Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vlky

Oldal: 123456
és ha első szinten megkaptad volna ezt a kérdést tudtad volna? vagy te úgy kezdtél el játszani ezzel a játékkal hogy végigolvastad a végzetúr wikiát aztán regisztráltál?

Mi a tetraéder?

A négy szabályos háromszög által határolt test
Négykötetes regény
Négyfelvonásos opera
Négyemeletes épület


Szerintem, az első válasz furcsán kezdődik, az a betű nem kéne. Bár értelmes úgy is, meg minimális dolog.
Viszont, a válaszok elég furák, pl négyemeletes épület meg a négykötetes regény helyett lehetne valami rombusz-definíció inkább vagy valami. Lehet ez nem tetszett az értékelőnek csak félrenyomta az indoklást bár sztem jó kérdés így is.
Dátum: 2009.08.11. 11:53:59
én mire megcsináltam azt a küldit beküldtem ide vagy 5 rossz kérdést először a 8.nál kaptam ilyen lehetetlen kérdést amin megbuktam, aztán 2.-3.nál vagy kétszer, de végül csak sikerült.
Dátum: 2009.08.11. 01:59:54
Mennyi elnyelést ad egy szent elnyelő?
+2
+1
+4
+3

végzeturas kérdés meg kezdők nem tudhassák
Dátum: 2009.08.10. 15:18:12
Idézet: Rrrbal - 2009.08.10. 14:50:01
Melyik kipontozott részbe kerül a legnagyobb szám?

////Spa...sizma////
Szent...ság
K...szer
V...szer
Na most komolyan ki tett fel ilyen béna kérdést?
Értelmetlenül feltett kérdés, és arról is meg van a véleményem aki ilyet elfogad.
Légyszi töröljétek.


szerintem tök jó kérdés. csak az első számot nem tudom, meg mér van ilyen //-k között?

az ilyenek is sztem simán maradhatnának:
mi nem köthető Liverpoolhoz?
Az Anfield Road
A vörös ördögök
A Tate Gallery
A Beatles együttes

helyesírás + mittomén??


a helyesírástól eltekintve, szerintem nem baj ha kicsit nehéz. létezik google is a világon ha esetleg valamit nem tudnál


Hány karátos arany az, aminek a finomsága 585 ezrelék ?
9
14*
24
18


SPECIÁLIS, töröljétek

Mennyi a tengervíz pH értéke?
6, enyhén savas
8, enyhén lúgos*
4, erősen savas
10, erősen lúgos


SPECIÁLIS, töröljétek


jó, esetleg a hány karátos, bár kémiaórán lehet hogy volt róla szó (biztos épp aludtam )
a tengervíz ph értékét viszont ki lehet logikázni/tippelni esetleg. meg ez már érdekesebb info is.


viszont itt egy ari kérdés:

A nagymamád apja neked kid?
dédipapád
apád
ükapád
nagypapád

lehet hogy egy átfogalmazás ráférne bár végülis helyes így is, asszem. dédipapád hát nem ari?

itt meg egy reklám (meg könnyű is):

Melyik egy híres Német autó?
Kodak
Opel
Lego
Genius
Dátum: 2009.08.10. 01:37:00
Milyen italt készítenek Tokajban ?
Paprika
Marlboro
Cola
Bor

ez csak ilyen mókás kérdés. cigiital vagy paprikaital hogy lehet ilyeneket kitalálni ) meg a kólát nem biztos hogy Cola-nak kéne írni.
Dátum: 2009.08.09. 19:16:31
Melyik olimpikonunk halt meg az olimpia előtt?
Marian Cozma
Papp Laci
Kolonics György
nem halt meg senki

tagadás, meg fura kérdés, nem egyértelmű
Idézet: Picigyerek - 2009.08.09. 15:47:11
Hogy hívják Garfield gazdáját?

