Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Helion1988

Dátum: 2012.01.12. 09:52:31
A kérdés írás rendszerével mindenféleképpen szerettem volna összevonni, hogy ösztönözve legyenek a játékosok egy kis minimális jutalommal. És mivel már elég nehéz kérdést írni ezen is segítene egy kicsit ez a dolog. (Amit írsz az olyan honfoglalós kérdés jelentésre hasonlít, ezt nem tudom hogy lehetne jutalmazni).

A 100 helyes választ pedig azért kell, hogy legyen egy korlát (ami persze ha vadászol szinte csak névleges korlát) ami lekorlátozza hogy a játékosok mennyiszer kaphatnak jutalmat a javítás után.
Dátum: 2012.01.11. 23:08:18
Természetesen az adatbázisban kicserélődne a rossz kérdés a javított kérdésre. Sőt talán a besorolás is lehetne törölni ezekről a kérdésekről, így az új játékosaknak is nagyobb esélye lenne megszerezni a kvíz medálokat besorolásból.
Dátum: 2012.01.11. 23:04:54
Lenne egy talán használható fejlesztési javaslatom. Némi programozást igényel, de talán megérné egy kis időt ráfordítani.

Az ötlet lényege a kvíz adatbázis rendbetétele lenne a játékosok segítségével, a kvíz adminokon keresztül, belevonva a kérdésfeltevés rendszerét is.

Játékon belül a kvíz menüpont alatt, a játékosok kikereshetnék az általuk hibásnak vélt kérdéseket (hasonlóan a kvíz adatbázisban való kereséshez).

Megjelenne a kikeresett kérdés a válaszokkal, és alatta ott lenne a már jól ismert kérdésfeltevő rendszer is. Ide beírná a játékos a kikeresett kérdést javítva, és elküldené a kvíz adminoknak, mintha kérdést tenne fel azzal a különbséggel, hogy az admin előtt természetesen megjelenne az eredeti változat és a javított változat is. Itt az adminak már csak el kell olvasni a javítást és elfogadnia (vagy természetesen elutasítania) egy gombnyomással.

A játékosokat lehetne jutalmazni a kérdésfeltevéssel azonos módon, és ugyanúgy csak 100 helyes válasz esetén javíthatnának kérdést.
Dátum: 2012.01.11. 19:11:19
A kínzóban valóban tévedtem, mivel az nem büntető hatású. De a béke csarnoka büntető hatású (bár az tény, hogy nem tárgy), így én úgy emlékszem nem működik (max leromboljátok az event idejére).

A portyás kérdés megválaszolásában pedig nem tévedtem, mivel a kérdés az volt hogy: Mi történik akkor, ha az eventben résztvevő karakter megtámad egy eventben résztvevő karaktert és veszít? Erre írtam azt, hogy LE-t nem veszít.

Természetesen amit leírtál az is igaz, mármint ha egy olyan karaktertől kap ki aki nem nevezett az eseményre akkor veszít LE-t, de nem ez volt a kérdés.
Dátum: 2012.01.11. 18:56:26

Miklós lenne pár kérdésem.

Bár nem vagyok Miklós de azért válaszolok.
Az eventben résztvevő kari. Ha portyázom eventező karira és vesztek akkor a nálam lévő LE-ből vesztek vagy nem?

Az esemény során tényleges LE mozgás nincs. Tehát nem.

Ha van a szövimnek béke csarnoka az event alatt is vesztem a + PP-t?

A büntető tárgyak, kínzó stb ki lesznek kapcsolva az event alatt. Tehát nem.
Nem eventező karira támadhatok eseménypont nélkül is?

Ebben nem vagyok biztos, de szerintem igen.
Dátum: 2012.01.09. 20:53:18
http://vegzetur.wikidot.com/entitas-csata
Dátum: 2012.01.09. 18:43:41
Idézet: Aburadzsan - 2012.01.09. 15:26:24
Melyik gonosz az alábbi dragon-lance szeplők közül?
Tika
Strum
Caramon
Rastlin

Spec!


A szeplőkről már nem is beszélve.
Dátum: 2012.01.08. 19:55:14
Ez az idő egészen pontosan kiszámolható. Felteszed a kérdést, és utána már csak azt kell megvárnod, hogy egy kvíz adminak legyen felesleges 5-10 perce amíg elbírálja. Gondolom a legtöbb admin vasárnap inkább a családjával tölti az időt.
Dátum: 2012.01.08. 19:44:14
Akkor ütöd amikor van ép-d ott nincs várakozási idő. Ha a két entitás kihívása közti időre gondolsz (3 nap) azt nem lehet csökkenteni.
Dátum: 2012.01.08. 15:05:45
http://vegzetur.wikidot.com/skill11
Dátum: 2012.01.07. 19:03:37
Kennel: (kettő darab n-el)

http://vegzetur.wikidot.com/kennel
Dátum: 2012.01.07. 14:45:05
Küldetés: Keresd fel a hordaparancsnokod!

