Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2010.11.11. 15:34:14
Idézet: Miklós - 2010.11.10. 11:41:24

10.) Berakunk egy új szakértelmet a játékba, a térképkeresést. Ezt már 4. szinttől, 1-es tanulással lehet fejleszteni. Ha a vadászat/portyázás során a térképtalálás szakértelmed >= a szinted/3, akkor a térképtalálás alap esélye 1%-kal megnő (de ez a szakértelem nem tudatturbózható, és nem drágítja a többi szakértelem költségét).


Egy apró észrevételem lenne. Mivel a más-más kufárhoz tartozó csapatoknak nem azonos a térképtalálási valószínűség (erősségtől függően), így biztosan jó, ha a térképtalálás szaki megfelelő szintje mindenkinek fixen +1%-ot ad?

Például, adott 2 játékos, egyik Ericath híve, a másik Agnaeshé.
Ericath erőssége 100 (x), találás valószínűsége: 2%
Agnaesh erőssége: 200 (x/2), találás valószínűsége: 4%
A találás valószínűségének aránya megfelel az erősségek arányával.

Ha mindketten kifejlesztik a szakit megfelelő szintre, akkor:
Ericath erőssége: 100 (x), találás valószínűsége: 3%
Agnaesh erőssége: 200 (x/2), találás valószínűsége: 5%

A találás valószínűségének aránya elbillen az alacsonyabb erősségű kufár irányába, pedig mindketten kifejlesztették a szakit, így nem szabadna relatív hátrányba kerülnie Ericath hívének sem.

A fix +1% helyett egy szorzót javaslok használni, mely vagy arányos az 4 kufár erősségének összege, és a saját kufár erősségének hányadosával, vagy csak egy szimpla konstans (1.3, 1.5..akármi). A jelenlegi állás szerint minél alacsonyabb a kufárod relatív erőssége, annál jobban kedvez neked a szaki kifejlesztése. Ez persze nem igazságos.

[edit] formázás
Dátum: 2010.11.10. 08:29:06
OFF

Idézet: LanMaffia - 2010.11.09. 23:20:46
Nyissunk már egy ismételhető küldetés nerf topicot is Cyron véged van


Vagy egy kihívás nerf topic?

Barátság söröskorsója
Típus: Relikvia
Szint: 10
Ha nyert kihívásaid száma jelentősen alacsonyabb ellenfeledénél, 10% eséllyel te nyered a kihívást, a próbák eredményétől függetlenül.

ON
Dátum: 2010.11.08. 11:08:28
Idézet: Morzkod - 2010.11.08. 10:51:13
Idézet: Offsboy - 2010.11.07. 17:42:26
Az EH-nál a TP-k csak névleges értékek, így könnyebben tudtam vele számolni az alapos tanulás miatt. Nem a szintlépéhez szükséges TP-t növeltem 20%-kal (mivel mindenhol időre van bontva: nap, év), hanem a vadászatért/portyáért kapott TP-t csökkentettem 20%-al, így stimmel a relatív erősség (LE/TP) adott szintre.


Hmmm.
100 alap plusz 20% = 120,
120 alap minusz 20% = 96

Ez igy nem teljesen ok. 16,7%-kal kell csokkenteni, vagy egyszerubben 5/6-oddal szorozni a TP-t, hogy egalban legyen.
(De AF szamolasnal nem szabad csokkenteni a TP-t! Marad az alap es *1.2 - mar persze ha maxos az AT.)


Való igaz, délután lesz javítva A TP-t 5/6-al szorozni érthetőbb képet adna, azonban a LE/TP elcsúszna és a vadászat, portya átlag eredmények mutatnának akkor fals értéket.
Dátum: 2010.11.08. 08:04:05
Idézet: Darah - 2010.11.07. 12:07:41
Akkor használhatod ismét, ha megint lesz három AFpontod.
És ismét el fog tűnni pont is, lehetőség is, ha használod.
Magát a képességet nem lehet fejleszteni, ha van 3 AFpont, megjelenik az állatoknál a lehetőség, ha pedig nincs 3, akkor nem.

