Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Dátum: 2010.03.22. 21:07:00
Kicsit megkésve:

Petőfi márc. 16-án ül a Pilvax Kávéházban, a felszolgáló megszólítja:
- Sándor, egy felest?
- Köszönöm, inkább nem. Látta tegnap is mi lett belőle.
Dátum: 2010.03.22. 21:05:21
...Kétszer ua. hsz...
Dátum: 2010.03.22. 21:05:20
Igen, mert akkor nem támadtam volna -60%-ig naponta 2*. Viadal pedig csak 8. szint- van. Ha kételyeid vannak, akkor nézd meg NoFear-t V1-en, vagy Hype-ot pl. Szövi bónusz nélkül kezdték, rengeteg LE-t kellett tölteniük a bónuszokhoz.
Dátum: 2010.03.22. 19:50:09
Látom, felmerült a nevem.
A pontos indok nagy vonalakban: időhiány (függőségből fakadóan a 20-30 perc játékra jött rá a fórum), illetve a korlátozó (általában logikátlan) "fejlesztések". Ez utóbbi alatt értem, hogy a 15 hónapos pályafutásom minden egyes hónapjára jutott átlagosan egy korlátozás, amire a karakterem vagy a szövetségem "miatt" került sor (gyakran hónapokkal a lehetőség jelzése után, inkorrekt keretek között).
Dátum: 2010.03.22. 19:41:30
Idézet: Razz - 2010.03.08. 13:19:03
És a 8-10-12. szinten, max épületbónuszokat élvező játékosok ellen mégis hogy taktikázol? Lehetsz te akármilyen jó játékos, az ilyenek ellen ígyis úgyis kikapsz.


Az ellen sehogy, mert annak már szinte semmit sem számít az épületbónusz. Az ilyen karakterek általában a pókok, amiről van némi sejtésem. Törlés után két hónappal már elárulhatom, hogy 10. szinten már 100 felett volt a kivégzésem (turbóval), ami ellen nem hiszem, hogy azon a környéken lehetett volna védekezni.

Egyébként a legjobb megoldás az lenne, ha mondjuk most lenne bejelentve a változás, hogy innentől számítva három hónappal későbbi időponttól kezdve a viadalon nem számítana a szövetségi épületek nyújtotta bónusz egyáltalán.
Dátum: 2010.01.20. 18:55:44
Ha kiegészíteném azzal a javaslatomat, hogy akkor se érvényesüljön az építési bónusz, ha olyan szövetségről van szó, ahol a taglétszám 20 %-a már egy előző szövetségében birtokolta a HT bónuszát.

Feltételezem, előjönnének az olyan példák, mely szerint mi van ha teljesen véletlenül, szándék nélkül jön össze egy ilyen felépítésű szövetség (amire normális játékkal az esély valahol 0,0001 % körül van, tehát rengeteg embert érint...), hogy ez mennyire igazságtalan lenne velük szemben. De milyen jól hangzik érveléskor, ugye...

Ez a javaslat is ugyanazt a célt szolgálja ,mint az előző: bezárni egy kiskaput, kíváncsi vagyok ennek milyen volna a támogatottsága. Megjegyzem, abszolút beleillene egy ilyen korlát a mostanság uralkodó fejlesztési szemléletbe.
Dátum: 2010.01.20. 18:49:12
Idézet: Ariel - 2010.01.19. 22:46:18
Idézet: Jeriko - 2010.01.19. 22:18:25
Idézet: Ywgarrd - 2010.01.19. 18:47:38
Javasolom, hogy a Ht építésére kapható százalékos bónusz maximum annyi lehessen, ahány napos a szövetség, megelőzendő, hogy teljes szövetségek alapuljanak újra a HT-re kapott büntetés miatt.


Miért alakulna ezért új szövetség? Van épp elég régi, ahol még nem volt HT.


És ott még az epikust sem kell előről kezdeni


Köszönöm szépen, hogy legalább ennyire köntörfalazás nélkül ékes bizonyítékot szolgáltattok arra, hogy ha egy bizonyos csoport érdeke ezt megkívánja, akkor még a kiskapu megtartására is lehet "fejlesztést" készíttetni Miklóssal. Konkrétan arra gondolok, ami a Tyrantnak (V1) nem sikerült fél éven keresztül, ami elöl Miklós mereven elzárkózott: a szövetségi névváltásra.

Hajrá, alakítsátok továbbra is a szájízeteknek megfelelően a játékot! De arra had kérjelek meg benneteket, hogy az ilyen (nem értendő másra, a szövetségek nevére gondoltam) nyilvánvaló esetekben ne bújjatok "ez a játék érdeke" jelmondatok mögé. Jól hangzik, csak senki sem veszi komolyan. Sokkal tisztább az ilyen smiley-kkal teletűzdelt, őszinte megnyilvánulás.
Dátum: 2010.01.19. 19:08:52
Ilyen viszont már sűrűbben elő fog fordulni: 20 a 20 ellen, 18 a 18 ellen, 30 a 30 ellen. Most már érted?
Dátum: 2010.01.19. 18:47:38
Javasolom, hogy a Ht építésére kapható százalékos bónusz maximum annyi lehessen, ahány napos a szövetség, megelőzendő, hogy teljes szövetségek alapuljanak újra a HT-re kapott büntetés miatt.

