Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

A két példa nem teljesen ugyanaz, inkább egymástól független. Tényleg az IQ-n múlik a karakter sikere, csak ott valaki más ugyanúgy elkölti a LE-t erőre, támadásra (sokkal kevésbé célszerűen). A fertőzésnél pedig nem öl bele lét, hogy ő "igazán fertőzött legyen". Akkor lenne hasonló a helyzet, ha 19. szinten mindenkinek megjelenne az 50%-s fertőzöttség, és külön kellene fejleszteni azt is, nem magától fertőződnének az emberek.
Én nagyon amellett voltam, hogy aki nem fizetett szintenként, az inkább húzza meg magát és örüljön, hogy nem mínuszt kapott, mikor a fertőzés elborítja az elméjét; de teljesen igazatok van (Eliteninja ), és igazságosnak érezném, ha kapnátok ti is valami olyan lehetőséget a tápra, ami a fertőzés előnyeit felerősítené. De ez szerintem csak úgy lenne fair, ha jóval drágább lenne, mint a nem fertőzöttek tápja, hogy ti is fizessetek az előnyért.

Fertőzött szipolyozó
Szint: 100
Tipus: relikvia
Ár: 50000 LGY, 20 őskő, 400000 LE
Hordatársaidtól +30(50?)% LE-t rabolsz (az áldozat nem veszít ezáltal kevesebbet)

Lenne hőzöngés, mert vissza se tudnánk csapni
Dátum: 2009.12.21. 09:29:59
Igaza van Birkának, IQ-t egekbe kell tolni, meg a védekezést, "azt jóvan". Statisztikát így is leht csinálni, meg úgy is.
"A magyarok 93%-ának állása van!" vagy "Három év alatt 3%-ról 7%-ra nőtt a munkanélküliség aránya."; mindkettő igaz lehet, csak nem mindegy mit akarunk mondani vele. Mindent be lehet bizonyítani, majd egy hét múlva annak az ellenkezőjét. Ha a JV szerint így a jó (vagy gáz lenne elismerni, hogy mégse..), akkor így marad.
Toljátok az IQ-t!
Dátum: 2009.12.21. 09:03:23
Talán érdemesebb lenne úgy megvizsgálni a rekordokat, hogy csak azokat nézni, ahol betalált a varázslat. Nem hiszem, hogy ez az arány jön ki..A sípolás most is azért megy, hogy ha betalálok varázslattal, akkor ott legalább 90%-ban enyém a csata (mert így van! Ha nem 95%..). A probléma abból fakad, hogy HA betalának varázslattal, AKKOR buktad a csatát. Akkor ne vegyük már bele azt, ha nem talál a varázslat..
Dátum: 2009.12.21. 08:57:22
Nekem az az eddigi rekordom, hogy egy 178al kevesebb IQra betalált az ellenfél, én meg nem. Eszembe is jutott, hogy minek fejlesztem a karakterem....
Dátum: 2009.12.20. 13:26:39
Egyértelmű, hogy a baráti portya azoknak lesz fejlesztve, akik egyáltalán nem tudnak mit kezdeni a PP-vel, még a kamrát se töltik meg. Ha te el tudod verni más, hasznosabb dologra a PP-t, akkor neked jó, és ez a fejlesztés nem neked készül. Mint, ahogy nekem se.
Dátum: 2009.12.20. 11:17:33
A lélekkufáros tárgyakat semmiképpen sem lenne szabad belevinni szerinetm, az már tényleg durva lenne.
Dátum: 2009.12.19. 14:17:02
Szerintem megvannak a módszereik a multi kiszűrésére, illetve ez a fejlesztés nem sok at befolyásol ebben. Aki multizni akar, úgyis megoldja, aki nem, az meg úgyse...
Dátum: 2009.12.19. 12:31:24
1. Oké, piac soha nem lesz. Nevezzük ahogy akarjuk. Az új menüpont neve: "Térkapus, epikus tárgyak azoknak, akik a büdös életbe nem tudják elkölteni a dukátjaikat."

2. A dukát ingyen van, ha bedobálja a napi 5 CSP-t, akkor két hónap alatt 120 dukát. Aki ezért képes két hónapig nem játszani, az az ő dolga. Egyébként mindegy milyen szinten jut hozzá valamihez. Pont ez a lényeg, hogy ettől több dukát nem lenne a játékban, csak átrendeződne.

