Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2013.04.27. 01:07:41
Nagyon sajnálom, de mint ahogy a nagy klasszikus szól:

Everything that has a beginning has an end.
(Minden, aminek kezdete van, véget is ér.)

Fantasztikus játékost és - ami jóval fontosabb - olyan személyiséget vesztett a VU társadalom, akinek pótlását lehetetlennek látom. Azt hiszem nem csak a saját nevemben nyilatkozhatok, mikor azt mondom imádtunk mazsolázni legendás fogalmazókészséged szülte huszon-harminc-ötven soros hozzászólásaiban. Bejegyzéseid emberileg is példaértékű stílust képviseltek, melyekből időről időre sokat tanulhattak az arra nyitottak.
Nem tudom mennyire szakítasz a VU-val, amennyiben teljesen - és további fórumjelenlét sem várható - úgy őszintén örülök, hogy megismertelek, és további minden jót az életben!

(Erre már oltana Cras a szöviben, hogy mi ez a nyáladzás? )
Dátum: 2013.04.27. 00:44:50
Idézet: Ariel - 2013.04.26. 21:35:54
Idézet: Offsboy - 2013.04.26. 18:15:42
Nem értem miért gondolják sokan, hogy az a +3 az +3%, mert tök nem annyi.

A poén az egészben az, hogy az eszencia segítségével kb. 3%-kal olcsóbban fejlesztheted a tulajdonságodat, mint eszencia nélkül

Hát nem tudom; én mindig kiszámolom előre, hogy milyen fejlesztésem mennyibe fog kerülni; pláne ha esszenciát is lövök el (leginkább, hogy ha nem stimmel valami, akkor idejében tudjak jelezni ÜSZ-re, mielőtt 1-2 millát kihajintok az ablakon); mindig 1,5%-kal számoltam; és mindig kijött dekára pontosan a fejlesztési érték.
Annyi tapasztalt játékos (+Miklós) állítja ezt a 3%-ot, hogy most már tényleg elbizonytalanítotok, hogy bár nekem egyértelműen kijön a 1,5%, akkor mégis az én készülékemben lenne valahol a hiba?
Dátum: 2013.04.26. 18:15:42
Cras, +3-at ad a szaki szintjléhez, ami szintenként 0,5%, nem 1%!
Jelenleg aktív esszencia: ultraspecializáció (+3) (még 03:20 ideig)

Idézz már nekem egy olyat bármelyik leírásból, amiben benne van a "+3% " szókapcsolat, ami alapján ezt gondolod.

[edit] Pont lejárt az esszenciám, megnéztem a költségkülönbséget.
900as erő fejlesztési költsége még élő esszenciával 364.455LE volt, ez = (900*900-100) x 0,45
Eszencia lejárta után 376.604 LE-be kerülne, ez = (900*900-100) x 0,465
A különbség 1,5%, ennyi számít az esszencia és a hűségszilánkból váltás is.

Nem értem miért gondolják sokan, hogy az a +3 az +3%, mert tök nem annyi.
Dátum: 2013.04.26. 14:37:54
Meg a lényeg, hogy az övé legyen az utolsó szó, mert mindig annak van igaza.
Dátum: 2013.04.26. 13:35:51
Tehát, ha jól értem; feladatokból átvettél 2K TP-t, ezért szintlépés után 5 perccel megtámadtak. Mindent bebizonyítottál, ez nem történhet szabályosan. Csak azért, mert egyes dolgok neked korlátaid a játékban, nem biztos hogy másnak is azok.
Dátum: 2013.04.26. 12:06:02
Idézet: Kotko - 2013.04.26. 10:51:24
Nemondja nekem senki hogy Secpec nevű karakter a V1-en napi 24 órában a gép előtt ül és azt lesi hogy mikor lépek szintet, vagy mikor hívom harcba az állataimat.

