Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ywgarrd

Dátum: 2012.08.01. 14:00:03
Nagyon korrekt és tisztességes választ kaptam. Amolyan veszett fejlsze nyelének éreztem a dologt, ehhez képest:

"Amit tehetunk:
- Pontositjuk a nyerheto targyak leirasat, szintlimit stb.
- Megtarthatod az eddigi nyeremenyeidet
- Visszairunk 25 sorsjegyet

A pechpontjaid megmaradtak"

Ezúton is nagyon köszönöm a játékvezetésnek és Quellonnak is, aki felhívta a figyelmem a lehetőségre.
Dátum: 2012.08.01. 12:24:24
Nálam hasít.

*Ezt az utóbbi napok csúcsidejében már nem mondhatom el, sőt!:(
Dátum: 2012.08.01. 11:21:44
Próba-szerencse..
Dátum: 2012.08.01. 11:19:05
Amiket eddig leírtál/tatok, kivétel nélkül megállják a helyüket nagy általánosságban. Rájöttem, én követtem el a hibát, hogy nem kellő precizitással fogalmaztam még a legelején, nem emeltem ki megfelelően a helyzet speciális voltát.

Most pontosítok.
Ha azokat a játékban jelenleg elérhető eseteket vesszük figyelembe, amikor kifejezettem őskőért kapjuk a dukátot, akkor 1 dukát hozzávetőleges értéke ~0,33 őskőre jön ki átlagosan.

(Csak ezt az egy módot ismerem, amikor kőért dukát jár. A többi (szerencsekerekes) eset dukátértékének meghatározása lehetetlen azok szubjektív mivolta miatt.)

Ennek az összevetésnek részemről annyi a lényege, hogy rávilágítson, mennyire tápos (és hibás döntés) 100 őskőért elérhetővé tenni a hűség zálogát, ami az aukció ház egyik korlátozott darabszámban elérhető ultraritka relikviája, és mindig magas dukátértékért kelt el az előző időszakokban.
Tudom, hogy a dukátok java a vásárlóknál nem őskőért szerzett volt. Mivel azonban dukátért vették és most őskőért vásárolható, ezt az szembeállítást találtam megfelelőnek az ár és a hz összefüggésének igazságtalanságára, (és hibás játékba kerülésére).

Nagyon erősen elbeszéltünk egymás mellett. Szerintem mindenki értette közülünk a másik érvelését, csak a szemszögek nem egyeztek: körülbelül 3 alkalommal ugyanazokat a meglátásokat ütköztettük másként megfogalmazva/a beszélgetés más részéről megközelítve.
Dátum: 2012.07.31. 21:02:57
Egyet?? Ugye nem akarsz elszomorítani.
Dátum: 2012.07.31. 21:00:02
Fussunk neki még egyszer.

amit korábbi hozzászólásodban állítasz, miszerint az alapvető találati arányoknak semmilyen befolyásoló hatása nincs a végeredményre, akkor minden gyakori, ritka és ultraritka tárgy értéke azonos lenne.


Szerinted mit befolyásol az, ha olyan gyakoriságú tárgyat pörgetek, ami nem egyezik meg a dukáttermő tekercsével? De egyáltalán mit befolyásol az, ha nem dukáttermő tekercset pörgetek? Semmit sem, mert akkor a pörgetését (ami mehetett ingyen, vagy kőért), nem dukátot kaptam. Statisztikailag csak azok a pörgetések érdekesek, amikor az arányba állított erőforrások mindegyike szerepel a forgatásban: a kavics és a dukát is.
Mellesleg nem azt írtam ezzel kapcsoltaban. Amire hivatkozol, azt olvasd vissza pontosan hogy és mivel kapcsolatban fogalmaztam.

Arról nem is beszélve, hogy ha azt mondod, egy dukát = 0,33 őskő abból az kellene következzen, hogy ha befizetek a kerékre 3300 őskövet abból közelítőleg 10000 dukátot kapnék


Egyértelműsítek: 1 dukát = 1/3 őskő (0,33333333333333...) Ha a keréken 3333 alkalommal pörgetsz dukáttermő tekercset, mellé valószínűleg 1667 ingyenes pörgetésből származó ingyenes dukáttekercs fog párosulni statisztikailag bár a Craslorg által vázoltak ezt minimális mértékben befolyásolhatják valóban 1:8 és 1:9 közti különbség harmad részével). Tehát ~10000 dukát kapsz a köveidért. Mint írtam, ez nem irányítható, de amikor a kövedért cserébe dukátot kapsz, akkor ez az arány fog kijönni. Amikor nem dukátot kapsz a kavicsért, hanem egyéb jutalmat, azt miért kellene figyelembe venni? Semmi értelme, mint írtam fentebb is.

Az elméleted egyébként már ott is elhasal, hogy több forrásból ingyenesen beszerezhető a dukát. Ha már egyet beleraksz a képletedbe, akkor az összes többit is rakd bele. Az ingyenes pörgetés mellett ott a csp beváltás, az ismételhető küldik, az ékszerek becserélése, az eventek, a VT.


