Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Archibald Cunningham

Dátum: 2009.02.23. 18:45:55
Teljesen egyetértek az egyenlő büntetéssel.

Ne mentegessünk senkit azzal, hogy jaj szegény milyen rossz körülmények közül érkezett, csak megélhetési bűnöző, és hasonlók. Bűn, és büntetés mindenkire egyformán vonatkozik. Sztem itt senki nem állított olyat, hogy valaki a vallása, vagy a bőrszíne miatt többet kapjon. NEM, csak pontosan ugyanannyit!

Évek óta arról szólnak a hírek, ha cigány származású a sértett, akkor biztos etnikai alapon történt a bűncselekmény. Ha az elkövetői oldal tartozik az egyik vagy egyik etnikai csoport, akkor ugyanezen emberek kiabálnak, hogy nem lehet etnikai alapon értékelni.

A cigánysággal kapcsolatban hatalmas problémák vannak, nem csak a bűnözés, de az iskoláztatás, munka, szaporulat, asszimiláció, és sok más tekintetben is. Ezek a problémák létező nagyon komoly problémák, amit nagyon nehéz, és nagyon népszerűtlen dolog kezelni, de muszáj, mert ha ma nagy dolgot teszünk, akkor is csak kb 10-20 év múlva lesz érezhető hatása, ha majd a most születő generáció a megváltozott körülményekben nő fel, esetleg ők mások lesznek. Ha nem teszünk semmit 10-15 éven belül (lehet, hogy optimista vagyok) hatalmas összeomlás, és borzasztó vérengzés lesz, ezt pedig senki épeszű ember nem szeretné.

A jelenlegi politika (nem pártra vonatkozó, hiszen minden párt ugyanazt teszi) nem vesz tudomást a problémáról. Pont mint a három majom: nem lát, nem hall, nem beszél. Ezzel csak azt érik el, hogy nem hoznak változást, és bizony a népességi mutatók mutatják, hogy a probléma hatványozódik, és még nehezebb lesz 5 év múlva kezelni. De itt abba is hagyom, mert ez már egy más topic témája lenne.
Dátum: 2009.02.18. 06:47:16
A téma eléggé elment a halálbüntetés igen-nem irányba.

Koptathatjuk a szánkat, úgysem állítják vissza, erre nincs reális lehetőség, míg EU tagok vagyunk.
Az egyetlen dolog amiért nem vagyok híve, mert tévedés esetén nem lehet módosítani. Én is jártam úgy, hogy meg voltam győződve az igazamról, és a végén kiderült, hogy nem az volt az elkövető. (Sajnos az tízezerszer gyakrabban van, hogy megszüntetik az eljárást bizonyíték hiányában mikor tényleg egyértelmű, de ez a "köpködjük le az ügyvédeket", és a "béna ügyészség" című topik témája lehetne)

A tisztán morális szempontú hippi "akkor te sem vagy különb" hozzáállást nevetségesnek találom. Ha valaki úgy él, hogy rá nem érvényesek a normáink, akkor azon személyt a saját normái szerint kellene büntetni. Mire a büntetéshez jutunk akkorra már úgysem az ő primitív "megsemmisítelek, ha nem tetszel" elveit használnánk, mivel jogszerűen kivizsgáltuk a dolgot.

A túl nagy liberalizmusnak egy hátrányát látom, hogy a tetteknek nincsenek következményei.
Igen az ember bármit megtehet, míg azt törvény nem tiltja, vagy azzal más emberek jogait nem korlátozza. Onnantól ha ez nem áll, akkor azon személy jogait kell korlátozni, aki a másikét sérti, nem a jogsértőt következmények nélkül hagyni randalírozni, mert szegény nem tehet róla, hiszen rossz körülmények között nevelkedett, szegény, vagy mert lyukas a tejfoga.
Ennek a következménye ahol most tartunk, hogy a szegény jogkövető középrétegre van rátolva az adóteher mer' nem dumál, hanem betartja a szabályokat, a van betojva az agresszív bűnbandáktól, az keseredik el, mert évek munkáját lopják el tőle, és szórják el percek alatt az elkövetők.

