Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Idézet: Miklós - 2009.12.03. 09:51:19
Nem hiszem, hogy meg tudnék felelni minden elvárásnak, nem is ez a cél. Ha nem válaszolok személyesen minden egyes felvetésre, postra, az is probléma. Ha robotként, csak a felhasználási feltételeket ismételgetve (elfogadtad, hogy a játékban néha történnek változások, reklamációdnak sajnos nem tudunk helyt adni stb.) válaszolok, az is szúrja mindenkinek a szemét. Ha emberként elmondom az őszinte véleményemet - úgy, ahogy bárki más itt a fórumon! - nyilván lesz, akit ez is zavar. Naponta kapok elég durva sértéseket a fórumon (nem kell messzire menni - ld. pl. Genocide hozzászólását itt), néha talán én is megengedhetek magamnak némi szarkazmust vagy iróniát - enélkül elég nehéz lenne az előbbieket elviselni. És inkább azért töröljön egy ember, mert egy hosszas vita után sem sikerült az akaratát teljes mértékben érvényesítenie, minthogy ötven másik azért, mert meg sem hallgattam őket. A "kristálygömbnek köszönhetően mindig látom, hogy vadászol, és elviszem a fele LE-det" probléma rengeteg játékos játékát lehetetlenítette el, nemcsak a találkozón kaptam ezzel kapcsolatban számos panaszt, hanem már a megelőző hónapokban is nagyon sok levél jött, lépni kellett, és szerintem megtaláltuk a mindenki számára legelfogadhatóbb kompromisszumot. Már ezerszer leírtuk, hogy egy folyamatosan fejlesztett játéknál elkerülhetetlen, hogy visszamenőleg dolgok néha változzanak, és ezért képtelenség a vélt vagy valós veszteségek miatt kompenzálgatni. A dinamikusan fejlődő játéknál nemcsak az a játék része, hogy megtaláld az optimális stratégiát, hanem hogy képes legyél a változásokhoz alkalmazkodni. Megteszünk mindent azért, hogy a lehető legjobb megoldást találjuk, nekünk is az a célunk, hogy a játékot mindenki élvezni tudja.


Egy fizető játékos ilyen posztot vár el. Nem szarkazmust és ironiát.

Idézet: Otoaak - 2009.12.03. 08:39:19
Ha dutch az LE nagy részét nem a szerver oldali késés és a védekező több másodperces hátránya miatt szerezte volna talán még sajnálnám is. Így viszont csak egy hisztis bunkó aki egy hibának köszönheti azt amit elért és nem a saját ügyességének vagy stratégiájának.


Ezt ki kérem magamnak. Te voltál az egyik legnagyobb farm, aki nem képes a lét 15% alatt elkölteni, nem csoda, hogy Te ilyeneket írsz rólam. Már megvolt a következő stratégia a kristálygömb halála utána időkre, egyszerűen csak Miklós hozzászólása verte ki a biztosítékot.
Dátum: 2009.12.03. 00:24:32
Korábban Megtévedt Próféta megkérdezte a játékvezetést a plusz sebzést adó epikus tárgyaknál, azok csak a közelharcra adnak. (Legalábbis ezt mondták.)

Ebből gondoltam, hogy ez is csak oda ad plusz sebzést.
Így van. Mikor azért gúnyol ki a játék vezetője, mert szabályosan játszottam és az ő hibájából fakadó veszteségemért szeretnék kárpótlást kérni, akkor betelik a pohár. Főleg, ha én ennek az embernek hónapokon keresztül pénzt is fizettem.
Az én környezetemben, a TOP-on, mindenki prémiumos volt. A tárgy bekerülésétől számított 1 napon belül kb mindenkinek meg lett volna, akit valaha is leraboltam.

Vannak a játékban sokkal nagyobb egyensúlytalanságot okozó dolgok, mégis ezt kellett lekorlátozni. Gondolom azért, mert ez olyan embereknek szúrta a szemét, akiknek a tanácsára adsz valamit.