Az egész arányba állítás alapja a hűség zálpgának 100 őskőért elérhetővé tétele volt, ezért célszerűnek láttam, ha csak azt a lehetőséget veszem figyelembe, amikor őskőért jár a dukát. Semmilyen egyébről nem tudok csak a dukáttermő varázstekercs szerencsekeréken történő kiforgatása. A többi variációnál egyéb erőforrást kell áldozni a dukátért, amit jelen esetben figyelmen kívül lehet hagyni.
ettől függetlenül az elméletem nem hasal el, mert amikor kizárólag csak őskőért cserébe jutok dukáthoz, ott az arány továbbra is ugyanaz lesz. Az egyéb erőforrásokat nem keverem ide, mert ott eleve nem őskő/dukátról van szó, hanem egyéb erőforrás/dukátról. Ezek értékaránya, habár semmi köze az ősköves variációhoz, valóban szubjektív. Az ingyenes pörgetés kizárólag azért került bele a képletbe, mert pontosan ugyanazzal a metódussal szerezhető meg, mint az ősköves: szerencsekeréken való forgatással. A kettőt nem lehet elválasztani egymástól.


Egyébként pedig a dukát őskő értéke mindenki számára más, pontosan annyi, amennyit hajlandó fizetni érte. Elképzelhető, hogy valakinél ez pont 0,33 lesz.


Ezzel abszolút egyetértek. De az őskövet és a dukátot semmilyen más módon nem lehet arányba állítani, csak a fentebb vázolt módon.
Viszont azt kötve hiszem, hogy a zálogtulajdonosok közül akad bárki is, aki nem fizetett volna akár 100-nál sokkal több követ is a dukátjai helyett a tárgyért.
Dátum: 2012.07.31. 15:08:34
Miért ne volna helytálló? A következtetés helyes. Ha megcáfolod, elfogadom a véleményed igaznak. Arra kérlek, ur-t és egyéb nem oda tartozó dolgot ne keverj bele, ami nem tartozik oda.
Vezesd le nekem, miért nem helyes a dukátos átváltásom, hogyha gyakorisági kategórián belül ugyanakkora az esély az összes nyereményre. Illetve, hogy miért kellene a többi nyereményt beszámítani, amikor ott őskőért olyan nyereményt kapok, aminek nincs köze a dukáthoz. Az ilyeneknek semmilyen befolyásoló hatásuk nincs a tekercs és az őskő vonzatába, mert akkor a kavicsért nem dukátot kapok. A tekercs kiforgási gyakoriságának sincs köze az átváltáshoz. Ha 300 tekercset pörgetsz ki, átlagosan 100 esetben az első, ingyenes forgatásból esik ki, 200 esetben pedig köves forgatásért. Az teljesen mindegy, hogy 300 forgatás vagy 5000 forgatás kell hozzá. A lényeg, hogy 300 tekercsért 600 dukátom lesz, amiből 200 ingyen volt, 400 pedig összesen 200 őskövembe került.

Az más kérdés, hogy a dukátok ilyen módon történő szerzését (szerencsére) nem lehet irányítani.
Dátum: 2012.07.31. 14:55:24
Én is most ezen merengek, szerencsekerekezzek-e őskőért tovább vagy nem. Ami nagyobb fájdalom, az a következő: téves infó alapján 82 db sorsjegyet használtam el, amit az igazság tudatában biztosan nem tettem volna, hanem későbbi használatra tettem volna félre.
Megkérem a játékosokat, hogyha segíteni akarnak valakinek egy kérdés megválaszolásában, akkor ne állítsanak be légből kapott infókat 100 %-os, a játékvezetés által visszaigazolt tényként, mert ezáltal nem csak a másik játékos karakterének okozhatnak kárt, de még anyagi vonzatú kárt iskeletkezhet belőle bizonyos esetekben. Kérek mindenkit, ezt vegye figyelembe maximálisan, mielőtt kérdésekre válaszol.

