Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Idézet: Alendaar - 2015.12.07. 14:16:31
Szeretnék vmi koncepciót látni a csatlósok tulajdonságairól illetve fúziójáról!
Ez engem is érdekel, de annyira nagyvonalakban volt róla szó találkozón, meg itt is a későbbi fejlesztések közé van téve, nem hiszem, hogy hónapokon belül hallanánk róla konkrét tippeket.

AF képesség: a robbanás védekezéskor is működik

Ez vajon hogy fog kinézni? Milyen mértékű lesz? Ha vesz le haragot, akkor a KH, vagy a haverok nullázzák, és ki is van kerülve a rendszer, erre érdemes gondolni a tervezéskor. Ha nem vesz le haragot, akkor meg a verhetetlen karik még verhetetlenebbek lesznek (nyilván ehhez az kell, hogy magasabb legyen a robbanása).

Amúgy nem is értem nagyon ezt a védekezéskor robbanás dolgot, elvileg az volt a koncepció lényege, hogy a gyengébb karaktereknek legyen esélyük az erősek ellen ezzel a plusz sebzéssel, ez így megdőlni látszik.
Idézet: Miklós - 2015.07.17. 14:24:35
Röviden arról, hogy mi volt a robbanás célja.

A játék már elég régóta megy, sokszor nagy különbségek alakulnak ki a játékosok között, vannak "legyőzhetetlen" ellenfelek. Mindig szükség van a reményre, hogy talán egyszer én leszek az erősebb, talán néha le tudom győzni a másikat. Erre szolgált a védelem itala, a támadás és az őrjöngés itala, a láthatatlanság is. A robbanást elég ritkán tudod csak használni, tehát nem lőheted minden ellenfélre. De ad egy akkora előnyt, amivel megfordíthatod a csatát.

Most akkor ez az esély megszűnik? Vajon mi változott, hogy már nincs rá szükség?
Bár nekem tökmindegy, mert semmilyen formában nem érint sem a támadó sem a védekező robbanás, de a kíváncsiságom felkeltette, hogy akkor ez most hogy lesz. Illetve kérdés, hogy kik vannak többen, akik védekezni akarnak ellene, vagy a gyengébb támadók, akiknek ez volt a mankója eddig.
Simán lehet, hogy igaza van, csak a 3. sor után mindig feladom, hogy végig tudjam olvasni.

Rosten, ha változást is akarsz, az kevés, hogy oldalakon keresztül próbálsz győzködni embereket, akiket nem érint vagy nem érdekel a téma. Szedd össze az érveid, tálald ÜSZ-re, ott kell meggyőzőnek lenned. Itta a fórumon úgy látom most se álltak többen az ügyed mellé, mint év elején.
FYI: Rosten fórumnéven végigcsinálta már ezt a cirkuszt év elején, rá tudsz keresni.
Dátum: 2015.12.06. 11:31:29
A végzet ezüst fétis jelenleg kicsit bugos. Amíg nem váltotok át egy másik fétisre, majd vissza, addig a bronz bónuszokat adja csak. Akiket érdekelhet, tegyétek be szöv fórumba.
Idézet: Quellon - 2015.12.04. 21:23:42
Esetleg annyira még méltathatnál, hogy megírod, miből vontál le rólam ilyen következtetéseket, hogy csúsztam le a szemedben ennyire? Talán tanulhatnék belőle.

Fárasztó azt olvasni mindig, hogy mi miért szar, szimplán ezért kívánkozott ki belőlem. Ha nekem van egy hobbim, legyen az a kerékpározás, nem fogom telenyomni a kerékpáros fórumot azzal, hogy tör a nyereg, a lámpát minden héten elhagyom, de amúgy is szar acélvázas, szar minden, de nincs is kedvem jobbat venni. Akkor felmerül a kérdés miért ez a hobbim, ha csak a fost látom benne? Azért nem privátba ment, mert a fórum része a panszkodásod is, szerintem helyén volt rá a reakcióm is. Bár nem érzem annyira komolynak és sértőnek a véleményem mint amennyire az annak tűnik ez utóbbi hsz-edből.
Nem jött most. Szerintem annyira kevesen voltak a néptelenebb világokról (aukció alapján mondom), hogy nem volt aki kampányoljon mellette.
Idézet: LanMaffia - 2015.12.04. 12:32:25
Már régóta agyalok rajtad és a hozzáállásodon. Van benne valami durván negatív. Bevallottan alig játszol, a találkozót kvázi leszarod, a fórum baromság.