Ma, 10:20 Gratulálok, a 97. szintre léptél!
Ma, 10:25 SecPec Qukori A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 0 lélekenergiát. Csata leírása

Az utóbbi 3 szintlépésemnél ez minden alkalommal bekövetkezett 5 percen belül.
Jó lenne ha valaki végre picsánrúgná, úgy keményebben végre, őt is meg a többi szkriptelőt is.
(Vannak jópáran ahogy elnézem egyesek fejlődési ütemét.)

Köszönettel várom a fejleményeket.


1. Ha fejleményeket vársz, akkor ne ide írj, hanem a játékbeli ÜSZ-re.
2. Mielőtt szarral kezdesz dobálózni - pláne nyilvánosan - inkább érdeklődj körbe, hogy akkor ez hogyan is van. Akár tőle, akár ÜSZ-től.
3. Tudatpajzs nélkül vadászol, és csodálkozol, ha valakinek feltűnik, hogy belevadászod magad az új szintbe? Ezt a részét inkább nem is kommentálnám.
Dátum: 2013.04.26. 10:10:36
Idézet: Viszok009 - 2013.04.26. 09:33:15
Meg, minden páratlanadik szinten...trollololo...

Mármint úgy érted, hogy csak akkor éri meg, ha az alku lánc nélküli kereskedelem (turbózott érté+feketepiaci tagság+megaesszencia) 10-el osztott értéke páratlan.
Dátum: 2013.04.26. 09:32:26
elvileg május 8.
Dátum: 2013.04.26. 08:44:01
Idézet: Quellon - 2013.04.26. 08:15:55
Bírom amikor humorosan javítod ki a tévedéseket

Jaja, ehhez nagyon ért.
Dátum: 2013.04.26. 07:25:18
Szerintem ez annyira nem tré mint a katalizátor.
Dátum: 2013.04.26. 07:14:41
Idézet: Craslorg - 2013.04.26. 07:01:03
Izé... Kattints rá a hűségszilánkra 3% az

Most akkor valami nem stimmel nekem.

Esszencia:
2 db ultraspecializáció (+3)
Hűségszilánk:
+3 ultraspecializáció 8 órára (azonnali)
Ultraspec:
Specializációd hatékonysága megnő: szintenként 0.5%-al.


3 x 0,5 = 1,5%
Dátum: 2013.04.25. 21:59:59
Az ultraspec esszencia/hűségbónusz nem 1,5%-ot ad? Persze ettől függetlenül várjuk a 3%-ot!
Dátum: 2013.04.25. 14:05:09
Részvétem. :/

4 ládából 2-t adj egy tudás könyvért, 1-et egy ultra-implantért, a 4-nek meg kérd pechpontba az árát. Lehet tolni ÜSZ-re, ha ennyi pechpontot ér, ez biztos k. értékes dolog szerintük, hát gondolom nem bánják a cserét.

Ocsmány dolog ez a kerék..az egyetlen a játékban, ahol a hónapokig tartó kitartás: szart se ér.
Dátum: 2013.04.25. 06:53:33
katalizátor esszencia
Megveszem 10 őskőért

Ez valami április 1-jei bent maradt fejlesztés? Vajon van ember aki ezt megveszi?
Dátum: 2013.04.23. 08:15:12
Szeretném rituálisan megsemmisíteni a ládát, feláldozni az Isteneknek, cserébe ha soha többet nem esik ez a szar. Meg lehetne oldani? Még a pechpont se kell vissza.