Szerintem bátran elférne ott egy Költség: 3/alkalom leírás, de mások szerint tökéletesen érthető a képesség működése.


Szerintem is elférne egy kis pontosítás, én pl. úgy értelmeztem, hogy nem állatonként és újraosztásként kerül ennyibe, hanem "megveszed az opciót", mint a kényelmi funkciókat.
Dátum: 2010.11.08. 08:00:13
"A többséghez szükséges szavazatszám megállapításakor csakis az aktív (2 napon belül belépett) játékos szavazatai számítanak!"

Ha belép és szándékosan nem válaszol, akkor valóban nincs mit tenni. Viszont figyeld, és amikor egyszer nem lép be két napig, ki tudod rúgni, mert akkor csak a te szavazatod számít.
Dátum: 2010.11.07. 17:42:26
Idézet: Szinv - 2010.11.07. 17:11:52
Pár kérdés:

1. A munka1-en az EH-s részben hogy jött ki a vadászatnál az átlag 40 TP? (78-as szintű karakter 53 TP-t kap egy vadászatért.)
2. Ugyanitt a vadászatért kapott AF 0.019. Nekem magasabbra jött ki, átlag 0.021. A prémium tagságért járó 1.1-es szorzó is benne van?



Az EH-nál a TP-k csak névleges értékek, így könnyebben tudtam vele számolni az alapos tanulás miatt. Nem a szintlépéhez szükséges TP-t növeltem 20%-kal (mivel mindenhol időre van bontva: nap, év), hanem a vadászatért/portyáért kapott TP-t csökkentettem 20%-al, így stimmel a relatív erősség (LE/TP) adott szintre. Az csak segédszámítás amúgy is, ugyan téves értéket mutat, de a végére így jön jól ki. Alapból 50TP-vel számoltam, ezt korrigálom 53-ra, így pont kijön a 0,021 AF is. Megcsinálhattam volna szebben is, de lusta voltam
Köszi a korrekciót

Tábla frissítve.
Dátum: 2010.11.07. 16:07:54
Igazad van, köszi. Még egy hiba volt benne, az alapos tanulás miatti relatív AF szerzésre, ez is javítva. A kapott AF meg is ugrott az EH javára keményen..
Dátum: 2010.11.07. 11:44:44
Most szólt szövitársam, hogy az alapos tanulást kihagytam, nemsoká újraszámolom, és átírom az értékeket. Ez valamelyest erősít az EH-n, meglátjuk mennyire.

[edit] Javítva az excel.
Dátum: 2010.11.07. 09:15:59
EH - VF összehasonlítása az AF képességek függvényében:

www.offsboy.atw.hu/vu/vf_eh.xls

78. szintű prémiumos karakterre, feltéve, hogy minden CSP-t és minden PP-t elhasznál a játékos.
Dátum: 2010.11.05. 08:38:45
Először is; az AF pontok harci részei szerintem nagyon jól vannak kitalálva, azonban egy apró - bár szerintem annál fontosabb - javaslatot szeretnék tenni. A fizikai és mágikus pajzs elnyeléseinek konstans értéke lassan de biztosan folyamatosan veszít hatásfokából.
Ha képlettel lenne megoldva, akkor követné a szintarányos "amortizációt".

Varázslatelnyelés (mágikus pajzs 1 szintjére)= saját_szint/7 + (saját_szint-110)*0,2

Elnyelés (fizikai pajzs 1 szintjére) = (saját_szint/7 + (saját_szint-110)*0,2)/3

150. szintig prognosztizálva:




Látható, hogy nem szállna el nagyon az elnyelés, mégis legalább minimálisan követné a magasabb szintű varázslatokat, a magasabb tau-t.
Dátum: 2010.11.04. 21:42:27
Ha a random úgy ítélkezik, hogy ne nyerjek bajnokit az egy dolog, de ez mégis mi a ......?