Ezt tetézve azzal, hogy elmegyek a találkozóra "csak azért" hogy ne menjek el a fórumra, mert az milyen hatásos már.
Q, amikor meglátom a neved mostanában, már sejtem, hogy egy olyan hsz-t fogok látni, hogy az se elsődleges mennyire kapcsolódik a témához, de valamit kritizálni kell. Nekem tényleg mindegy, ahogy az is, hogy úgy próbálod beállítani a játékot, amire nem elég havi 5k a karakter csúcsontartásához (de, elég, bár senkinek köze de ennyit sem fizetek); úgy próbálod beállítani a játékod, hogy mennyivel királyabb lehetnél, csak a családtól kéne elvenni az időt, azt meg nyilván nem teszed. Az sem lényeg hogy ugyanolyan maximalistának látlak mint régebben, csak most úgy állítod be, mintha saját elhatározásból nem foglalkpznál a dolgokkal, mert van aki már akkora király, hogy nem nevez a bajnokira mert arra lusta, de megjelenhet érvnek, hogy úgyis megnyerted volna. Illetve így még a bukástól sem kellett tartani. Pedig szerintem nem ciki az, ha el akarsz érni valamit, és nem sikerül, vesztesz. Felállsz, továbbmész. Nyilván kényelmesebb azt szórni a fórumban, hogy te mit miért nem akarsz elérni, így a bukás kínos lehetősége valóban nem áll fenn. Ez mind a te dolgod, és mind nem lényeg. Ami a lényeg, hogy sokkal jobb volt az 1-2 évvel ezelőtti Quellon, a konstruktív hozzáállásaival. A hozzászólásaidban lévő "de"-k 90%-a sehova nem vezet.
Idézet: Quellon - 2015.12.04. 11:22:49
Idézet: LanMaffia - 2015.12.04. 11:12:30
arról van szó, hogy egy rétegnek effektíve semmi esélye nincs bajnoki medált szerezni
Ez mindig így volt és mindig így is lesz ebben a játékban. Csak most olyanok vannak a f**z rossz oldalán, akik a másikhoz vannak szokva.

Pont ez a lényeg, hogy egy bebetonozott közösség együtt halad, és sosem volt esélye másnak medált szerezni. (Ergó nem voltak sosem hozzászokva hogy jó nekik, csak megunták már) Ez nyilván egy pontig a saját dolguk, mert lehet azt mondani, hogy dolgozz meg érte, fizesd le a bajnokot hogy ne induljon, stb. De míg te, én, akárki tud azzal játszani (pláne a mezőny közepén-alján), hogy melyik kategóriában induljon, ki ellen készüljön fel, nekik ez nincs meg. Nem csodálom, hogy megunták x év alatt.
Attól függetlenül, hogy most kb. ugyanazért lobbizunk, elárulod miért nem mentél el a fórumra ha már úgyis ott voltál a talin?
És az nem abszurd, hogy az össz világ össz játékosára kiható döntést hoznak/hoznának azon maroknyi (egy bajnoki kategóriányi) játékos kívánsága alapján,

