Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Dátum: 2012.07.24. 16:47:24
Szerintem a kavics dekrétumra kell, mert nem tud/akar összeszedni annyi LE-t, amennyivel ki tudja váltani a küldetést.
Dátum: 2012.07.24. 16:30:52
Ha valaki szövetségbe való ki-belépkedéssel szeretne a szövetségi küldetésekből részesedni, és emiatt havonta 4* vált szövetséget, akkor elég szép -szerencsét hoz össze a karakterének. Idővel egyre többet. Ez nem elég gátló hatás?
Egyértelmű? Konkrétan le van írva, hogy minden esetben, az az egyértelmű. A szöveget szó szerint kell értelmezni a szabályoknak általában ez a lényegük. Feketén-fehéren ott van, hogy "minden esetben".
Értem az álláspontod, de az általad képviselt vélemény legfeljebb következtethető, az egyértelműséghez semmi köze sincs a leírás megfogalmazásának.

(Annyit fűzök a fogalmazás és leírás pontosságának fontosságához, hogy az én munkámban egy ilyen baki bizonyos esetekben jó ha "csak" pénzbüntetéssel és az állásom elvesztésével járna. Talán ezért is vagyok erre fokozottan érzékeny.)
Dátum: 2012.07.24. 13:48:06
Igen, az a gond:
"Az egyéni jutalmat csak azok kaphatják meg, akik a küldetéssor elkezdésekor aktív szövetségi tagok voltak (beléptek az elmúlt egy hétben a játékba), és a küldetéssor teljesítése alatt a szövetséghez tartoztak, valamint elkezdéskor és teljesítéskor is a kastély legalább 25 szintje aktív volt számukra."

Ezt Wikiről idéztem, nem tudom a szövetségen belül a küldetéseknél le van-e írva (nekünk még nincs meg az épület és nincs ilyen fül..)
Azazel, ha tudatában lettem volna, hogy meg fog változni a koncepciója a képességnek/hogy valamikor lehetőség adódik 300 kérdésre előre válaszolni, akkor nyilván másképp döntök. Az a bajom továbbra is, hogy sehol nincs leírva, hogy templomra nem érvényes.
De az is teljesen lényegtelen, hogy használtam-e bármire is a gyorsítást/nem, jelen esetben nem a leírásának megfelelően működik, ez pedig hiba. Utólag megváltoztatni valamit, amiért áldoztam pedig nem volna fair szerintem.
*Ami miatt dühösködök az a következő: valami határozottan és egyértelműen nem a leírásnak megfelelően működik, ezért kérem a javítási listára való felvételét (meglepődtem, hogy alapból nem volt rajta), ami korrigálja a hibát, senkinek semmilyen hátránnyal nem jár és hogy a képesség a leírásának megfelelően működjön. Sokan pedig megpróbálnak meggyőzni mindezek ellenére, hogy jó ez így a jelenlegi hibás formájában.*

Aurri, a szabály az továbbra is szabály attól függetlenül, hogy feltöltöttem előre a válaszlehetőségeket vagy sem. De ha már szóba jött: 388 helyes kvízválaszom van, ebből 232 előre megválaszolt kvíz (templomok nélkül ez 182 volna). Egy darabbal sem vadásztam/válaszoltam többet, mint amennyit a küldetések megköveteltek eddig.

Kócos, valóban nem véletlenül hagytam ki a többi részét a leírásnak. Az első mondat konkrétan megfogalmazza a gyorsítás szabályát. Az azt követő mondatok pedig példákkal magyarázzák a képesség működését, nem azt írják le, hogy csak azokban az esetekben működik. Illetve semmilyen egyéb utalás sincs, hogy egyéb esetekben nem működik. Egyik sem írja felül, és nem is utal rá, hogy a "minden eset" csak ezekre a példákra vonatkozna - Tehát a szabály szemszögéből lényegtelenek.
Mint ahogy a válaszolj helyesen 50 kvízre küldetés esetében is él felező hatás (hiszen a minden esetbe az is beletartozik), habár az sincs külön feltüntetve.
Idézet: Kocos - 2012.07.24. 12:30:59

Megcsak az idezett szoveggel sem utkozik, hiszen az a valaszok duplazasarol szol, nem a kerdesek duplazasarol.


Ezt elnézted. Íme a hivatkozott rész, sokadjára:

Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson.


Nem azt írja, hogy a válaszok számát duplának veszi, hanem hogy "minden egyes megválaszolt kvízkérdésem" kettőnek számít. A "megválaszolt" jelen esetben a "kvízkérdés" jelzője, nem pedig a mondat tárgya.
Nincs kitétel, hogy nem mindenhol így működik.
Az van oda írva, hogy "minden esteben". Ebbe beletartozik a templom is.
Egyébként azért vettem meg, mert nem vadászok, így a cspt-t ebbe fektettem bele. Illetve régebben még nem lehetett előre válaszolni kvízekre, akkor jól jött, hogy 50 vadászat indításával (és időben történő megszakításával) több kvízválaszra tehettem szert. Ezáltal kevesebbet kellett vadásznom, hogy meglegyen a kvíz feltevéshez szükséges 100 válasz, ami a küldetéshez kell.
Gondolkozz már miket írsz.. A templom 4 hónapja van, se a templomnál se a gyorsításnál nincs kiírva, hogy nem hat templomos küldetésnél. Új karakternél sem. Ez a gyorsítás leírása, ez a szabály.
Hiába szajkózod ugyanazt, attól még nem lesz igazad.

*Azt olvastam, hogy a helyes kvízválaszok száma duplán számít minden esetben:
Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson.

Ez elég egyértelmű, függetlenül attól, ki mit gondol. Olvasd végig a teljes leírást, és szólj ha valahol látsz olyat, hogy kivétel/nem minden esetben.
A leírás akkor is ez:
Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson.

