tőle kevesebb, megígérem. Persze nem fogod tőle jobban végezni a munkádat, és a kenyér se lesz olcsóbb. Viszont új történeteket fedezhetsz fel, ami talán csak szórakoztat, talán valamilyen tanúsággal is szolgál. Rajtad áll. Kívánok hozzá elegendő szabadidőt és jó szórakozást.
Dátum: 2020.05.31. 23:59:44
De elmagyarázom neked még egyszerübben: megnézek egy filmet. Általában nem érdekel hogy ki rendezte, ki írta a zenéjét, vagy hogy mi a szinészek neve. Ennyi. Van aki csak meg szeret nézni egy filmet és nincs kedve mélyebbre ásni. A kérdés ráaldásul úgy van feltéve hogy egyszerre több filmek a karakter listáját kellene fejből tudni


Nos nem, én se fújom fejből a filmek teljes casting listáját, pláne nem a teljes IMDB-t. De az, hogy google-el se találtad meg a helyes választ, csak azt bizonyítja, hogy még azt se tudod rendesen használni. És nem, Bronzon nem egy akármilyen jött-ment kis színészke volt. Ahogy mondtam, az ő nevét nem ismerni a filmes világ témakörben olyan, mint az informatikában nem ismerni Nauman, Tuering vagy Bill Gates nevét. De igazad lehet, biztos túl sok három filmet is ismerni tőle.
Dátum: 2020.05.29. 01:52:13
... hanem arról hogy ha valakinek nem hobbija a filmnézés... Ez körülbelül olyan mintha mondjuk feltennék egy kérdést az InnoDB és MyISAM közötti különbségekről.

Na ezt azért te se gondoltad komolyan. Bárki, aki nem remeteként él, elzárkózva mindentől, ami a szórakoztató ipar terméke, találkozhatott már Bronson nevével. Ellenben az általad említett két adatbáziskezelő-rendszer motorról még én se tudok semmit, pedig volt egy pár tárgyam az egyetemen, ami ezzel kapcsolatos. Többek közt PL/SQL programozás is.
Hogy értsd. Ha valaki még sose hallott Bronsonról, az olyan, mintha nem tudná, mi az a böngésző, vagy hogy ki az a Bill Gates. Amit akárhogy is nézem, nem speciális tudást igénylő ismeret. Szemben amit te írtál olyan, mintha valaki azt kérdezné egy film kapcsán, hogy ki volt a maszkmester, vagy hogy melyik filmben nem ugyanaz a személy volt a kaszkadőr.
Ettől jobban nem tudom érzékeltetni a különbséget. Sem, azt, hogy mennyire abszurd, ha valaki azon van felháborodva, hogy egy kvíz során elvárhatják tőle, ismerjen világhírű embereket.
Dátum: 2020.05.20. 19:59:10
Honnan is kellene ezt tudni? Fogalmam sincs hogy ki a Charles Bronson.

Sehonnan. Végül is csak egy XX. századi színészlegenda, aki 50 év alatt 168 alkotásban szerepelt. Gondolom, Ennio Morricone neve se mond semmit, aki pl a Volt egyszer egy Vadnyugat című film zenéjét is szerezte. Nem mellesleg ez a film az IMDB toplista 47. helyezettje. Bár a másik három nem TOP100-as, azért szintén klasszikusok. Nem túl nagy dicsőség nem ismerni őket.
Dátum: 2020.05.20. 19:23:46
minek a köbgyöke 9?
3
81
27
6

Törölni, de azonnal!
Dátum: 2020.05.18. 00:31:22
Melyik ország nem tartozik a "visegrádi hármak" közé?


Magyarország
Lengyelország
Ausztria
Csehszlovákia

Totál aktuális a kérdés. Épp csak pár napja bomlott két országra Csehszlovákia. A kérdezőnek és a kérdést átengedőnek is szeretnék gratulálni! Történelemből és földrajzból is csillagos 5-öst nekik!
Dátum: 2020.03.12. 20:03:20
"Milyen növény a banán?
FŰFÉLE
kaktuszféle
lombhullató
fásszárú"

És ez így csont nélkül át lett engedve. Már ott kiverte a biztosítékot, hogy a (majdnem) helyes válasz csupa nagy betűvel van írva. Nem vagyok se botanikus, se biológus, de ez még nekem is fáj. Mert hogy a válaszok egyike sem egy rendszertani csoport, rend, vagy család megnevezése. Na meg minden lombhullató egyben fásszárú is. Szóval van itt baj a kérdező fejében rendesen.
Törlés és viszlát!
Oldal: 123456789