Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2011.01.04. 18:12:49
Idézet: Let. - 2011.01.04. 13:03:18
Üdv!

Magyarországon is érvényes a creative commons azaz ilyen esetekben lenne értelme a korlátozás mértékét közölni.

Egyet tudok érteni Pannával, ilyen alapon tisztázni lehetne hogy megilleti-e őket szerzői jogdíj, hogy kell-e raw-t bemutatni a hitelesítéshez (Azaz hogy a: "A képek saját készítésűek lehetnek, bár ezt - természetesen - nem lehet ellenőrizni" valójában nem állja meg a helyét), sőt a pályázati feltételek része lehetett volna hogy amennyiben a képeket nevezik ellenszolgáltatás nélkül megjelenhetnek bármilyen médiumban (a commons azért ennél emberbarátabb).

Továbbá általában kitétel hogy a jelentkező nyilatkozzon arról hogy egy képen esetlegesen megjelenő személyek a beleegyezésüket adták hogy a kép megjelenjen. Egyelőre ha jól láttam nem született ilyen kép, de még születhet.

Egyébként anélkül hogy túlkombinálnánk a fentiek alapján belevenném:
"Csak első felhasználású fotók vehetnek részt a versenyben, így a pályázók tudomásul veszik, hogy szerzői jogdíj őket a pályázaton résztvevő fotókkal kapcsolatban nem illeti meg."

Vagy lehet az eredeti kiírás alapján is a szó szép értelmében amatőr, műkedvelő verseny minden kombinálás nélkül.

Let



Üdv,
helyesbítenélek, ha nem haragszol.

A szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 11§-a értelmében:
A szerző alapos okból, írásban visszavonhatja a mű nyilvánosságra hozatalához adott engedélyét, a már nyilvánosságra hozott művének további felhasználását pedig megtilthatja; [...]

Ugyanezen tv. 16§-a alapján:
16. § (1) A szerzői jogi védelem alapján a szerzőnek kizárólagos joga van a mű egészének vagy valamely azonosítható részének anyagi formában és nem anyagi formában történő bármilyen felhasználására és minden egyes felhasználás engedélyezésére. E törvény eltérő rendelkezése hiányában a felhasználásra engedély felhasználási szerződéssel szerezhető.

Csakhogy rendben legyen
Dátum: 2011.01.02. 17:15:42
Mikor kerülnek fel az első képek?
Dátum: 2010.12.29. 14:23:36
Idézet: Miklós - 2010.07.19. 16:38:17

Közeljövőben várható fejlesztések
...
- új esemény
...


Érdeklődnék, hogy ennek januári indulása áll továbbra is?
Dátum: 2010.12.29. 06:08:12
Idézet: Ariel - 2010.12.28. 23:54:01
Idézet: Offsboy - 2010.12.28. 20:54:12
Amikor túrtam a fórumot infómorzsákért, hogy mi hogy is működik, ezt találtam. Támadás-veédekezésből 70-30%-ra lehet hozni, ezt módosítja a szerencse 80-20ra, vagy 60-40re. Meg nem mondom már hol találtam..


Szerintem erre rosszul emlékszel, vagy a hsz szerzője tudta rosszul. Érdemes visszakeresgélni Miklós hozzászólására a vakító fényes topikban, és elolvasni ezt:
http://vegzetur.wikidot.com/harcm



Igaz, a vakító fényes topic kereken leírja. Köszi
Dátum: 2010.12.28. 20:54:12
Logikaddal miszerint hagyni kell a tobbi szovetseget felzarkozni, ugy velem, nagyon veszelyes vizekre evezunk. Ilyen alapon ha az IQ-m 10-zel magasabb, mint barki mase, akkor ne novelhessem tovabb, hagyjam a tobbieket felzarkozni nem?


A logikája azt diktálja, hogy ha te növeled 10el az IQ-d, akkor a szövetségi társad, "aki nem tett az IQ-ra" (nem hiszem, hogy egy 80as kari sokat tud böffenteni egy 250. szintű epikusra), akkor ne nőljön az ő IQ-ja 5tel, csak 1el.

125-os targgyal azert nem sokan rohangasznak.


Ja, amikor otthagyok 15K-t Willchinél, akkor is ezzel nyugtatom magam. Ugyan figyel rajta a +30IQ, tám-véd, megmiegymás gyűrű-nyaklánc kombó, de legalább nem sokan rohangásznak ilyennel.
Tudom, hogy komolyan megy nálatok az építés és a csapatmunka és szövielvárások akár építésben - és egyébként is jól fejlesztett, erős kari, nem degradálni akarom -, de ezt mégis túlzásnak érzem. Azt, hogy hány 80as kari kell a 110es szériához, felesleges boncolgatni, mert sokkal több erőfeszítés kicsapkodni úgy, hogy mindenkinek jusson a táptortából, mint nektek, 120-140es falkának. Ami rendjén is van, az nincs rendjén, hogy olyan is kap ebből durva tápot, aki a csapatmunka ezen részéből nem is tudja kivenni a részét. Hangsúlyozom, tényleg durván jól építenek a szintem körüli AL-esek, de attól, hogy megtanulsz egy szép verset, ne járjon már matekból is 5-ös.
Poén ON
Nekem 310es a szerencsém 82. szinten, akkor nekem miért nem jár 125ös gyűrű-nyaklánc kombó?
Poén OFF


