Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vlky

Oldal: 123456
Dátum: 2010.01.31. 13:16:02
Idézet: Awenhai - 2010.01.31. 06:20:34
Szervusztok!

Arkangyal: Ez a kérdés azon kevesek egyike, ahol a tagadó válasz elmegy a kérdésre. Lehet tudni a történetet, sőt manapság divat is tudni... Néha tehát érdemes nagyon meggondolni, hogy mivel takarózunk.

Én azt mondom, hogy ez a kérdés, az általában előforduló tagadó válaszúakkal szemben jó kérdés, mert elég ismert tényre kérdez rá ahhoz, hogy kivételt lehessen vele tenni, te pedig szépen bedobnál minden kérdést egy gépbe, és amelyikben tagadó válasz van, azt kidobatnád. Nem lehet mindent kizárólag fekete-fehérben nézni.


A tagadó válaszoknál nem az a gond hogy ismert tényre kérdez rá vagy nem, hanem hogy: ha te, aki tudod a választ (hiszen tudod, ha már egyszer te készítetted a kvízkérdést), és megkérdezed hogy ki volt a nagyapja, az olyan mintha akkor egyúttal kijelentenéd hogy merthogy volt neki. És mondjuk erre logikusan az a válasz következne hogy: hátde, én nem tudom, hát én úgy tudtam hogy Ádám az első ember, akinek a fia Ábel, de akkor ezek szerint nem tudom a választ, mondd meg kérlek, ki volt a nagyapja?
Dátum: 2010.01.31. 12:59:29
Magyarország hányszor volt második a labdarugó VB-én 2006-ig?
1
4
2*
6

szerintem elég spec tudni hogy mikor hanyadik lett M.O. egy foci VB-n, még ha az első helyet kérdezné az beleférne. Egyébként szerintem a foci meg labdarúgó szót lassan lehetne bannolni, elég sok kérdés van velük kapcsolatban... meg most látom, helyesírás is
Dátum: 2010.01.30. 15:33:39
A fegyverek közűl az 1-es szintü buzogány hány sebzést okoz ?
1-1
1-16
8-25
2-9

megjelölt
Dátum: 2010.01.28. 18:47:38
Hány országgal határos Lengyelország?
9
4
5
7*

wikipedia: nyugaton Németországgal, délen Csehországgal és Szlovákiával, keleten Ukrajnával, Fehéroroszországgal és Litvániával, északon Oroszországgal (a Kalinyingrádi terület nevű exklávé révén) határos. Tengeri határ választja el Dániától és Svédországtól.

értem én hogy kettő az tengeri határ, de odaírhatta volna, hogy szárazföldön, és akkor egyértelmű lett volna.


"Akinek magyar a barátja, annak nincs szüksége ellenségre." Kinek a művében olvasható ez a nem túl hízelgő mondat?
Győzike
Kurt Vonnegut*
Mahatma Ghandi
Széchenyi István

Én ezt sehol nem hallottam még, és szerintem nem is olyan híres mondás, Győzike pedig nem általános műveltség kategória, hiába nem ő volt a helyes válasz. Mondjuk kilogikázással alapon rá tudtam jönni a helyes válaszra, de akkor is...
Dátum: 2010.01.27. 23:54:50
Mikor van a tánc világnapja?
április 29.
október 16.
február 1.
május 20.

hát még a költészet világnapja oké de a tánc? kit érdekel a tánc? Szerintem spec
Dátum: 2010.01.26. 11:55:17
Ráadásul, nem is feltétlenül emberhúst kell ennie egy kannibálnak, az állatvilágban is van kannibalizmus, amikor a saját fajtájukat eszik az állatok.
Dátum: 2010.01.26. 11:53:21
Melyik a helyes írásmód?
rejtéj
rejtély
relytéj
relytély

túl egyszerű kérdés, meg szótáras vagy mit mondanak ezekre
Dátum: 2010.01.25. 21:51:53
Kitől származik az "...a kő marad!" szállóige?
Wass Albert *
Reményik Sándor
Faludy György
Petőfi Sándor