Lehetőleg az ötlet (nem) támogatottsága ne azon múljon, hogy egyes személyes és szövetségi érdekek mit diktálnak, mennyire táp/éri ez meg, mennyire OPTIMÁLIS, hanem hogy a játéknak mi tenne jót, és a HT-nak megmaradjon a mostani, módosítás utáni szerepe.
Dátum: 2010.01.17. 14:37:17
AZ ápolók átlagban még annyit sem keresnek nettóba, pedig rajtuk aztán tényleg van felelősség, és sok helyen még a gumikesztyűt (és ha szükséges volna - ami ezért sűrűn előfordul - még maszkot sem sem kapják meg), ami elengedhetetlen lenne a munkájuk végzéséhez, és a segédápolói feladatokat is a diplomás/okleveles ápolók látják el. Ja, és ott három műszak van, nem heti váltásban, hanem heti szinten is "hol így, hol úgy alapon". A legtöbb helyen és osztályon ez a jellemző.
Ha azért van pofájuk sztrájkolni, mert a vezetők 100milliós végkielégítéseket kapnak, akkor bocsánat, de menjenek a p*csába!
Szerinted hány szakmunkás nyeli a káros anyagokat (pl. por, törmelék, stb...) jelentősen nagyobb mennyiségben (mert védőfelszerelést csesznek nekik adni), mint a buszsofőrök a füstöt? Mindezt heti 60 órában minimálbérért vagy feketén, hogy közben kiköpi a tüdejét annyira kell hajtania. Sokukon még legalább akkora felelősség is van, hogy pl. a ház ne dőljön össze...

Magyarországon ez a helyzet, az ilyen munkáért a 110-120ezer forint nettó fizetés igenis jónak számít. Akár tetszik, akár nem.

Csak az a különbség és a felháborító, ha ők kiesnek a munkavégzésből, akkor nem csesznek ki 1millió emberrel. Az ápolók, egészségügyi dolgozók pedig nem fognak sztrájkolni, mert nem tehetik meg.
Dátum: 2010.01.16. 10:39:33
A statisztikának az a szépsége, hogy általában sok szépet bele lehet magyarázni, mert többnyire abból az aspektusból közelíti meg a kérdést, hogy a végén a "cél" szemszögéből az elvártnak megfelelően alakuljon. Nagyjából ezt írtad Te is... Azon mit cáfoljak meg, hogy Birminghamben 10 percenként jár a legforgalmasabb busz. Milyen tényeket vársz? Olyat például, hogy magának a járatoknak területi sé vonal lefedettsége lehetővé teszi, hogy "csak" 10 percenként járjon ez a járat? Vagy olyat, hogy az xy villamosjárat terheltebb mint a budapestié. Természetesen nem az, mert a tömegközlekedés e része is sokkal-sokkal szervezettebb, ezáltal tehermentesebb. Pont az a gyerekes, ha olyan statisztikai tényeknek hiszel, melyek egy szemszöget ragadnak ki a rengeteg közül, és ez alapján általánosítasz.
Említetted a gépparkot (aminek a "minősége", "korszerűsége" és "fejlődése" magáért beszél...), és a metróvonalak hiányát. Az utóbbi óriási kulcsfontossággal bír az ekkora területű és népességű városokban, mint amelyekről most szó van. Lehet 10.000 buszjárat is akár, ha egy távolabbi, általános pont eléréséhez szükséges 1 metró és 4 busz (minőség)... A költségelosztásban és költséghatékonyságban pedig igen súlyos szerepet és százalékot tesznek ki ezek a tényezők (géppark, metrójáratok száma/terület, népesség). Jelentősen számottevőbb, mint hogy pár járat sűrűbben jár, és hogy egyes járatokon tömegnyomor van.
Dátum: 2010.01.15. 21:17:09
"Nem hiszem, hogy bármelyik nyugati európai város közlekedési vállalatával összehasonlítva a BKV szégyenben maradna."

Statisztikailag szépen hangzik amiket leírtál, de ebben nagyon nagyot tévedsz. Éltem már pár nagyvárosban, van összehasonlítási alapom. Szinte minden tekintetben a budapesti tömegközlekedés a legalacsonyabb színvonalú, és nagyon-nagyon el van maradva még az átlagtól is. Ez az általad felhozott Birminghamre is ugyanúgy igaz, ezt tanúsíthatom. Persze lehet pl. Tirana tömegközlekedésénél magasabb a színvonal, de nem hiszem, hogy az mérvadó lenne.
Dátum: 2010.01.15. 18:50:22
Off
Belőled csak úgy sugárzik a jóindulat...

On
Tévedsz, a többség 50 epikus szeretne, csak a kezdő szintje nem eldöntött.
Dátum: 2010.01.15. 18:35:12
"Akkor azt mondanák, hogy az államtól kaptak még kb ugyanennyit merthogy fővárosról van szó és BP önkormányzata is adott még egyszer ennyit hozzá, tehát kb 200 milliárddal dolgozik a BKV."

