Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Robca

Oldal: 1
Dátum: 2010.03.04. 23:34:48
Adjon az Isten!

Az semmi, hogy az Alpok ide nyúlik, de a többi is mind Magyar földön van, hisz a Fátra, a Tátra, Kárpátalja, st. mind Magyar terület. Legfeljebb ideiglenesen/és nem mellékesen jogtalanul!/ megszállva tartja néhány kis-antant ország. De mint tudjuk, ez csak egy békeszerződés hozománya, melyet 1: nem volt joga aláírni Magyar részről annak a nyomorult hentesnek, akit a hazaáruló károlyi mihály kivitt magával a tárgyalásra, valamint a nemzetközi aláírók közül sem volt joga pl. Indonéziának, Perunak, Bolíviának. Valamint, amikor pl. a Magyarok Világszövetsége kérte az ENSZ-t, és a Nemzetközi bíróságot a trianoni országrablás felülvizsgálatára, az volt a váslaszm hogy semmi akadálya, csak a hivatalos Magyar kormánynak kell kérnie. Vagyis, hamarosan változni fog a helyzet! Eleve, ha mindent jogszerűnek tekintünk, akkor is 80 évre szóló szerződésről beszélünk, ami 2000ben lejárt.. Tehát ennek alapján is visszajár mind a Tátra, mind a Fátra..
Tehát a helyes válasz az, hogy mind a 4 hegység Magyar földön van!

Szebb jövőt!
Dátum: 2010.03.04. 23:23:42
Adjon az Isten!

Találtam egy furcsa kérdést:

"Melyik országban van Tibet?
India
Oroszország
Japán
Kína"

Addig rendben van, hogy Kína tartja megszállva Tibetet, de attól még nem Kínában van Tibet, csak Kína által megszállt ország!
Ha úgy tetszik, átmenetileg Kínai gyarmat. Mielőtt belekötne bárki, gondoljon bele: pl. Hong-kong Angliában volt 2000-ig, vagy csak angol gyarmat volt?
Kérem javítani a hibát, mondjuk így:

Melyik ország tartja megszállva Tibetet?
India
Oroszország
Japán
Kína

Szebb jövőt!
Dátum: 2010.03.04. 23:20:22
Adjon az Isten! Valóban, a nemzetközi tőke érdeke azt kívánja, hogy a fejlődő Kína popsiját nyalogatva eltöröljék Tibetet.. Vagy mondhatnánk Palesztínát is, vagy hogy ne menjünk messzire, Erdély, Felvidék, Délvidék, Őrség, Kárpátalja.. Ez mind mind idegen megszállás alatt lévő ország, vagy országrész.. De attól még nem része a megszállóknak, akárki ismeri el, vagy sem.. Tehát fenntartom, hogy Tibet nem Kína része, csak megszállt terület, ha úgy tetszik, gyarmat. Természetesen átvezetem a kérdést az általad jelzett helyre, csak gondoltam, tegyük tisztába ezt a dolgot:)

Szebb jövőt!
Dátum: 2010.03.01. 11:23:28
bocs, az előbbiben bennmaradt a "van".. természetesen az nélkül értendő a kérdés-javítás:)
Dátum: 2010.03.01. 11:21:28
Adjon az Isten!

Találtam egy furcsa kérdést:

"Melyik országban van Tibet?
India
Oroszország
Japán
Kína"

Addig rendben van, hogy Kína tartja megszállva Tibetet, de attól még nem Kínában van Tibet, csak Kína által megszállt ország!

Kérem javítani a hibát, mondjuk így:

Melyik ország tartja megszállva van Tibetet?
India
Oroszország
Japán
Kína

Szebb jövőt!
Dátum: 2009.10.25. 17:10:52
Adjon az Isten!

A Magyar Gárda várja nemzettestvéreit, egy közös cél elérésének érdekében, egy erős szövetség létrehozására!

jelentkezz, ha fontos számodra a nemzet, a haza, ha számodra nem érték a melegség, a drog, a deviancia!

