Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Fecsu123

Dátum: 2011.01.13. 03:41:27
Kedves Let

,hogy legyen meg a vita..


Egy kérdésem lenne, megvalósul a felvetett gondolat hogy el lehet veszteni a háborút (esetleges hátránnyal)? Ezzel szerintem még jobban össze lehetne fogni a közösséget.


Nem tudtam elaludni így "ráértem" hajnali 3 kor erre .

"Elveszíteni a háborút": Ez érdekes gondolat csak ezzel az a gondom,hogy alacsony szinten nagyon kihalt a szerver. Az alsó bajnoki kategóriákat olyanok nyerték meg akiknek normál esetben esélyük sem lett volna. Jelenleg a portyázási hatásköröm 26.-36. szint. Pókként pontosan tudom (a toplistát fejből tudom ami rám vonatkozik,mivel abból "élek"),hogy ki az aktív és ki az inaktív. Aktívnak nevezem azt aki két három naponta mutat életjelet magáról. Változik valami a toplistán a neve mellett.

Nos ezekből összeszámoltam 10 szintet átölelve (ami lesz az eventnél is az most mindegy honnan nézem 10 szintet néztem és kész) 58 db van a 2-es VILÁGON. Ebből az 58--ból 5 db pók van 10 kiemelkedő vadász 15 olyan vadász aki ügyel az LE jére. Az összes többi építőrabszolga vagy pedig farm. ..és ezek nagyon gyenge karakterek nem megyek bele miért mindenki tudja mit jelent a farm és az építő karakter kifejezés.

,tehát van 30 átlagon felüli játékosunk akikre lehet építeni az eventnél (tudom,hogy az event az átlaghoz lesz kalibrálva,de itt nincs átlag igazán)


Ami hiba a Xenó háborúban így ránézésre és ami miatt ezek a TUDATOSAN fejlesztett karakterek meggondolják,hogy egyáltalán megéri e nekik a cécót:
- a tárgyak, relikviák eddig nem biztos,hogy maradandóak lesznek
- úgy néz ki a VF es aki CSP ből csatázik nem fog kapni TP-t se LE-t a EH s meg fog kapni TP-t és LE-t,ami nagyon rossz TP/LE arány. Ettől az is jobb,ha egyik se kap semmit csak befektet VP-t életerőt és PP-t és inkább nem kap semmit csak a jutalmat a végén.
- lehet nincs jutalom a végén,ha nem győzünk (ez tudom,hogy még csak említve se volt az üzemeltetők részéről,de volt aki írt ilyet ezért még számításba veszem)
- egymásra való rákényszerülés (ami sztem jó),de ha úgy érzi a tudatos karakter,hogy ez neki nem éri meg a dolgot,mert ront a karakterén akkor a mi szintünkön a top karakterek nélkül esélytelen a győzelem,hacsak fentről nem nyúlnak bele és gyengítenek a szörnyön,ha kell.


Ezeket figyelembe véve,ha a végén nincs jutalmazás vagy csökkentett a jutalom vereség esetén akkor az alsóbb szintek győzelmi valószínűsége önállóan nagyon kicsi. Mint írtam sok az inaktív vagy épp úgy érzik páran,hogy nem akarnak részt venni benne stb..

Viszont olyat lehetne csinálni,ha már az izgalomra vágysz,hogy két fajta kategóriába sorolni egyből a társaságot:
pl: "Nyuszi": Normál jutalmakért küzdenek az általuk elért eredmények után megkapják a jutalmat akkor is,ha időn túl (3 hét) győzik le a királynőt.
"zsákbamacska": +20% jutalomért küzdenek,de 3 héten belül le kell győzniük a királynőt,ha ez nem sikerül akkor időn túl is küzdhetnek tovább (a királynő már nem regenerál stb..) ,de -50% a jutalmazásukból az általuk elért jutalmi kategóriákból.

A két kategória a "nyuszi" és a "zsákbamacska" együtt küzd végig,de az egyik fix dologért míg a másik kockáztat. Ezt a játék előtt el kellene dönteni mindenkinek,hogy hol indul.



Kedves Miklós


Várunk továbbra is értelmes javaslatokat ami pariban van a másik 2 dijjal.


Ohh hát ezen ne múljon semmi.