[edit] Nem szintfüggő lenne az árverés, mindenki ugyanazt a listát látná.
Dátum: 2009.12.19. 12:21:18
Van egy egész kerek ötletem az aukcióval kapcsolatban.
Megoldadnó problémaként az motivált, hogy azok is tudjanak valamit venni a dukátjaikból, akik később kezdték a játékot.
Az ötletet az adta, hogy az aukciós házban van most egy relikvia kód, ami jelenleg 545 dukáton áll. Eszembe jutott, hogy sikerült nekem is szereznem egy kódot, de ennyiért bárkinek odaadtam volna
Szóval az ötlet egy olyan piac létrehozása, ahol térkapus, epikus gyűrűket, nyakláncokat, fókuszkristályokat lehet árverésre bocsátani, a Piac menüpont alatt.
Rengeteg visszaélés lehet, kiskapu maradhat nyitva, ezért erősen be kell szabályozni a működését:
Felteszed az árverezni kívánt tárgyat, minden esetben 1 dukátról indul, és ha nem érkezik rá magasabb licit, akkor a tárgyat nem kapod vissza és kapsz érte 1 dukátot (mintha az AH-ban adtad volna el). Minden tárgyra 24 óra (2 nap? 3 nap?) az árverési idő, és ha feltetted, akkor az a tárgy már mindenképp kikerül a kezedből. Egyszerre csak egy tárgyad lehet a piacon (esetleg egy hónapos kivárás az újabb tárgy feltételéig??), és ha vásároltál valamit, akkor egy hónap múlva vásárolhatsz ismét, hogy ne ebből élj meg...(mint pl. Larkinor, ha valaki ismeri). Értelemszerűen a legmagasabb ajánlat viszi, és hosszabbodik a licit, ha az utolsó x percben licitálnak rá (mint az AH-ban, az tökéletes itt is).
Így azok is el tudják költeni a dukátjaikat, akiknek csak 100-200 van, nem azt vágják a fejükhöz, hogy "gyűtögessé!". Hogy 300ért megvehessék az "isteni ital"-t...
Tisztában vagyok vele, hogy azok, akik a 80-90. szitű epikus tárgyaknál járnak, azok valószínűleg nagyot fognak szakítani ezekkel, mert több száz dukátért fog elmenni egy 90. szintű gyűrű, viszont ami nagyon fontos, a játékba ezek révén nem kerül dukát (!!), csak átrendeződik. Arra meg senki se kötelez, hogy vegyél meg bármit is a piacon, ha te gyűjtögetni akarsz, akkor gyűjtögetsz a skarabeuszra, vagy inspirátorra...
Az eredménye ennek az, hogy mindenki epikus faromoló szöviket fog csinálni (beleértve engem is, ha nyitva marad ez a kapu...), hogy kirángassanak belőle egykét zafír csillagot, bufa gyűrűt, és triászt. Amiket több százért tudnának eladni. Ezért ezt le kell valahogy védeni, amikről már voltak ötletek.
Ez egy nagyon beszabályozott Piac, ami nem sokmindenre ad lehetőséget, csak arra, hogy a dukátok úgy átcsoportosuljanak, hogy mindenkinek jó legyen (ha megvalósul és beválik, később esetleg bővíthető egyéb funkciókkal, mint pl kiválaszthatod, hogy dukátért, vagy LE-ért adod el, és úgy érkeznek rá a licitek...stb). Az alacsonyabb szintű mókamisi is tud venni valamit, és őt pont nem fogja érdekelni, hogy egy 40 szinttel nagyobb embernek 500al vagy 700al több dukátja van, a magasabb szintű pedig örül, mert eladott egy számára értéktelen tárgyat 30-50 dukátért.
Dátum: 2009.12.16. 10:12:12
A varázslóknak is vannak állataik, ami plusz elnyelést és sebzést adnak. Nyilván, aki közelharcra megy rá, annak magasabb az ereje, és többet is vár az állatoktól, de ugyanolyan jól jön nekem is a plusz sebzés, mint a rubinoknak.
Az, ami nem állapot, hogy hónapokig nevelem állataim, és 2 támadásból 3at sebeznek. Ez nonszensz, függetlenül a vari-harc aránytól.
Dátum: 2009.12.16. 09:37:59
Én varázslóként mondom, hogy ez így ritka f*s "megoldás" lett.
Dátum: 2009.12.15. 21:05:24
Igen, ez ugye eddig is így volt, csak mivel az állatok átvették a kritikus sebzésedet, az valamelyest kompenzálta az ilyeneket, és legalább a tendencia megvolt, hogy magasabb szintű állat tudtad, hogy nagyobbat fog sebezni..
Most borzasztó szórása van az állatsebzéseknek, nem is tudom miért nem lehet fokozni a "random" fogalmat.
Dátum: 2009.12.15. 14:13:53
Lehet, nem tudom.
Valószínűleg mindenki feltolná 50-100ig alaphangon, ás ugyanez lenne a helyzet
Dátum: 2009.12.15. 13:01:11
Egyértelmű, hogy a kérdés nem az, hogy a JV tudja-e, hanem, hogy akarja-e kompenzálni ezt a félresiklott módosítást. Illetve félresiklottnak tartják-e. Tény, hogy így is sebeznek szépen az állatok, de eddig jobb volt. Mivel eddig csak annyi reakció volt Miklóstól, hogy "én nem írnám le a kis kedvenceket ", lehet, hogy magyar módra lesz elintézve, mint 2006-ban a tüntetések: "Majd ha megunják, abbahagyják."
Nincs azzal se semmi gond, ha fontosabb fejlesztenivalók vannak, én elfogadom (még úgy is, hogy fizetek a jétákért), ha diktatúra van (előnyösebb is, mert kevesebb a rinyálás, nektek is könnyebb), nem demorkácia, csak akkor ne tartsuk fent a demokrácia látszatát.
Ez részben a JV hibája, hogy ilyen szinten mennek a panaszkodások (köztük az enyém is), ez van, ha túlzottan bevonjuk a fejleszésbe a játékosokat.
Szóval: Le az állatreformmal
Állatoknak krit ütés szaki nekem szimpatikus ötlet. Igazából mindegy, csak így ne maradjon
A TP tömést egyszerűen le lehetne rendezni: védekező félként csak akkor kapsz TP-t a győzelemre, ha a támadó legalább feleannyit sebzett mint te, ellenkező esetben plusz a támadó elveszít egy cselekvéspontot. De talán erre a másodikra már nem is lenne szükség.

