Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2016.05.16. 10:01:47
Idézet: Pug Crydeéből - 2016.05.16. 09:47:39
Srácok, nálatok mennyire potyog mostanában az asztrális kincs? Nálam, jó egy hete már szinte, hogy nem jön. Addig meg majdnem minden szb portyából esett. Volt, hogy több is egyszerre. Csak nálam lehet hiba, vagy esetleg más is találkozott ilyen problémával?

Ha szb-ből jött asztrális kincs, akkor te igen nagy király vagy. Nekem vadászatnál van, de abban nincs csökkenés.
Ha a licittételek nem álltak még össze véglegesre, javaslom figyelembe venni a népszerűségi tényezőket. Pl a csatlós fűszer és kristály mytoaffinitás évek óta a kutyának sem kell, ha bent maradnak, akkor ez lehetne 1 tétel vagy-vagy alapon; a felszabadult helyre kitenni az inspirátort, ami egyértelműen dominál a retro joker kategóriában; ilyesmire gondolok.
Dátum: 2016.05.14. 11:19:25
Idézet: Turul77 - 2016.05.14. 06:25:34
én többször háborogtam már itt a fórumba az inspiráció miatt,de senki nem foglalkozott vele,vagy lehurrogtak
de ahogy látom más szemét is kezdi szúrni
még mindig azt mondom,hogy nem jogos a sok erőforrás amit kapnak és az abból származó előnyei se
ideje lenne már ezzel is kezdeni valamit

Én akkor is egyetértettem veled, ahogy a talis fórumon is. Mondjuk a V5-6 inspirációja meg a relikvia azért nem ugyanaz a nagyságrend.
Dátum: 2016.05.14. 11:16:04
Szerintem kicsi drámaian közelíted meg. Legtöbbször egyetértek Ariellel, most viszont a személyes érintettség miatt nem közeledtek az állaspontok egy centit sem, nincs is ezzel akkora baj.
Dátum: 2016.05.14. 03:55:15
Idézet: LanMaffia - 2016.05.14. 01:13:21
Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy egy nulláról induló, egyenlő feltételekkel induló versenyhelyzet lenne a legideálisabb.
Azt mondod V7?
Dátum: 2016.05.13. 23:13:44
A számok jók, de ennél jóval szélsőségesebb értékek jöhetnek, és jönnek is ki, ha máris azt nézed, hogy 2 év alatt nem a duplájára nő az ultraspec hatékonysága, hanem 4x esére (80%->95%), illetve feltételezted azt, hogy ugyanonnan indultok. Valamint ott is számokbeli csúsztatást érzek, hogy csak a fele LE-t tudod eltenni, a másik felét elköltöd hogy továbbra is védett maradj. Ez az 50% sem uniformizálható, mindenkinek más ez az arány, illetve az egész V3-nál pl. nem kell semmit költeni. Simán kijöhet 6-8-10x-es szorzó.
Dátum: 2016.05.13. 22:43:25
Idézet: Ariel - 2016.05.13. 22:39:02
Ha nem tépem itt a számat, fel sem merül, hogy a gyűjtögetés csak egy a sok közül...
A gyűjtögetés önmagában nagyobb szakadékot szül mint a többi összes többi együttvéve a rögtönzött listámról. Ahhoz képest akármennyi dukát, myto, pálca is elhanyagolható.
Dátum: 2016.05.13. 22:11:28
Na már nem akartam hozzászólni, mert elfogultságod miatt nem lesz ebből közös nevező, de ha ez a végső érved, hogy nem egyenlő feltételekkel versenyez A meg B, akkor javaslom ezzel együtt rendbe rakni a következőket is:
- aukciók világonkénti népszerűsége/sokszoros árkülönbsége akár a játékban, akár a találkozón;
- top lassítás rendberakása, mert milyen már, hogy X világról átmegy valaki Y világra, és millió TP-nyi LE-vel többet szerezhetett az évek alatt;
- ismételhető küldetésekért V5-n nincs dukát;
- van akinek a szerencsekerék barátság kristályt ad csak, másnak meg templomi pálcákat;
- Végzet verem eseményben A-nak 5 templomi pálca is jött, meg 30 smaragdszelence, B-nek meg csak 1 pálca, 20 szelence; elég nagy difi elég rövid idő alatt;
- stb...
Szóval akkor spammeld tele ezekkel is a topicot, és rakasd rendbe ezeket is, mert nem igazságos, hogy nem az összes problémát oldjuk meg egyszerre, hanem csak sorban haladunk. Ezek egyikének sincs több köze a LE maxhoz, mint az inspirációnak.


