Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2009.09.28. 15:36:39
Végignézegettem az elejétől ezt a topikot, és bár nem tudom, hogy az egyéni entitás bevezetése mellett mennyire van még tervben a szövetségi epikus reformja, azért leírom a gondolataimat.
Az elejém indult sokféle ötlet, majd jött Miklós és az átlagolósdival erősen felborzolta a kedélyeket. Ment az óbégatás (jogosan is), de a végére most ismét ez van a középpontban, aminek örülök, mert szerintem ez a járható út.
Amiket tudunk: egy szövetségben minél nagyobb a szintkülönbség, annél nehezebb a megfelelő kompromisszumot megtalálni. Ezt végig szem előtt kell tartani, mert nincs olyan, hogy mindenkinek tökéletes lesz. Sajnos.
A fő cél: az epikusölésben mindenképpen érdemben is részt vehessen az alacsonyabb szintű, de a másik oldal is fontos, hogy érvényesülhessen a sok lúd disznót győz elv, ami által ne legyen érdekük kirugdosni a kicsiket a szöviből. (Bár ahol csak a tápra hajtanak és mennek mint a mérgezett egér, tekintet nélkül másokra, kényszerűségből biztosan előfordul mindenképpen; mert ugye ha átlagolás van, akkor a kicsik visszahúznak..)
Nade a lényeg, aktív harcolók kiválasztása:
Kincseskamra alapján látszik, hogy mikor jöhet a következő lény. Teszem azt 8 órával a lény megjelenése előtt mindenki tudhatja, hogy részt tud-e/akar-e venni az epikusban. Aki részt venne benne, annak aktiválnia kell az "Epikus kristály"-t, ami hasonló elvű lehetne, mint a citadella alkalmazása. Látható lenne ki aktiválta eddig, és CSAK azok vehetnének részt a harcban, akik az epikus megjelenése előtt aktiválták. Ez megoldaná a katakombázók, építők, és a harcolni nem akarók problémáját. Mellesleg mindjárt másképpen hangzik, ha valaki azért nem kap kincset, mert SZABAD választása szerint döntött úgy, hogy nem akar epikusozni, nem azért, mert ha meggebed sincs esélye...
Tulajdonságok:
Egyértelműen jó az átlagolás ötlete. Nehezebb viszont kitapasztalni, hogy jó-e a sima számtani közép, vagy el kell-e téríteni valammennyivel.
Nézzünk egy igen szimpla esetet, lenne egy 60. szintű kari 150 erővel, és egy 30. szintű 75-el. A 60as belever 2000et egy csapással, a 30as meg el se találja ugye, (de ha mégis, akkor 30-40et). A kettő összege ~ 2000-2100, a cél az lenne, ha ketten csapják akkor hatékonyabbak legyenek (fejenként 1300 sebzés), mint a 60as egyedül, tehát neki is ÉRDEKE lenne a segítség. Ha már egyszer szövetségi összefogásról van szó!
Ehhez bizny elég keményen bele kell menni a számokba, hogy meglegyen a jó arány.
A fő problémát szeirntem az ÉP jelentheti, mert nekiugorhat egy epikusnak a 40. szintű is 2500 ÉP-vel, és 150es értékekkel, ha a lény levarázsolja.... erre talán az lehetne a megoldás, hogy az epikus csata alatt az ÉP-d így alakul:
ha csata előtt 1500/2000 ÉP-d van, az 75%, harcolók átlag ÉP-jének a 75%-a lesz a csata alatt. Csata után szintén százalékosan visszaáll.
A harcoló tagok erejét befolyásolhatná továbbá a szinted a harcolók szintjátlagához viszonyítva. Előnynek megmaradna az epik spec, akinek megvan, illetve az átlagot az alap tulajdonságokból lehetne számolni, így a magasabb szintű tárgyak is csak a tulajdonosának adnának bónuszt.
Dátum: 2009.09.28. 12:17:28
Igen, nem is elégedetlenkedés volt, tudom, hogy ez így jó.
Csak tájékoztató jellegű, hogy nincs kiskapu
Dátum: 2009.09.28. 11:44:38
Szerintem jó ötlet az exponenciálisan növekvő követelmény és a legendás rész is
Dátum: 2009.09.28. 11:11:48
Behalt a topik, mindenki entitásozik?
Dátum: 2009.09.28. 11:04:46
Tesztelés

34. szintű vagyok, az entitás 50.
Cél: nem a leveretés, hanem hogy ki tudjam nyírni
Szándékosan 0CSP-vel mentem, hogy ne legyen mit levonni
A leírásban szerepel, hogy automatikusan gyógyulsz 15%-ra ha lever, CSP-ért.
A negyedik csatánál térdeltem le:

A csatában összesen 676 sebzést okoztál, és 490 sebzést kaptál.
Harcképtelenné váltál, mivel ÉP-d 15% alá került (-1 cselekvéspont). Bekötözöd a sebeidet (+164 életpont).