Ez nem probléma, de ne kelljen már ilyen jópofa "nem félig üres, hanem félig teli" dolgokat olvasnom, mikor egy egész karakterkoncepciót teszel tönkre.
Idézet: Miklós - 2009.12.02. 17:21:39


A kristálygömbön kár sírni, ez a relikvia lélekgyémántba és őskőbe kerül, a játékosok nagyobb része nem fizetős, tehát nincs ősköve, és a 2000 LGY összegyűjtése sem annyira egyszerű. Ja, és magának a kristálygömb működése NEM változik, továbbra is kijelzi a TP-t: csak lesz olyan relikvia, ami ezt akadályozza. De ha a fórumozók megszavazzák, akkor kivételt teszünk veled, Ricardo (de csakis veled!) a VU történetében először és utoljára, és leveszem tőled azt a (hány millió?) LE-t, amit nem tudtál volna nélküle megszerezni, és a kristálygömbödet visszacseréljük a 180 aranydukátra, amiért vetted. Ha tényleg ezt szeretnéd, kérlek, panaszkodj továbbra is a kristálygömb miatt...


Úgy gondolom, ez a hozzászólás tökéletesen jelzi, hogy itt nincs szükség az olyan játékosokra, mint amilyen én is vagyok. Ti hibáztatok és én vagyok a f@sz? Jah, bocsánat. Sajnos egy ilyen cég filozófiájával nem tudok és nem is akarok azonosulni.
Idézet: Kocos - 2009.12.02. 14:08:09
Ertheto az allaspontod, mintahogy a jatektervezonek is azon allaspontja, hogy o nem akarja, ha barki ki tudna deriteni szkennelesel (legyen az toplista vagy kezi szkenner), hogy eppen ki vadaszik, kinel van LE. Talan ildomos lenne egy visszavasarlasi opciot felajanlani a kemgomb tulajdonosoknak, hiszen a relikvia erteke valoban nagyot valtozott igy.


Ha a játékvezetés rájött, hogy hiábzott, akkor nyugodtan javítsa ki a hibát, de ne úgy, hogy engem közben megszívatnak. A visszavásárlás helyett én inkább a cserét erőltetném. Amikor megvettem a gömböt ~180 dukátért, akkor az volt az egyik legtöbb dukát a játékban, nem véletlenül tudtam megszerezni a tárgyat. Ha most visszakapom az akkori árát, akkor az iszonyat durva inflálódásnak köszönhetően már 3 egészséget sem tudok belőle venni. Viszont ha kapok érte egy másik tárgyat, az teljesen korrekt. (Lévén hogy a játékosok nagy többsége alapján ez a legtáposabb tárgy az aukción.)
De én azért vettem a kristálygömböt, hogy lássam ki mikor vadászik. Nem azért, hogy lássam ki mikor pihen és hogy kinek mekkorák a tulajdonságai.
Aki 100%-osan fertőzött az sz*p eleget azzal, hogy egy olyan döntéséért bünteti a rendszer, ahol nem tudta/tudhatta mik lesznek a következmények. Már elfogadtam, hogy a többi játékos több lét kap, amiből olcsóbban fejlesztheti a karakterét, de az kicsit erős, hogy most még tovább tápoljuk a 0% fertőzöttséget.
Dátum: 2009.12.02. 13:25:44
Az a baj vele, hogy Miklós most betesz egy olyan opciót, hogy a játékosok kikapcsolhassák a kristálygömb hatását. Aztán én meg dobhatom a kukába a gömböt.
Idézet: Miklós - 2009.12.02. 13:10:36


Részleges tudatpajzs
Szint: 40
Tipus: relikvia
Ár: 2000 LGY, 5 őskő
Hatás: Ha kémgömbbel vizsgálnak, a tapasztalati pontod nem fog látszani.
(Jóval kultúráltabb megoldás mint a kristálygömböt nerfelni, így ez nem lesz mindenkinek, hiszen szintkorlátja van, és nemcsak LGY, hanem őskő is kell hozzá.)


Nekem nincs olyan sok célpontom. Ha mindenki megveszi körülöttem, akkor így jártam? Nem lehetne egy olyan relikvia, amivel ellenem nem működik a 7. közelharci kör; ha én is licitálok, akkor a bérletes a bérletből adódó dukátjait nem használhatja; ha én is bejelentkezek, akkor aznap a tyúk nem ad dukátot, stb. ?

