Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Rokamoka

Dátum: 2009.09.18. 22:42:27
Nem, de a felkészülési fázisban kénytelen lesz valamiből összegyűjteni a gyógyitalokra szánt vásárlóeszközt!
Sőt, tovább megyek: mivel viszonylag sok ÉP-t fog igényelni egy megfelelő szintű epikus, talán egyesek arra is vetemednek, hogy pihenjenek, és hasonló botor dolgok!
Esetleg magas szinten lenne ugyanolyan arányú a nullás portyák száma, de tudtommal ott a TP is érték!
Dátum: 2009.09.18. 22:16:58
Tisztelet a kivételnek, bár a nagy többségre igaz. Szövitársam, akit isteni csoda folytán győztem le bajnokin, végig őskő nélkül nyomta, több mint 150 kiégettet bele is épített a kristályosítóba... Csak egy idő után eléggé elhanyagolta a dolgot, holott sokáig első volt rabolt LE-ben. Az arénában az utolsó pillanatig képes volt kegyetlenül elpicsázni engem.


Gyanús vagy Te nekem, csak nem megint az építőserlegre ácsingózol?
Dátum: 2009.09.18. 20:51:04
Roger, kérlek ne bomlassz, a különböző álláspontokat próbáljuk összehozni, nem pedig felesleges ellentéteket szülni!
TLO a saját szemszögéből nézve elég jól érvelt, de egyrészt normális stílusban, másrészt pedig nem zárkózott el a dologtól, csak próbált rávilágítani az esetleges hátrányaira.
Tény, hogy derült égből villámcsapásként ért minket az ötlet, de én örülök a viszonylag pozitív fogadtatásnak, és nagyon remélem, hogy rengeteg plusz portyát hoz majd a konyhára, ha bekerül. Ha úgy tetszik, akkor úgy fogalmazom, hogy sok olyan sírást megspórol, ami az üres portyalisták és a nullás zsákmányok szüleménye. De éppenséggel én sem örülnék, ha órákon keresztül a monitort bámulva naponta 'x' alkalommal végre felbukkanna valaki, és hoznék tőle egy zsíros semmit, szóval a sírás talán túlzás.

Az optimalizálásba nem igazán fér bele a sebgyógyítás, ez érthető. Valamit viszont tenni kell azért, hogy játékélményt kapjon az ember. Ha nem így lenne, senki nem háborúzna, mert a gyógyitalt fejlesztésre is lehet fordítani...
Dátum: 2009.09.18. 17:26:12
Őszintén szólva, ha nem jön elő az uniformizálódás, magamtól eszembe sem jutott volna jelen esetben.
Pedig én is a vastagbőr+kennelbérlet+szintlépésnaponta kombóra esküszöm, de ezt az ötletet jónak és korrektnek tartom. Akinek nincs rá szüksége, annak nyilván van kiken edzenie az állatkáit, ill. nem verik le olyan sokszor, hogy az egyébként kisebb szinteken nem valami lenyűgöző gyógyulásra szüksége legyen.
Úgyhogy az semmiképpen nem indok a hasonló stratégiát alkalmazóktól, hogy "így többször támadhatnak meg". Főleg, hogy ez lenne a cél. Ha marad a büntető CSP és az ájulás utáni azonnali 15%-ra gyógyulás (amiről már egy ideje nem esett szó, ezt a kukába dobtuk? - kár lenne érte..), akkor tökéletesen leveretés-mentes lehetne a dolog, a sebgyóggyal együtt pedig adnánk egy szép löketet a portyalisták bővülésének. Legalábbis szépen csillog eme reménysugár.

20-as sebgyógyítás? 10. szinten már meg lehet(ne) csinálni. 30 v. 40? Ezeket sem nevezném eget rengető költségnek!

Ha szubtéri érzékeléshez vagy más ultramókás szakihoz kötnék, megérteném az ellenszenvet. Sőt! Az első sorban csépelnék, hogy az butaság. Ez még elég sok mindennel így lehetne. A sebgyógyítás sem a világ megváltója, de okos lépésnek tűnik. Ne ezen akadjunk fenn, van még elég megbeszélni való a játékelemmel kapcsolatban!
Dátum: 2009.09.18. 13:25:39
Nem éppen a föci volt a sikertárgyam, de szerintem már azelőtt tudtam, hogy a Nílus a leghosszabb folyó, mielőtt azt először tanultam volna. Az, hogy egy eddig még be nem bizonyított/hivatalosan elfogadott új mérésről felröppent hír 3 darab cikkben megtalálható, még nem jelenti azt, hogy a kérdés feltevője rosszat akart, és direkt jelölt meg rossz választ.
Dátum: 2009.09.17. 16:37:40
Sajnos ez így van. Viszont talán nem is jön majd ki rosszul, mert ha belelógna az ünnepekbe meg a vizsgaidőszakba/félévi hajrába, az eléggé kellemetlen lenne!