Tulok: a kékért is von le, csak frissíteni kell az oldalt.
Dátum: 2013.04.23. 08:09:19
Hát komolyan mondom, hónapok óta várom, hogy végre jöjjön valami fasza, utolsó UR novemberben volt, és most 4 hónapig megint semmi??? Emiatt a selejt szar miatt? Ez nonszensz. De legalább el is verhetem valami full hülyeségre, mert mindjárt landragór. Az EGYETLEN pontja volt a játéknak, ahol még reménykedtem valami királyságban, nagyon szépen köszönöm.
Dátum: 2013.04.23. 08:03:36
Ki is esett 225 pechpontért a kincsesláda!
Egy használhatatlan FOS, asszem ennyi volt a kerékből.
Dátum: 2013.04.22. 13:41:33
Az ésszerű keret és a majdnem ésszerű keret azért közel sem ugyanaz. A játék ára azért tagadhatatlanul megsokszorozódott, ha ugyanazt a színvonalát akarod tartani. Egy a tuti, régebben vártam a fejlesztéseket, új eseményeket, mert színesítették a játékot. Most nem várom, mert csak újabb őskőnyelő fícsöröktől tartok, legyen az esemény, vagy egyéb fejlesztés. Megkockáztatom mindenki így van ezzel. Mindegy, hogy milyen céllal és szándékkal mentek el ebbe az irányba a fejlesztések, ez így nem jó.

Azért ezzel sem értek teljesen egyet, én nagyon sok fizetős játékkal játszottam már, és épp az jelentette a kihívást, hogy meghatároztam, mennyit költök rá egy hónapban, és megnéztem, mi fér bele ebbe a büdzsébe.

Hát, pedig a játékosaitok nagy része nem ilyen. Évek alatt felépítettek egy karaktert, majd azt látja, hogy egy nála sokkal gyengébb játékos fogja erőben lenyomni, csak mert tisztességgel forgatja a szerencsekereket (ne adj'isten még szerencsés is és kiesik 1-2 nyalánkság), megveszi havonta 1x a relikviakupont (évente 12? Nem is rossz cash-ért) napi ajánlatokból, és folytathatnám olyan fejlesztésekkel, amik az utóbbi időben jöttek be.
Már nem tudom, hogy tényleg nem látod te ezt, vagy neked hivatalból nem szabad észrevenned, hogy mire értik amikor arra utalnak, hogy megsokszorozódott a játék költsége.

Megoldásnak: javaslom olyan fejlesztéseket betenni, amik, nagyon kevés, vagy egyáltalán nem igényelnek őskövet. A szerencsekereket is 1/3, 1/2 kőért kellett volna bevezetni, jóval kisebb jutalmakkal. A végtelenségig úgysem lehet bevezetni újabb fizetős részeket, mert látjátok mi a vége. Talán visszafordítható valamelyest a folyamat - amihez persze a probléma felismerése, elismerése szükségeltetik előbb -, ha az új platinának nevezett okosságból, ésszerű átváltási arány mellett lehet egyes ősköves szolgáltatásokat kiváltani. Először akár nagyon kis mennyiségben, hogy könnyen lehessen finomítani rajta (pl. napi egyszer átválthatsz platinát 1/2-1 őskő értékben).

[edit] pszichológiailag még ennél is jobban néz ki, ha pl. napi 1x platinából is megtekeheted a kereket, egyik ősköves forgatás helyett.
Dátum: 2013.04.22. 11:24:53
Beállítások/huzalozott reflexeknél CSP-t használok pipa bent van?
Dátum: 2013.04.22. 08:08:22
Idézet: Dop1150 - 2013.04.22. 02:06:52
Drukkolok Off-nak, hogy őskő nélkül is megállja a helyét.

Azért minimális dolgokra tényleg kell tölteni, különben nincs értelme; az eddig promóciókból azért összejött annyi,hogy visszafogott költségvetéssel 1-2 évig még simán el lehet tengődni.
Amin változtatni lehet erőlködés - és komolyabb hátrány - nélkül:
- 2 ősköves TP-s állatfelszerelések kukázása,
- 20 helyett 40ig feltolt sajtolóállatok,
- lassabb haladás - optimalizált LE szerzés (vadászat kuka..), hogy legalább LE/TP-ben tudd tartani a lépést a "sokat fizető" játékosokkal szemben
- VT-t LE-ből dekrétumozni (még úgy is megéri),
- prémium felszerelés ERŐS szelektálása.
A pörgetést az asszony túlságosan megszerette, úgyhogy az meg kell hogy maradjon