Tudtam a helyes választ, onnan hogy Wass Albert neve is szerepelt a válaszok között. Hiszen ha itt felmerül Wass Albert neve akkor tuti ő a helyes válasz, és tuti hogy valami kuruc.infós arc tette fel a kérdést. De szerintem ez a kérdés akkor is speciális, csak a kuruc.info olvasói meg hasonló nagy magyar emberek vágják Wass Albertet, mivel én róla nem tanultam semmit a suliban. És nem vagyok Wass Albert rajongó.
Dátum: 2010.01.24. 22:41:18
Mekkora volt az a kisbolygó ami 2008. október 13-án csapódott a Föld légkörébe?
6 méter átmérőjű
3 m átmérőjű *
124 m átmérőjű
12 m átmérőjű

hát így 5 perc alatt elkezdtem kutatni, valóban volt egy ilyen kisbolygó, megtaláltam milyen magasan és milyen sebességgel érkezett azt hogy mekkora volt nem, sajnálom. De egyébként volt egy másik is, pár nappal előtte, ami 6-8 méteres volt, gondolom akkor ez nem megy ritkaságszámba, és annyira nem tartozik hozzá egy egyszerű földlakó életéhez az hogy két éve ezen és ezen a héten mekkora aszteroidát nyelt el épp a föld légköre :S sajnálom ha emiatt valaki szemébe nemtörődömnek tűnök

Hogy nevezték régebben Tokiót?
Moa
Midó
Edó
Goa

sehol nem találtam rá utalást, de egyébként kik meg mikor nevezték volna máshogy? :S ilyen hülye neveket szegény városnak, biztos nem a magyarok találták ki. egyébként sajnálom itt elfelejtettem melyik volt a jó válasz.
Dátum: 2010.01.24. 14:57:12
Mikor alapították a Miskolci Egyetemet(Nehézipari Műszaki Egyetem néven)?
1959
1919
1969
1949

spec

Ki találta fel a golyóstollat?
Jedlik Ányos
Bíró László József *
Ybl Miklós
Teller Ede

spec, meg egy csomó info van róla hogy kik fejlesztgették, kik ötleteltek rajta, Bíró László valakinek az ötlete alapján tökéletesítette a már egyébként is létező golyóstollat, a wikipedia szerint.
Dátum: 2010.01.24. 12:37:14
Ki az RCD Espanyol első számú kapusa?
Kameni *
Petr Cech
Enyeama
Casillas

speciális, meg nem hiszem hogy csak így, Kameni a neve a tagnak.
Dátum: 2010.01.20. 11:29:18
Nem csak a tvben mondták hanem nekem az oltáskor is elmondta a doki, hogy hőemelkedés, fáradtság, meg a nyirokcsomók duzzanata az normális. Ilyen alapon a tű által okozott sebhelynek is mellékhatásnak kéne számítani? Egy héten/hónapon belül csak van egy napod amikor beoltatod magad hazamész is ki tudod pihenni magad. Ennyit nekem megért, utána nyugodtan mentem emberek közé (egyébként nálam csak a fáradtság jelentkezett minimálisan, meg a sebhely )
Dátum: 2010.01.19. 15:32:16
Melyik nagy üzletlánc logójában van egy madár?
Obi
Cora
Tesco
Auchan*

reklám
Dátum: 2010.01.18. 22:18:15
Melyik városunknak volt a jelképe két szalamandra? (Ma ez a város Szlovákiában található.)
Körmöcbánya
Selmecbánya
Kőbánya
Rudabánya

speciális, de még rá is kerestem és nem találtam.

Ki volt a Borsodi Liga NB1 győztese 2007-2008-ban?
ZTE
MTK
Újpest
Debrecen

ez is speciális.
Dátum: 2010.01.18. 15:35:57
Hányadik lett összetetben Robert Kubica 2008-ban?
5
6
3
4

spec
Dátum: 2010.01.14. 17:54:39
Melyik rovar képes arra, hogy a fénynél pontosan másfélszer gyorsabban repüljön?
Szárnyas gyorsika
A fénysebesség kozmikus határsebesség, semmi nem haladhat ennél gyorsabban
Mezei tücsök
A herkulesbogár, de kizárólag a párzási időszakban képes rá

egy az hogy könnyű, kettő hogy "A fénysebesség kozmikus határsebesség, semmi nem haladhat ennél gyorsabban" - ez Einstein elmélete szerint, de ez csak egy elmélet, nem tény, meg nem elfogadott mindenki által.