Megnövelted a kritikus varázslat szakértelmedet -277 ponttal.
Jelenleg aktív esszencia: kritikus varázslat (+20) (még 7:16:58 ideig)


[edit] Szeretnék előre óvást benyújtani ha nem én nyerek, és a krit varin fog múlni.
Dátum: 2010.11.04. 08:32:42
Nem értek egyet azzal, hogy az AF pontok szerzésének koncepciója a pókokat tápolja. Én egész sikeres póknak számítok, mégsincs EH-m; pár órára lecseréltem a VF-et, aztán izibe' váltottam is vissza. Hogy miért? Mert az EH-val együtt dől a TP is, mindenkiért 100%-os TP-t kapsz. Mikor küldiztem fénnyel 40-60%-os célpontokra (30pp beállítás), akkor undorítóan sok TP-t kaptam az EH miatt. Tudom, hogy miért lett ez betéve, a lefelé ütés exploitját lett hivatott kezelni, csak az nem tudom miért nem érdekel senkit, hogy aki nem a kisebbeket zúzza szét, annak hatványozottan dől a TP. -8 szinttel leütve igazából tökmindegy, hogy 4TP-t vagy 7et kap az ember, de felfelé ütve nagyon nem mindegy, hogy egy listából 20-40%-os ellenfélért 12TP-t vagy 45TP-t kapok. Úgy kellett volna megoldani, hogy csak abban az esetben jár a 100%-os TP, ha az EH kattan, tehát nincs meg az elhozható minimum LE, de ez így nagyon nem buli.
Dátum: 2010.11.03. 20:19:39
Idézet: Miklós - 2010.11.03. 19:43:26
A tüskés bőr és negatív aura szintenként 0,2% visszasebzést ad, tehát maximális, 100-as szinten a téged ért sebzés 20%-át kapja vissza az ellenfeled.


Köszönöm.
Dátum: 2010.11.03. 16:17:22
A tüskés bőr és negatív aura szakiknak milyen lesz a hatásfoka számszakilag?
Szintenként ad +5 maximumot, 20 szintje lehet maxumálisan, az 100as szaki maximum. Szintenként mennyi visszacsatolást ad? Lineárisan megy, vagy csökken a végefelé a hatása, mint a msodlagosaknál?
Dátum: 2010.11.03. 14:34:56
EH-s AF képességek nullázásáról térkifordító használata esetén a ZIB fórumján

"Ma, 12:37:53
Jah, csak akkor mondjuk így kapják be, direkt összeszedtem egy csomó italt AF pontok nélküli használatra, azt akartam, hogy minden hónapban vadászgatok, aztán amíg tölt, addig EHzgatok. Erre most meg elrontják...

Ez hogy nézhetett ki?
- Te figyumár, Miklós, k_rva régóta van ez a gond az EH-val.
- Jólvan, majd megerősítjük őket ilyen újfajta pontokkal.
- És mi legyen a díjazása az új Zarknodos event 3. fordulójának? Még egy portyagömböt nem adhatunk, abból f_szán pénzünk van.
- Hát figyu, első eventre úgyis egy olyan cuccot osztunk, ami nem jelent előnyt, ha megvan, csak hátrányt, ha nincs, legyen az, hogy itallal lehet váltani az EH-t meg a VF-et.
- Ok, de az előbb mondtad, hogy azok meg tápolva lesznek, akkor kihasználhatja mind a két pozitívumot a játékos?
- Jaj, hát hova gondolsz drága Barattyom, az lesz, hogy 3 héttel az event után vezetjük csak be ezeket a pontokat, de akkor az elköltött pontokkal jól besz_patjuk a népet, minden váltáskor törlünk, így sosem tudják kimaxolni. Arra figyelj, hogy a számláló ezredig mutassa az AH pontokat, hogy érezzék a majmok, hogy nem fogjuk ám csak úgy sz_rni a pontot! Portyánként majd kap 0,002-t, aztán örüljön neki a barma. A sok hülye meg aki tolta a landragórt és összeszedett 20 italt meg majd jól besz_pja. Majd átgondolják, mit rinyálnak fórumon.
- Jól van Miklós, te vagy a főnök."