A törvényeket és a büntetési tételeket sem kellene megváltoztatni, csak azon kellene változtatni, hogy a visszaesőket egyre súlyosabban büntessék. A gyerek, aki először lop csokit a boltból pont elég, hogy a szülei letolják, nem kell börtönbe menni. De mikor valaki láthatóan éveken keresztül bolti lopásból tarja fenn magát, és a családját, akkor nem kell mentegetni, pénzbírságot kiszabni, hiszen akkor azt is csak a következő lopásból fizeti ki.
Nem tudom ki mennyire ismeri az összbüntetést, és az hasonló intézményeket. Ezeknek röviden az a lényege, hogy nagy tételben olcsóbb. Ha sok azonos bűncselekményed van, akkor egyre kevesebbet kap érte tételenként az elkövető. Ez nem normális. Szerintem egyre többet kellene kapni minden egyes tételre, és nem azt vizsgálni, hogy van-e 19 gyereke, vagy hány osztálya van.
Dátum: 2009.02.16. 21:19:29
Ha a jövedelemre vonatkozó adóterheket megfeleznénk, akkor sokkal több maradna zsebben, egy becsületes munkásnak.
Ezen esetben sokkal kisebb lenne a bére különbsége egy fekete munkással szemben, vagy sokkal távolabb lenne egy segélyből élővel szemben. És a lefelezett jövedelemadókból származó adókiesést lehetne fogyasztói adókból pótolni, amit a fekete munkás, és a bűnöző is meg kell hogy fizessen.
( Kivéve, ha a boltban is lop )

Ha az adóterhek kisebbek lennének, akkor nem kellene annyi munkahelynek megszűnnie a minimálbér növeléséhez, de ez már Miklós következő témájához tartozik.

A segélyek másik elválasztása a minimálbértől, hogy a mindenféle segélyek összessége nem haladhatná meg a minimálbér 50-60%-át, na jó a sok porontyosoknál a 80%-át.
Dátum: 2009.02.16. 17:40:35
Az adókat le kellene vinni, mert nevetséges, hogy mind a jövedelemmel kapcsolatos, mind a fogyasztási adók nálunk a legmagasabbak. Így a csalásokkal nagyot lehet spórolni, a büntetések meg nevetségesek (a csalásos megtakarításokhoz képest)

Ha az adókat csökkentenénk, az adócsaló pedig a házát, mindenét bukhatná, akkor meggondolnák a vállalkozók-cégek, hogy érdemes-e megfizetni az adót.

Arról, hogy ezt más társadalmak hogy ítélik meg annyit, hogy Al Caponét adócsalásért ültették le!
Dátum: 2009.02.15. 20:41:08
Nekem most is van néhány előzetesem.Valóban nem szeretnek az emberek bemenni, csak teljesen másként áll hozzá egy bűnöző életmódban nevelkedett személy, mint te Csati.

Aki úgy nő fel, hogy olyan természetes, hogy apa időnként bevonul, mint ahogy nekem az volt természetes, hogy apa túlórázik, akkor ezt az élet természetes részének tekinti.
Ha a börtönben különb viszonyok közt él mint otthon, akkor nem olyan szörnyű az.
Ha a barátaid egy része bent van, és bent a szerencsétlen első bűncselekményeseket bealázva vezető lehetsz, akkor megint nem érzed a szörnyű veszteséget.

A jog szerint a börtön nem megtorlás, hanem segíteni kell a társadalomba való beilleszkedést. Ha-ha.
A börtön megtorlás kell, hogy legyen. Ha bent nincs kikényszerítve a tanulás, vagy a munka, akkor hogy segíti a társadalomba való beilleszkedést?