Sejthető volt, hogy 50-nél nem lesz több epikus, de jó lesz ez így is!
Dátum: 2009.09.17. 13:48:33
Ki az a Vad Kati ?
együttes énekese
híres furulya művész (Zenére gondolok!!! Tényleg!!!)
egykori felnött filmes sztár
az első magyar nő, aki megmászta a Himaláját


...Na de kérem!
Dátum: 2009.09.17. 13:45:12
Rendben van, köszönjük!
Dátum: 2009.09.17. 12:45:45
Miklós, az aukciós házat kiveszitek?
Dátum: 2009.09.15. 12:18:44
Jelenleg ott tartunk, hogy ha az epikus nullára üt, akkor veszítesz egy CSP-t, illetve azonnal visszagyógyulsz 15%-ra. Ha a sebgyógyítást félre is tesszük - márpedig mivel senki nem tiltakozott, nagy valószínűséggel bekerül -, ami által csak még több áldozatot remélhetünk, ez már önmagában rendkívül növelné a portyalistán lézengők számát. Ugyanis, ha nem akarok elájulni, egy megfelelő erősségű epikusnak nem 15% ÉP-vel megyek neki, jól sejtem?
Ezzel szemben az egy óra védettség a szöges ellentéte a portyázás kiterjesztésének, mivel az egyéni epikust nem lehet majd leveretésre használni (a kezdetektől erre törekszünk).
Tehát: ugyanabban a cuccban vagyok végig, betárazok kismillió gyógyitalt, és pár kattintásból bedarálom, és ezért még kapjak egy óra védettséget? No nekem ezt jelenti az üresjárat.
Dátum: 2009.09.15. 09:39:48
Epikus spechez kötni alapból az egészet? Aki ez alapján anélkül menne, hát nem irigylem. Hány végzetúr rendelkezik maxos akadémiával...?
Dátum: 2009.09.15. 09:36:39
Idézet: Sun13 - 2009.09.15. 00:46:03
Ezzel a megoldással több probléma kiküszöbölődne:
- Az emberek nem tudnának eltűnni a listáról, mert csak 3 naponta 1 órára tünnének el.


A jelenlegi javaslatok alapján pont hogy megdobni készülünk a portyalistát 15%-on vagy többön leledző áldozatokkal.


Idézet: Sun13 - 2009.09.15. 00:46:03
- Nem lenne újabb időrabló event amit csak a sokat játszó játékosok élvezhetnek igazán, mert 3 naponta max 1 órát mindenki tud játszani.
- A játékban ez egy "modul" lenne, mivel ha nem lehet smmit csinálni, akkor nincs bonyolítás, ezidőre kikerül a játékos a játékból, mintha katakombában ülne. Mikor végez, akkor visszatér és levonódnak azok az erőforrások ( ÉP. VP, italok)


Egy óra üresjárat?
Dátum: 2009.09.15. 09:20:36
El tudok képzelni olyasmit, hogy a rövidítésért cserébe növelték az esélyét a tárgyak pottyanási esélyének. Ezt jelzi, hogy sokaknak milyen hamar kiestek, no meg elég logikus lépésnek tűnne.
Dátum: 2009.09.14. 19:36:02
Ezért írtam, hogy "ha".

Szerintem tökéletes, ha marad mindenkinek a CSP, de van egy sejtésem, hogy nem mindenkinek fűlik hozzá a foga!
Dátum: 2009.09.14. 19:20:54
Na, ez tömör, jól összeszedett, és hanyagolja a felesleges magyarításba fordult idegen szavakat! Bár ahogy látom, saját elgondolásaid alapján (is) készült.

Két megjegyzés:
1.) A 15%-ra visszagyógyulást meghagynám! Nagyon nem fér a fejembe, ha portyalista-bővülést akartok, miért ne maradhatna annyi. Talán mert mi magunk sem szeretnénk kb. fél perc olyan időt, amikor tehetetlenek vagyunk a bejövő támadások ellen? (Értsd: epikushoz más cuccokat használunk, jószágok elájulhatnak, no meg az üthetőség kevés ÉP-vel maga, stb.) Ez sajnos(?) vica-verza dolog!