A hordaparancsnokot a 11. szintre lépve a legenda oldalon találhatod meg. A küldetést bármikor teljesítheted a szint elérése után, ha a hadúr szóra kattintasz a szövegben.
Dátum: 2012.01.03. 21:29:25
Idézet: Quellon - 2012.01.03. 20:48:57
És mi ebben a jó, ha ugyanannyi mint láthatatlanság nélkül? Feleolyan sebességgel haladhat?



-Vf-es vadászat ~140 le/tp
-Sima vadászat ~70 le/tp
-Bubis vadászat ~180 le/tp


180 le/tp > 140 le/tp
Dátum: 2012.01.03. 19:58:06
A rablás ezüst agyara:

+14 max. EH (nem adódik össze a +10 AF képességgel).
Dátum: 2012.01.03. 19:51:42
Több vesztett csata mint nyert, láthatatlan vadászat, és

Sztázisbuborék relikvia: (ezért bubis vadászat)

Típus: relikvia
Szint: 20
Ha láthatatlanul vadászol, és portyavereségeid száma nagyobb, mint győzelmeid száma, ugyanakkora esélyed lesz állatot elfogni, mintha nem láthatatlanul vadásznál.
Dátum: 2012.01.02. 18:23:44
Bocsi srácok az event kezdése csúszni fog egy kicsit:

Baraty, a xenó ragadozó elpusztult! A halálos csapást Shaidar Haran vitte be. A lényből kiáramló 15525 lélekenergia a lélekkútba került. A lény kincse, egy Isteni mágialánc a kincseskamrában várja, hogy elosszátok! Ma, 18:17
Dátum: 2011.12.30. 15:21:30
Úgy vala ahogy Pietrus írá.
Dátum: 2011.12.29. 18:44:06
Idézet: SuperEgo23 - 2011.12.29. 17:19:36
Bocs, de a 3-5 szavazat ezt takarja, érdekes sehol sem bántja vezetőink szemét, ha látja más is.
2.: Van ahol én is vezető vagyok és volt olyan, hogy 5 en egyeztetni tudtunk privátban.

3: Csak azért "alja népeztem" pont mert rendesen kiborító lenne, ha ez a diszkrimináció akármilyen formában is megvalósulhatna.


Itt ha jól látom van egy kis ellenmondás abban amit írsz. Ha sehol nem bántja a vezetőitek szemét az, hogy más is látja akkor, ott ahol te is vezető vagy, miért kellet öten privátban egyeztetnetek?

Egyébként a privát egyeztetés és a zárt fórumon (vagy mondjuk skypon) való egyeztetés között annyi a különbség, hogy 3 vagy több főnél már egyszerűbb a fórumon való egyeztetés mint privát levelezgetésben. (lényegében egy ilyen fórum több személyes levelezgetést jelent)

U.i.: 3-5 szavazat nálunk például nem ezt takarja. Annyit jelent csak hogy akinek ennyi szavazata van az rendelkezik bizonyos lehetőségekkel (kútból építés, epik visszahívás, stb.). Volt olyan időszak amikor 5-6 ember rendelkezett 3 szavazattal mégse voltak vezetők, és volt olyan hogy az öt vezető közül 3-nak csak 1 szavazata volt.


Hogy legyen egy fejlesztési javaslat is: Epikus visszahívásnál jó lenne egy hasonló módszer mint a szövetségi küldetés kiválasztásánál, magyarul aki rendelkezik 5 szavazattal az egyből ki tudja választani a következő epikust. Akár lehetne a kiválasztásnál 2 gomb is. Az egyik úgy működne mint eddig (tehát kiírna egy szavazást az epikről) a másiknál pedig egyből kiválasztaná azt az epiket amelyiket szeretné.
Dátum: 2011.12.29. 17:13:11
Idézet: Leheveredek - 2011.12.29. 16:54:20
NA már most a 3-5 szavazat azt jelenti, hogy az alja nép ne férjen hozzá akkor mi is a különbség ez meg a privát között? Esetleg ulti party ne legyen benne?


Hopp ez másik account...


alja nép....

Egyébként az a különbség, hogy nem csak 2 ember lehet a szövetség vezetője hanem 3-4 vagy akár több is. Három embernél már egyszerűbb egy fórumon egyeztetni a dolgokat mint privátban.
Dátum: 2011.12.29. 16:50:16
Idézet: SuperEgo23 - 2011.12.29. 16:36:48
Hülyeség... bocs

Mód.: van privát üzenet is


Pont ezt írta, hogy ne privátban kelljen üzenniük.

Az ötlet maga nem hülyeség, csak szerintem felesleges fejlesztés lenne. Erre a célra szerintem használjatok másik programot (pl Skype). Nálunk van olyan játékos akinek 1 szavazat van mégis "vezetőnek"számít, és van/volt olyan 3 szavazatos aki nem.