Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Azért így,hogy az őskő bukta lett, egyáltalán nem mondanám gyengének a büntetést. Pár 100-1000 őskőbe került egy nem túl nagy ideiglenes táp, nem hiszem, hogy bármelyik érintett úgy érezné hogy mekkora jó üzletet csinált ezzel. Ergó a büntetés elérte a célját.
Én mindig azt mondom, hogy ha valaki valami gyanúsat talál, írja meg ÜSZ-re hogy mi a helyzet, és konkrétan kérdezzen rá, hogy lehet-e használni. Kapni fog rá egy igen/nem-et, amivel feddhetetlen lesz a további játéka, tiszta lehet a lelkiismerete, később fel lehet mutatni, hogy "ja kérem, itt a válasz, ami alapján ezt szabályosan használtam".
Jön majd ide a válasz is, amint megkapom. Ismétlem, kizártnak tartom, hogy efölött szemet hunytak volna.


Hali,
Fórumon megy egy bug elemzése:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,946.160#hsz172
A lényeg: van egy állatod; elküldöd 48 órára kennelezni, megszakítod, elküldöd, megszakítod....ezt ismétled tetszőleges alkalommal.
A megszakításkor a zabáláshoz letárolt TP nem áll vissza a gyakorlatozás előttire, hanem halmozódik, kipróbáltam, valóban így van. Gyakorlatilag 1 őskőért ~1662 zabálandó TP-t írsz jóvá minden egyes 48 órás gyakorlásra küldéssel. A fórumon azt is írják, hogy többször jelezték, tehát tudtok róla, talán megérné oda is betenni az állásfoglalásotokat erről, mert olyan most az íze, hogy vannak akik már a kezdetektől csinálják ezt, a ti jóváhagyásotokkal.

Köszi,
Offs
Ez durva! És van aki így is tett/tesz, vagy csak savanyú a szőlő effektről van szó? Aki elküldte ÜSZ-re a hibát (nert gondolom elküldte aki tud róla!!) be tudná tenni mi volt az ÜSZ válasza? Kizártnak tartom, hogy egy ilyen hibát jelezve, leráztak volna bárkit is. Tehát
a) vagy nem jelezte senki ebben a formában,
b) vagy jóváhagyták.
Kirpóbálom, aztán írok ÜSZ-re.
Dátum: 2015.12.19. 13:07:17
http://vegzetur.wikidot.com/moblvl
Idézet: Buildermann - 2015.12.19. 12:08:11
V5-on eleg messze vagyunk meg a 235 megatol, Kiaphet is.

A tobbi vilagon nem ez a jellemzo, de meg kell erteni, hogy V5 topban 50 mega korul vannak a karakterek (mert mint fentebb irtam kevesebbet koltenek ra).

Hát de ez se nem a játék hibája, se nem Kiapheté. Ha vannak akik szándékosan nem fejlesztenek (vesznek...) valamit a játékban, amitől tudják hogy erősebbek lennének, akkor biztos igazságos, hogy ezek a játékosok kiáltanak mankóért? A bajnok attól bajnok, hogy a viadalon erősebb mint a többi. Pont.
Ha már medál, akkor ezüst és egy bronz színű bajnoki medál járjon, ami mondhuk feleakkora mint a rendes medál.
Idézet: Buildermann - 2015.12.19. 02:00:04
A helyzeten az eredetileg kulonbsegcsokkentesnek szant, am nagyreszt oskoert beszerezheto zold esszenciak sem segitettek valoszinuleg.

És aki eléri a max megát, azzal nem fog csökkenni a különbség? Dehogynem. Egyértelmű célja Miklósnak a jelek alapján, hogy aki akarja, az fél-1 éven belül egyetlen állat sajtolása nélkül megszerezhesse mind a 235-öt. Ezután meg majd bekerül valami, ami töredékét adja a mega tápoknak, a különbség el is van simítva. Illetve részben, mert minden szintkörnyezetet televágja olyanokkal, akik pénzért megvették az összes megát - de túl sokat gondolkodni azért nem kellett érte -, mert ez a jó a játéknak.