2.) A CSP-t se vegyük ki. Ha a pókokat vissza akarjátok fogni, az egy jó elgondolás, de több sebből vérzik. Ott kezdődik a dolog, hogy ők sokkal könnyebben boldogulnak az elején, viszont idővel meg kegyetlenül belassulnak az epikusokkal. Ha mégis úgy érzitek, disznóság, hogy nem vállalnak áldozatot, mivel a CSP nekik semmit nem jelent, akkor - megint csak hasamra ütvén - mondjuk a legalább:
x^a szintediken*szint
LE differenciával rendelkezők fizessenek PP-vel. 'x' természetesen egy jól bekalibrált szám kell, hogy legyen.
Dátum: 2009.09.13. 20:30:37
Szerintem nem sokan vannak azok, akik 100 alatt bemákolták mindhármat. 100 manó az nem ráfordítás?
Azok jóval többen vannak, akiket 150+ manó után is csak egy vagy két relikkel áldotta meg az ég... izé, a random, na! Ők mit szóljanak?
Sőt, vannak olyanok is, akiknek megerőltető volt egy-egy manó legyilkolása, azaz rengeteg CSP-t meg ÉP-t (gyógyital=LE-t) vesztettek fölösbe, de csinálták becsülettel. Ők is nyilván a Józsi bá' kategória, gondolom?


*: A HSZ lényege, hogy lehetőleg ne "lusta pöcs"-özzetek le mindenkit, akik 30-nál alig valamivel több manót gyilkolásztak le. Számomra egyértelmű, hogy ez a szám azért volt meghúzva jutalomhatárként, mert ez már tényszerű feláldozásnak tekinthető. Ezen emberek legalább annyira megbántva érezhetik magukat általatok, mint Ti a fura jutalmazás okán!
Dátum: 2009.09.12. 21:39:17


Mi már tegnap este számolgattuk, hogy s mint... Szövitársam akkor majdnem percre pontosan megmondta, mikor lesz vége. Veled egyhangúlag én sem nagyon akartam elhinni, hogy ma végig kitart a hajrá. A toplistások mondjuk hozzátettek szépen, bár ezt egy kicsit sajnálom, mert így mások elől vették el a relikviák kiütésének esélyét. Viszont nem semmi harcok dúltak a helyekért, már önmagában azt élvezet volt nézni, úgyhogy tényleg megérdemlik az elismerést!
Dátum: 2009.09.12. 20:55:06
Hidd el, én lettem volna a legboldogabb, ha kiesik az elnyelő. Ha megszakadok, sem tudtam volna többet kinyírni a szintem miatt, a CSP-m totál erre ment el.
A javaslattal az a baj, hogy szintfüggő a dolog. Elhiszem, hogy 40-50. szinten - sőt, lentebb is - nem volt nehéz akármennyit bedarálni, csak CSP-függő volt. Viszont az én szintemen, a toplista alapján senkinek sincs meg még az első sem, mint nekem.

És ezek után a "partvonalról" pofázom.
Dátum: 2009.09.12. 19:07:06
Idézet: Miklós - 2009.09.11. 18:54:32
Ha a fertőzésed 6%, akkor nem 5%-kal csökken, hanem 1%-kal...

Mondhatjátok, hogy akinek pont 2% a fertőzése, az milyen rosszul járt, de ez nem igaz, 2 szintlépés múlva megszűnik a fertőzése, mig a másiknak optimális esetben is 5 szint. Ha nem igy működne, hanem akár 0-ra is levinné, akkor meg az bosszankodna, akinek korábban elérte a 0-t...

Zarknod képes segiteni a fertőzés legyőzésében, de az utolsó nagy lépést (az utolsó 5%-kot) neked kell megtenned. Szóval itt azon hogy mi jár meg mi kinek mekkora táp meg hogyan optimális, felesleges rágódni: Zarknodnak ennyi állt a hatalmában...



Ez a hivatalos válasz.

Nagyon elvakult lehettem, amikor jó szívvel kikerestem nektek, hogy ne ezzel csesszétek el az időt. Akik ezt lepontozták, gondolkozzanak el rajta, hogy a "szánalmas" fogalmát milyen elképesztő mélységben merítik ki! Máris szebb hely lesz a világ!
Mellesleg nagyon szívesen.
Dátum: 2009.09.12. 18:57:50
Te azért nem kaptál, mert max. 5%-ig viszi le a fertőzést. Tisztán az 5%-ot csak akkor kapod meg, ha 10-es vagy nagyobb a fertőzésed.

*: masterv, ezzel Neked is válaszoltam.