Hogy mikor íródott, illetve hogy nem teszi tönkre a karakterem a vadászat érvek mind igazak. Csak hogy a fentebbi idézet pedig a játék szabálya, melynek tudatában döntöttem a gyorsítás kiváltása mellett.
Feltételezem érhető miért aggályoskodok..
Bizonyára. Csakhogy:
Harmadik lehetőségként elkölthetsz 200 CSP-t arra, hogy minden egyes megválaszolt kvízkérdésed kettőnek számítson. Tehát ha elmész 20 vadászatra, elegendő lesz 10 kérdésre válaszolnod, az 20 válasznak fog számítani. Tehát ha mind a 10-re jól válaszolsz, az olyan, mintha 20 helyes választ adtál volna, ha csak 9-re, az olyan, mintha 18-ra helyesen, kettőre pedig helytelenül válaszolnál.
Ezen kívül ezt kiválasztva egyszerre 50 vadászatot is elindíthatsz.

Ez a gyorsabb kvíz leírása. Az első mondat elég egyértelmű. Itt semmi sem szerepel, ami arra utalna, hogy templomnál nem működik. Remélem legalább akkor a funkció törlését kérhetem, mert ha templomra nem hat, akkor nekem már nem kell.
A végzet templomában bugos a kvíz. Hiába van "gyorsabb kvíz" gyorsított funkcióm, a válaszolj helyesen 10 kvízkérdésre küldetésnél nem elég 5 helyes választ adnom, hanem 10-re kell felelnem. Ezzel az a baj, hogy az előre megválaszolt kérdések száma viszont 20-szal emelkedik, ami egy póknak nem a legjobb.A gyorsított kvíz leírásában nem szerepel, hogy templomra nem vonatkozik, és az sem, hogy csak vadászat esetén érvényes. Kérlek benneteket, ennek megfelelően ezt is vegyétek fel a javítási listára (ha még nem szerepel ott).
Alternatíva: ne csatázz háborús ellenféllel x napig?
Dátum: 2012.07.19. 22:32:14
A kémkedést le is lehetne butítani egy checkbox-szal: maradjanak a szokásos adatok, vagy csak a max ÉP-t, akt ÉP-r és a karakternél lévő LE-t mutassa. Ez is csökkentené a szerverterhelést.
Dátum: 2012.07.17. 15:51:52
A szavazók számára ösztönzőleg biztosan hatna, ha cserébe kapnának egy választható platina relikviát minden karakterüknek.
Szerintem ennyit megérdemelnénk ha már kattintunk párat itt a fórumon, és manuálisan beírni is sokkal kevesebb időbe kerülne, mint adatbázisból lekérni az adatokat.
Dátum: 2012.07.17. 08:53:33
+ A szavazást a kincseskamra alól indíthatja bármelyik legalább 5 szavazattal rendelkező teljes jogú tag.
Dátum: 2012.07.14. 18:17:25
Egyszerű: a KH a portyacélpontok hiányának orvoslására lett bevezetve. A környékeden- mint írtad - akad bőséggel célpont, akiket tudsz támadni. Alapvetően ez egy PvP játék, teljesen felesleges botokat berakni, amikor nélküle is van portyalehetőséged. Az az indok, hogy nem más játékosoknak okozol kárt elég sovány indok a bevezetésének indokolttá tételéhez.

Illetve így is akad bőségesen elmaradt/késében lévő fejlesztés, eddig meg nem valósított ígéretek, kisebb-nagyobb hibák javításának hiánya. Ezek mind nagyságrendekkel fontosabbak.
Dátum: 2012.07.14. 16:08:22
Nem lehet, hogy preventorixpikussszal rendelkező végzeturat támadtál meg? Abban az esetben hiába veszíted el a LE-t, az ellenfeled nem kapja azt meg, tehát a veszteséged ellenére nem zsákmányol tőled. Ha szigorúan a küldetés szövegét vesszük alapnak, akkor a küldetés sem teljesül ebből kifolyólag. Feltételezem...
Más lehetőséget nem tudok elképzelni, ami nem bug.
Dátum: 2012.07.14. 09:12:30
Feltételezem, a spektrális alapszintje 47 és tárgyakból van rá +3 bónuszod. A turbó az alapértéket nyomja fel, a tárgyakból származó pluszra nincs hatással.
Ha a speki alapértéke 50, akkor viszont bug.
Dátum: 2012.07.13. 00:03:15
Idézet: Xyz443 - 2012.07.12. 14:09:55
Régen olvastam wikit, de úgy rémlik, hogy a támadódhoz hozzáadódik a szinted.


Emlékeim szerint ez téves, a támadáshoz a szintkülönbség adódik hozzá.
Dátum: 2012.07.11. 22:33:55
Ez ebben a formában nem teljesen igaz. A TP-szerzésért már egyszer megkapja a karakter az AFP-t. A templom jutalma mindenképpen extra mennyiséget termel, függetlenül attól, hogy egy karakter végrehajtja-e a feladatot, vagy kiváltja. Ha vadászattal, bármilyen egyéb módon teljesíti a küldetést, az érte járó TP mellé kap AFP-t is. Ha valaki kiváltja bármilyen módon, akkor értelemszerűen a kiváltott TP-mennyiségért nem kap AFP-t. A jutalom semmit sem befolyásol ezeken a tényeken, a jutalomként kapott AFP minden esetben extraként keletkezik TP-vel való párosítás nélkül.
Számomra ez inkább egy taktikázási lehetőségnek tűnik.

A módosítás akkor volna létjogosult, ha a jutalomként kapott AFP-hez párosítana arányos TP-t. Azt pedig nem látom, miért és mire volna jó.