Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Offsboy

Dátum: 2015.08.12. 10:02:51
Furcsa, aggasztó változásokat szeretnék tapasztalni.
Dátum: 2015.08.12. 09:07:55
Az előző landragórnál volt egy kis kavar a jutalom átvétellel, akkor Baraty nyilatkozott egy ilyet a jutalom átvétel elnyújtásáról:

Idézet: Baraty - 2015.03.23. 12:04:33
a következő Landragórnál valszeg tényleg csak addig lehet majd átvenni, amíg a következő (akármilyen) event el nem indul, de ezt majd a leírásba is beleírjuk. (volt már olyan, aki egy landragór indulása után akarta átvenni az előző jutalmát. beírtuk neki, de nem akarnék ilyesmivel rendszeresen foglalkozni)


Aztán most ez vagy így lesz, vagy nem; ha változik ez a rendszer, akkor remélem jól ki lesz téve hőbörgést elkerülendő. Pl: FIGYELEM! VÁLTOZÁS!

Mindenesetre FYI.
Dátum: 2015.08.12. 09:03:43
Idézet: No_Ozii - 2015.08.12. 08:12:30
Kell hozzá helyes kvíz?

Nem kell.
Dátum: 2015.08.11. 16:41:48
A többi is.
Dátum: 2015.08.11. 11:54:38
Idézet: Bíborhold - 2015.08.11. 11:50:04

Számolgattam, hogy ezen áron 25 napkristály 50 őskőbe kerül. Ami pont 1 relikviakupon ára a napi ajánlatban is. A jutalmakban is ennyiért lehet beszerezni.

Úgy vettem észre az ilyen egyenes arányú váltásoknál össze van hangolva az árfolyam, más kérdés persze hogy már a kupon is csak a töredékét éri, mert az is inflálódik. Ilyen szempontból csak az isteni ital akció ami valóban el lett számolva.
Dátum: 2015.08.11. 08:13:26
Ez csak szimplán nem éri meg. Lehúzássá akkor válik ha megveszitek, az meg csak rajtatok múlik.
Dátum: 2015.08.07. 20:13:21
Én sem abban látom a szerencsekerék-helyzet megoldását, hogy a ládát kivesszük.
Dátum: 2015.08.06. 22:47:16
Nem is feltétlen epik/entitás reform a topic célja, idézek a nyitó hsz-ből

egy biztos: új tárgyakat úgyis gyártani kell x idő múlva, hátha segítik a tervezést az itteni ötletek.

Oké, hogy ez csak tűzoltás, de a semminél talán ez is több.
Dátum: 2015.08.06. 22:20:09
Persze a csatlósok most többet jelentenek, de akkor még a kanyarban sem voltak. De mindegy is talán, mert szerintem ez csak egy mellékága a dolognak. A kis szövik felzárkóztatására volt régebben egy ötlet (már nem emlékszem, hogy játékosok vagy a játékvezetés részéről), hogy a top szövitől lemaradás függő inspirációt kapnak a kisebb szövik; akár licit időre, akár kevesebb szörny lesz 1-1 táblában. De nem csodálkozom, hogy nem lett belőle semmi, mivel ezzel csak nagyobb réteg számára lenne probléma a probléma, amivel csak nagyobb nyomás lenne a reformra.
Dátum: 2015.08.06. 21:32:39
Idézet: Ariel - 2015.08.06. 21:04:22
Volt egy javaslatom az epikus ütések felgyorsítására. A lényeg annyi lett volna, hogy a szövetség külsős tagokat hívhatott volna meg az epikus ütésre. Hasonlóan a karácsonyi ajándékcsomaghoz, a karakter kapott volna egy értesítést, hogy XY szövetség epikus elleni harcra invitálja. A meghívást elfogadva a karakter rögtön ütött volna egyet az adott szövi epikusába. Cserébe a szövetségének tudás fája épült volna valamennyit. Nyilván bizonyos korlátokat szabni kellett volna, de a lényeg ennyi. De bonyolultságra hivatkozva ebből sem lett semmi.
Bármilyen, a szövetségek, játékosok közti interakció növeli a játékélményt, jó a játéknak, ezért nagyon tetszetős ez az ötlet. Mondjuk a kivitelezését nem nagyon látom magam előtt, mert a legerősebb x karaktert hívná mindig mindenki (mindegy hogy korlátozzuk, a játékosok 99%-át senki nem hívná vendégségbe). Mellesleg ez még jobban felgyorsítaná az elöl haladó szövik epikezését is, és még nagyobb gond lenne hogy nincsenek naprakész tárgyak.
Igazad van a nerfes dologban - részben. A nálatok 110-120. szintűek ha a mostani legmagasabb tárgyaitokkal mászkálnának, az vajon mennyire lelkesítené a környezetüket? (Nem mintha pont nekik sok múlna ezen, de ez most másodlagos.)
Dátum: 2015.08.06. 10:41:33
.
Dátum: 2015.08.05. 18:45:01
Idézet: Shorr - 2015.08.05. 18:36:50
A kristály szövetség tagjai akkor is tudnak támadni, ha alacsony az Ép-ém ?
Csak azért kérdem mert furcsának tartottam, hogy 17 óra 59 perckor az Ép: 1. Elmentem vadászni, majd 18 óra 01 perckor megtámadnak sikeresen és 89 LE-t is visznek. ( 4-es világ )


Igen, ők mindig tudnak támadni.
Dátum: 2015.08.05. 10:07:24
Mivel régóta fel-feljön a téma, legyen ez is egy helyen.

