Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Pappara

Oldal: 1
Dátum: 2008.10.11. 19:33:32
Idézet: Necronis - 2008.10.11. 19:19:33
Rosszul tudod. A nullának minden egész szám osztója!! Vita abban van, hogy természetes szám-e, azonban amikor én tanultam, egyértelműen az volt
http://hu.wikipedia.org/wiki/Term%C3%A9szetes_sz%C3%A1m
http://hu.wikipedia.org/wiki/0_(sz%C3%A1m)

Persze vitatkozni lehet


még a wikis link se foglal egyértelműen állást;) akár az első sort nézed, akár az 5.-et nagy Vigyázat! kezdéssel:)
Azzal is tisztában vagyok, hogy ma ezt alapból így tanulja az ember. Én nekem annyi gondom van csak, hogy ez így nem egyértelmű, mert egyszerűen több nézet van.
És ezeket még csak nem is én találtam ki:D
Dátum: 2008.10.11. 18:47:43
Üdv mindenkinek!

Most futottam bele egy kérdésbe, ami a legkisebb természetes számot kereste, amely osztható 1-től 10-ig minden egész számmal, maradék nélkül.

A jó válasznak a 0-t fogadja el. Legjobb tudomásom szerint vitatott, hogy a 0 természetes szám-e, vagy sem. Ez az adott szerző/matematikus/amitakarsz "világnézete szerint alakul", minden matematikai jellegű könyvben, ahol a szerző ezt jellemzően külön jelzi is.
Személy szerint nekem is több tanárom volt matematikából és kinél az volt, kinél nem. Gondolom ez másokkal is így van, akik foglalkoztak komolyabban matekkal.

Törölni kéne ezt a kérdést, vagy jelezni, hogy a kérdező szerint ebben az esetben a 0 természetes szám. Mert ez így megtévesztő és csak tippelni tudsz...
Dátum: 2008.10.08. 20:26:04
Idézet: Miklós - 2008.10.08. 16:40:17
Idézet: Pappara - 2008.10.08. 11:45:41
Elvben találtam 2 kiégett őskövet, valamiért mégiscsak egyet jelez nekem a rendszer.
Még 1. szinten találtam őket, ott nem üthet senki ilyen szakértelemmel, vagy tévedek?
Megnéztem a magasabb szintű (3. az a magas ) csatáim, de ott nem volt ilyen.

Esetleg a kviz kitöltésekor kapott őskövek átváltották az elsőt igazivá... Kiégett őskő másképp nem tünhet el, csak ha átváltod, vagy ellopják.


Akkor ez ilyen rejtekes marad, mert nem változtatta át (előbb kaptam meg a 6 kavicsot a kvízért), nem lopták el. Elveszett az éterben:)
Dátum: 2008.10.08. 11:45:41
Idézet: Miklós - 2008.10.08. 08:49:45
Idézet: Pappara - 2008.10.07. 17:44:46
Elvben találtam 2 kiégett őskövet, valamiért mégiscsak egyet jelez nekem a rendszer. Vártam kicsit, hátha megkapom, de semmi eddig... nem aktiváltam egyiket se, feltűnt volna ha előfizetek:)

Van egy szakértelem, amivel el lehet lopni (kis eséllyel) kiégett őskövet mástól (ld. a csatáidat, a végén van kiírva).


Még 1. szinten találtam őket, ott nem üthet senki ilyen szakértelemmel, vagy tévedek?
Megnéztem a magasabb szintű (3. az a magas ) csatáim, de ott nem volt ilyen.
Dátum: 2008.10.07. 17:44:46
Sziasztok!
Elvben találtam 2 kiégett őskövet, valamiért mégiscsak egyet jelez nekem a rendszer. Vártam kicsit, hátha megkapom, de semmi eddig... nem aktiváltam egyiket se, feltűnt volna ha előfizetek:)
Miért lehet ez?
"Október 05. 13:12 Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!
Október 05. 12:15 Nagy nap a mai, találtál egy kiégett őskövet!"
Oldal: 1