Nem talált levonható CSP-t, így az ÉP-m maradt: 1

Ha valakit érdekel esetleg, hogy ez a kiskapu zárva
Dátum: 2009.09.27. 13:41:59
És akkor nem is írtam még, hogy akár azt is lehetne, hogy az egyes titulusokért kapnál az adott kategóriára egy jelképes bónuszt egészen amíg fenn tudod tartani a címet....
Küldetésmester (+1% LE teljesített küldetésekért)
Hordaparancsnok kedvence (+2%)
Tiszteletbeli portyázó (+1%)
Rettegett portyázó (+2%)
Kvízmester(+1% vadászat LE)
Végzetúr tudós (+2% vadászat LE)

ésígytovább.
De ez már nem az a szint ahonnan elindult a topic, masszívabb fejlesztés, úgyhogy Miklósnak biztos égnek áll a haja, ha ezt meglátja (főleg, ha még támogatókra is talál ez az ötlet)
Dátum: 2009.09.27. 13:31:11
Úgy talán el lehetne kerülni az "alternatív utat járó játékosok" hírességét, ha nem csak általánosságban annyi lenne, hogy "Hírnév: 6" és csókolom, hanem lennének kategóriái.
Ezek a kategóriák lehetnének az eddig taglalt szempontok, mint teljesített küldi, LE diff, akármi.
Minden egyes kategóriának lennének szintjei, amely függne az adott kategóriában nyújtott teljesítményedtől. Ez akár idő függvényében is történhet.
Pl.:
Az elmúlt 1 hétben teljesítettél legalább 10 küldetést: Küldetésmester.
Az elmúlt 1 hétben teljesítettél legalább 20 küldetést: Hordaparancsnok kedvence. Vagy akármi.

Az elmúlt 1 hétben a LE diff nőtt 2000LE*szint: Tiszteletbeli portyázó.
Az elmúlt 1 hétben a LE diff nőtt 5000LE*szint: Rettegett portyázó.
(Akár csökkenésre is meg lehet csinálni, ezzel hátrányos titulust aggatni az emberekre)

Az elmúlt 1 hétben építésed legalább 5000LE*szint: Építőmester. (Manakonstrukció nélkül vagy vele)

Elmúlt egy hétben helyes kvízválaszok/rossz kvízválaszok aránya > 60% : Kvízmester.
Elmúlt egy hétben helyes kvízválaszok/rossz kvízválaszok aránya > 85% : Végzetúr tudós.

Most ezek a kategóriák jutottak eszembe, de lehet még ezen felül aranydukátok szerzésére vonatkozó Dukátmester; legyőzött térkapus ellenfelek (a térkapu szintjével arányában, hogy ne csak a 24-es térkapusnak legyen esélye megszerezni).
Vagy epikusba tett sebzés(epikus szintje és a te szinted függvényében, elmúlt egy hétben): Démonvadász.

Macerásabb valóban megvalósítani, mint mindenkinek a neve mellé odabiggyeszteni egy számot, de ennek talán több értelme lenne.
A számok természetesen hasraütésszerűek.
Dátum: 2009.09.22. 19:48:43
Nem hiszem el, hogy van aki még a "határidőn" is fennakad!
Tiszta Magyarország, komolyan mondom....mindegy, csak legyen miért sípolni.

szerk.:Persze nem általánosítás, mert tisztelet a sok kivételnek
Dátum: 2009.09.21. 19:50:10
De amint látom a toplistában nem is azok akarják leüttetni magukat, akik 40. szinten 817 Tö-vel, +5,7M LE diffel rohangálnak.....
Dátum: 2009.09.19. 08:02:10
Majdnem én is