IDEIGLENES (következő eseményig / fél év)
+ Bármibe rakható fókuszkristály:+3, +5, +7, +10% lélekszívás védelem
+ Küldetésekért járó +3, +5, +7, +10% bónusz
+ Közelharci sebzés +1, +2, +3, +4 % (+2,+4,+6,+8%) bónusz A random miatt ezek nehezen észrevehetőek ezért írtam nagyobb %-ot is
+ Varázslat sebzés +1, +2, +3, +4 % (+2,+4,+6,+8%) bónusz A random miatt ezek nehezen észrevehetőek ezért írtam nagyobb %-ot is
+ Szerencse fejlesztése hatékonyabb +1, +2, +3, +4 % (vagy ezek a %-ok felezve)

MARADANDÓ
+ Erő +1, +2, +3, +4 (+2,+4,+6,+8)
+ Támadás +1, +2, +3, +4 (+2,+4,+6,+8) és így tovább védekezés stb..

Direkt csináltam két kategóriát ideiglenest és maradandót,mert nagyon úgy fest,hogy már el van döntve (nagyon nehezen meggyőzhető a tartósság), hogy a tárgyak fél évre szólnak. Én természetesen a maradandó mellett kampányolok,de ha ez nem lehetséges akkor javaslom,hogy mindenképpen legyen egy maradandó és egy ideiglenes kategória. Lehessen dönteni...

Alapból utálom,ha valamiért megdolgozom odaadják és mégse. A végén elveszik azt tőlem. Ezért utálok adózni is. ,de muszáj ezért adózom.

Viszont ez egy játék és legalább itt ne kelljen már "adóznom".



Uff: F.
Dátum: 2011.01.12. 16:08:32
Üdv

Volt itt már annyi féle változat. Nem lehetne látni valamiféle összefoglalót. ..és ami a legfontosabb mikor kezdődik?

Szeretnék beraktározni.
Dátum: 2011.01.11. 14:34:25
Úgy tűnik valakinek nagyon beletojtál a műzlijébe és Ő nem kérte :D:D

Ezek szerint licitáltál szövetségen belül egy epik kincsre (ami nem tudom milyen rendszer szerint van leosztva) és elvetted tőle :S ,ha az neki volt odaszavazva akkor Te is hibáztál,de akkor sem ez a reakció rá. Emberek vagyunk.. elvileg

Nekünk van egy kincseskamra topic és ott megbeszéljük kinek a legalkalmasabb az aktuális kincs. Persze a kincsre jelentkezni kell. Mindezt gyorsan,mert már magas a kincseskamra szintje,de még eddig soha nem volt gond és vita.

Ajálom ezt nektek is és az egymás felé való tisztelet megadását. Semmiképpen nem ezt a verziót amit itt láttunk.

,ha valaki nálunk mégis ilyesmire vetemedne (amit kétlek) gond nélkül kiszavaztatnám és kereshet magának más szövit.

Uff: F.
Dátum: 2011.01.11. 01:35:06
Ezen mindig olyan jókat derülök

Aranytojó tyúk Jelenlegi licit: 1500 aranydukát (nevet nem rakok ki) ,de V2

Ez még tuti fog feljebb is menni. :S ,de gondolkozzatok már ember!!

A végzetúr sacc per két éve megy. Ahhoz,hogy ez visszatérüljön minden nap be kell lépned 4 éven át. LOL Az évszázad üzlete. Emeljétek még a tétet :D
Dátum: 2011.01.08. 15:27:14
Let:

Annyi a különbség a két vélemény között hogy egyik esetben újra meg kelljen harcolni ugyanazért fél évente, a másikban a következő eseményen lehet "másra menni".
A többi eseményen is vannak maradandó bónuszok, olyanok amik lényegében azonban csak egy adott időre adnak pluszt, mert a következőn más is megszerezheti ha lemaradt róla. Ez is ilyen.



Ezzel egyet értek miért ne lehetne maradandó mint a térképnél és ha valaki nem tudja a legjobbat megszerezni akkor a következő eseményen jobban megnyomja és a feljavítja a régit valamint,ha nem tudta addig szürkébe rakni akkor a következőn megszerzi újra és berakja ahova akarja Vagy éppen mást szerez meg.
A következőre amúgy is okosabb lesz mindenki és lehet javítani a jutalmakon vagy módosítani, bővíteni.