* szerk
Idézet: Ariel - 2016.05.13. 20:35:34
az azonos feltételek megteremtése kell legyen a cél. Nem értem, hogy ezt hogy nem látod.
Pontosan erről beszélek, hogy ne legyen egy szűk réteg aki milliárdokat költhet el évek múlva 95%-on, és több ezres tul előnyt szerezzen pusztán emiatt. Az azonos feltételekről beszélek én is.
Dátum: 2016.05.13. 20:17:56
Azt várom, hogy ha problémád van az inspriációval, akkor nyiss róla egy topicot, szavazás, vezesd fel az exploitot, és vezesd le a javasolt megoldást. Ez a topic pedig szóljon arról amiről szólnia kell.
Dátum: 2016.05.13. 18:42:14
Idézet: Hunzs - 2016.05.13. 17:37:26
Mondjuk en ketszer hasznaltam a mitokronit konvertert nagyobb tetelben mas motokronit atvaltasara, amit ,a marnagyon banok. A konverter szerintem csak rovid tavon jo. Ma ott tartok, hogy nem soka nem lesz eleg kekem nekem se, pedig en koltom az oskovet rendesen.


Idézet: Offsboy - 2016.01.09. 10:56:38
Van az a játékstílus, és szint, ahol a csatlóseledel és kristály már nem ad semmit az erősségedhez, mert egy elég magas húsvéti csatlós mellett jóval gyorsabban fejlődnek 250. szint felett is a csatlósok, mint ahogy kék mytoval követni tudnád ezt. Ezért nagy öngól a kék myto konverter, már látom ahogy 1 év múlva a konvertáló bajnokok széttárják a kezüket, hogy minden csatlósom mindjárt 250, de nincs kék mytom, most hogyan tovább? Még 1/1-ben sem érné meg elcserélni a kéket, nemhogy 4/1ben.
Dátum: 2016.05.13. 16:14:55
Mennyi a difi az szb eseménypontos, és anélküli LE-je között a szinteden? 15k? 20 pp az napi 30k, legyen havi 1M. A többi profitját megkapod a csata mivolta miatt (csatlós, küldetés), hogyan is jutottunk el az ennek 10x-ese nagyságnrendhez?*
Ahogy az is saját döntés, hogy más nem vállalja be a LE tartogatást, attól félve, hogy lerablom, vagy nem jön át az AL-be, hogy ne tudjam lerabolni.
Mióta van világváltás, karakterátadás, tele van olyan külső tényezőkkel a dolog, hogy semmi köze a saját döntéshez; két állapot van, megteheti/nem teheti meg.
Ahogy az is saját döntés, hogy nem fejleszt szerencsét az illető, amíg el nem ári a 95% bónuszt.
A felsoroltak közül ez az egyetlen valóban saját döntés, és az egyedüli valóban a témához tartozó normális érv.
Ezért állunk itt már megint egy átgondolatlan nerf előtt, ahelyett, hogy egy értelmes, kidolgozott javaslatról szavaznánk.
Ezt akár egy Coelho generátor is teremthette volna, annyira megfoghatatlan.
Egyébként az megvan, hogy amíg én 21 csp-vel, xy 30cal, te is 8cal többet kapsz naponta, mint az "jogos" lenne? Ezzel mi a helyzet? Ehhez mit szóljon a,környezeted, nem elég hogy te vafy a legtáposabb, még plusz csp-ket is kapsz, teli minden jóval?
De amíg az inspiráció hátrányát hajtogatod magadra nézve, azokkal szemben akikkel jó eséllyel soha nem leszel egy ligában; miközben a beszélgetésnek semmi köze az eredeti témához, addig nem is fogunk előrébb jutni.