[edit] nem volt értelmes
Dátum: 2009.12.13. 12:48:38
Relikvia.
Dátum: 2009.12.13. 09:51:49
Az LGY-s aukciónak csak úgy lenne értelme, hogy szintenként szét kellene bontani az aukciót, mert különben egy 45s és egy 85s kari hiába csinált meg 100-100 kalandot, a kicsinek nincs esélye labdába rúgni. Úgy, mint most a dukátokkal.
Szóval, kategóriák: 24-33 szint; 34-43 szint; 44-53 szint...és így tovább.
Igazából a dukátinflációra is ez lenne a megoldás, és egy-egy kategóriában nem lenne annyi cucc (mondjuk 1 gyakori, 1 ritka + 1 ajándékcsomag), de így az is rúghatna labdába, aki nem kezdte rögtön a legelején. Értem én, hogy az a lényege az aukciónak, hogy ne legyen mindenkinek egy rahedli tárgya, de amikor elindult, akkor nem is ennyien játszottak még. És a szint szerinti szétbontás biztosítaná, hogy minden kategóriában meglenne a maga színvonalú harca egyes cuccokért, valamint nem a top 500 játékos kezébe kerülne az összes tárgy. Mint most....
Első kategóriában (24-33) a minimum tétel 100 dukát lehetne, másodikban 200, és így tovább, hogy mégse 40 dukátért menjen el egy cucc.
Mellékhatásként jelentkezne, hogy páran biztosan bebetonoznák magukat egy-egy kategória küszöbére, amíg nem jön a nekik kedvező cucc, addig meg csak dobálják a CSP-t az AH-ba. De erre még nem gondoltam ki semmit. Inkább megvárom az ötlet üdvözlését.
Dátum: 2009.12.13. 09:20:59
Mert igazából tökmindegy, hogy az ellenfél támadása csökken 20al, vagy a tiéd nő 20al (persze nem ugyanaz, de miért lenne az jó?). Mellesleg akkor "magadra" kellene varázsolnod, és az IQ nem erre van kitalálva. Felesleges bonyolítás lenne szerintem.
Dátum: 2009.12.12. 22:57:50
A közös ellenfél ötlete nekem is eszembe jutott már párszor. Én arra gondoltam, hogy lennének kósza vándorok, akik sehova nem tartoznak, egymástól független alakváltók. 2-3 szintenként lehetnének, és a lényeg: az erősségük épp az aktuális ellenféltől függne. Csata előtt leklónoz, és egy -10%kal gyengébb mint te (Vagy +10%-al erősebb...). Állatot, segítő kezet, mindent lemásol, azt is amennyi LE van nálad. Érdekes lenne