Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2014.11.10. 22:01:41
Viszont ha nagyot lehet rabolni, de nem lehet nagyot veszteni, akkor az miért békés világ, és nem táp világ?
Dátum: 2014.11.09. 14:06:55
Volt, aki szerint csak egy 5-st ért, ellenérvelés helyett.
Dátum: 2014.11.09. 13:11:43
No akkor hitetlenkedők, mai napig lóval járni akarók!

http://goo.gl/BNiDod

Kb. 10 kemény percbe telt csinálni egy online excelt, ahová minden szövetségi tag vezetheti a napi támadásait, sőt, előre tervezheti hogy alakul a szövetség SAJÁT aránya egyes mezőkre való magasabb támadási szám esetén.

Látható, hogy semmilyen extrém tudást nem igényel a táblázat vezetése, sőt annak elkészítése sem. Valamint semmilyen tápot nem ad.

Amit nem csinál meg helyetted, a szövetség helyett:
- nem találja ki, hogy az ellenfél szövetség melyik mezőket fogja kezdetben ütni
- nem találja ki, hogy 1-1 hasonló birtoklási arányú mezőt az ellenfél hagyni fogja nektek a következő napra, vagy rányomul

Mit csinál helyetted:
- megkönnyíti, mondhatni átfogja a szövetségen belüli kommunikációt
- elkerülhetővé teszi az ilyen, és hasonló fórumbeszélgetéseket:
"-azt a jobbra második, alulról a harmadik mezőt azt most akkor ütötted Béla?
- hát a'szom se tudja, reggel nyomtam telefonról, alig láttam ki a fejemből, a troli meg szétrázta a testem"
- kedvet ad a szövetségi bajnokság igazi kihívást, szervezést igénylő feladataihoz azzal, hogy a saját szövetség arányait látod, és legalább ezzel nem kell szarakodni.
- semmit nem tervez, szervez, semmit nem talál ki, csak összesíti ami már megtörtént.


A táblázat összes arány/összes támadás értékeit szeretném kijeleztetni a szövetségi bajnokság 6x6-os mezőin. Szeretném ha nem kellene mindenkinek nyitogatnia külső excelt, mert ahhoz sem szervezési készség, sem agy nem kell; idő viszont annál több. Az idő véges, az új dolgok bejövetelével a játékidő pedig folyamatosan nő.
Dátum: 2014.11.08. 20:16:33
Idézet: LanMaffia - 2014.11.08. 20:12:21
Szubplazmával lefelé ütve lehet kamrázni. Remélem nem egy bugot használtam ki hónapokig


Skarabeuszost nem lehet! Arra értettem.
Dátum: 2014.11.08. 19:31:02
Idézet: Maci - 2014.11.08. 18:44:23
Offsboy az "egy funkciót" úgy értettem, hogy nincsenek értékek, amiket csökkenthetnél/növelhetnél a relikviával kapcsolatban.

Őő, nem tudom ezen mit értsek, mert a mentális burokhoz nem szóltam hozzá. Leginkább mert nekem is van.
Dátum: 2014.11.08. 17:49:20
Idézet: Yaksee - 2014.11.08. 16:40:02
Ilyen alapon a szkarának is csak 1 funkciója volt... És lásd mi lett belőle.

Nem csak 1; szubplazmával nem lehet kamrázni, ez a funkciója megmaradt. Most ennek használhatósága miatt kéretik nem leoltani, csak megjegyeztem.
Dátum: 2014.11.08. 12:48:11
Idézet: Büyük - 2014.11.08. 12:35:16
Akkor viszont szeretnék én is benyújtani egy nerf javaslatot a v5-re,kimondottan Birka miatt.Mert állandóan olyan jóízűen mesélted,hogy a v5-ön hülye aki vadászik mert annyira táp csak portyázni,és te annyira erős vagy ott ezzel a taktikával,hogy nem bírják ki az ellenfeleid a 7 kört a küldi miatt.Ezek szerint ez a táp ott káros,mit szólnál ha csak akkor portyázhatnál ha minden portya pont mellé egy vadászat pontot is el kell költsél.

