Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Apostille

Oldal: 1
Dátum: 2008.10.31. 11:11:02
"És ez egyben a rákfenéje is a dolognak, hiszen az emberiséget pontosan az elégedetlenség, az újabb célok hajszolása hajtja előre a fejlődés útján. Vagyis, az emberiség jövőjét a boldogtalan emberek építik"

A konklúziód valahol sántít. A boldogtalanság mint negatív emóció, inkább az egyén testi - lelki leépülését segíti elő, sem mint az építő jellegű tenni akarásét. Csak példaként említem az alkotóművészetet, ahol a legnagyszerűbb műveket éppen hogy a szerelmes boldogság pillanataiban sikerült létrehozni. Természetesen ellenpontozásul létrejöttek a boldogtalan periódusokban is művek. A legáltalánosabb jellemzőjük, hogy valamilyen katartikus eseményekről tudósítanak. Pl.: halálról, világ égésről, szerelmi csalódásról.

Úgy gondolom, hogy a boldogság értelmezése (mint fogalom) legalább annyira szubjektív, mint a jó és a rossz fogalma. Ami engem boldoggá tesz, avagy ami nekem jó, nem biztos, hogy boldoggá tesz másokat is és nem rossz másnak. Pl.: elszerettem X.Y. feleségét. Nos?
Általános értelemben a "körülményekkel való elégedettség." definiálja leginkább a boldogság fogalmát véleményem szerint is.
Dátum: 2008.10.29. 10:21:53
Miklós!
Sokat nem kívánok hozzátenni, tekintettel arra hogy a közgazdaság nem szakterületem. Összehasonlítani sem kívánom a "rendszerváltás" előtti és utáni időszakokat. Azonban azokat a leépítéseket és eladásokat mindenkinek aki nem akar vak lenni, látnia kell. Nincs mezőgazdaságunk, nincs iparunk. Hol van Csepel, az Ikarus és még sorolhatnám. Egy adott ország védelmi pozícióját teljes mértékben a víz,-energia,-közlekedés,- és katonai erőnléte adja. Ezek mind stratégiai elemek, amely a mindenkori hatalom rendelkezésére kell állnia. Demokráciánkban ezek az elemek mára már félig-meddig, vagy teljesen, idegen országok tulajdonába kerültek. A vízművek eladásáról nemrégiben folytak tárgyalások! Őrültek a "politikusaink". Vagy szándékos ország megszűntetéséről lenne szó? Hiszen itt van nekünk az EU nemde? A honvédelmet is elkorcsosították. Rendőrségünk? Látszólag van, de a bűnözőkkel szemben igencsak liberálisak. Még sok minden beleférne a hozzászólásomba, pedig az elején úgy írtam, rövid leszek. A véleményeddel egyetértek minden szempontból. Az "agymosott" vélemény nyilvánítóknak pedig üzenem: ne egyoldalú hírforrásból és iskolai tankönyvekből merítsenek, ha a valóságot akarják megismerni.
Dátum: 2008.10.10. 09:11:13
Miért kapott rossz minősítést egy teljesen hétköznapi ember számára is megválaszolható kérdésem?
Hol látható Munkácsy M. Honfoglalás c. festménye?
Szépművészeti Múzeum
Munkácson a Munkácsi várban
Ópusztaszeren
Országházban
TV-s közvetítésekben többszö szerepelt már, hogy az Országház falán lóg a festmény.
Oldal: 1