Mindenesetre megtanultam a leckét, komolyabb kérdések esetén csak Baratytól kérek infót. Nem kockáztatok, hogy ilyen még egyszer előfordulhasson velem, csak hogy ne az ő idejét raboljam a kérdésekkel.
Dátum: 2012.07.31. 14:18:59
Huh, nem gondoltam, hogy ekkora témát körítünk az egyszerű hozzászólásom mögé. Kifejezetten csak a dukáttermő tekercsre alkalmazható a megállapítás (ott sem teljesen tökéletesen, de megközelítőleg igen), mert ott a változók mennyisége és mértéke elhanyagolható. Ultraritkákra semmilyen megközelítő arányt/értéket nem lehet felírni a rendelkezésre álló adatok alapján. Kócos, azért feltételezem nem gondoltad teljesen hiánytalannak a nyeremény pechpont-értéke és a forgatás őskő-költségének 1:1-ben való arányba állítását. Amit lefordítottál, pont arra írtam előzőleg, hogy nem alkalmazható rá a "tekercses" elmélet. Ezt tökéletesen levezetted.
3/1 és 3/2 vs 1/3 és 2/3: szerintem mindenki értette, mire gondoltam. Az pedig hogy itt nem szabványosítottan írom, nem feltételeztem, hogy valakinek ekkora fájdalmat okoz. A jövőben majd erre is figyelek.
Off:
Ywgarrd még galetki korában sem a békésség híve volt. Harcra, ölésre és háborúra/túlélsre nevelték/képezték születése óta, mint az összes többi fajtársat. Békés végzetúr nem létezhetne, csak hát a fertőzés sokakat elpuhított:)
* A galetki/végzetúr társadalomban a torzszülöttek elleni harc nem sorolható egy kategóriába az egymás közötti vetélkedéssel.
Dátum: 2012.07.31. 14:03:27
Ezt kifejted kicsit részletesebben?
Dátum: 2012.07.31. 13:59:45
Úgy látom, kicsit elbeszéltünk egymás mellett.

Az ultraritka nyereményeknél nem egyenlők az esélyek a különböző nyereményekre, illetve magára az ultraritka nyereményekre is erősen változó esélyek vannak, ahogy ezt írtad. Általánosságban ez az esély jelentősen kisebb, mint gyakorira/ritkára
A gyakoriaknál és ritkáknál viszont ugyanakkora esély van mindegyikre kategórián belül. Valamint nagy eséllyel gyakori/ritka nyereményt pörgetünk a keréken, ultraritkát elenyésző sűrűséggel.

Az ultraritkák és ezáltal a reflexek könyve nem tartozhatnak egy kategóriába ilyen tekintetben. Ugyanazt az elméletet nem lehet ráhúzni mindkettőre, viszont a tekercs gyakori/ritka kategóriába tartozó volta miatt alkalmazható.
Dátum: 2012.07.31. 13:52:36
Közérdekű infó!

Az eddig terjengő pletykák helyett a tények:

"Hali!

Nem lehet, sem dukátos nyereményt, sem aukciós tételt nem lehet 24. szint alatt nyerni a szerencsekeréken.

Baraty"
Dátum: 2012.07.31. 12:49:58
Nem értem, mi köze van a nyeremények darabszámának az egészhez. Ha tekercset pörgetsz, akkor azt 3/1 ingyen pörgetésért kapod, 3/2 pedig ősköves pörgetésért. Ezen kívül semmilyen aránynak nincs befolyásoló ereje a képletben. Magától értetődően csak azokat kell beleszámítani, amikor tekercset pörgetsz, a többi esetben semmi köze nincs a dukátnak az őskövekhez.

Nem látom, mit olyan nehéz ezen megérteni.

*Mellesleg az arányt nem a hivatkozott hozzászólásban írtam, az ott leírtak kifejezetten az ur esélyeihez van köze.
Dátum: 2012.07.31. 11:32:24
Nyilván nem. De tudtommal a ritka nyeremények esetén kategórián belül ugyanakkora az esély az összesre, míg ez az ultraritka nyereményekre nem érvényes.
Tovább offolok, ha már úgyis megtettem több hsz. alkalmával is.
Ywgarrd számára lealacsonyító a vadászat, megveti és szánalmasnak, a végzeturak számára rangon alulinak tartja a kizárólag mirgekből, wantukból és egyéb gyenge (alacsonyabb szintű vadászható lények) lények vadászatát. A háttértörténet egy része..
Játéktechnikailag természetesen egyéb oka is van, miért csak portyázok.
Dátum: 2012.07.31. 11:15:09
Igen, érvényes. 100 %-os infó, Miklós írta itt fórumon valamikor évekkel ezelőtt.
*De az előny nem 33 %, hanem 15%, mint ahogy az mindig is volt portyában és minden más esetben is. A 33 % a vesztett LE-nél érvényes. Tudtommal..
Dátum: 2012.07.31. 11:11:51
Gyorsan megvettem, mielőtt kikerül, felkészülve arra a történelemben már előfordult esetre, mely szerint "aki már megvette, az megtarthatja" a kivonás után is.
Egyébként az őskő és a dukát értéke pontosan arányba állítható:
szerencsekeréken lehet nyerni dukáttermő tekercset sima és kavicsos pörgetéssel is. => 1 dukát = 0,33 őskő
Dátum: 2012.07.28. 11:11:57
Vagy szimplán csak I. (csinos) Maedhros áldása kíséri őket útjukon.
Dátum: 2012.07.28. 10:58:44
Idézet: Azazel - 2012.07.28. 05:58:44
Továbbra is utálatosnak érzem,és továbbra is sokallom a tizet,vagy az egy napot.


Jobban szeretnéd, ha csak 12 óra állna rendelkezésre?