Más, így mindenkinek a V5 bajnoki témában. Most nem azért, hogy akárki tyúkszemére lépjek. Havi 4-500 küldis karaktert aki azt mondja hogy nem lehet utolérni, annak fogalma sincs a játékról. Nagyon furcsa volt ezt olvasni sok éve játszóktól. Nem csodálom, hogy aki ennél jobb teljesítményre képes, az csendben figyel és inkább nem osztja meg a tippjeit. De azért azt döntsük már el, hogy bajnokit akarunk nyerni, vagy lekockázni akarjuk aki jobban csinálja, de azért jó lenne a bajnoki medál részletekben.
Dátum: 2015.12.18. 09:21:17
Kb. ez fogalmazódott meg bennem is, legalább nem kellett gondolkoznom a megfogalmazáson. Eddig forintért és idő-kattintás ráfordításért járt a mega, most már csak forintba kerül.

Idézet: Quellon - 2015.12.18. 08:05:41
Aki attól tartott elveszti előnyét az most még nagyobbra tehetett szert.
Ez ebben a formában nem igaz. Minél közelebb van valaki a max mega számhoz, annál hamarabb nem tudja hova tenni őket, míg mások ugyanolyan tempóban zárkóznak hozzá. Ha lesz 235 felett megaesszencia bónusz, az pedig nem fog ekkora előnyt adni, hiszen erre ment ki az egész, ergó ott már hiába fog valaki 1-2 százzal is előrébb járni, az előnye töredéke lesz annak, mintha most ennyivel előrébb járna. Az előny el fog veszni, de legalábbis erősen csökkenni fog. Ezzel nincs is igazából baj, csak nem vagyok róla meggyőződve, hogy a pénzért instant megaesszencia hosszútávon több problémát megold, mint amennyit generál.
Bár az alsóbb szintek játékára nem igazán látok rá, de biztos ott is örülni fog a játékosok nagy része, hogy széttápolt 200 megaesszenciás emberekkel árasztjuk el a mezőnyt.

(Q, nem kötekedés miatt ment neked a válasz.)
Dátum: 2015.12.14. 13:01:30
Affranc, az erkölcsi győzelemről megint lecsúsztam Majd legközelebb! Addig is kijegyzetelem a hsz-eidből az ellentmondásokat, hogy felkészültebb legyek. Csak vicceltem, nem okoz túl nagy kihívást türköt tartani.
Dátum: 2015.12.14. 12:23:38
Idézet: Quellon - 2015.12.14. 12:03:58
Egyébként, ha szeretnéd folytatni a "farokméregetést", akkor megjegyzem: eddig tartott a fórumtól való távolléted?
Igen.
Véletlen, hogy az első hozzá(be)szólásod nekem jött és ilyen (szerintem) piti kötözködő dologban?
Nem.

Simán írhattad volna Shadownak, hogy a múltkor 2000 volt a plafon, most meg 1500, valahogy át kellett szabni a határokat.
Shadowrun nem húzza csőbe magát ellentétes kijelentésekkel, a tiédre nagyobb poén volt reagálni.

Nem, előkotrod a három hónapos hozzászólásom.
Kereső: "2000 őskő", let's try it. Az ottani elégedetlenkedésed valahogy hamarabb feljött, mint maga az akkori hír, így jól mutatott betenni ide, kíváncsi voltam miféle mellémagyarázás lesz belőle.

Ha viszont tényleg ilyen elmérgesedett a helyzet, akkor javaslom a csendes egymás mellett élést, mint a folytonos újabb támadhatósági felület keresését mindkettőnk részéről, mert így csak csatatérré tesszük a fórumot.
Nekem jó ez így. Akinek nem, majd lepontoztok 6 alá, és betesztek rám szűrőt.
Dátum: 2015.12.14. 10:21:54
Idézet: Quellon - 2015.12.14. 09:47:24
Mert mindig egyre felfelé tolódnak a határok, jutalmak (egyre többet kell x jutalomért elkölteni és/vagy egyre nagyobb a költhetőségi határ/cél), még nem figyelted?



