Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2010.02.04. 14:15:19
Látom a matek nem erősséged.

AH indulása után azok száma, akiknek elérhető volt az AH: X
Erre kialakult a koncepció, fejlesztés, hogy X/egyidőben fent lévő tételek száma = Z (arányszám), ami biztos jól is működött, akkor.
Most akiknek elérhető az AH: Y (~ >50X)
Most Y/egyidőben fent lévő tételek száma ~ >50Z.

Világos már miért nem lenne tucattárgy a relikvia, ha meggyorsulnának a licitek?
Dátum: 2010.02.04. 12:54:38
Idézet: HoGo - 2010.02.04. 11:28:24
Senki nem kötelez rá. Aki akarja, megveszi.
Így van, legyen félóránként új aukció, a jelszó: Relikviát mindenkinek! Csak változtassuk meg a nevét... Pld. tucattárgyra...

Ez aztán a konstruktív hsz.

Morti, a fixen megvásárolható cuccokkal az a gond, hogy annak a problémáját ugyancsak nem oldaná meg, hogy aki régebben kezdett ugyancsak nem tud rendes cuccot venni. Bár a jelenlegi rendszernél ez is jobb nyilván, szerintem Endyr mondta meg az okosat A számot meg belövik az okosok, hogy mennyi ideig tartson az aukció. Persze lehet ahhoz le kellene lekorlátozni, hogy milyen gyarkan lehet tárgyat venni.

[Edit] Azért aktívkodok, mert ha már foglalkoznak a fejlesztők a problémával, akkor csináljuk rendesen.
Dátum: 2010.02.04. 10:44:23
Idézet: Miklós - 2010.02.03. 22:02:15
Az AHs tételeket azért akarjuk bőviteni, mert már régóta kéritek, a tárgyak ugye egyre drágábban mennek el. Valószinűleg annyi fog történni, hogy bekerül 3-4 új tétel, de ezek csak kisebb dolgok lesznek (pl. +1 tulajdonságra).


Ezzel úgy érzitek helyrebillen az egyensúly a játékba kerülő és onnan kikerülő dukátokkal? Csak azt fogjátok sajnos végignézni, hogy 2-300 dukátért megy el egy +1 erő relik. Finoman szólva sincs szintben a dukátok szerzéséért tett erőfeszítés, és a szerzendő tárgy tápja.
Persze mondhatjátok, hogy akkor nem kell rá licitálni, ha csak 300 dukátod van és sajnálod rá. Akkor a delikvens nem költi el, és életben nem lesz normális cucca. Az meg az ő hibája, mert adtatok alternatívát? Hogy a hónapok óta bedobált CSP és ismételhető erőfeszítéseit miért nem cserélte be 2 relikviára (+2 valamire..)? Szerintetek arányban van?
Az nem lenne jó megoldás hogy felpörgetni az aukciót, és x%-kal (60-70-80!) kevesebb ideig tartson, annak arányában mennyi a játékba kerülő és kieső dukátok aránya? Persze, jó ellenérv, hogy sok embernek lenne relikviája, és nem lenne anynira "különleges", de könyörgöm, ezért gyűjtjük a dukátokat! Sokkal többen érintettek most az AH kapcsán, mint amennyien az AH indulásakor voltak (én 53. szintű vagyok, és az AH indulása után regeltem pl...), az aránykezelés lenne a megoldás, nem a +1 mágia.

[edit]
Ne legyek már köztelezve, hogy egy enyhén szólva értéktelen tárgyra költsem el a dukátjaimat, csak mert később regisztráltam, holott lehet többet teszek a gyűjtésért, mint legtöbben a korábbi generációból.
Persze hazabeszélek, de sokan vannak így;és még többen lesznek, ahogy indulnak az új játékosok. Ha dinamikusan változna az aukció ideje annak függvényében mennyi a ki/be kerülő dukátok aránya, akkro egy életre megoldaná a problémát.
Dátum: 2010.02.04. 10:34:02
Úgy gondolod fair dolog lázadni a 4 aukciós tárgyaddal (nem is akármilyenekkel)?
Mitől tartasz, hogy később lesz meg a hatodik cucc mint másnak az első..?
Jó magyar telhetetlenség...