A V5 top 50-ről van szó, nem hiszem hogy annyira marginális játékoscsoport lennnének, bár nem látok rá az össz játékoslétszámra. Ha ennyi embernek nem állnának neki fejleszteni valami megoldást, akkor még most sem lennének 220(200?) feletti tárgyak. Nekem sem tetszett túlzottan a szilánkos megoldás, de mivel eljöttek, lobbiztak, nem érveltem nagyon ellene.
A más szinű medál mellett még el tudok képzelni egy "hall of fame" jellegű megjelenítést, a következőképpen:
Lefut a bajnoki, az első 3 helyezett kap 3-2-1 pontot. Oszlopdiagramszerűen megjelenítve a bajnok a legmagasabb emelvényen (a tetején a karakter avatár), utána a kevesebb pontszámúak. Az összes megszerzett pont mehetne egy külön oszlopdiagramba és akkor mindenki nézegethetné kit kell legyőznie a 3., 4. helyért. Az össz versenybe a csillió negatív módosítós egy helyben toporgó bajnokik ne számítsanak belr, csak ha rendesen halad az ember. Hátrány ezzel se éri, de talán nem kell dicsőséggel jutalmazni ezt a stratégiát a többiekével szemben.
Dátum: 2015.12.04. 10:59:21
Ha annyira fontos a háború, maradj 60% ÉP alatt, annyi kell a szubplazmás támadásahoz.
A bajnoki szilánkot a V5 top lobbizta. 2 oka van: egyrészt mindig ugyanaz nyeri (ez a nem jogos érv), másrészt a top lassítás miatt nagyon szoros a mezőny, és nincs az mint más helyzetekben, hogy továbbmész egy kategóriával (ez a jogos érv). Valahol érthető, hogy az az 50 játékos is szeretne valami pluszt. Szerintem nem bajnoki szilánk kellene, hanem bármi más, egy más színű bajnoki pl. Nen is tudom ki mondta ott a hasonlatot, hogy ez olyan mintha valaki mindig ezüstöt visz haza egy versenyről, és x verseny után azt mondanák, nesze egy arany te szegény. Legyen inkább ezüst, bronz, jelenjen meg így a karakterkapon.
Egyébként meg ezért mondom mindig hogy gyertek el találkozóra, mert az kerül be a játékba, amit kilobbiznak a játékosok.
Dátum: 2015.12.03. 21:05:20
Viasat3, most, lehet szurkolni Rius-nak.
Dátum: 2015.11.30. 16:39:25
Egyéb/gyorsítás/VIP funkciók
Dátum: 2015.11.30. 15:51:03
Idézet: Miklós - 2015.11.30. 15:27:27
Ha csak egy szövetségre vonatkozna, és ot is csak a teljes jogú, aktív tagokra, az megoldaná az 1. és 3. problémákat, de a 2. megmaradna, csak a szövetségek közti kontexusban.

Ez további szigorítást igényelne, mert így a haverokkal átmegyünk x időnként egy új szövibe, ahol kiforamoljuk a 100as jó tápokat, és megyünk vissza.
Amúgy az ötlet jó, újfajta összefogási lehetőséget ad. Nem lesz tele vajon a fórum kevés/alacsony tagú szövetségek reklamációjával? Tudom lehet tömörülni sokan 1-1 szövetségbe, valamiért viszont sokan most sem teszik. Főleg olyan tápokat kellene ezért osztani, ami instant jellegű, de semmiképpen nem ezzel összekötött plusz aktivitást igényel. Kizárt hogy 10-20-30 embernél ne lenne jó pár aki pont azon a héten nem tud erre ráfeküdni, mert épp ellik a macska, a nagymama gésa szépségversenye van, stb.
Idézet: Doomlord116090 - 2015.11.30. 11:56:05
Olyan mint egy rulet kerék.
4 relik van rajta és elég sok apróság. /Templomi relik,Barátság kristály,Kupon,csatlóskristály,Térkapu szimulátor,stb.../
1 forgatás 5 őskő.Max 3at lehet forgatni,ha jól emlékszem.

Úgy vettem észre a barátság kristály lecserélődött mesterkőre.
A találkozó után szokott lenni költési akció (2-3 héttel utána), oda kerül be a játékbeli beholder szeme.
Dátum: 2015.11.29. 18:42:29
Legjobb esetben is alternatíva lehetne az őskő. Sokaknak nincs szükségük a grátisz ősköre, vagy mert megveszi ami kell, vagy mert nem is kell neki.
Dátum: 2015.11.29. 18:11:26
Mivel az ötletelést ránk bízták, ötleteljünk.

Tekintettel arra, hogy kb. szökőévente esik egy, azt javaslom 10 db összegyűjtése esetén szabadon választható legyen egy tetszőleges játékbeli relikvia. Ilyesmi kaliberű dolgot tudok elképzelni, semmint hogy relikviakupont vagy valami fétist adjon, mert ilyen baromságokért értelme sincs nagyon foglalkozni vele, se játékos, se fejlesztői oldalon.
Idézet: Quellon - 2015.11.29. 12:00:38
Ősi aranypénzről, barna kronitról, akvizációról, más, a BU óta ígért dolgokról nem volt szó?


Barna kronitos feladat a BU-ban cserélve lesz (már nem emlékszem pontosan hogy teljesíthető feladatra, vagy csak kereken le lest írva hogy dekrétum), ha addig nem kerül be a fejlesztés.
Ősi aranypénzre - jó is hogy felhoztad - javaslatokat várnak, bármi lehet. Erre akár külön topic is elférne, hogy egyben legyen.
Idézet: Emishi - 2015.11.29. 10:53:45
Egyébként a többi potival is meg lehetne csinálni a beveszek x poti dolgot. Gondolok itt a vadászat, portya, kristály stb-re.


Gyorsítások/VIP funkciók