Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ajgatsz

Dátum: 2008.10.28. 11:58:23
Érdekes dolog ez a rendszer. És vannak meglepő dolgok. Az egyik kvízkérdésem rossz lett, mert csak 20% volt a helyes válasz:

Melyik képregényhős nem tartozik a Marvel világába?

Pókember
Superman
Vasember
Deadpool

A helyes válasz Superman, mivel ő DC, akárcsak Batman. Deadpool szintén Marvel figura, csak nem annyira ismert.

Ez most tényleg túl specifikus kérdés volt?
Dátum: 2008.10.28. 11:46:08
Az alábbi kvízkerdéssel találkoztam ma:

Mennyi az eredménye a következő műveletnek 123*62*0*456+4592?

Helyes válasznak a nullat fogadta el, ami nem igaz. A helyes megoldás 4592. Nulla abban az esetben lenne ha 123*62*0*(456+4592).
A 4592 nem szerepelt a válaszok között. Azért ide írok, mert már nem volt lehetőség a kérdés értékelésére. Ez alap matek, de tényleg. Nagyon meglep, hogy ez nem szúrt szemet senkinek.
Nekem az alábbi kérdésre kaptam rossz értékelést:

Melyik az emberi test legkisebb csontja?

kalapács
üllő
kengyel (helyes válasz)
kis lábujj ujjperccsontja

Szerintem ez nem egy túl bonyolúlt kérdés. És az a helyzet, hogy korábban kapott jó értékelést, és kaptam is érte LE-t. A kerdés alatt az állt, hogy:
A kérdés "Azonnal töröljétek" értékelést kapott!

Ebből arra következtettem, hogy nem azért lett rossz kérdés, mert túl sok rossz válasz érkezett rá, hanem mert valakinek nem fűlük a foga a biológiához, vagy csak olyan napja volt. Nem tudom, hogy hogy működik pontosan az értékelő rendszer, de ez alapján elég egyvalakinek azonnal töröljéket nyomnia, hogy tönkretegye más kvízkérdését, vagy esetleg tényleg több embernek nem volt ez megfelelő kérdés?