Idézet: Morzkod - 2010.12.28. 20:18:56
Idézet: Offsboy - 2010.12.28. 19:56:40
Idézet: Ariel - 2010.12.28. 19:14:49
A 10 milliós lélekkút nyílván túlzás, ahogy az építés miatti karaktergyengülés is túl van dramatizálva.
Magas szerencsével minden egyéb tulajdonságtól függetlenül 30% eséllyel ki lehet védeni az ellenfél varázslatait és közelharci támadásait.


Egy kis korrrekció: Jóval magasabb szerencsével a varázslatot valóban 30%-ban véded, de a közelharcot 40%-ban.


Ez a szamomra kisse hihetetlennek tuno informacio honnan szarmazik?



Amikor túrtam a fórumot infómorzsákért, hogy mi hogy is működik, ezt találtam. Támadás-veédekezésből 70-30%-ra lehet hozni, ezt módosítja a szerencse 80-20ra, vagy 60-40re. Meg nem mondom már hol találtam..
Dátum: 2010.12.28. 19:56:40
Idézet: Ariel - 2010.12.28. 19:14:49
A 10 milliós lélekkút nyílván túlzás, ahogy az építés miatti karaktergyengülés is túl van dramatizálva.
Magas szerencsével minden egyéb tulajdonságtól függetlenül 30% eséllyel ki lehet védeni az ellenfél varázslatait és közelharci támadásait.


Egy kis korrrekció: Jóval magasabb szerencsével a varázslatot valóban 30%-ban véded, de a közelharcot 40%-ban.
Dátum: 2010.12.24. 18:29:53
Hatni fog.
Dátum: 2010.12.23. 10:05:53
Ez meg a másik.
Dátum: 2010.12.23. 10:05:31
Lehetséges, hogy felszerelést váltottál. Ha közben felveszel valamit ami növeli/csökkenti az egészséget, akkor az alacsony ÉP ideje nő/csökken.
Dátum: 2010.12.15. 19:52:49
Az átváltós dolog ott lett gyökerestül elb_szva, hogy nem lett volna szabad egy csoportba se berakni, hiszen pont 6x annyi kell belőle, mint minden másból. Úgy kellett volna megoldani, hogy minden csoportból, minden gradulátummal lenne találási esélye, pedig abszolút nem vall a fejlesztésre ez a logikátlanság. Nem kéne átváltogatni, és nem lenne egy év múlva mindenkinek 300 db - tökéletesen használhatatlan - átokeltávolítás esszenciája.
Dátum: 2010.12.08. 18:18:11
Hasznos lehet ez a topic, de könnyítené a JV dolgát is, ha minden tisztázatlan kérdést ami időközben felmerül, betennéd a kezdő hsz-be, egy "Függőben lévő kérdések" bekezdésbe pl. Így amikor Mikibá megnyitja, nem kell átböngésznie az egész topicot.
Dátum: 2010.12.08. 18:11:30
Idézet: Birka - 2010.11.26. 07:01:13
Azaz vagy a szemem előtt bontanak ki egy gyűjtőt, vagy totális balfék vagyok, ha merek vásárolni paklikat egyesével! (És akkor még nem gondolkoztam azon, hogy a matrica (ha egyáltalán úgy van rajta a kód?) súlya analitikai mérleggel esetleg kimutatható-e.)


Elméletnek valóban nem rossz, de megnézném azt a HKK árust, aki a hátsó udvarban analitikai mérleget tart, pláne Pesten, ahol nagy a forgalom és a járművek által keltett rezgések is befolyásolják az eredményt.
Dátum: 2010.12.06. 22:18:02
Azt nem befolyásolja.
Dátum: 2010.12.06. 21:15:35
Idézet: Tiha - 2010.12.06. 13:31:16
Annó mikor még nekem volt szövetségem s/vagy V2-n aktív voltam úgy oldottam meg a dolgot, hogy a fórumon volt egy építés topic. Minden nap bemásoltam oda a "taglista" oldalról, hogy ki mennyit épített eddig a szövibe.
Ott nyomom lehetett követni, ha valakinek napokig nem változott az érték.
Ha van egy építési kvóta (terv), azt könnyű kiszámolni, hogy x. napra kinek hol kellene tartania, így a napi bemásolásokkal látni azt is, hogy ki mennyire van még az adott célszámtól.

Fapados megoldás, de "legális", és a legkevesebb plusz munkát igényli.