*elírtam egy x10-el, valóban havi 10M kiesés, de már nem írom át utólag. Ezt a részét akkor visszavonom.
Illetve te akkor havi ~5M-val kapsz többet, mint akikkel ténylegesen egy mezőnyben vagytok.
Dátum: 2016.05.13. 13:10:09
De, átlátom. Ezzel viszont nem számolhatsz:
Ha kapnék puszira napi +20 csp-t, az +20 pp-t is jelent, ennyivel többet tudok a szövibajnokin csatázni naponta.

Miért is jelentene +20 pp-t? Ja, mert annyival több eseménypontot szerzel? Az hogy eseménypont nélkül nem akarsz csatázni, mert buksz ahhoz képest némi LE-t, az azar dolog, de a saját döntésed. Az erre alapozott érveket kérném törölni a jegyzőkönyvből, mint pl. a napi +küldetés amit erre a pp-re számoltál, a csatlós csatákat, a havi +50 milla LE-t ez máris jelentősen csökkenti. De ha már a te és én lehetőségeim összevetése a téma, úgy látom csak te is kapsz az inspirátorod miatt 8 csp-t, és máris csak 13 csp előnyben vagyok hozzád képest. Ez ismét jelentősen osztja az általad vélt előnyöm. Ráadásul te még mindig lefelé maradsz, tehát nőni fog a csp-d, én pedig közelítek, tehát csökken. Most LE milliárdok 95%on elköltését teszed fel egy olyan ellenérvre, hogy 12 csp-vel többet kapok, mint te, úgy hogy ez a szám csökken? Yeah!

Amúgy nem értem ezt az egész inspirátor témát már, még mindig úgy érvelsz mintha nem ismertem volna el az előnyét, és nem írtam volna le legalább 2x, hogy leszarom ha egyszer nerfelik. Követhetnéd ebben most a példámat.
Dátum: 2016.05.13. 12:35:53
Idézet: Buildermann - 2016.05.13. 12:19:33
Megneztem a topslitakat a csatlosokra vonatkozoan az osszes vilagon. Az a kerdesem, hogy azoknak akiknek 400 feletti csatlosbol tobb is van, hogy tudjak eloteremteni a hozzavalo kek mytokronitot?
Sehogy.
Egy idő után úgysen az őskő költés, hanem a kinncs bontogatás lesz a kék fő forrása, és egy szint után csak azt éri meg kékezni, aminek a bónusza is kell, nemcsak a Tul bónusza.

235 feletti megaesszenciak mennyi es milyen mytokronitot adnak?

50, 51, 52...
Elhanyagolgató.
Dátum: 2016.05.13. 12:00:06
Idézet: LanMaffia - 2016.05.13. 11:44:29
Idézet: Ariel - 2016.05.13. 11:34:21


Rendben, jöjjön a LE tárolás korlátja, de előtte valósuljanak meg a következők is:

- Az inspirátor fix mennyiségű plusz csp-t adjon, szintfüggetlenül.
- Készüljenek olyan fejlesztések, amire van értelme elkölteni a LE-t.
- A specializációváltás ne kerüljön őskőbe a türelmi időszak alatt.


Én támogatom. Ha az inspirátorhoz hozzátartozik az toplassítás miatti inspirációs tényező, akkor meg főleg.


Egyébként meg ja; mondasz valamit, az hogy inspirálódni meg toplassulni is akarok, eléggé fura.
Dátum: 2016.05.13. 11:54:24
Idézet: Ariel - 2016.05.13. 11:34:21

