Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2008.12.03. 15:30:20
Kernem szepen aki ezt az eleg egyszeru hozzaszolast lepontozta indokolja mar meg, hogy mi zavarta benne, hogy legkozelebb meg tudjak felelni az igenyeinek.
Dátum: 2008.12.03. 14:43:59
Hogy hívják azt az óriási rendszert amiben mi is vagyunk?
Naprendszer
Androdisz köd
Föld
Tejútrendszer


Dátum: 2008.12.03. 12:59:59
Idézet: Hatsepsut - 2008.12.03. 12:01:09
Valószínűleg azért, mert nagyon későn javítottam, és csak kikerestem a kérdést, de elfelejtettem megnyomni a törlést.

Egyébként néha még az is előfordult, hogy miközben néztem át a fórumot, új hozzászólást írtatok, és lapozáskor egy-egy hozzászólás emiatt a már átnézett oldalra csúszott. (Most már próbálok erre is figyelni.)


Igy visszanezve az emotikon kicsit eroszakosabb, mint amilyet szerettem volna, csak nincs mas. Egy olyan lett volna az igazi, aminek a fejebol kis gozfelho jon.
Megjegyzem, hogy az uj hozzaszolas szerencsere nem toligalja a lapok kozott a hozzaszolasokat.
Dátum: 2008.12.03. 11:55:53
Miert van az, hogy ma ket olyan kerdesbe is belefutottam, ami mar jelezve lett itt, hogy hibas?

Melyik az az összetevő, amelyik nincs a tiszta levegőben?


Mind a negy van benne. Ld. 1152-es hozzaszolas ebbol a topikbol.

Illetve:
Hány része van a "Jöttünk, láttunk, visszamennénk..." filmsorozatnak?


4839-es hozzaszolas.

Dátum: 2008.12.02. 12:24:57
Idézet: Mortimer - 2008.12.02. 11:49:00
22-23 mindössze 9 van, szóval beleveszik a 21-et is


Vagy igen, vagy nem. Az elozo bajnokin sem voltak a top kategoriaban lenyegesen tobben. Alacsonyabb szinten most is lehetne szintenkent a viadal.
Dátum: 2008.12.02. 12:22:58
Idézet: Jeriko - 2008.12.02. 11:27:05
Egy kis információ azoknak, akik szerint a játékosok 99%-a esélytelen:
Van a szövetségünknek arénája, ahol ki szerettem volna próbálni, mennyit lehet sebezni egy alap felszereltségű játékosba. Ezért felvettem: bőrpáncélt, kis bőrpajzsot, koponyazúzót (ez volt kéznél), energiatüskét, és kihívtam az arénában egyik társamat, akinek hasonló TÖ-je volt, mint nekem (valamint trollagyar, villám, deflektor stb.).
Az eredmény: 124:34 nekem. El sem talált.

Úgyhogy teljesen véletlenszerű, ki fog nyerni egy-egy kategóriában, főleg, hogy a viadal többezer csatából áll. Azalatt keményen dolgozni fog a véletlen.


Nem ertek egyet. Van egy szuk mag akinek eselye van odakerulni. Nyilvan a kategoriahoz merten magas es jo elosztasu tulosszeg (magia, egeszseg nem, szerencse minimalisan szamit). Ezen belül a legjobbnak van mondjuk 25%-a nyerni, a leggyengebbnek meg 5%-a. De egy rakas embernek 0,001% az eselye.

A multkori viadal ezt jol bemutatta, hiszen meglepetes gyozelmek nem nagyon szulettek.

Erdekes megoldas lenne a jatekvezetestol, ha azt csinalnak, hogy minden kategoriaban sokszor futtatnak le a versenyt es az lenne az eles, amikor eloszor nyer olyan aki az egyik teszt soran is nyert. Igy azert az RND szerepe erosen merseklodne.
Dátum: 2008.12.01. 21:36:11
Idézet: Sultankalifa - 2008.12.01. 11:15:30
nyugalom nemsokára megérkezik a 9 majd a 12 állatoa küldi is!