Szerző: Egy, a névtelenségbe burkolózott szövitársam

[edit] cenzúra
Várjál, még csak most kezdődik a műsor, a Máúnika só:

Hadat üzentetek a Káosz és Vér szövetségnek. A háború 2010.10.28. 11:46:42-kor kezdődik. Tegnap, 23:46
A háború elkezdődött a Káosz és Vér szövetséggel. Ma, 11:46
a Káosz és Vér szövetség kapitulált, győztetek! Jutalmatok +209960 töltődés a szövetség Lélekkútjába. Ma, 13:17


Küldő:
Párduc
Üzenet címe:
(nincs cím)
Dátum:
Ma, 13:20:04
Utoljára szolok gyökér felfoglak dobni, el hiheted utánajárnak a csalásaitoknak.



És a lényeg, hogy már az egész ZIB csaló!
Bocsánat a topic kisajátításért, de még csak most jön a java Be kell sírni az ilyenen.


Címzett:
Párduc
Üzenet címe:
Re: (nincs cím)
Dátum:
Ma, 14:18:14
Egy kis nyelvtanlecke:
"bújel" -> "bújj el"
"csira" -> "csíra"
"kel" -> "kell"
"rablásal" -> "rablással"
Mondatot nagy betűvel kezdünk, és mondatközben is írásjeleket használunk a tagolás miatt. Vesszőt, vagy pontosvesszőt. Rendszerint a "mert" és a "hogy" szavak előtt mindenképpen használjuk.
A LE-t meg költsd el időben, mert ezek után külön figyelni foglak. És ettől a haverjaid sem mentenek meg. Ha béna és még idegbeteg is vagy, játssz más játékot, nehogy szívroham legyen a vége.



Küldő:
Párduc
Üzenet címe:
Re: (nincs cím)
Dátum:
Ma, 14:55:51
Lesz lehetőséged szívrohamot kapnod,majd amikor többen egymás után lefognak húzni, mire felébredsz csak egy kis szarkupac leszel aki azért fogsz könyörögni hogy állítsam le a haverjaim te akarsz kioktatni ugyan már.
Javaslom néked lépj ki jelenlegi klánodból mert a bűnödért fizetni fognak a nálam gyengébbek s azok kiket tudok csapni és ha valamelyik írni fog rögtön megírom hogy temiattad szopnak.
Azt hittem eléggé megszoktak már a környezetemben, de ezek szerint mégsem

Ma, 13:47 Offsboy Párduc Te nyerted a csatát. A jutalmad 46606 lélekenergia és 40 TP.

Küldő:
Párduc
Üzenet címe:
(nincs cím)
Dátum:
Ma, 14:01:53
javaslom bújel ameddig tudsz mert ezt nagyon megbánod az összes haverom rád állítom nem lesz nyugtod te kis csira ezt nem én kezdtem de én fogom be fejezni elhiheted ha kel még feldoblak az adminisztrátornál hogy vizsgálják meg hogy rendelkezhetsz ilyen magas rablásal.
Próbáld a jelszóemlékeztetőt első körben, e-mailben elküldi szerintem a neved is.
Dátum: 2010.10.25. 10:04:52
Nyah;
1. Ponyvaregény
2. Trainspotting
3. Ütközések
4. Mátrix 1.
5. Amerikai história X
6. A Ravasz , az Agy és a két füstölgő puskacső
7. Amerikai szépség
8. A rettenthetetlen
9. Forrest Gump
10. Halálsoron