Mid lehet a klanhaboru.hu-n?
falud
városod
kastélyod
TV-d

reklám

Ki jelenleg(2009) az MSZP elnöke?
Fekete Pákó
Kiszel Tünde
Hiller István
Gyurcsány Ferenc

demég oda is írja hogy 2009 nem sejtette még hogy át fogja adni a helyét egy másiknak

Mi a neve annak a két szondának amelyek a Marson JELENLEG szolgálatot teljesítenek?
Venyera-15, Venyera-16
Voyager-1, Voyager-2
Spirit, Opportunity *
Viking-1, Viking-2

Hiába ordítja az arcunkba hogy JELENLEG, attól még ez a kérdés könnyen out of date-té válhat meg nem tudom ezek szerintem nem szondák.
Dátum: 2010.01.14. 12:57:54
Szerintem neked üldözési mániád van már, túl sok kurucot olvasol

Nagyon sok szó van ami le van tiltva, gondolom mert Hitlerről sok kérdés van már feltéve, vagy akármi. Én már egy csomó ártalmatlan szóval találkoztam, pl Merkúr, nemtudom lehet a "kúr" végződés miatt? meg asszem a gitár is tiltva van. Nem hiszem hogy azért mert a szabadkőművesek el akarják törölni a zenéből a gitárokat, és a Merkúr bolygó létezését ki akarják törölni az emberek tudatából.

Jade, egyébként remélem végül nem úgy küldted el a kérdést hogy a "Führer elleni merénylet"? Mert ha Hitlert a führernek nevezed, na az már ciki

nade, a két krédés amiért jöttem:

Melyik országban van a föld legmagasabb pontja?
Kína
India
Nepál
Bhután

wikipediából:
A Mount Everest (másképpen: Csomolungma, Qomolangma, Sagarmatha) a legmagasabb hegy a Földön, a Himalája hegység része. Csúcsán halad át Kína és Nepál határvonala.

Minek a rövidítése az ABC (bolt)?
Álomfalvi Bugibolondok Cenzúrája
Általános Beszerzési Cikkek
Agricultural Biotechnology Center
Autóüveg Betörők Csoportja

Bugibolondok, vagy Biotechnology, vagy Betörők, esetleg általános beszerzési cikkek? hmmhmm, nem könnyű kicsit így ez a kérdés?
Dátum: 2010.01.10. 13:22:58
Melyik NEM bútoráruház?
Domus
Ikea
Kika
CBA

reklám
Dátum: 2010.01.09. 12:36:58
Vílághírű Zsolnay porcelánfestési mód. A neve?
Alapos
Fajanszos
Eozin-os
Kaparós

helyesírási hiba meg így meg is van jelölve
Dátum: 2010.01.08. 01:19:24
Idézet: Giganticus - 2009.12.29. 14:55:32
Az létezés célja az evolúció.
Az anyag azért létezik, hogy létrehozza az életet. Ez az anyag értelme.
Az élet azért létezik, hogy létrehozza azt az értelmes lényt aki majd uralni fogja a saját bolygóját. Ez az élet értelme.
Az értelmes lény azért létezik, hogy létrehozzon egy egész világon meglevő jóléti társadalmat. Ez az értelmes lény értelme.
A világon meglevő jóléti társadalom pedig el tud szaporodni a saját naprendszerében, galaxisában. Neki az az értelme.
Ha pedig egyszer a nagyon távoli jövőben elpusztul majd az egész világegyetem akkor az abban az időben élők kötelessége lesz megtalálni hogyan lehet átmenteni valamit egy másik világegyetembe, hogy ismét elölről kezdődjön az egész.

Az, hogy ez az ember nevű lény lesz-e vagy sem, azt nem tudom. De reménykedem benne, hogy igen. Az evolúció számára ez mellékes.
Számunkra nem annyira.


Ez egy olyan világban ahol az embereknek nincs lelke, öntudata, hanem csak intelligens biológiai gépezetek, jó feltevés lenne. De velünk nem ez a helyzet számunkra az életnek több értelme van mint csak létezni, és fenntartani önmagát. (És számunkra nem lenne értelme az életnek ha csak erről szólna)
Oldal: 123456