- Az inspirátor fix mennyiségű plusz csp-t adjon, szintfüggetlenül.
- Készüljenek olyan fejlesztések, amire van értelme elkölteni a LE-t.
- A specializációváltás ne kerüljön őskőbe a türelmi időszak alatt.
"Vitánk" szempontjából sima elfogadhatóak nekem a feltételeid.
(Erre nem számítottál, mi? )
Ugyan a 30%os érvek nagy része gagyi; nem csatázok többet (csp nem csata, max xenó alatt), 30%al több AFP is sok, mert csak a csp-ből szerzett AFP- tolja meg 30%al, a portya, térkapu, templom (+20), szöv küldi (+20-30) miatti AFP mind csökkentik a jelentőségét. A csatlós se szerezne több tp-t egy kanyival sem, max ha zabáltatsz, de annak amúgy sincs már értelme. Szóval szép az a 30, csak inkább jóval kevesebb. V5ön mennyi kapnak vajon az emberek? Ilyeneket hallottam múltkori talin, hogy 1-2 nap alatt megtelik a térkapu 50 pont...lehetetlen elkölteni az összes erőforrást. Ha az nem okoz gondot, akkor a 20 csp biztos mindent borít?
De most engem hiába próbálsz hasba akasztani ezzel az inspirátor dologgal, mondtam már, hogy nerfeljék, ha ezen múlik, nem fogok alkudozni mellette Tény, hogy sokkal többet ér mint régen, ezt az aukciós árgörbéje is szépen jelzi.
Nem igazságos, viszont kisebb problémának gondolom, mint a topic témáját, ezért is kezelném külön a kettőt.
Dátum: 2016.05.13. 11:02:40
Ha nem valósul meg, akkor szükséges. De pontosan mi is lesz az a fejlesztés, ami miatt megéri most elköltenem a LE-t, nem várni 2 évet vele amikor is egy végleges behozhatatlan előnyre váltom?
Dátum: 2016.05.13. 10:45:20
Idézet: Buildermann - 2016.05.13. 10:41:38
Ha fel ev mulva terv szerint (ha jol ertelmezem ez a cel) bekerulnek olyan fejlesztesek, melyek okafogyotta teszik a tarolhato max LE bevezeteset, akkor ez az egesz rovat semmi tobb mint -a folyamat egeszet figyelembe veve- egy szuksegtelen lepcsofok amire mar eddig is felesleges volt eroforrast pocsekolni.

Inkabb azokra a fejlesztesekre kellene koncentralni, es otletelni rajtuk, melyek a LE-tartalekolasnak onmaganak kinalnak alternativakat.
Ja, mert még nem láttunk olyat, hogy egy nagyvonalakban (sem) létező terv évek alatt (sem) került be, valósult meg.
Dátum: 2016.05.13. 10:38:33
Illetve félreértesz, ha úgy értelmezed, hogy az az oka az érvelésemnek, hogy görcsösen minden módon téged akarlak utol érni. Egyrészt szerintem erre senkinek nincs már reális esélye, másrészt csak azt akarom elkerülni, hogy 2 év múlva jöjjön az ugatás a fórumon meg a durva nerf, mert miért van 2x akkora tul-ja ennek-annak (akár nekem), ez mekkora köcsögség már.
Nemrég jött már egy ilyen nerf a megákra, ami pedig aztán tényleg mindenkinek egyformán elérhető évek óta. Mégis mi volt? "Nem számoltunk vele, hogy ez ilyen durva előnyt ad, bocs, így jártatok." Kösz, nekem nem kell még egy ilyen.
Dátum: 2016.05.13. 10:18:35
Túlzó képekkel fested le az inspirátor előnyét, az én napi +21.5 csp-m közel sem annyi tápot generál, mint a halmozott LE elköltése. Ennek ellenére igazad van, ez is igazságtalan, és nem fog tetszeni ha nerfelik, de nem fogok felhozni fals érveket mellette, hogy mégis miért jó ez mindenkinek, hogy én abból tápolok.

Attól, hogy világok épülnek inspirációra, meg van pár ilyen relikes, annak nem sok köze van egy másik kiskapuhoz, inkább terelés szaga van ennek így.

(Egyébként mint láttad, támogattam a szintmaximumot, amivel az inspirátorom értelmét vesztené, szóval pont nem érdekel)
Dátum: 2016.05.13. 07:28:32
Az most mindgy, hogy a 3 évnyi bevétel 100%-át tudja félretenni, vagy csak 80%-át, metrt 20%-ból fenntartja az előnyét, hiszen azt is hasonlóképp jóval olcsóbban költheti el mint az utána lévők. Nagyságrendileg nem sokat változtat a dolgon, viszont ha te még mindig csak az 1-2%ot látod ebben, akkor szerintem te nem vagy egy kicsit képben.

*illetve V3, de ezt pont neked nem kell mondani. Még előnyt sem kell tartani a 3 évnyi gyűjtögetés mellett, mert le is gyengülhetsz, majd az egyben 6 milliárd 95%on úgyis helyrerakja a dolgokat.
Nem baj, győzködjétek a népeket arról hogy ez így jó, max megyek én is V3ra, jobb a nyugodt gyűjtögetés, és úgyis ott is elég olcsó az AH