Liz
Jon
Odie
nincs is gzadája

jon a helye a válasz


azér nem jó mert gzadája az helytelenül van leírva meg az ilyen tagadó válaszokat nem szeretik itt a végzetúrban, ami logikus is. miért kérdezed meg hogy hogy hívják a gazdáját ha nincs is gazdája?
Dátum: 2009.08.09. 12:31:23
mennyi 2*2*5-5?
18
15
20
14

matek meg legalább lenne valami olyan válasz hogy 0 vagy 4 hátha valaki nem tudja a műveleti sorrendet. de így túl könnyű is
Dátum: 2009.08.08. 21:03:56
Kik játszották a két "kezet" Az ördög jobb és bal keze című filmben?
Erika Eleniak - Steven Seagal
Szőke András - Badár Sándor
Bud Spencer - Terence Hill
Szabó Győző - Rudolf Péter

Természetesen tudom a választ erre, de ezt a filmet nem mindenki látta...


Hát ha te is tudod a választ (természetesen, ráadásul), meg én is tudom, akkor miért ne lehetne kérdés Bud Spencer és Terence Hill meg a filmjeik híresek, és nem speciális, bárki láthatta őket

Melyikük halt meg a versenypályán( F1)?
A. Senna
G. Berger
N. Lauda
A. Prost

helyesírás... és az F1 olyan, mint a foci... semelyikre se tudom a választ. Miért nem boxról kérdeznek?


én is utálom az f1 meg foci kérdéseket de ez azért nagyobb esemény volt, nem olyan hogy melyik versenyző nyert a nemtomhanyas bajnokságon. a helyesírás meg minimális sztem

Ki írta a Katedrális című regényt?
Thomas Mann
Ken Folett
Francis Druon
Robert Merle

Hogy mit?


Nagyon jó regény lehet pedig, bár én a Katedrális folytatását olvastam csak :S. Oké hogy nem kötelező olvasmány de Ken Follett híres író. Jade most látom hogy helytelenül van leírva a neve

Hogy hívják az Aerosmith énekesének lányát?
Jennifer Aniston
Gwyneth Paltrow
Liv Tyler
Angelina Jolie

Esetleg más rokonságot nem kéne fejből vágnom?


Szerintem ez is belefér, az Aerosmith eléggé híres zenekar volt, meg az Armageddon is híres film volt, ahol Steven Tyler énekelte pont a zenét miközben a lánya sírt mer meghalt a filmbeli apja

nade, ez milyen?!

Hogy mondják angolul a piros(at)?
Rec
Reg
Red
Green

a piros(at)?
Dátum: 2009.08.08. 17:21:24
Idézet: Byzon - 2009.08.08. 15:44:47
Mit rejt jimy koponyája?
rajz film hösöket
rajz film figurákat
képregény hösöket
pukit


Ehmm... őőő... izé... Mi van?


legjobb. kérdés. ever. a leghülyébb átjutott kérdés gazdájának valami díjat kéne adni.

egyébként:
Melyik Focicsapat elnevezése az hogy "LOKI"?
Zagrabe
Lujzaváros
Torino
Debrecen

Milyen nemzetiségű a Chelsea kapusa Petr Czeh?
Angol
Cseh
Német
Szlovák

már megint foci mindig foci megőrülök ááááááá azt mondom bannoljátok a focit!!!
Dátum: 2009.08.07. 14:15:26
Idézet: Jerrylee - 2009.08.07. 13:27:05
Korrigálhatsz te is, mert benéztél valamit : Az emberi testnek nem 10, hanem 20 körme van (Lábak is )


jó de... legalább nem tettem fel ilyen kérdést!
Dátum: 2009.08.07. 11:37:17
3 király kérdéssel találkoztam a 10 helyes kérdés egymásutános küldetésemben, nagyon örültem nekik.

első:

Melyik hangszer lóg ki a sorból?
Szájharmonika
Szintetizátor
Tangóharmonika
Pianínó

ezt eltaláltam, a billentyűk számítottak nem az hogy mechanikus vagy elektromos úton működik-e.

ezen sajnos elbuktam, kellett volna még vagy 3 helyes válasz:

Hány optikai lencse van az emberi szemben?
4
1
6
2

a jó válasz a kettő lett volna. a wikipedia a lencsék számát nem írja végig egy lencséről beszél, csak kivételként említi meg hogy néhány fajnak van több lencséje is a szemében:

Some marine organisms bear more than one lens; for instance the copeopod Pontella has three. The outer has a parabolic surface, countering the effects of spherical aberration while allowing a sharp image to be formed. Copilla's eyes have two lenses, which move in and out like a telescope.[1] Such arrangements are rare and poorly understood, but represent an interesting alternative construction. An interesting use of multiple lenses is seen in some hunters such as eagles and jumping spiders, which have a refractive cornea (discussed next): these have a negative lens, enlarging the observed image by up to 50% over the receptor cells, thus increasing their optical resolution.

namost nemtom lehet a kérdés feltevőjétől ha megkérdezem hogy hány körme van egy ujjnak, 10et válaszol mert az emberi testnek 10 körme van. lehet itt csúszott el a logikája. mindenesetre én kezdhettem elölről a 10 kérdést.

3-4 kérdés után jött ez (sajna pontosan nem emléxem a kérdés szövegére, utólag derült ki hogy rossz):

Melyik a legelterjedtebb fém a földön?

arany
ezüst
vas
alumínium

wikipedia:
Aluminium is the most abundant metal in the Earth's crust, and the third most abundant element therein, after oxygen and silicon
szintén:
A földkéreg 4,8% vasat tartalmaz különböző vegyületek alakjában, elemi vas a természetben nem található (eltekintve a meteoritvastól). Az elemek közül ennél több csak oxigénből, szilíciumból és alumíniumból van.

mindezek ellenére a vas volt a helyes válasz...
Dátum: 2009.08.06. 19:59:20
Mennyit mutat az óra, hogyha délből kivonok 12t?
1:00
1:30
0:00
23:30

12 mit? meg egyébként is elég furcsa a kérdés, óránál nem szoktunk kivonni, ha jól tudom. max úgy hogy, ha a nagy mutatót 12 órával visszapörgetem vagy valami. meg persze túl könnyű kérdés is.
Dátum: 2009.08.04. 11:48:04
Idézet: Zoltanszon - 2009.08.04. 11:09:57

Melyik nem téli szín?

fekete
piros
kék
szürke
Emlékszem, mikor kiskoromban havazás utcán mentem iskolába. Az út már fekete volt az autók miatt, az ég szürkés-kék, a csipkebogyók a járda mellett pirosak. Nost akkor melyik nem téli szín? És miért a piros az? Vagy mi.


ez ilyen rajzórai dolog, ha jól emléxem. szóval igazából általános műveltségnek elmegy. a piros sztem az ősz színe, a zöld a tavaszé, a sárga a nyáré, ilyenek.
Dátum: 2009.08.04. 11:43:00
Minek a rövidítése az "USA"?
Untitled States of Antarctica
United States of America
United Space Alliance
United Servers of America

buta válaszlehetőségek.
Dátum: 2009.08.03. 13:09:03
A végzetúr játék "fő képén" mi található?
Férfi,Nő,Sárkány
Kígyó,SZörny,Emberek
Férfi,Nő,Kígyó
Nő,sárkány,Gyík

nyilvánvaló, csak az oldal tetejére kell nézni.

Kinek/Kiknek dolgoznak a lélekkufárok?
A Császárnak
Hordaparancsnokoknak
A leghatalmasabb végzeturaknak
Senkinek

ezt kezdők nem tudhatják, erre csak pletyka van, hogy állítólag a leghatalmasabb végzeturakat szolgálják.
Dátum: 2009.08.01. 22:57:25
Kicsoda Diablo?
A Pokol legfőbb démona.
Zöld lombszöcske népies neve.
Képviselő.
Szomszédasszony.

hát egy az hogy buta válaszlehetőségek, a másik hogy, néhány játékban talán ő a pokol legfőbb démona, de minden kultúra szerint más isten démon vagy személy irányítja a poklot. szóval valami konkrétum mellé, hogy a pokol legfőbb démona egy játékban vagy valami. vagy esetleg lehet a spanyolok így hívják a sátánt/lucifert, de akkor meg utána hogy a pokol legfőbb démonának vagy sátánnak a spanyol neve.
Dátum: 2009.07.31. 13:32:22
Mikor halt hősi halált Zrínyi Miklós Szigetvár védője?
1552
1566
1541
1532

a kvíz szabályok szerint: "Ne kérdezz olyat, ami lexikális tudást igényel (pl. évszámok)"
Oldal: 123456