Ez egy egyértelmű gyengítése a kristálygömbnek, úgy hogy a tulajdonosok semmi kompenzációt ne kapjanak.


Idézet: Miklós - 2009.12.02. 13:10:36
Alkalmazkodás tekercse
Szint: 100
Tipus: relikvia
Ár: 30000 LGY, 20 őskő
Hatás: Ha 0-s fertőzésed van, eggyel több szakértelmet növelhetsz meg 5-tel, mint egyébként.
(Tudom hogy az eredeti kérés az volt, hogy bárki használhassa, ne csak a 0-s fertőzés, de sajnos ezt csak így tudjuk implementálni )


A 100%-os fertőzöttség már így is elég gyenge, nem lehetne, hogy ne csak a 0% fertőzöttségeseket tápoljuk tovább, hanem a másik oldal is kapjon valamit?

Szerk: ha a feketepiaci tagság csak a 100%-os fertőzötteknek lenne elérhető, az szerintem korrekt lenne.
Dátum: 2009.12.02. 13:07:10
Most akkor várható még valami változtatás?
Dátum: 2009.12.02. 13:04:20
Közelharci körönként +25 seb.
Dátum: 2009.12.02. 09:53:02
Az is életszerűtlen, hogy manából vagy lélekenergiából építjük fel az épületeket.

(Az egészséget azért érdemes fejleszteni, a jv puhítása mellett.)
Dátum: 2009.12.01. 20:04:13
Ha 10 perc alatt 10 azúr légiósnál jelenik meg a felirat, akkor azért könnyű lesz kitalálni, hogy vajh ki kémkedett.

Én amellett vagyok, hogy ha valami sz@r (játék vezetés szerint rossz a gömb), akkor ne toldozzuk-foltozzuk, hanem vegyük ki. (Persze én ezzel járnék jobban, ezért is támogatom. Már ha lenne kompenzáció.)
Dátum: 2009.12.01. 19:18:49
Másfelől egy-két taktika is meg fog szűnni azzal, ha az állatok sebzése csökken. Pl. a kivégzős taktikát sem lehet akkor majd használni, a 6-8 szinttel magasabb végzeturak ellen. Ott ugyanis az állatok sebzése nagyon számít/számított.
Dátum: 2009.12.01. 19:13:53
Az ötlet nem rossz, de a kristálygömb értékét teljesen elveszi. akkor már egyszerűbb kivenni az ereklyét.
Dátum: 2009.12.01. 19:10:21
Az bug vagy csak kényszerképzet, hogy például az epikusnál többet sebez az ember spellje, ha nála vannak az állatok?
Dátum: 2009.12.01. 18:08:59
Nem. A legnagyobb baj, hogy én egy klikkelés kapok 50k LE-t (a kreatívot most ne vegyük figyelembe) ami az ellenfelemnek 1 óra volt. Ez pedig morál romboló már most is, de amint átlépünk a pszichológiailag fontos 100k-s rablásokon (mikor vesztes bukik ennyit) akkor jönni fognak a sorozatos törlések. Ezt pedig megelőzendő kellene valamilyen folyamat.
Dátum: 2009.12.01. 17:02:26
Esetleg a kristálygömb nerfelése (mit jelent ez a szó pontosan?) helyett/mellett az egy portyából szerezhető rabolt lé mennyiségét lehetne csökenteni. Az elmúlt fél órában is volt egy 90k-s rablásom (a védekező 50k-t bukott), és ezek ahogy megyünk felfelé szintben egyre gyakoribbak lesznek. Pár hónap múlva pedig megjelenhetnek napi szinten a 100k feletti rablások, amik rengeteg karakter törléséhez vezethet.

Ha leszabályozzuk a kristálygömböt, akkor valószínűleg elodázzuk a dolgot, mert mondjuk nem én fogok ekkorákat rabolni, de a VF-et is toló karakterek is eljutnak 80-90. szintre majd. Lehet a problémát még most kellene megfékezni, nem akkor kapkodni és tiltani le az ügyes pókokat a jól megérdemelt jussukról.

Nem biztos, hogy most nagyon népszerű leszek, de a hosszútávú játékélmények miatt mindenképpen meg kellene gondolni ezt.
Dátum: 2009.12.01. 16:14:09
Pedig de jó lenne.