Lol. Tényleg, Brika vajon mit kezdene ha neki is lenne egy "Birkája".
Dátum: 2014.11.08. 00:12:36
Dettó...16, és nem is nő.
Dátum: 2014.11.07. 21:18:18
Többször ki lett már emelve, hogy nem prioritás olyan karakterek érdekeit nézni akik nem vadásznak, VF-esek, 3 havonta szintlépők, stb. A játéknak nem érdeke ilyen karaktereket hagyni kinevelődni. Amíg ezek egyikét képviseltem, folyamatosan felkészülten kellett várnom a nem tetsző változásokat.
Dátum: 2014.11.07. 17:01:19
Idézet: Shutruk Nahhunte - 2014.11.07. 16:44:17
ugyan is nem mindenkinek van arra erőforrása, hogy 1600 as védelmet toljon

Az ilyen azért sosem észérv. Annak jut rá, aki jól játszik/elég őskövet költ/nem issza el, stb. Mindenki ugyanonnan indult.
Dátum: 2014.11.07. 16:35:00
Nem értek a V3-hoz, helyezzetek képbe. Ott úgy megy a portya, hogy ha a gy/v arányod magas, akkor sokat lehet rabolni tőled, ha a vereséged jóval több, akkor meg keveset?
Ha minden így marad és x hónap múlva mindenkinek nagyon pluszban lesz a gy/v aránya a szövetségi bajnoki miatt, akkor nem az lesz, hogy teljesen megszűnik "békés" világnak lenni, mert a gyengéktől is sokat lehet majd rabolni?
Dátum: 2014.11.07. 14:23:54
Előre leszögezem, hogy a szövetségi bajnokságot jelenleg csak az egyéni jutalmak miatt csinálom, tehát a pálya széléről dirigálok a témában.
Többnyire azért nem foglalkozom a szövetségi részével, mert komolytalan a belefektetett szervezés/kapott jutalom aránya, nem mondom hogy ez rossz, azt se hogy jó, kinek milyen.
Nem tudom mások hogy vagytok vele, de ha össze kell fogni egy csapatnak, akkor szerintem sokkal nagyobb buli azt számolgatni, hogy hova hány % menjen, vajon a másik szövi melyik mezőt fogja jobban megnyomni holnapra, és melyikről megy el 1-2%-nyi birtoklás annak rovására.
NEM az adja a játékélményt, hogy házon belül még azzal is szarakodni kelljen hogy hozzuk össze a kívánt %-ot 1-1 mezőre. Nem ez kell hogy legyen az event célja. Irreálisan sok energiát emészt fel az ilyen házon belüli szervezkedés.
Azok akik itt kampányoltok Willchi ötlete ellen, olyan mintha egy középkori csatában azt várnátok el, hogy a parancsnok (=szövetségi szervező) egyesével odamenjen minden íjász háta mögé, és elmagyarázza neki hova lőjön, de ne lássa, hogy ki hova lőtt, csak másnap.
Az igazán jó szövetségi párbajok akkor alakulnának ki, ha a saját arányait real time látná minden szövetség, akkor lenne igazán izgalmas, és nem kellene teljesen feleslegesen pluszban szervezkedni lényegtelen apróságokat (amik a szövetségi taglétszámok miatt nem is egyformán időigényesek).

