Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Brink

Oldal: 1
Dátum: 2009.08.31. 13:06:15
Szerintem igen sok olyan kérdést dobtál fel itt, ami nem speciális. Szerintem egy-egy klasszikus film főszereplőjének, mellékszereplőjének ismerete nem igényel speciális tudást, ahogy az sem, melyik szerver mikor indult, hiszen, ha olvasod a híreket bejelentkezés előtt, akkor ott erről szerezhetsz információkat.
Dátum: 2009.08.31. 08:50:27
Üdv!

Találtam egy hibás kérdést.

Melyik étel nem létezik?

Palócleves
Székelykáposzta
Bolgár gyuvecs
Sváb kocka

Sváb kocka nem létezik, palócleves, székelykáposzta és bolgár gyuvecs van. Mehjelöltem a sváb kockát, és kidobta, hogy helytelen válasz, a helyes Bolgár gyuvecs lett volna.
De pont arra irányult volna a beugratás, hogy az olvasó meglátja a két hasonló szót, tudja, hogy az egyik nem az, ami, ám mivel csak egy betűn múlik, hezitál, vagy izomból mellé-lő...
Ehh... A rövid, meg hosszú "i"... ez meg olyan, hogy még van olyan tankönyvem is, amiben lazán röviddel vagyon írva, ahogy tanultuk annak idején...
Most erre mit tudok lépni?
Lassan állandó vendég leszek itt... És már fogalmam sincs, hogy milyen kérdést kellene feltenni...

Az alábbiak közül melyik nem fém?

alpaka
aluminium
alpakka
platina

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Tényleg azért dobták ki ezt a kérdést, mert éppen rövid "i"-vel írtam az aulminiumot?

Hát, megértettem. Azt hittem azért ezt a két nevet jól ismeri az ország...
Akkor majd legközelebb többet gondolkodom:)

Köszönöm!

Anton
Jelentem alássan nem morogni, és nem kötözködni szeretnék! Ezt előre leszegezem!
Csak újra nem értem, és szeretném tudni, hogy mitől érdektelen!

Hogy hívják Ganxsta "Döglégy" Zolee édesapját?

Ganxsta "Döglégy" Tibor
Gálvölgyi János
Zana Zoltán
Zana József

Mindkét személy híres, elismert Magyar személyiség, mindketten letettek - persze magyar viszonylatban - az asztalra nem keveset. Nem életrajzi kérdés, nem évszám, és még csak nagy lexikális tudás sem kell hozzá. Sokat szerepelnek együtt a tv-ben is, így tényleg nem értem...
De egy korrekt, teljes válasz biztosan segít az elkeseredésemen!
Dátum: 2009.08.21. 15:23:01
Köszönöm!
Dátum: 2009.08.21. 14:24:23
HEllo!

Lehet, hogy a kérdésemet nem itt kellene feltennem, de igazából nem találtam iesmi topicot... Szóval az lenne a gondom, hogy az állatkám nem gyógyul, pedig elküldtem pihenni, már egy napja lazsál, mindig felvidítom, meg minden, de az élete nem kúszik fel...
Segítene valaki?

Köszönettel:

Anton
Jáááj Ezerszer megfogadtam már, nem fórumozok:D Mert valahogy mindig ez a vége:)
Rendben van, az utóbbi mondatod megmagyarázta a dolgot:
"lehet, hogy szigorúnak tűnik az elbírálás, de ez - sajnos - azért van, mert a korábbi túlzott lazaság miatt egy kalap (általad is jogosan) kifogásolt idióta kérdés került be."
Inkább ne fogadjatok el kérdést, mintsem sok "bugyuta" kerüljön be!

Ha meg kötözködőnek tűntem, akkor elnézést, tényleg nem állt szándékomban.

Tisztelettel:

Anton
Értem. Szóval teljesen érdektelen és felesleges ez a topic, merthogy vannak a döntéshozók, és a döntést nem lehet megvétózni, valamint értelmes választ sem kapni arra, hogy a döntés miért éppen olyannak született, amilyennek.
Most, hogy így felelősségteljesen le lettem osztva, moderátorhoz illő udvariassággal, miszerint nem áll jól, ha hisztizek, elmondanám, hogy kicsit sem hisztizek - egyrészt, mert nem az első kidobott kérdésem, másrészt, mert nem szokásom -, egészen egyszerűen kíváncsiság űzött, ha már létezik ilyen topic, hogy miért dobták ki. Erre viszont annál értelmesebb választ, minthogy hisztis vagyok, és fogadjam el, meg howto, nem kaptam.
Gond nincs, egy szál se, csak segítségért kell majd máshova fordulnom, bár gőzöm sincs, hogy hova...