Az engedmények meg nevetségesek. Jó magaviseletért az kapja meg a kedvezményt, aki bent nem balhézik! Nem az aki dolgozik, vagy aki angyallá változik, és maga az Úr mutat le rá fénysugár formájában! Az aki bent nem követ el újabb balhékat!!!
Dátum: 2009.02.15. 11:34:43
Mikor van Attila névnap?

január 7 !
január 9
január 8
január 10


A felkiáltójelet nem én tettem!!! Így van feltéve a kérdés!
Mellesleg egyre több ilyen névnappal találkozok. Sztem egy-két játékostársunk az "egyszerűen megnézem a naptárat, és utána amilyen nap van azt megkérdezem" módszert használja. Kényelmes, mert egész évben nem kell gondolkodni a kérdéseken. Szűrés a névnap szóra. (Nekem a fosszilist tiltotta a szűrő, de fogadnék, hogy a f*szszopó átmenne.)


Hogyan folytatódik az alábbi közmondás: "Közös.......túrós a háta".

lónak
háznak
pénznek
kutyának

Ezen tisztelt kérdezően pedig ebből készítsék a kőrözöttet. A közös lónak TÚROS a háta, ami a fehér habos izzadság a lovakon.

Azt már be sem teszem, hogy hány két ballábas focistának kellene tudni az aktuális csapatát.
Dátum: 2009.02.12. 06:57:06
Amikor romlanak az életkörülmények akkor mindig előtörnek a szélsőségek. (Miklós ügyesen megkerülte ugyan a miskolci kapitány mondatait, de ezen témával kapcsolatban bizony erről beszélek az ismerőseimmel)

A rendszerváltás óta folyamatosan szaporodik egy réteg, amelyik nem kíván beilleszkedni, a kezét tarja, majd ha megjelenik egy tücsök és hangya képregény országos média felháborodást kelt. Ha egyik népcsoportra sem igaz, hogy bűnöznek, és bűnözésből tartják el magukat, akkor bizonyára a börtönökben lakosság arányosan vannak svédek, és minden más népcsoport tagjai.
Itt lenne a helye a vérfröcsögtető megoldásoknak, népirtásnak, atombombának, ami természetesen nevetséges.

A megoldás sokkal komolyabb büntető szankciók lennének (minden populista ezt mondja), valamint a minimálbér, és a segélyek összegének nagyon erős szétválasztása. Ha a segély az éhhaláltól mentene meg, a minimálbér pedig egy kényelmes polgári életet biztosítana, akkor történne változás. E mellé kellene bevezetni, hogy aki bűncselekményeket követ el, autómatikusan elveszítse a segélyekhez való jogát. (Aki nem tartja be a társadalmi együttélés szabályait, az ne tekintse természetesnek, hogy a társadalom gondoskodik róla)

Az összes hippi jogvédő "kikérem magamnak" hozzászólását vállalom, és azt is, hogy a minősítésem a fórumon jófejből lecsússzon nem szólok hozzádra.
Dátum: 2009.02.08. 08:20:17
Sajnos nem másoltam ki:

Ki vezeti jelenleg a Spanyol labdarúgó bajnokságot?

Azt az egyszerű focistát. És ha a jövő héten már más vezeti?
Dátum: 2009.02.03. 16:54:35
Primitív szégyen sokadik:

Minek a rövidítése a Végzetúr játékban az LE?
az SI mértékegység-rendszer része, a fényévet jelölik így
Nem rövidítés, egy irányt jelöl
Lélekenergia
Lóerő
Dátum: 2009.02.02. 19:33:54
Hányas szinten lehet a fertőzés alá kerülni amit csak LE-val lehet gyogyiatani majdan??
55-ös szinten
2- es szinten
1-es szinten
19-es szinten


Ha jól értettem, 19. szinttől lehet küzdeni ellene, mert alapban fertőzött a végzetúr. A helyesírást nem is jellemezném.
Dátum: 2009.02.02. 18:28:18
Primitív szégyen 2:

Ha egy heti prémium tagság 6 őskőbe kerül,akkor 12 hét prémium tagság mennyi őskőbe kerül?
72
60
78
66
Dátum: 2009.02.02. 18:27:00
Ez a kérdés szégyen:

Milyen menüpont NINCSEN a tevékenységeknél?
Szakértelmek
Lélekkufár
Portyázás
Vadászat
Dátum: 2009.02.01. 07:18:06
Többször is elhangzott a "jó stressz" kifejezés.

