Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cell

Oldal: 12345678910
Dátum: 2009.05.25. 01:27:15
Selyempelyhes bóbitámat hordják a szelek, szétfújja egy szusszantással az ügyes gyerek.
"Één tudom, hogy honnét szerezhetsz eggyet.."
Szülinapi gyertya
Bolyhos olyan kis izé?
Gyermekláncfű.


Értelmetlen, idétlen válaszok, helyesírási hibák.. nincs kérdés a kérdésben..
Dátum: 2009.05.23. 03:30:21
A problémám: az utolsó előtti vadászat eredményét kidobta viszont nem írta jóvá! Az utolsó vadászatnál a számláló beragadt, végig 00:00-t írt ki (ennek az eredményét megkaptam). ez másodjára fordult elő. (nem fogtam el állatot + semmi ilyesmi, csak 1 CSP-m kárba veszett, ami végül is nem nagy gond, csak idegesítő)
+ nem állat, hanem rovar. sztem így helyes lenne: Melyik bogár nevét toldjuk a hős szóhoz, hogy létező fajt kapjunk? de ez már szájbarágós. simán a 'melyik rovar hős?' jobban hangzik.. lehet, hogy túl egyszerű, ha így sem fogadja el szerintem próbálkozz egy másik kérdéssel.
Dátum: 2009.05.22. 19:57:50
Mit jelent magyarul Neyo Miss Independent című száma?
Miss Szépség
Miss Függetlenség
Miss Csodálatos
Miss Irigység


fordítás (félrefordítás is)
Dátum: 2009.05.20. 23:21:05
Igen, tehát a fokok megállapításához kellett tudniuk a pontos időt is. a gond csak az h volt a válaszok közt "hogy tudják a pontos időt" v vmi ilyesmi (elnézést, ezt az előbb nem írtam).
Logikailag tehát ez lenne a helyes, mert kronométer szükséges a pontos idő megállapításához, idő (+ egy-két dolog) szükséges a fokok megállapításához. Tehát a kronométerrel csak közvetve tudták a hosszúsági fokokat megállapítani, elsődleges feltétele a pontos idő ami a válaszok között szerepelt
Dátum: 2009.05.20. 20:21:57
Hová tesszük a zsabót?
Nyakba
Tálcára
Polcra
Fára


http://www.kislexikon.hu/zsabo.html

+ vmi ilyesmi kérdés: A kronométernek nagy jelentősége volt a hajózásban. Miért?
helyes válasznak ezt jelölte:
meg tudták vele határozni a hosszúsági fokokat

pedig a kronométer órát jelent

http://www.kislexikon.hu/kronometer.html
Dátum: 2009.05.19. 16:53:45
Régen, az iskolában milyen nyelv tanulása volt kötelező?
Nem volt közelező nyelvtanulás
Kötelező tantárgy volt az angol
Választható volt, pl. a német
Az orosz nyelv volt a kötelező


Azt hiszem már láttam itt ezt a kérdést, de most én is megkaptam, úgyhogy beírom
régen=? mikor?
Dátum: 2009.05.18. 17:13:51
A Tolvajtempó című filmben szerepel Nicolas Cage?
nem
van ilyen című film?
igen
talán

Szerintem lehet törölni..
Dátum: 2009.05.17. 16:18:50
Magyarországon ma (2009) ki a miniszterelnök?
Gyurcsány Ferenc
Orbán Viktor
Dávid Ibolya
Kóka János

A kérdés rosszul van feltéve.
Érdekes a HungaryansPVP szövetség is.. Andromedák..
Dátum: 2009.05.15. 13:39:56
Ehetett-e Mátyás király burgonyát?
Nem, mert érzékeny volt rá.
Nem, mert Európában még nem ismerték az ő korában.*
Nem, mert Amerikát évtizedekkel később fedezték föl.
Igen, minden további nélkül.

Szerintem nem egyértelmű.. Mátyás 1458-1490 uralkodott, amerikát 92-ben fedezték fel, tehát ha Mátyás uralkodásának kezdetét vesszük alapul lehet a 3. is helyes (+ kb 50 évvel Amerika felfedezése után került európába a burgonya.)
nem hiszem hogy az összeset megtartottad de azért köszönök annyi segítséget mint amit nyújtottál. pusz
?
Én még - viszonylag - messze vagyok ettől a küldetéstől, de láttam, hogy a döntetleneseknek (is) vannak régebbi tárgyai. A kérdésem csak annyi lenne, hogy ti újra megveszitek ezeket vagy mindíg megtartjátok? Én eddig eladogattam LE miatt.
Dátum: 2009.05.14. 03:02:23
A kérdés lényege (szó szerint nem tudom): kinek a nevéhez fűződik a Cthulhu mítosz (sztem Cthulhu-mítológiának írta, de nem tudom pontosan) ?
H. P. Lovecraftot írta helyes megoldásnak pedig nem az ő nevéhez fűződik, még az sincs tisztázva, hogy egyáltalán Alhazred létezett-e
lényeg, hogy Lovecraftnak voltak Cthulhu-s történetei, de nem az ő nevéhez kötődik eredetileg.

Ezen kívül a kvíz olimpiának a fele (20-30 kérdés min) spec vagy érdektelen volt -> forma1 gyűrűk ura stb

szerk: a gyűrűk ura engem annyira nem zavar, mert elég híres könyv/film, a foci (és forma1) történelem híresebb vagy nagy port kavart eseményei tartozhatnak az ált műveltséghez, de amit a google is alig ad ki az már túlzás..
Dátum: 2009.05.13. 21:06:09
Igen, szerintem is rosszul van a kérdés feltéve. lehetne pl.: Melyik hozzávaló nem szerepelt az eredeti gyrosban? vagy Melyik hozzávaló felesleges, ha tradicionális gyrost szeretnénk enni? vagy vmi ilyesmi
Dátum: 2009.05.13. 20:59:28
Nem tudom már szó szerint hogyan volt a kérdés de vmi ilyesmi: Honnan származik a sakk?
Perzsiából, Indiából, Kínából és azt hiszem Japánt írta 4-nek.

Perzsiát jelölte meg helyes válasznak, pedig ezt a kérdést homály fedi, nem tudjuk honnan származik, a legvalószínűbbnek Indiát tartják. Lehet rosszul tudom, nem ismerem a legújabb kutatási eredményeket.. ha van ilyen.
Dátum: 2009.04.25. 22:36:39
oo sokfajta szakértelem jól hangzik, köszi a választ.
Dátum: 2009.04.25. 22:22:52
Egy kérdésem lenne: hogy lehet az, hogy néhány karakternek magasabb szintű fegyvere van? pl 8as karakter, 9es varázslattal?
Dátum: 2009.04.24. 16:29:24
Ki mondta: "Utánam a vízözön!"?
Julius Ceasar
XIV.Lajos*
Gyurcyány Ferenc
X.Lajos

nem XV. Lajos?
Oldal: 12345678910