A mindenkit magam ellen hangolással kapcsolatban csak annyit, hogy egyedül Te válaszoltál ilyen hangnemben, s az általam felsorolt kérdésekre más is azt mondta, hogy nem jó, szanálva lesz.

Maradok Tisztelettel:

Anton
Hugh Laurie kétszeres Golden Globe győztes, egy rakás egyéb díjjal megtűzdelve... Plusz mellé tenném, hogy az igen híres Fekete vipera című, nem éppen B kategóriás alkotásban is szerepelt... Illetve nem nevezném az elmúlt évek egyik legnagyobb sikersorozatát B kategóriásnak, ahogy Laurie-t magát sem. A két Golden Globe elég beszédes, és szerintem - ahogy írtad - ezzel letett az asztalra annyit, hogy ne legyen érdektelen...
Mitől lexikálisabb ez a tudás, mint hogy tudjam Kossuth Lajos mely év mely havának mely napján vesztette életét, és miben?

Még mindig nem kaptam választ a kérdésemre...
Ettől még nem kaptam választ a kérdésemre...
Üdv Újra!

Találtam is néhány olyan kérdést, amelyről az imént beszéltem:

Mi Dr.House keresztneve?

Gregory
Gerry
Gertran
Gergely
Kinek a legnagyobb a testsúlya a felsoroltak közül?

Terry "Hulk" Hogan
Erdei Zsolt
Paudits Béla
Danny de Vito

Mi George Clooney (nem használt) középső neve?

Ross
Timothy
Dough
Michael


Hát, ha valami érdektelen lexikális tudást igényel, akkor az az, hogy tudom, hogy Timothy...

Tisztelettel:

Anton
Üdv!

Tényleg kezdem nem érteni a dolgot... Egy rakás ennél "érdektelenebb" színészes, vagy éppen számadatos - vagy akár, "melyik országban található Budapest" stílusú - kérdést elfogadtok... (És nem olyanokról beszélek, ami benne van az alap adatbázisban, és éppen szortírozás alatt van...) Ezt a kérdést kimondottan érdekfeszítőnek találom, főleg azok számára, akik szeretik a filmeket, vagy éppen otthonosan mozognak benne...

Az alábbi filmek\sorozatok közül melyikben nem szerepelt Hugh Laurie?

Doktor House
A vasálarcos
A Főnix útja
Az élet értelme

Várom válaszotokat...

Tisztelettel:

Anton
Vajon elfogadják-e...?

Melyik magyar költőtől származik a következő idézet? "Szemed íriszén magunkat látom, fénylő tükör a döbbenet, sok életet meguntam már, de most örülök neki, hogy itt lehetek"

József Attila
Ady Endre
Kovács Ákos
Tandori Dezső
Hello!

Feltettem egy kérdést, amire az volt a válasz, hogy: "A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott."
A kérdés a következő volt:

Kinek ajánlották fel először a Die Hard című film főszerepét?

Arnold Schwarzenegger
Bruce Willis
Jean-Claude Van Damme
Sylvester Stallone

Csak azt nem értem, hogy ha ez a kérdés emiatt kihullott, akkor ez miért játszhat?

Az alábbiak közül melyik szereplő nem szerepel a Star Wars-ban?

Tanis
Yoda
Anakin Skywalker
B... (erre már nem is emlékszem...)

Nem értem, és nem érzem a különbséget, hogy mennyivel kell több és jobb lexikális tudás az utóbbi, mint az előbbi kérdéshez, és hogy miért lenne az egyik érdemesebb, mint a másik... Hiszen aki a filmeket szereti, és ismeri, annak mindkét kérdés igen érdekes, és jó...

Várom mihamarabbi válaszotokat.

Tisztelettel:

Anton
Hello!

Van egy kérdés, melyre megítélésem szerint hibás "helyes" választ adtak meg...

A dinoszauruszok kipusztulásának okaként az ősrobbanás van megadva... Olybá veszem, ez nem helyes válasz...

Köszönettel:
Anton
Oldal: 1