Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Otyik

Oldal: 1
Dátum: 2011.02.17. 14:33:59
A nyitó topicban arról van szó hogy 6 hétig tart ez event.
Viszont a játékban ez az infó áll: "Ha három héten belül nem sikerül az összes xenomorf királynőt elpuszítani és testüket csapdába zárni, akkor a világotok történetében sötét korszak köszönt be."

Meg tudja mondani valaki hogy most 3 vagy 6 hét a határidő?

Update: sorry most olvastam hogy már erről ment a vita korábban is...
Sziasztok!

nem fogadták el a kérdésemet helyesírási hibára hivatkozva:

Tomori Pál, az 1526-s mohácsi csata hadvezére milyen érsek volt?

kalocsai érsek*
esztergomi érsek
egri érsek
veszprémi érsek


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Meg tudja mondani valaki hol van ebben helyesírási hiba? Tudtommal ha helységneveket jelzőként használjuk akkor kisbetűvel írandóak...
Az imént kaptam egy rossz hibás kérdés értékelést, a magyarázat csak annyi volt hogy a válaszaim nem voltak egyértelműek ill rosszak voltak:

"Az 1526-s mohácsi csata utáni menekülésben hol fulladt meg II. Lajos király?

a Dunában
a megáradt Csele-patakban
a Tiszában
nem fulladt meg


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak."

Megváltozott a történelem? Én anno még úgy tanultam (álltalánosban ill középiskolában is) hogy a Csele-patakba fulladt bele II. Lajos - megmagyarázná valaki miért kaptam erre rossz választ? Vagy talán az értékelő rossz volt töriből?
Sziasztok!

A kvíz értékelők ismét visszadobták a következő kérdésemet:

"Michael Jackson kit vett el feleségül 1994-ben?

Lisa Marie Presley
Madonna
Diana Ross
Elizabeth Taylor


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott."

Kíváncsi lennék hogy miért gondolták ezt érdektelen lexális tudásnak: Miklós a kvíz kérdés létrehozásához írott ismertetőjében olvastam a jó példánál ezt:
"Hogy hívják a Harry Potter sorozat női főhősét?"
Ezt a sorozatot szinte mindenki ismeri, ilyet nyugodtan lehet kérdezni.

Ezért gondoltam hogy ha Harry Pottert szinte mindenki ismeri, akkor Michael Jacksonra is igaz lehet ez - ráadásul mivel szegény Jackó eltávozott ezért a médiában mindenhonnan róla hallunk mostanság...

Azért zavar hogy elutasították a kérésemet mert csomó speciális szakterületetet érintő kvízkérdéssel szoktam találkozni vagy olyanokkal ahol rossz válaszokat gondolnak helyesnek - pl tegnap az egyik kérdésben arra kellett válaszolni hogy Talmácsi milyen kategóriában versenyez, és szerinte a 125ccm lett volna a helyes megoldás (pedig ez már a múlté...)

Lehet hogy az értékelőket is lektorálni kellene néha )
Oldal: 1