Persze megmaradhat a varázs azzal,hogy mindig újra meg újra meg kell érte küzdeni,de sztem itt általánosságban a karakter spécizésén dolgozik mindenki és mindig jól jön a különböző tárgyak relikek által nyújtott bónusz. Senki nem szereti,ha elveszik tőle azt amiért "megdolgozott"


Azért ne legyetek már elszállva magatoktól. Az event lényege nem az hogy még jobban járjál mint ha bele sem mentél volna és még jutalmat is kapsz. Vállalni kell a kompromisszumot: egy kicsit kevésbé fejlődök de kapok valamit.
Abszurd tiszta unalmas lenne a játék ha mindig mindenki jól járna. PONT


..és igen ebben is van igazság. ,ha már kapunk valamit akkot azért be is kell fektetni Én meg is teszem,de mint írtam nem szeretem és gondolom más sem,ha a végén mégis visszaveszik :S
Dátum: 2011.01.08. 10:20:15
100 LE/TP azért elég kevéske, ilyet V3-n is lehet produkálni...


Dávid a 100LE/TP egy minimum tétel 30 . szinten. Ez alatt nem éri meg támadni. ,ha lefele ütök akkor 600 LE/6TP jön,ha nincs a delikvensnél semmi, ha viszont felfele akkor kb 800LE/18TP érted.. (kerekítgettem LE szívással és bónuszokkal több)

A rablásokat nem adtam hozzá ez ismétlem csak a minimum. Most karácsonykor rabolgattam 1500-2000 LE/TP aránnyal ez jobban hangzik?

Te nyerted a csatát, jutalmad 28349 lélekenergia és 18 TP
Te nyerted a csatát, jutalmad 10404 lélekenergia és 6 TP
Dátum: 2011.01.08. 00:30:26
Kedves Miklós / Baraty

Először is köszönöm a választ a kérdésemre,de lenne itt még valami

fókuszkristály lehet átcserélhető, de egy bizonyos idő után akkor elfog tűnni


,tehát,ha visszaváltható a fókuszkristály akkor el fog tünni 6 hónap mulva?

Sarkosítan fogom a dolgokat,hogy ne legyen annyira belemagyarázós bocs,ha mégis az lesz. ,ha azt veszem alapul,hogy a lélekszívós kristály alapvetően pók cumó akkor nem tévedek nagyot.

(A pókok általános célja,hogy alacsony szinten először 50 LE/TP-t érjenek el a portyák során aztán 100 LE/TP legyen meg minimum most itt járok.
30. szinten,ha lefele ütök max EH val akkor kijön a 100 LE/TP. A nagy rablásokat most nem nézzük. A lényeg a minimális 100 LE/TP. Ezzel az EVENTES dologgal elvileg tudom tartani a 100 LE/ TP-t ,de nem lesz plusz zsákmány csak ez.
,de mivel ez végre egy újítás így engem és gondolom a többi pókot is lázba hozza és félreteszi a farmolást legalábbis valamennyire és erre fog koncentrálni. Relikviákat ilyen olyan cuccokat,ha így lehet szerezni akkor ki ne örülne neki,hogy végre csinálhat mást is.)

,de csak előtör belőlem a jó pók szellem, mivel egy jó pók 6 hónap alatt 6 szintet lép,mert minden szinten indul a bajnokin és amúgy is lassu a tempója és ha a kristály 6 hónap alatt elévül akkor egyáltalán nem érte meg a cécót.

Akkor már jobb,ha marad nem visszaváltható és ki tudja használni 10-12 szinten át ami majd egy év és aztán lesz jobb gyűrűje vagy lánca.

Azért akartuk visszaválthatóra ahogyan Én is,mert később is használható,de így nem lehet használni normálisan.


..és mint írtam sarkosítottam pókokra,mert ez akkor is egy pók tárgy.

Lehet lájkolni vagy lehúzni,de ehhez tartom magam,hogy pókként nem éri meg a cécót, ha ez lenne a végső verziója.


Üdv: F.
Dátum: 2011.01.06. 19:31:47
Ez kifejezetten jónak néz ki.

,de érdekelne a kategória besorolás, hogy spec egy 21. szintű karakter nem lesz e hátrányban a 30. szintű karakterrel szemben mivel egy kategóriában vannak?? ,tehát le tudja egy győzni a kisebb szintű is az eventet a kategóriáján belül?