Utána személyesen megtapasztalnák, hogy milyen a tömegközlekedés minősége és a lehetőségek a nyugati nagyvárosokhoz képest, és azt mondanák, hogy "bocs, korrigálnék, legyen inkább 20 mrd"...
Dátum: 2010.01.15. 18:04:13
100 epikus? Igaz, hogy én javasoltam, de volt ott még egy olyan is, hogy akkor induljon 20-30. szintről a játék. Izgalmasabb lenne valóban, de nem 1. szinttől.
Ráadásul az 50 epikus nyert, 51:49 arányban, azon belül (szerintem sajnos), hogy az első 50-et kelljen legyőzni. Bentmarad a HT is. Mi a fenének ide ötletleni, amikor szinte minden marad ugyanúgy, csak éppen apró módosítások kerülnek be?
Elhiszem, hogy szórakozás a játék célja, de mivel versenyszerverről van szó, ne csináljunk már belőle játszóteret, arra ott van a másik 3 világ. Nem azt kellene figyelembe venni, hogy ki mennyi ideig szeretné fejleszteni a kis karakterét, hanem, hanem hogy a verseny tekintetében mi a jó megoldás.
Miklós, akiknek az a célja, hogy minél hosszabb ideig tudjanak játszani, és ezért a 100 epikus lényre szavaztak, csinálj nekik egy Világ6-ot, ahol fix beugróért cserébe fél évig tamagocsizhatnak a játékkal 3*-os sebességen. De ne a versenyszervert tedd tönkre.
Nem értelek én téged. Te magad javasolsz egy teljesen jó megoldást, aztán megszavaztatod az ellenkezőjét, és a versenyszerverből homokozót csinálsz.
Értsd meg, 4-6 hónapon keresztül senkinek sincs kedve játszani a versenyszerveren azok közül, akik a győzelemre játszanak (ami ugye a szerver célja...), nem pedig nyugisan karaktert akarnak építeni.
Dátum: 2010.01.14. 21:55:47
A felmerült problémákra részben megoldás lehet, ha minden karakternek van 2-4 hét kötelező leállása, amikor a karaktere "lefagy", nem regenerál semmit, nem csökken az állatok morálja, stb.
Ezt az időszakot mindenki a saját igénye szerint választhatná ki és oszthatná el, ahogy számára a legmegfelelőbb.
Dátum: 2010.01.11. 18:38:39
Mint írtam, nem magamról beszéltem. Tudod, nem mindenki áll meg saját magánál, a saját észjárásánál és a saját érdekeinél.
Ráadásul az építkezésnek nem sok köze volt a mondandóm lényegéhez.
Dátum: 2010.01.11. 18:36:39
Tiltakozz, de előbb-utóbb kidurran minden karakter, ha naponta 2 epikus tempóval halad a szövetség. A gyógyitalok költsége miatt.
Dátum: 2010.01.11. 18:29:07
Idézet: Mortimer - 2010.01.11. 16:28:13
Idézet: Birka - 2010.01.11. 16:17:57
Morti, a V3 rendszere 1000x jobb portyában mint a vérengzős teszt világoké...

Neked mondjuk ad 1600 lét a szaki tokkal vonóval, azaz ha ez visszafejted 800-at ad krea nélkül. ha az összes lélekszívó tárgyad ad mondjuk 50%-ot akkor valahol 250 lé-t adtak egy portyában. Ezt veszted el maximum...
de ha 600 lénél többet rabolnál alapból, akkor már hatnak a tárgyaid!
Namost hány olyan embert támadsz meg akiknek 0 és 600 közt van a léjük, amit a szaki 1600-re felnyom?

Morti ez csak sírás, elhanyagolható veszteséget kapsz azokban az esetekben amikor a szaki kihúzza 1600-a a nyereményed, és nem 0 lét raboltál volna alapból! MINDEN MÁS esetben kaszálsz továbbra is ezekkel a tárgyakkal!


Birka, nem elsősorban arról van szó hogy mennyit veszítek, hanem arról, hogy eddig ELŐNYT biztosítottak nekem a portya LE növelő tárgyak azokkal szemben, akiknek nincsen, de ez a jövőben megszűnik. Én abba fektettem kincspontot, LE-t, hogy ilyen tárgyakat szerezzek, más abba, hogy +25 IQ-s nyaklánca legyen. A jövőben neki megmarad a +25 IQ-ja, nekem pedig annulálódik a tárgyam.

Érted már?


Akkor most a saját bőrödön megtapasztalhatod, milyen kellemes érzés. Ugyanígy jártak páran (nem én), akik több hónapon keresztül terveztek és építettek az alacsony szintjük ellenére az epikus tárgyakért (nem a szövetségi bónuszért, hanem tárgyakért).
A tárgyad nem annulálódik, megmarad ugyanúgy.
Dátum: 2010.01.11. 14:58:09
Hehe, legyen egy olyan horda, amelyik a portyáért 33 %-kal több TP-t kap.