Aligha. 10 állatnál maxol a vezetőkészség.
Dátum: 2008.12.01. 14:27:16
Nekem teljesen jol megy.
Dátum: 2008.12.01. 08:20:34
En meg a 49-50-est, illetve a 23-24-es targyakat.
Dátum: 2008.11.28. 17:49:08
Idézet: Archand - 2008.11.18. 15:37:34
Ja, és elvileg aki ért a regedithez, azt csinál a windowssal, amit akar, még jóvá is teheti! Magyarországnak stratégiai partnersége van a Microsofttal, ezért mindent a legújabb win alatt adnak ki. (mellékesen: az SAP ugye wines, az Oracle linuxos. Ki is a piacvezető?


Nocsak az Oracle linuxos? Miota?
Egyebkent mivel az SAP alatt egy Oracle motor duruzsol nem feltetlenul akarnam a kettot osszehasonlitani. Az egyik egy ERP rendszer a masik meg egy adatbazis kezelo.
Dátum: 2008.11.28. 15:06:43
BTW a Szamitoemberek (egyben) angol eredeti cime Pirates of the silicon valley. Nekem megvan aviban ha valaki keri elvihetem a talira. 1 CD
Idézet: Sharpa - 2008.11.28. 13:03:14
Szerintem a fórumos szavazásoknak SEMMI ÉRTELME.

A játékosok 5%-a ha fórumozik.

A portyapontokhoz hasonlóan, minden LÉNYEGES kérdésben kvíz kérdés jelleggel az összes játékost meg kéne szavaztatni, 4.-5. szinttől.


Sot tovabb megyek, bizonyos kerdesekben a szavazasnak mint olyannak nincs ertelme. Mert a legtobb jatekos
a/ irigysegbol
b/ sajat tapjainak vedelmebol
fog szavazni, es talan ha 100-bol 3 gondolja at, mi is tesz jot a jateknak.
Idézet: Sultankalifa - 2008.11.28. 10:01:16
ismét elmondanám semmilyen jogállamban nem létezik a visszaható hatály ha az a delikvenseket negatívan érinti!!!!
Lehet korlátozni, de csak a jövőre nézve!!!


Ez mondjuk nem igaz, nezz szet mondjuk a parkolasi birsagokkal kapcsolatos perek teren.
Idézet: Miklós - 2008.11.28. 08:43:55
Kocos, csak két javaslat:

1.) Próbálj ékezetes betűkkel írni, sokkal olvashatóbb az egész!

2.) Ha egy témában a hozzászólásokkal "le vagyok maradva", általában azt csinálom, hogy végigolvasom a hozzászólásokat, és csak utána írok kommentet, mert furán néz ki, ha egy régebbi hozzászólásról írok véleményt, és közben a beszélgetés sokkal előrehaladottabb állapotban van már. Neked is ezt javaslom!


1/ Amikor en megtanultam gepelni, akkor meg nem volt ekezetes billentyuzet, meg eleg sokat leveleztem, es a kliensek elenyeszo kisebbsege tamogatta csak az ekezetes betuket, de ami megis megtette, az mind kulonbozo szabvanyt hasznalt, es a tobbi szabvanyt olvashatatlanna dekodolta. Ezert aztan en alapvetoen angol billentyuzethez es ekezetmentes gelepeshez vagyok szokva. Mivel jomagam is informatikus volnek, ezert ugye szoktam gepelni, ezert munkahoz mindig angol billentyuzetet hasznalok (aminek tovabbi nagy elonye, hogy nem kell baszkolodni az AltGr-rel a spec karakterekhez, ami azert a mi munkankban elofordul).
Sikerult persze a magyar billantyuzeten is megtanulnom valamennyire gepelni, ezert amikor a laptopot hasznalom, aminek magyar a billentyuzete, akkor tobbnyire hasznalom az ekezeteket.
2/ Igazad van, de ehhez kene onuralom.
Idézet: Miklós - 2008.11.27. 17:00:49
Ezt a 25ezrenként /10-es képletet egyébként csak kiindulásként gondoltam, valószínűleg drasztikus lenne az osztót a végtelenségig növelni - viszont mindenképp célszerű úgy meghatározni, hogy a lélekkút nagyjából az egy ember által épített LE-nek feleljen meg közelítőleg. Tehát mondjuk az osztót fokozatosan lehet növelni /10-től /40-ig, de ott megáll. Ezt még átgondolom.