[edit] Bocsánat, 5 AH-s tárgy, csak meg kellett állnom pihenni mire végigértem a 16 relikviádon..
Dátum: 2010.02.03. 21:18:47
Halleluja! Extra tételek az AH-ban, meghallgattattak imáim Remélem sikerül szintbe hozni a játékba bekerülő/kikerülő dukátok számát.
Szöviváros, szöviküldi; csupa jó hírek
Dátum: 2010.01.20. 20:16:00
Én értem, és igaza van. A realitást megőrizve kellene kialakítani, hogy a 90esek ne üljenek a kispadon csak azért, mert nincs nekik "méltó" (szintben) ellenfél.
Viszont a realitáshoz az is hozzátartozna akkor, és ezzel ki kellene egészíteni, hogy a nyeremény is ennek megfelelő legyen ebben az esetben, mint amennyi esélye egy 60as karinak van egy 90essel szemben. Vagy 15nek. Ugyanaz. És akkor önként ülhetnél le a kispadra, hogy nem nevezel a háborúra inkább, hogy legyen valami értelmes jutalom. Szerintem így lenne kerek.
Dátum: 2010.01.19. 13:05:18
Teljesen igazad van, érthető.
Dátum: 2010.01.19. 13:04:35
Komoly jelentősége lenne annak, aki háborúzik Bár igaz, hogy most inkább kényelmi funkció a magas ÉP.
Dátum: 2010.01.19. 13:00:29
Ez izgalmasnak hangzik, tényleg stratégiázni kellene; bár a példa kicsit szúrta a szemem, mert pont nem azzal a típusú háborúval lesz gond, hogy egy 80as és 3 db 75ös <-> 4 76os ellen; hanem inkább a szélsőségekkel.
Dátum: 2010.01.19. 12:56:24
Én azért annyira sarkos nem szeretnék lenni, hogy a jelenlegi javaslatnál a régi rossz rendszer is jobb, inkább azt mondom, hogy a jelenlegi rendszer is jobb lenne, ha nagyobb tétért menne a háború (jelenlegi győzelem ugyanígy számolva x 5 Le?). A háborús rendszer nem rossz, a manakosti vágta haza, ez nyilvánvaló, erre megoldási lehetőségek:
1. valamivel értéket kell vinni a háborúba, a játékosokat érdekeltté kell tenni -> nagyobb jutalom;
2. a háborút kell egyszerűsíteni; "kevés" marad a jutalom (realatíve kevés=1-2 ember napi manakonsti építése a 20 elköltött pp-ért..) -> ez a jelenlegi új javaslat. Kis túlzással (vagy mégsem..): "Lehet, hogy nem is fog jól működni (jutalomról még nem volt szó), de legalább nem kell napokig szenvedned, hogy óránként rád járnak." És erre nem az a megoldás, hogy azt vágjuk vissza "úgy látom mégis csak jó a mostani rendszer"; ez most kicsit olyan mint a katonaságnál újoncként:
- Fázik?
- Jelentem igen.
- Akkor fekvőtámaszba le! (50; fegyverrel a háton)
- Fázik még?
- Jelentem nem.
- Na látja, nincs is hideg...