Idézet: Quellon - 2015.09.14. 22:05:49
Szerintem egész jól eltalált az időpont is és a befizetési sávok és még a költést jutalmazó csomagok is, csak egy dolog böki a szemem:
Idézet: Miklós - 2015.09.11. 13:55:39
100 őskő 3 szüreti kosár, 5 torta, 5 sorsjegy, 50 platina

200 őskő 10 vadászat itala, 10 portyázás itala, 10 torta, 30 mytokronit csomag

500 őskő 10 szüreti kosár, 15 torta, 5 relikviaforgács, 200 kiégett őskő

1000 őskő 20 torta, 20 templomkristály, 50 platina, 50 csatlóskristály, végzet medál

2000 őskő 25 torta, 25 szüreti kosár, 100 szürke mytokronit, 300 aranydukát, fétisszilánk, sajtoló medál

Az 1500 költő akcióból 2000 költéses akció lett.
Ez vagy elkerülte a többiek figyelmét vagy másnak nem probléma, nem tudom. Szerintem baljós és jövőbe mutató. Ha a fizetésem ilyen ütemben nőne, mint az őskőköltési mézesmadzagok és függőkényszerítő akciók, akkor a feleségemnek nem kéne dolgoznia járni, egyedül is eltartanám a családot.
...

Egyből kiszúrtad, amikor 500al megnőtt a limit, a mostani csökkenés nem érdemel dicséretet?
Dátum: 2015.12.11. 08:33:32
Úgy látom fórumra se kell néznem egy ideig. Tele van politilusokkal akik magatonak szavazzátok meg a fizetést, aztán pedig bebizonyítjátok, hogy ez miért nem sok.

További jó játêkot!
Dátum: 2015.12.11. 06:44:46
Azt hadd tudjam én, hogy miért fizettem. Ez tipikus utólagos baromság, már ne haragudj. Ha gyűjtesz egy autóra, megveszed, majd 2 év múlva elkezdik ingyen adogatni az alkatrészeket mindenkinek, amiből 4 év alatt összerakja mindenki a saját autóját; erről van szó most. Az autó vásárlásakor is azért veszed meg, hogy lehyen, nem azért hogy 3 évig ingyen használhasd. Ha így lett volna, nem vennéd meg! Persze ennek mindenki örül aki eddig nem akarta/nem tehette meg hogy megákat gyűjt, de azt majd én tudom hogy mire fizettem ki százezreket, az így menet közbeni szabályvátozások mellett. Mint ahogy azt is, hogy ezután mi lesz a játékommal.
Dátum: 2015.12.10. 21:51:21
Idézet: Miklós - 2015.12.10. 18:27:14

1 hókristály 2 őskövet ér
itt bukik az érvelés, mivel őskő nélkül is nagyon sok hókristályt lehet szerezni. Egy mini eventből 10-12 zöld esszenciát is ki lehet szedni egyetlen őskő és plusz erő ráfordítás nélkül. Fétis után úgyis ez az egyetlen értelmes jutalom alternetíva.
Szerintem az ingyen zárkóztatás csak úgy korrekt, ha aki elöl van, azt nem korlátozod. Nem gond ha ingyen osztogatjuk a megákat, de ne azt a megát szerezze már meg az egyik ingyen, amiért a másik 80 őskövet fizetett. Én biztos nem fogom sokáig ölbe tett karral nézni, hogy amiért soksok követ fizettem, ugyanazt ingyen osztogatjátok, miközben aki eddig megvette annak az a jutalma hogy nem haladhat velük tovább. Remélem látod benne az abszurdumot. Itt nem egy AH-s tárgy nerfjéről beszélünk, hanem sok10-100 ezer forintnyi tápról, amit szép lassan ingyen kezdetek csepegtetni annak aki eddig nem akarta megvenni.
Dátum: 2015.12.10. 16:53:30
Kalandor
időtartam: dec 23
Teljesíts 20 kalandot a mai napon!
jutalom: 3 hókristály, 3 relikviaforgács, 5 ajándékcsomag


Ez most dec 18-ra fog esni.
Dátum: 2015.12.10. 11:08:22
Idézet: Alendaar - 2015.12.09. 16:10:58
Remegve várom, (110 hópehely betárazva )!


Nyertél vele 3-4 megaesszenciát, grat.
Dátum: 2015.12.10. 10:59:14
Idézet: Miklós - 2015.11.26. 18:39:25
Szó nem volt itt arról, hogy holnaptól a hűségbónuszban megaesszencia is lesz, vagy minden levadászott állatból esik ezentúl egy esszencia.

A kezdeti nyugtatás ellenére igencsak bagóért áruljátok a zöld esszenciát.
Dátum: 2015.12.09. 16:20:59
Mire?
Dátum: 2015.12.09. 15:21:07
Felpontozzam nektek?
Nem emlékszem milyen érv volt mellette.