Szebb jövőt!
Dátum: 2009.09.16. 13:21:26
jah, igen! az is elég nagy kaliberű dolog volt, mikor a Nyugat-Római Birodalom 476-ban különvált a Kelet-Római Birodalomtól, s gyakorlatilag megszűnt létezni.. ekkortól számítjuk a középkor kezdetét.. igaz, nem percre pontosan, de azért alap-műveltséghez elég nagy kaliberben történt a dolog:)

Szebb jövőt!
Dátum: 2009.09.16. 13:18:13
Kaoraku! már ne haragudj, de szerinted, ha egy Nemzeti, Magyar, a Magyarságró, Magyaroknak szóló, igényes, mondanivalóval megtöltött zenekart nem "kell" ismerni, mert "nem olyan kaliberű", akkor vajon itt, Magyarországon, a Magyar Nemzet tagjai vajon milyen zenekarokat ismerjenek?
mi szerinted az a "kaliber", ami ismerni való? a Nemzetidegen klezmer? vagy az extra-igénytelen, p1-es géppel, és alap programmal 4 perc alatt kreálható hause, és társai? elég érdekesen értelmezed a "nagy kaliberű, ismertségre okot adó" meghatározást! mert szerintem az a legalapvetőbb, hogy Mo-n, egy Magyar ember ismerje a Nemzeti zenekarokat! tudja, mely zenekarok azok, akik nem idegeneket szórakoztatnak, idegen kultúrát közvetítenek, s tudnia kell, mely zenekarok képesek elénekelni-eljátszani Nemzeti Himnuszunkat, vagy akár a Székely Himnuszt.. nem úgy, mint a "nagy kaliberű" Király Linda..

Szebb Jövőt!
ismét én:)
ezt a kérdést feltettem a "hibás kvízkérdések" számára fenntartott helyen is..
ide azért teszem fel, hogy aki eddig kételkedett a játék politikai befolyásában, az higgye el már végre....
mert ugye, mi is a helyesírási hiba ebben a kérdésben:

"Legutoljára feltett kérdésed
mi volt az eredeti neve Kun Bélának?

Kovács Béla
Kohn Béla*
Kun László
Weisz Ábrahám"

hacsak nem ismét a sértődős banda hisztériájától félünk, miszerint nem szabad arról beszélni, hogy egy bizonyos nép-direkt nem nevezem meg, nem akarom bántani a népcsoport rendes tagjait!-volt az, amely a XX. század legkegyetlenebb diktatúráját, illetve terrorját, elnyomó-gyilkos eszméit elhintette a világban, és élvezettel alkalmazta is.. neeem, nem ARRA gondolok, hanem a kommunizmusra, amelynek több, mint 100 millió igazolt áldozata van!

tehát, a lényeg: várom a választ, miért hibás ez a kérdés?

addig is:


Szebb jövőt!
vajon, ez miért lett rossz kérdés? hol a hiba?

"Legutoljára feltett kérdésed
mi volt az eredeti neve Kun Bélának?

Kovács Béla
Kohn Béla*
Kun László
Weisz Ábrahám"



ebben hol a helyesírási hiba?????
Awen, te viccelsz:)
Mussolini sérti valakinek az érzékenységét?
mármint itt, Mo-n?!
nemááár! kinek? ha valakinek sérthetné, akkor az olaszokét igen.. de ott bort neveztek el róla, ereklyéket árulnak-HIVATALOSAN-, stb. nem kellene ennyire érzékeny lelkűnek lenni, csak mert a média azt sugallja, h. legyünk érzékenyek..
vagy akkor ne tegyünk fel kérdést amerikáról, hisz séri az indiánok érzékenységét, ne kérdezzünk
törökországról, hisz sérti a magyarok, és az örmények érzékenységét, és ne tegyünk fel autós kérdéseket, mert a gyalogosok megsértődnek:)
de ez már egy másik fórum témája..
szép napot!
Cirip!
hogy egyértelmű legyen, mi is a pontos kérdés:

melyik szláv politikus rendelte el a felvidéki Magyarok kitelepítését?