És ne gyertek nekem azzal, hogy ez is a stratégia része, mert egy főzőversenyen sem a 20 kiló krumplit megpucolni a buli, hanem ebből paprikás krumplit csinálni 100 főre egy k. nagy bográcsban.
Dátum: 2014.11.07. 13:12:56
Jól tetted. Igazad is van, de most nem az volt az értekezés tárgya, hogy ebben mi mennyire éri meg, hanem, hogy mit lehet megoldani.
Dátum: 2014.11.07. 12:33:55
Idézet: Fsanyi82 - 2014.11.07. 12:23:49
Az eredeti kiírás szerint 2 feladat kellett volna naponta

Templomos lovag
időtartam: nov 7-nov 14
Teljesíts 2 feladatot a Végzet Templomában!
jutalom: 1 ünnepi embléma, 1 templomkristály

jó előre ki volt írva és könnyítve is lett


Na mondjuk akinek már kész volt a bejelentéskor is a temploma, annak pl teljesen mindegy hogy napi 1-et vagy 2-t nem tud átvenni. Ennek ellenére úgy gondoltam én is, hogy lesz egy meglepi pálca a mai napi ajánlatban.



a szkarabeusz meg a fétis úgysem vehető ki egyszerre , az a lehetetlen kategória


ad1: ez csak attól függ mennyi elfekvő italod van amit rááldozol a mini eventre (pláne a skarabeusz kivétele után 9%-os korsó drop mellett).

ad2: előző eventnél is volt napi ajánlatban 50 szőlő a vége felé, nem lepődnék meg, ha itt is lenne.
Dátum: 2014.11.06. 08:05:03
Idézet: Lanmandragoran - 2014.11.05. 23:16:05
Valószínűleg mert piszkosul nem a taktikázás meg a pontok érdekelnek titeket, hanem az egyéni hasznosság.

Milyen egyéni profit származik abból, ha látszik hogy a csapattagok mennyit ütöttek egyes mezőkre?
Dátum: 2014.11.05. 17:27:13
Ftonk. Az impotens Azúr légió végre megkapta a 6 év alatt jól megérdemelt oltást.
Dátum: 2014.11.05. 17:15:16
Te pedig az a fajta, aki 2-3x annyi ideje játszó, sokszoros bajnok (bár ez inkább Willchit érinti, nem Lan-t... ) játékosokat osztasz ki?
Miért is probléma neked, hogy valaki könnyebben átláthatóvá szeretné tenni a játék egy tetszőleges elemét? Itt inkább támogatásra lenne szükség, mert ez pont olyan fejlesztés, ami mindenkinek jó lehet, nem gondolod?
Dátum: 2014.11.05. 15:54:20
Idézet: Maci - 2014.11.05. 14:08:09
.Ha valakinek fele akkora erővel is 3x nagyobb sebzése van mint nekem mikor kritikust ütök

Ha így van, akkor akkor elsőként írok alá bármilyen petíciót amit elém tolsz, hogy nerfeljük a harag italát.
Ha viszont csak a költői túlzás szól belőled és az fáj, hogy nem tudsz 80K-ra farmolni minden karaktert 100%-os hatásfokkal akit támadsz - ahogyan azt egy előző érvként hoztad fel -, akkor nyomatékosan kérem a játékvezetést, hogy a topic olvasására se pazarolják az idejüket, nemhogy még programozási kapacitást pazarolni arra, hogy "nem tudom eléggé lexopatni a farmomat, mert védekezik ellenem".
Valamint ha húzol a védekezéseden, mint ahogy napokkal ezelőtt is írtam (mivel teljesen mindegy, hogy 3K-t vagy 10K-t NEM üt rajtad akárki is), akkor anélkül kerülheted el a nagy sebzéseket, hogy a tested elkezdene remegni az idegtől, hogy "erről nem volt szó, mikor átvettem a karaktert".
Dátum: 2014.11.05. 15:42:07
Idézet: Maci - 2014.11.05. 13:22:22
V3 Lolburst átadó

Minden noob építő karakter agyon veri a harag itala miatt, de egyébként jól néz ki


Tipikus példa, mikor egy normális karakter rossz tulajdonoshoz kerül. Kár érte. Inkább törölte volna maci....
Dátum: 2014.11.04. 22:03:22
Na meg azt sem árt fontolóra venni, hogy a harag ital az egy védekező elem. Eleve paradox a kifejezés, hogy védelezni ellene. Védelmet akarsz? Ne támadd meg aki harag italozik rád, ha nem vagy annyira kemény hogy úgy is legyűrd.