Jó lenne ez az ötlet, egylátalán nem rossz, reflexből szavaztam az Igen-re én is, de csak a súlyos hézagok befoltozása után. Talán, ha komplexebb javaslattal állunk ekő, Miklós vevő lesz az ötletekre.
Dátum: 2010.01.19. 12:10:47
Az a látszat, hogy "a jelenlegi renszerrel mégisincs baja a játékosoknak" azért áll fenn, mert a fejlesztési javaslat rengeteg kiskaput hagy nyitva, buktatót tartalmaz, amiket Jerikó, Mortimer és mások hasra ütés után - hozzáteszem jól meglátva - produkáltak.
Dátum: 2010.01.14. 09:13:20
Igen, és az a gond, hogy nem azért nézzük tápoptimalizer szemmel, mert az nekünk jó, hanem, mert mivel egy olyan tápot kell feladni érte, mint a VF, nyilván kíváncsiak vagyunk mit ad az EH ennek kompenzálására. Szerintem semmit.
Bár max 1-2 hét múlva úgyis jönnek az első táblázatok a hasznosságáról. Nekem azért csalódás, mert arra számítottam, hogy egy plusz kötetlen színesítést kapunk (pedig nem szorulok rá, elmennek így is a portyáim rendben..), nem pedig egy választási lehetőséget.
Dátum: 2010.01.13. 20:58:33
Az EH ötlete alapvetően annak lett kitalálva, akinek üresek a portyáik, vagy mert magas szintű és a le szívás miatt senkinél sincs egy kanyi vas se, vagy mert nem olyan erős, hogy nagyot szakíthasson portyázással.
Emlékszem mikor még csak ötletként jött fel ez az egész, az volt az alap koncepció, hogy sokan vannak, akiknek maxon áll a PP-je, és nem tudnak vele mit kezdeni; ezt akarták Miklósék orvosolni. Ismerem az érzést, úgy 35. szintig szinte egyáltalán nem portyáztam, zavart is, hogy milyen jó lenne abból is LE-t csinálni.
Ennek ellenére az lett megvalósítva, hogy ha van VF-ed, akkor nem lehet EH-d; ami azért gáz, mert azoknak, akik nem használják el a PP-t (mert csak üres TP-t kapnának), nyilván kifejlesztették a VF-et, hogy lépést tudjanak tartani a szintjükkel; ez az egyetlen, amire támaszkodni tudnak. Namost, ők BIZTONSAN az életben nem fogják lefelejteni a VF-et.. Eddig akikkel beszéltem, csak a pókok tervezik, hogy talán lefelejtik a VF-et, és EH-znak inkább (szigorúen egy szinttel lefelé támadva). Azok, akik egyáltalán nem vadásznak. Hány százaléka vajon a játékosoknak az, aki egyáltalán nem vadászik?
Szerintem dűlőre úgyse fogtok jutni, mert az egész olyan, amilyen. Azt még nem tudom igazából kinek lett jobb ezzel a megvalósítással, de biztos nem azoknak, akiknek bent állt a PP-jük, mert nekik KELL a Vf ahhoz, hogy ne darálják szét őket. Nem vagyok jogosult mélyen kritizálni a fejlesztést, mert biztosan pontosan utánasszámoltak, hogy miért EZ a legjobb megoldás; de meglátásom szerint ennek így nem sok értelme van, mert ha valaki az EH-t fejleszti, hogy jobb legyen, akkor a CSP fog bent állni a sarokba. Mellesleg még tamagocsisabb 1 szinttel lefelé támadni naponta 15 (25)-ször. Nem jó, hogy kizárja egymást az EH és a VF.
[Edit] Úgy tamagocsi, hogy támadsz, tudod mennyit nyersz, bezsebeled, viszlát. Még a vadászat apró...óriási változatossága sincs meg (pedig az se túl nagy izgalom..), nemhogy az élmény, hogy szakíthatsz valami rendes zsákmányt +3,4 szintről. Tudod, hogy kapsz 1200Le-t, eldarálsz 4 PP-t gyorsan, és teszel egyet az egészségedre...
Ez kiegészítőnek jó lenne, de a játékosok rá vannak kényszerítve, hogy vegyék fel stratégiának, hogy nem vadásznak. Mert nem fognak, különben túl gyorsan haladnak és esélyük se lesz.
Dátum: 2010.01.13. 19:57:47
Igen, a játéknak nem a lefelé támadást kellene ösztönöznie, még ha csak 1-2 szint is az. Nem jobban megéredmelné a "jutalmat" az, aki nála "erősebbet", tehát magasabb szintűt győz le? Lehet van benne logika, csak én nem látom.

Kösz Pöttöm
Dátum: 2010.01.13. 19:29:36
Idézet: Eliteninja - 2010.01.13. 17:43:02
A VF volt előbb, tehát a VF hátránya pluszban, hogy nem fejleszthetsz EH-t mellette.


Ez is igaz
Dátum: 2010.01.13. 19:28:43
Igazából csak megegyezés kérdése, ha mindenki húzná mindenkinek jó lenne, és senki nemszívna vele. Viszton mindenki úgyse fogja húzni
Azt lehet tudni szintenként mennyi +ÉP regen-t ad?
Dátum: 2010.01.13. 17:39:26
Az EH-nak is van háránya: nem fejleszthetsz mellé VF-et
Dátum: 2010.01.13. 17:36:00
Dátum: 2010.01.13. 17:35:45
Idézet: Vegzetur99 - 2010.01.13. 17:29:21
szazstok én azt szeretném kérdezni hogyan lehet ép-et szerezni


Pihenéssel, lélekkufárnál gyógyitallal. Meg magától is regenel.
Dátum: 2010.01.12. 19:31:13