Egyébként csak úgy kíváncsi lennék, hogy ha bedobnának egy kérdőívet, a játékosok milyen arányban húznák le a sebgyógyítást..mert szerintem arányaiban közel sem lenne olyan nagy tiltakozás, mint amit itt művelnek páran
Dátum: 2009.09.17. 09:16:43
Idézet: Eardog - 2009.09.17. 09:05:18
Kérdésem az lenne, hogy sebgyógyítás 20 az mennyire biztos, hogy kritérium lesz? Én 51-es szintű vagyok, és 1-es a sebgyógításom, egy-két esetet leszámítva, sose volt rá szükségem hogy állatot gyógyítsak, mert idő elött szintet lépnek, vagy ha meg is döglenek, akkor van másik állatom, azt berakom helyette, amíg az átkennelezi magát kövi szintre....


Szerintem 99%, hogy min 20 kell hozzá. De az is lehet, hogy epikus szinttől függő (65-70: 25; 70-75:30)
Dátum: 2009.09.17. 09:01:20
Awenhai:
Lehet átsiklottam rajta, ha az epikussebzős küldetéseket nem lehet ezzel megcsinálni, nagyon remélem nem így van. Ebben az esetben a jelenlegi helyzet nem sokat változna, ugyanúgy mennének át - ha csak időlegesen is - a szövetségek alacsonyabb tagjai kisebb szövikbe. Ezt nem tudom elképzelni,h ogy egy ilyen fejlesztésnél szándékosan erre játszanának Miklósék, hogy ezt ne küszöböljék ki...
Máskülönben az egész fejlesztés az ég világon semmiről nem fog szólni, csak a cuccszerzésről, márpedig nagyon nem az kéne, hogy a lényeg legyen.
Dátum: 2009.09.17. 07:52:54
Idézet: Butchman - 2009.09.17. 07:37:03
Ez a 20-as sebgyógyítás feltétel kiábrándító. Feleslegesen kell rá pár embernek energiát szánni. Mire kell ez, meg tudod magyarázni? Persze, hogy felgyógyuljon az ember. Nem lehetne egy olyan opció, hogy akinek nincs ez a (számára) értelmetlen szakértelem, az is tudjon részt venni? Akinek nincs, az akkor is veszítsen CSP-t, ha 15, vagy akár 20% alá kerül egyéni epikus csata után. Ez sem elfogadható?


A sebgyógyítást azért kell fejleszteni, hogy valamit valamiért. Kevésbé tudd leüttetni magad az epikussal. Az átlagosan magasabb sebgyógyítás azt eredméynezi, hogy többen elsznek előbb utóbb a portyaablakban. Ez csakis jót tesz a játéknak.
Ott van pl. a 6 befogott állatos küldi. 25-s vezetőkészséget kellett tolni hozzá, és aki nem vadászik (még ha szűk is ez a réteg) neki is ki kellett fejleszteni. Ez annál sokkal lazább szerintem.

Szerk.:
hosszútávon nem a "büntetés" (-csp) a hatékonyabb pedagógiai fegyver
Dátum: 2009.09.17. 07:49:05
Ez nem így van. Max ha 40 szinttel magasabbepikusnak mész neki. A sebzős küldetések (3000 egy lénybe, 30000 összesen) simán meglesznek ezzel. A kincseskamrásat meg nincs más, valóban a szövivel kell lebeszélned. Nekem is előttem még mind a 3 küldi, zavart is, hogy a kincseskamrásat nem lehet ezzel kiváltani, de valahol jogos; ha már szövetségben van az ember, elvileg azért, mret ott jól érzi magát, és a tagok hajlandóak ennyit áldozni egymásért.
Dátum: 2009.09.17. 06:21:35
Na meglátjuk!
Dátum: 2009.09.16. 17:51:53
Nana!
95. szintű epikusról beszéltünk, nem a 95. epikusról
Ha 50. szintű az első epikus (márpedig Miklós valahonnan innen akarja indítani), akkor a 95. szintű az a 19. lény, ha hármassával halad.
19*2(3)=38(57) nap, ami max 8-10 szint
Ha ötvenről kezdi a kari és hármassával halad, akkor a 95. szintű lénynél ő 60as lesz.
Dátum: 2009.09.16. 17:41:13
Csak akkor halad gyorsabban, ha szintenként kéri az epikust, nem?
Ha 2essével szedi őket, akkor már más a helyzet.