Benito Mussolini
Eduard Benes
Nicolae Ceausescu
Josip Broz Tito

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

nos_ azért sem lehet "nem egyértelmű" a válasz, mert:
Mussolini nem szláv, hanem Olasz
Ceausescu nem felvidéki, hanem Román politikus
Tito pedig délvidéki-Jugoszláv

tehát, mi is a hiba?
előre is köszönöm a válaszod! és ne haragudj, ha bunkón, durván fogalmaztam, nem az a cél, h. megbántsalak téged, vagy bárkit..
Dátum: 2009.09.02. 02:20:06
ezt a kérdést kaptam:
melyik ország NEM volt a németek csatlósa a II. világháborúban?
amire helyes válaszként Románia volt megjelölve..
hát mi ez, ha nem tudatos félrevezetés? mindenki, aki elvégezte az általános iskolát, tudja, hogy a németek első szövetségese Csehszlovákia, a második pedig Románia volt. és végül, a nyilas hatalomátvétel után, utolsóként lett Magyarország is "csatlós". az más kérdés, hogy mindkét ország/Csehszlovákia, Románia/ aljas módon elárulta, hátba döfte korábbi szövetségeseit, és 44-ben átállt az oroszok mellé.
de nem az volt a kérdés, hogy mely államok árulták el a német birodalmat, hanem hogy melyik NEM volt szövetségese a háborúban..
tehát a kérdés hibás, és félrevezető!
szia Cirip!

köszi a gyors reagálást!
észrevételeim, szavanként:
melyik-ez nem hibás
szláv-ez nem hibás, hisz nem nemzet, csak "fajta", tehát kisbetű
politikus-ez sem hibás
rendelte- ez is ok
el-no comment:)
a-ok:)
felvidéki-ez is így helyes, hisz ha Felvidék, akkor nagy kezdőbetű, de ebben az alakban kicsi, mint pl. budapesti, pécsi, amerikai, stb.
Magyarok-nagy betű, hisz egy/!/ konkrét népcsoportot jelöl
kitelepítését-ez is helyes...

azt hiszem, megtanultam:)

ne érts félre, nem kötözködés, ck. még mindíg nem értem, miért hibás ez a kérdés?

köszönöm a konkrét, kielégítő választ, előre is!

szebb, Magyarabb jövőt!
Dátum: 2009.09.02. 01:25:21
szerintem teljesen alapvető dolog, ha Magyar vagy, hogy ismered az István, a király c. rockoperát...
persze, lehet hogy mostanában az angol-amerikai elektronikus környezetszennyezés tartozik a műveltséghez?
háááát, ez biza szomorú:(
Sziasztok!
nem tudom, ki, és mi alapján dönt a kérdésekről/persze, van itt egy elvi szabály/, de nem úgy működik a döntés, ahogy annak lenni kéne..
mire gondolok? pl. az olyan kérdések, melyek a közelmúlt történelméről, a Hazaszeretetről, a Nemzetünkről szól, valamiért alapból törlésre kerülnek, rossz kérdés címen..
miközben tényekről van szó, amik az általános műveltség részét képezik-vagy kéne képezniük?!
pl. miért hibás a kérdés, hogy melyik szláv politikus rendelte el a felvidéki Magyarok kitelepítését? Eduard Benes..
vagy ez: mivolt a rangja-beosztása Horthy Miklós kormányzónak? -Ellen-terngernagy...
és sorolhatnám a hibásként értékelt kérdések sorát,nem csak az én kérdéseim, de több ismerősöm is említette, hogy a hasnló témákat alapból bojkottálják.

de miért?!

és miért nem tekintik hibásnak azt a kérdést-amit épp most kaptam-, hogy:

melyik ország NEM volt a németek csatlósa a II. világháborúban? amire helyes válaszként románia volt megjelölve..
hát mi ez, ha nem tudatos félrevezetés? mindenki, aki elvégezte az általános iskolát, tudja, hogy a németek első szövetségese Csehszlovákia, a második pedig Románia volt.. az más kérdés, hogy mindkét ország aljas módon elárulta, hátbadöfte korábbi szövetségeseit, és 44-ben átállt az oroszok mellé.
de nem az volt a kérdés, hogy mely államok árulták el a német birodalmat, hanem hogy melyik NEM volt szövetségese a háborúban..
tehát a kérdés hibás, és félrevezető!

ezen el kéne ondolkodnia a játék készítőinek! itt egy lehetőség, hogy némi tudássalsegítsék a fiatalokat, hogy büszkén viseljék a Magyar Nemzethez tartozásukat, hogy a kvíz-kédések segítségével is megismerhessék a történelmünket, kultúránkat, a Nemzetet.. ezzel szemben mindent elkövetnek, hogy ilyen kérdések ne szerepelhssenek az kvíz kérdések közt..


további szép napot, és Nemzet-barátibb hozzáállást kívánok mindenkinek!
Oldal: 1