Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Gloria

Dátum: 2009.12.03. 18:36:45
Azért... a tiomerzál higanytartalma nem összetévesztendő a hőmérőben lévő higannyal, szóval nem kell félni, nem gurulászik a vakcinás ampulla aljában a kis higanygömböcske.
Bátorkodom linkelni egy, általam az indexnél mindenképp megbízhatóbbnak tartott cikket:
http://www.informed.hu/betegsegek/betegsegek_reszletesen/infections/viral/ influenza?article_hid=135766&highlight_text=tiomerz%E1l

Ahogy te is írod, Cell, azaz pontosabban ahogy idézed, a hosszú távú következmények bizonyítása nehézkes. Mindenkinek mérlegelnie kell, hogy a vakcinával járó kellemetlenség (azaz az általában ritka és enyhe mellékhatások, pszichés megterhelés a tűszúrás miatt, meg a /szerintem nemigen létező/ "bizonytalan hosszútávú mellékhatások") számára nagyobb veszélyérzetet jelent-e, mint az új influenzavírus. Az egyenletbe még kéretik belerakni a környezetében élő embereket is, különös tekintettel például az immunszuppresszált személyekre, gyermekekre, stb.
Dátum: 2009.12.03. 18:01:45
Ezt az állításod alá tudod támasztani valamivel? (t.i. hogy eddig csak szervtranszplantáción átesettek a járvány halálos áldozatai)
Dátum: 2009.12.03. 17:57:38
Trisha, a hosszútávú mellékhatásokról csak annyit, hogy évtizedek óta oltanak ugyanilyen vagy nagyon hasonló technológiával készült vakcinákkal. Szóval csak a vírustörzs "különleges" (bár ez még így sem igaz teljesen), a segédanyagok nem újak, nem most próbálják ki őket először. Mivel egy járvány vagy járvány megjelenésével fenyegető vírus meglehetősen akut jelenség, ezért véleményem szerint kicsit oktondi dolog több évig tartó többfázisú klinikai tesztelést várni egy kifejlesztett vakcinával kapcsolatban.
Damage, ez egy nagyon reális hozzáállás a dologhoz szerintem.
Dátum: 2009.11.26. 17:24:00
Melyik a "nyuszis " magazin?
CKM
FHM
Blikk :-)
Playboy *

NC.
Dátum: 2009.11.25. 18:09:35
A segédanyagok, tartósítószerek okozzák a mellékhatásokat.
Dátum: 2009.11.24. 09:59:31
Mikor született Jókai Mór?
1825. március 19.
1825. március 18.
1825. február 18. *
1825. február 19.

Túlzásnak érzem. Speciális.
Dátum: 2009.11.19. 20:21:48
TigrisÚr, csak egy apró kiegészítés: nem igaz, hogy baktérium által okozott megbetegedésekre nincs védőoltás, gondoljunk csak a tuberkulózis elleni BCG-re.
Az Erasmus jelentését még a wikipedián sem találtam meg. Ez különösebben nem volt meglepő, mivel az egy humanista tudós-szerzetes neve.
Amire Te akartál rákérdezni, az szerencsésebb esetben így hangzott volna: "Mi a lényege az Erasmus-programnak?", vagy "Mit segít elő az Erasmus-program?", vagy valami ilyesmi

*Módosítás: Persze, ehhez illő, hihető és értelmes válaszokkal.
Mert nem egy akasztásról szól, szerintem azért nem fogadták el.
Egyébként csak nekem furcsa egy szóba zanzásítani egy regény tartalmát? Mert ennyi erővel majdnem minden regény emberekről szól...

*módosítás: kihagytam egy szót.
Dátum: 2009.11.13. 15:50:44
Warfoki: csak a rám vonatkozó komment-részletre szeretnék válaszolni, semmilyen szubjektív véleményt nem akarok rád erőltetni. A gyermekeken való tesztelés megítéléséhez viszont vedd figyelembe, hogy ez nem pusztán tudományos kérdés. (Hála Istennek) etikai akadálya van annak, hogy egészséges felnőttekhez hasonló nagy létszámú tesztcsoporton végezzenek klinikai vizsgálatot ezekben a korcsoportokban.
Dátum: 2009.11.13. 15:18:03
OGYI honlap, szakembereknek szóló leírás:
"A 352 felnőtt, illetve 10 12-18 éves serdülő és 10 3-12 éves gyermek bevonásával végzett klinikai vizsgálatok értékelése lezárult. Ezek alapján elmondható, hogy a vakcina teljesíti az ellenanyagszint növekedésére vonatkozó klinikai vizsgálati követelményeket. Súlyos mellékhatás egyik korcsoportban sem fordult elő. A vakcina beadását követő enyhe mellékhatások jellegüket és előfordulási arányukat tekintve megegyeznek a szezonális vakcinával oltottaknál tapasztalt mellékhatásokkal."

És még:
"Az Európai Unió által központilag ("centralizáltan") engedélyezett legtöbb vakcina esetében nem végeztek embereken klinikai vizsgálatokat, csak utólag dolgozzák fel a mellékhatásokra és a hatásossági jellemzőkre kapott adatokat."
Dátum: 2009.11.09. 14:20:59
Melyik az az egyetlen állat a világon, amelyik nem tud ugrani?
Elefánt a helyes válasz.