A fókuszkristályok egyértelműen legyenek visszaválthatóak vagy relikviák,mert később dobhatja ki az ember,ha jobb gyűrűje vagy nyaklánca lesz és semmi értelme nem volt az egésznek.

A másik,hogy a napi 20 győzelem az min 20 PP-t emészt fel és kisebb karaktereknek nem hiszem,hogy van Valóság formázása. (nekem van mert pók vagyok :D de ez sokakról nem mondható el alacsony szinten)

..és ha valaki tisztességesen végigcsinálja ami rá ki van szabva az kapja meg a jutalmát, ne az INAKTIVITÁS határozza meg a játékot. ,ha nem sikerül legyőzni a végén a főgonoszt akkor ne legyen már büntetve ezzel.. Legyen még egy bónusz azokank akik legyőzik,de ne legyen hátráltatva az AKTIV kategória.

Uff: F.
Dátum: 2011.01.04. 18:47:11
Közben megjött a válasz. Ahogy sejtettem lenyúlták a belépőt tőle.

Véletlenül vettem Én is észre az abszurd dukát mennyiség miatt.

Válasszatok nehezen feltörhető nem túl egyszerű kódot.
Játszottam régebben klánháborút és amit komoly eredményt értem el és a kizárásokat sikerült elkerülnöm,mert nem vétettem semmilyen szabály ellen hiába állítottak csapdákat ezért végül feltörték az acc-ot.

Persze írhattam bárhova utánajártak,de annyi lett,hogy az IP alapján kizárták a feltöröt,de semmit nem kaptam vissza.

Itt legalább toleránsak és visszaadtak mindent Traktornak amiért Tisztelet innen is.

Üdv:F.

Küldő:Traktor
Üzenet címe:Re: (nincs cím)
Dátum:Ma, 18:27:41

szia,

valaki feltörte/megszerezte a kódomat és éjjel kb 1 óra alatt leamortizálta a karakteremet (állatokat elengedte, ősköveket elköltötte, felszereléseket eladta...)

Írtam Baraty-nak (végzetúr programozó), és visszaállította a karakteremet. Ha megnézed az eseményeket, akkor látni fogod, hogy a Mágia kisebb köve 0 dukátért ment el és senki sem kapta meg.

köszi, hogy figyelsz az ilyen dolgokra, és jelzed a vezetőség felé-

Tovább jó játékot,

Traktor
Dátum: 2011.01.04. 18:09:04
Üdv

Nem szoktam hozzászólni a fórumhoz,de láttam valami abszurd dolgot amit nem értek.

A V2 világon.

,tehát

Ma délután nézegettem az aukciós házat és észrevettem ezt:

A mágia kisebb köve Jelenlegi licit: 696 aranydukát (Traktor)
Licitálok: Licit vége:
Ma, 16:00:38
Típus: Egyszeri hatás
Hatás: Megvásárlásakor mágiád permanensen megnő eggyel

Aztán meggömböztem Traktort és csak akkor vettem észre,hogy erre neki semmi szüksége. Láttam nála egy árva buzogányt és ezt a szöveget a karakteralapon: "Üss én ütlek!" Most pedig újra a régi szöveg van kint.

Na meg nem ez a kép volt kirakva neki mint régebben és mint most,hanem egy alap kép,de a tulajdonságösszeg és a zsákmányolt LE alapján biztosan ugyanaz a karakter (még miidig be van mentve a kémkedésnél nekem).

A lényeg,hogy szoktam figyelgetni a komolyabb karaktereket és azt hittem lenyúlták a belépőkódot vagy ilyesmi.

Nem "ismerem" Traktort, de a kitolást nem tudom díjazni. Rá is írtam ma,hogy minden rendben van e,de még nem írt vissza.

Csak érdekel a dolog,hogy mi lehet ez? Mert semmi értelme rakni 696 dukátot egy mágia kőre. :S

..és végül még egy furcsaság ugyanaz a kő a világ eseményeinál már így szerepel.

( Ma, 16:03 az aukción megvásárolta a következő tételt: A mágia kisebb köve 0 aranydukátért.)

senki nem vette meg elvileg. ,de ilyen meg nincs ugyebár,hogy senki ne vegye meg. ..és amúgy is láttam,hogy rá volt rakva 696

Most akkor mi a b*nat van??!!??

Üdv: F.