A szervezetünk okosan van kitalálva, így csak okos dolgok vannak benne. A stressz arra van kitalálva, hogy az ősember el tudjon szaladni a kardfogú tigris elől, így rövid időre adrenalin önti el, és minden izma maximálisan dolgozik, a szíve pörög stb. Ugyanez történt vadászat közben is, és mindig mikor fokozott idegi, és fizikális készenlétre volt szüksége az ősöknek. Ez akkor egy életmentő képesség volt.

Mai világunkban ülünk az irodában ( az itt játszók zöme főleg, sajnos én is elég sokat ), a szervezetünk nem dolgozik, nem tudja kipörgetni magát. A munkahelyi elvárások, családi elvárások, munkanélkülivé válás, és egyéb dolgok feszültséget okoznak, amire a szervezetünk csak a jó öreg szaladjunk el a kardfogú tigris elől reakciót ismeri.

A szervezetünket az teszi tönkre, hogy az állandó idegeskedés miatt a szervezetünk folyamatosan készenléti állapotban van, a szív pörög, és mivel nem tudja fizikálisan is kipörgetni magát, ezért a készenléti állapot nem múlik, nem tud pihenni rendesen. A túlpörgetés és regeneráció elmaradása teszi tönkre szervezetünket.

A mai szóhasználatban már ezt a folyamatos feszültséget jelenti a stressz, így nem hiszem hogy jó lehetne.
Dátum: 2009.01.31. 08:23:29
Hány része van az Empire Earth nevű játéknak?
4
2
3*
Nincs ilyen játék

Meddig aktuális ez is?
Dátum: 2009.01.31. 08:21:19
Hanyadik világ fog indulni a végzetúrban legközelebb?
4
1
2
3


Mikori a kérdés? Meddig aktuális? Miért tesz még mindig fel kérdést egy ilyen ember?
Dátum: 2009.01.27. 06:03:49
Mi az oroszlántestű, emberfejű lény neve?
Kentaur
Hárpia
Sphinx*
Gorgon

Miért kell angolul írni, ha a többit magyarul írta?
Dátum: 2009.01.27. 06:02:02
Hány DragonForce album van?
8
6
2
4*

Wiki:
Diszkográfia [szerkesztés]

* Valley of the Damned (Demo) (2000)
* Valley of The Damned (2003)
* Sonic Firestorm (2004)
* Inhuman Rampage (2006)
* Ultra Beatdown (2008)

1. nem egy ismert zenekar, tehát, túl spec.
2. ez változik, tehát nem sokáig aktuális
3. a válasz rosz, mivel már tavaly megjelent az 5. album. (Na jó lehet, hogy a demó nem számít)

Törölni, a kérdezőt kitiltani.
Dátum: 2009.01.25. 07:33:19
37 virág van egy kertben. Fűnyírás közben véletlenül levágnak 6-ot. Időközben kinyílt 8 virág. Hány virág maradt összesen a kertben?
45
23
31*
17

Most ez valami olyan elmés beugratós kérdés amit az én elmém nem lát be, vagy egyszerűen tő hülye a kérdező?

Szerintem az "Időközben" beleszámít a műveletbe, mivel minden mondat múlt időben van.

Törölni!!!
Dátum: 2009.01.23. 19:24:44
Mennyi 2+2 összege?
3
123456789987654321
4
954267

Ez már tényleg szégyen!!!! És még rosszul is van megírva a kérdés!
Törölni, törölni, törölni!!!
Dátum: 2009.01.23. 05:53:25
Hitler olyan gonosz, hogy nem ejthetjük ki a nevét! Mostatól a Potteres "Tudjukki" megszólítást kell alkalmazni!!