Lehet, hogy tévedek, de nem hinném, hogy a tengeri sün olyan túl sokat ugrándozna
Dátum: 2009.11.09. 14:09:47
Szia,

először is: ennek a kommentnek a "Vajon elfogadják ezt a kvízkérdést, ha felteszem?" című topicban lenne a helye (http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,162.0).
Másodszor: a napokban találkoztam egy ugyanilyen kérdéssel, ami a Festetics-kastély helyére kérdezett rá. Szóval visszadobhatják emiatt is, vagy esetleg amiatt, hogy a kötőjel hiányzik.
A másik topicban is tudnak segíteni többet, meg ha rámírsz egy üzenetet, én is szívesen segítek.
Üdv,
Gloria
Dátum: 2009.11.06. 08:34:20
Mit jelent az enzimek szó?
Anyagcsere
Aktívcentrum
Biokatalizátor
Fehérjeszintézis

Szerintem szükségtelen az enzim szó többes száma jelen esetben. Mit jelent az enzim szó? - kérdés még így is magyartalan, legalábbis szerintem, mivel nem az enzim jelentése az, hogy biokatalizátor, hanem a szerepe ez, a szervezeteben.
Ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, azt mondom, nincs is itt a helyes válasz, mivel: "Az enzim szó görög eredetű, jelentése átalakít, átformál."
De a többes szám használata biztosan helytelen
Dátum: 2009.11.05. 06:57:31
Hát nem tudom, de szerintem ezek közül a kör az egyetlen síkidom. Szóval lehet, hogy egy tagadással többet tartalmaz a kérdés az éppen szükségesnél.
Dátum: 2009.11.04. 15:04:11
Azt a kérdést kaptam, körülbelül, hogy "Mit jelent, ha a benzinnek 98-as az oktánszáma?"
A helyes válasz a következő volt: 98% izooktánt és 2% heptánt tartalmaz.

Ez így majdnem igaz is, de legjobb tudomásom szerint nem ez az összetétele, hiszen sokkal több komponensű szénhidrogén-elegy a benzin. Azonban a 98-as oktánszámú benzin kompresszió hatására úgy viselkedik, mintha 98% izooktánból és 2% heptánból (pontosabban normál heptánból) állna. Kéretik utánanézni, és ha nem tévedtem (nagyot), akkor javítani. Köszönöm
Dátum: 2009.10.20. 16:40:32
Kizárólag pm-ben vagyok hajlandó reagálni, mivel cirip az imént megkért minket, ezt ne itt folytassuk. Szóval megy a válasz v1-en.
Dátum: 2009.10.20. 16:07:22
Azt, hogy kiváló a memóriád, nem kell bizonyítani. Minden egyes szóba belekapaszkodsz, amit a Tyrant mond, és ez így van jól. Szeretném hangsúlyozni, hogy egyéni véleményt mondok, nem a Tyrantot képviselem (ez nem hivatalos állásfoglalás).
Winnie-vel értek egyet most. Épp ezért, nem is értelek. Nem nézzük gyengének Tappancséket (szerintem) (esküszöm, nyuszik!), személy szerint kb. semmi közöm hozzájuk, ahogy a TGY-hez sem. Ha Darksolnak volt valamilyen tapasztalata ott, ami miatt a háború indítványozása indokolttá vált, akkor szerintem a Tyrantnak támogatnia kell (erről szól a szövetség szó, ismerkedj vele). Persze, ha ez nem olyan irreális indok, mint pl. h volt-e rajtatok sapka, mikor kiléptetek a győzelem érdekében. Gondolom, hozzányúltatok a papucsaikhoz, esetleg összekócoltátok a bojtokat menekülés közben. Igazából azt kellene látni szerintem, hogy ilyen szempontból lényegtelen ez is, meg a bíróságos levél is (ami hidd el, fricska volt, nem ült össze semmilyen ítélőszék). Nem vettétek a poént, kihoztátok külső fórumra a dolgot. Ez is a ti dolgotok, így döntöttetek. Hadat üzentünk, nem kért rá senki, a Tappancsosok sem, a TGY sem (tudtommal). Személy szerint esetleg a szépemlékű K&V vezérelte a az ujjam, mikor rányomtam a saját igen-emet a hadüzenet küldésére. Véleményem szerint azonban totálisan magánügy az is, hogy mennyiszer indítunk háborút, magánügy, hogy ezt hogy rendezzük, hogy ti hogy rendezitek... De szerencsésebb lenne kicsit... "méltó ellenfélként" viselkedni. Mert akkor nem hiszem, hogy elmegyünk 16 hadüzenetig.
Az iróniát meg a másodlagos jelentések detektálását pedig sokkal jobb lenne, ha gyakorolnád, mert nem nekünk okozol ezzel gyomorfekélyt, hanem magadnak, az pedig kellemetlen dolog.
Dátum: 2009.10.20. 15:29:09
A fura az, hogy ciripet a Tyranttal azonosítottad. De ez csak a kis magánvéleményem, és semmiképp sem szeretnék a külső fórumon vitát belőle. Csak olybá tűnik a dolog (az elejétől követem a dolgokat), hogy most a v3-as történésekkel kapcsolatban felmerült egy teljesen más téma, amit Te sírásként detektáltál (szíved joga), azonnal párhuzamot vontál, majd pedig szerencsétlen cirippel (aki nem is a Tyranttal kapcsolatban nyilatkozott meg a fórumon) kellemetlenkedni kezdtél a K&V Akadémia ellen indított háborúnk kapcsán. Oké, diplomata, rendben. De ő nem a Tyrant. És nincs háború. Amúgy minden stimmel.
Dátum: 2009.10.20. 15:11:45
Azt kellene körvonalaznod magadban, hogy a másik szobában nem feltétlenül ugyanazok az emberek vannak, hogy használjam a zseniális metaforád.
Üdv,
Gloria (Tyrant)