Szerk: de ha sűrűbben kérhet új lényt, akkor meg sűrűn potyognak a cuccok, az azért nem igazán jó szerintem.
Dátum: 2009.09.16. 17:39:28
Így van, és ha valaki 50. szinten agyonüti a 95. szintű epikust, amíg a szintjén 70 az átlag, akkor miért ne érdemelné meg, hogy magasabb tárgyat kapjon érte?
(Költői kérdés)
Dátum: 2009.09.16. 17:26:22
Azt, hogy alacsony szintű karakter túl erős tárgyhoz jusson szerintem az epikus erősségének kellene befolyásolnia, ha az jól be van lőve, akkor felesleges szám szerint megadni, hogy milyen szintű a max cucc a szintedhez. Egyértelmű, hogy ne az legyen a cél, hogy 2 hónap alatt kirázzon mindenki magának egy 60as tárgyat.
Mellesleg láttam már 35-s karaktert 75-s nyaklánccal szaladgálni (igen, kiakadtam rajta..). Ha a szövi epikus engedi az ilyet (ahol egyértelműen nem ő ütötte ki a lényből!!), nem tartanám fairnek az egyéninél lehúzni.
Dátum: 2009.09.16. 17:06:09
Teljesen egyetértek veled. Aki magas szintű, nem fair "büntetést" tolni rá (hogy valaki 40. szinten megszerezzen egy ilyen tárgyat pl.) csak mert magas szintű, és esetleg komoly viták mentek egy szöviben egy-egy cuccért....
Ahogy Miklós mondta 2-3 nap egy lényre, 12-15 lényenként egy tárgy, mindenki alulról kezdi, így egy kincs 24 (2x12)-45(3x15) nap alatt lenne meg. Ha nincs regen, az egyszerűen hülyeség (bocsánat, aki emellett van, nem személyeskedés), mert tényleg át lehet ütni ez esetben bármekkora lényt, csak idő kérdése. (Én 30. szinten a szövi epikusba (65-70. szintűbe) tudtam tolni max 200 ÉP-t.) Irreális, ne legyen meg a lehetőség, hogy egy 30. szintűnek bármi esélye is legyen egy 65. szintű lény ellen.
Hogy magasabb szinten is hamar élvezhető legyen az egyéni, pusztán annyit kell tenni, hogy beállítható legyen a következő lény szintje.
Példa:

Ha az első lény 50. szintű, egy 45-s kari lecsapná pl. egyesével haladva így: (1.:50. szint, 2.: 51. szint....12.:61. szint), addigra eltelik pl 2x12=24 nap, lépne is pár (4-6) szintet (VF-et nem számolom, baromság belevenni, én is VF-ezem, bevállalom, hogy előnyei és hátrányai is vannak, ennyi.) Teszem azt legyőzött lények szintjeinek átlaga: 55,5 szint

60. szintű kari: első lény 50-es, mindenki innen kezd ugye; ő kettessével halad, legyőzött lények szintjének átlaga: (50+52+54+56+58+60+62+64+66+68+70+72)/12=61

70. szintű kari: hármassával halad, lények szintátlaga: 66,5

A kincstábla fel van osztva legyőzött lények szintátlagától függően:
55-60 között: 35-40. szintű cucc
60-65 között: 40-45. szintű cucc
...ésígy tovább.

Így egy magasabb szintű epik speces is viszonylag gyorsan elérheti a személyes korlátját. Aki meg lentről kezdi, szépen halad egyesével. Lehet mondani, hogy az aktív játékosok zöme 55. szint alatt van, nekik hosszú időre (pláne, mi VF-esek kifejezetten lassan haladhatunk, de akinek ez nem tetszik elfelejti, és nincs rinya) hosszú hónapokra kihívást adhat ez, mert egy 50-55. szintű már lehet izzadni fog a következő (62., 63., ... 73.) szériával is. Magasabb szinten nem látok rá így, mert attól még messze vagyok, de legyen akármekkora epikusölő is valaki, ha hármassával halad, hamar elérheti az izzadási szintet ő is; márpedig haladni fog, mert mindenkinek az jobb relikvia a célja.

Ha van bárki szerint kompromisszumképesebb megoldás lepontozás helyett csak bátran vezesse elő.

Kéne már Miklós, hogy rendet rakjon ebben a topicban....