Aki meg nem éri meg, hogy a csapat érdekében kell építeni, annak a szövetségben nincs helye!
Illetve, ha sok a túl alacsony szintű tag, az is nagyon visszafogja a csapatot. El kell dönteni, hogy kikre és miért van szükség. (tudom, kemény dolog, de ez egy kemény játék )



Nem rossz ötlet, szerintem mi is így csinálnánk, ha nem lenne annyira összetartó csapatunk, mint amilyen
Dátum: 2010.12.06. 09:39:38
Köszönjük a Mikis ajándékokat, ingyen táp és még jópofa is! Isten éltessen!
Dátum: 2010.12.02. 11:41:53
Jónak tűnik, bár én minden eseménynek örülök amikor beharangozzák. Ha a jutalom is hasonlóan korrekt lesz, mint a Landragórnál, akkor lesz az igazi
Idézet: Wuher - 2010.11.19. 13:52:52
Miert nem er szart se a varazslat elnyeles?
Arenaban xxxx fix sebzesu varazslata ellen:

621-es varazslat elnyelessel:

krit: 4684
sima: 3489
mentve: 899

902-es varazslat elnyelessel:

krit: 4459
sima: 3264
mentve: 753

A ket elnyeles kulonbsege 281 a sebzesek sima es krit eseten 225-el csokkentek mentve 149-el a magasabb elyneles mellett. Ebbol konnyen leszurheto, hogy a varazslat elnyeles messze nem 1-1-ben csokenti a sebzest mint a sima elyneles hanem sokkal rosszabb aranyban.

A varazslat elnyeles a latszat ellenere nem a harcost segiti a varazslo ellen hanem a varazslot a harcos ellen, leven csak a lementett varazslat sebzeset csokkenti szamottevoen, akar teljesen negalva a varazslat sebzeset a kozelharcos karakternek.

Ugyan ezt sima elnyelessel nem lehet megcsinalni mert a karakter sebzese ugyan leviheto 1-re akar kritelve is de az allatok ha sebzo targy van rajtuk akar 200 felett is sebezhetnek az 1-es sebzes mellett is. Na meg persze az akar 1200-1400-as random kozelharci sebzesek vilagaban jellemzoen nem olyan egyszeru az akar 600-700-as elnyelessel bemutatni valami hasonlot.

Nyilvan a rendszer igy igazsagos es ezeket a korulmonyeket a VU-t elaraszto es bajnoki gyozelmet bajnokira halmozo kozelharcos karakterek tomkelege miatt alakult igy. Es csak en vagyok paranoias amikor azt latom, hogy ezek a valtozasok ahogy fokozatosan minden bejelentes nelkul begyuruznek kizarolag az en szorakoztatasom/elmenyfaktorom noveleset szolgaljak.

MOD: elnezest az elos smia sebzest elirtam veletlenul, a 225-os kulonbseg itt is megvan ahogyan a szovegben irtam.



Pár hete excelben szimuláltam a varázslatkört, fix sebzésű varival tesztelve. Feltűnt, hogy akárhogy is mahináltam, a varázslatelnyelést krit varinál ugyanúgy 1,3x-osan számolta, mint a varisebzést, pedig ennek nagyon nem így kellene lennie. Jeleztem Baratynak az észrevételem, hogy szerintem a varielnyelést azelőtt vonja le, mielőtt számolná a kritikus/mentett vari sebzését. Lecsekkolta és azt mondta jól számolódik a vari elnyelés. Hittem neki, mert miért ne tenném, gondolom én rontottam el a képletem valahol, de azóta se jöttem rá hogy nem jó..

A példáidban a mentett varinál látszik a legjobban, hogy valami nem stimmel. A sebzések különbsége 146, a varielnyelések különbsége pedig 281. Ennek a két értéknek egyenlőnek kellene lennie, ha valóban a végén vonná le a varielnyelést.

Több bugot is jelentettem már, szinte mindig egyetértettek vele, itt nem, úgyhogy kénytelen voltam elfogadni, hogy én néztem el valamit
Dátum: 2010.11.23. 14:40:08
Ez rendben van, csak az nem logikus, hogy miért kell ennyire leszűkíteni a kört akik hozzáférhetnek a familiárisokhoz, miért nem lehet vagy-vagy alapon megoldani; vagy kód, vagy kavics. Ha a kódot fel lehet használni HKK lapra is, akkor ez az ottani értékét nem fogja csökkenteni; és logikusabb is, hogy amit kártyában találtál használd kártyára.
Dátum: 2010.11.23. 14:32:48
Szerintem is röhejes, szerencsére már nem érdekel annyira a játék, hogy ilyenen felhúzzam magam. El kell fogadni, hogy ez pénzről szól és sokkal nyugodtabban alszotok. Árukapcsolás. A Szovjetunióban (vagy már Oroszország volt, nem tudom pontosan) volt divat valamikor a 90es évek elején, hogy mivel túlhalmozás volt cukorból, így megemelték a kenyér árát és minden kilóhoz adtak egy kiló cukrot is.
Dátum: 2010.11.11. 16:22:17
Okés, világos, így rendben van.