Probléma: a magas szintű (295-335) tárgyak fantáziaszegénynek és gyengéknek lettek bélyegezve, többen szeretnének változatosabb tárgyakat. Az is többször elhangzott fórumon és találkozón is, hogy lehet javaslatokat tenni, mert anélkül nem lesz változás. Nem tervezem úgy összefogni, mint a kattintáscsökkentő projektet, de a javaslatokat ide ömleszteni is jó ötlet lehet, mivel egy biztos: új tárgyakat úgyis gyártani kell x idő múlva, hátha segítik a tervezést az itteni ötletek.

Ki mit látna szívesen?
6 db van, de biztos lesz akinek hamarabb lesz meg, mert találkozón nem maxot fizettem, ott buktam egyet.
84-ből:

8 kék mytokronit, 11 fehér mytokronit, 10 Csatlóskristály, 11 sárga mytokronit, 8 vörös mytokronit, 6 zöld mytokronit, 12 narancs mytokronit, 5 Asztrálszilánk, 11 szürke mytokronit, Asztrális csepp, asztrális kő

Vagy ne borzoljam az idegeket?
Dátum: 2015.08.04. 07:18:52
A kezdő játékos ráviszi az kurzort a "?" piktogramra, és oda tényleg azt teszünk be segítségnek, amit akarunk. Akár összeszedhető egy friss leírás az állatokhoz ha van rá igény, nem tudom az új játékosoknak mennyire szempont ez.
Dátum: 2015.08.03. 15:49:47
Nem használok omnit, de a jelenleginél kb. bármi jobb, persze a legjobb ha nem tölt minden állatnál újra.
Természetesen 3x5-ben kell gondolkodni, csak semmi újat nem adott volna még +3 sor állat.
Dátum: 2015.08.03. 12:11:11
Állatok oldal reform

Állatok oldalon lévő infók:
1. Általános leírás
2. Mennyi LE-d van idomításra, befogott állatok száma
3. "Kennel box"
4. "Gyógyítás box"
5. Maga az állatok szekció

1-1 állatról infók:
Kép, név, szint, alapszint, elnyelés, ÉP, morál, TP, jelenlegi felszerelés
Linkek: nevet adok neki, pihen/harcol, szörnykoktél, állateledel, felszerelés adása, szakértelmek

Szóval én ilyesmire gondoltam:



0. A jobb felső sarokban egy - "minden állat intelligencia szakértelmét megnövelem az összes lehetséges ponttal" gomb; ez az egyetlen újítás amit bele javasoltam. Ez nagyon sok idegtépő felesleges kattintást eredményez. Szaki lenyit->int szaki kék kereszt /már ha eltalálod az esetenként pár colos kijelzőn/->valóban? /IGEN!!...../->oldal újratöltés. Persze ha összesen 15 ember tolja az állatokat 20. szintre napi szinten, akkor nyilván nem elvárható, de ezt nem tudom mennyinek fontos valójában.

Ezen kívül minden más változtatási javaslat szándékosan "csak" átrendezés, hogy ne legyen vele annyi meló. Pedig jó lenne pl. több állatot egyszerre kijelölni és egy "Minden kijelölt állat gyakoroljon" gombbal elküldeni őket.

1. Az oldal tetején jelenlegi - amúgy is idejétmúlt szöveg (pl: Alapesetben egyszerre csak egy állatot vihetsz csatába, de ha egyik állatod épp gyógyul, jó, ha van egy második is.) felesleges, csak arra "jó", hogy minden állattevékenységnél ennyivel többet kell görgetni. De az új verzióban ott a sor végén az info gomb, amire (nem is kattintva, elég over-re) ki lehet tenni ha ragaszkodunk a szöveghez.

2. Állat képére kattintva jöhetne fel a jelenlegi "új nevet adok neki" opció (tev=nevadas), ahová a mostani lehetőségek mellé (név, kép változtatás) mehetne a szörnykoktél, állateledel, illetve a morál itt lenne kijelezve (akár maradhat az eredeti helyén is?)

3. Állatfelszerelés leírás szintén over eseményre kiírható, jelentősége nincs.


----------------------------------------------------------

Egy rövid időre vissza a kattintáscsökkentő opciókhoz:
3 db confirm átment az első szűrőn:
- "Valóban pihenni akarsz?"
- "Valóban idomítod a lényt?"
- 20+ szintű állat sajtolásakor dupla confirm van - bőven elég az egyik.

Egyéb kattitnáscsökkentések amik nem lettek visszadobva és már volt rá igény a fórumon azóta is:
- több gyógyital egyszerre
- SZB csata újratámadás, eredmény, és talált kincsek kiírása felül (szerencsére ez is "csak" átrendezés kérdése)
Dátum: 2015.08.02. 22:49:25
Idézet: Ariel - 2015.08.02. 22:13:28
Entitás ellen: Csatlósaid asztrális robbanást okoznak! (151672 sebzés)

Hírekben:
a robbanás sebzésének van egy maximuma. Ez játékosok ellen 10%-a a max. ÉP-dnek, epikusok ellen az AF képesség szintjétől függ, 10 és 20% között.


Akkor most vagy 750k a maxép-d, vagy valamit nem értek. Esetleg epikus ellen el lett törölve a felső határ?
Dátum: 2015.08.02. 14:43:37
Epikus ellen nőtt a hatásfok.