De vajon mi szol ellene, hogy ne egy kozelito erteket hasznalj, hanem azt az erteket, amit tenylegesen belottel, mint kb. jo kutmeret: a tagok atlagepitese. (Nyilvan azzal a kiegeszitessel, hogy a kutmeret nem csokkenhet.)

Egyebkent egy maxos katalizatornal ez azt jelenti, hogy a kut 1 het alatt 3,5 szovetsegi tag osszes addigi epiteset termeli ki, azaz egy maxos katalizatoros kut maxos szovi eseten 10 het alatt onalloan duplazza az epitest. Igaz, hogy szerencsere a kut toltodesebol torteno epites a kutat nem noveli!
Idézet: Miklós - 2008.11.27. 16:28:35
Látom akkor, hogy sokan nem értitek, miről is van szó.


Na ez a mi Miklosunk! Az igazi bicskanyitogato stilusu, "de hat en okos vagyok, ti meg nem" hozzaallasu Miklos! Es ebben az a legszebb, hogy indiferens mennyire van igazad, mert a stilus maga megerdemli azt a szep pontszamot.

Node nezzuk csak meg mit is irtal:

A lélekkutakkal kapcsolatban most két problémát látok, amit többen felvetettek:

1.) A gyorsan növekvő lélekkutat egyre nehezebben tudja feltölteni egy új belépő.

2.) Egy szövetségi háború során a sokat, intenzíven épitő szövetség egy háborúban óriási mennyiségű lélekenergiát veszíthet a kútjából.


Ezt a problemat szerintem megertettuk, es elmondtuk, hogy miert NEM jo megoldas erre a lelekkut csokkentese.

Majd az arcunkba vagod, hogy mi ehhez hulyek vagyunk, hiszen:
A jelenlegi szövetségeknél a lélekkút regeneráció aránya az építéshez képest kisebb, vagy egyenlő, de hosszú távon ez az egyensúly megbomlik: 50. szintre egy maximummal ketyegő szövinél már a regeneráció fogja adni az építések 90%-kát. Tehát a tápos szövetségek úgy otthagyják a kis szöviket, mint versenyautó a csigát. Ez semmiképpen sem kívánatos, mint ahogy az sem, hogy valakinek 3 millió LE-t kelljen a szövibe építeni, sőt, az sem jó dolog, ha valaki megnyer egy szövetségi háborút, akkor annyi LE-t zsákmányol, amiből egyből több épületet felépíthet.


Van egy uj problema, amit ugyan eddig nem vetettel fel, de mi mar most nem ertjuk. Mert ilyen butak vagyunk.

Osszegezve: kommunikacio elegtelen, de meg ne ulljon le, mert:

A mondanivaloval sajnos egyet kell ertenem, es par ponton cafolnam is Jerikot. O ugye Azt allitja, hogy a kis szovi kevesbe epit, inkabb a lelekkut regeneraciora hagyatkozik. Nos a kis szovinek lassuk be, ilyen, hogy lelekkut regeneracioja nincs. Hiszen azt a nagyobb szovik folyamatosan elviszik. Es ha 90%-ra (de akar 50%-ra) duzzad a regeneracios epites aranya, akkor bizony ez azt jelenti, hogy a kis szovi 10%-ot fog epulni, a nagy meg 190-ot. Nyilvan azonos kut eseten. Ez valoban nem lehet cel.
Igy aztan szomoruan bar, de azt mondom, hogy korlatozzunk.

Ugyanakkor!!!
A korlatot ugy kell bevezetni, hogy a jelenlegi kutmeretet nem befolyasolja (tehat az elso korlatot praktikusan 150K-nal huznam meg, ezen a szinten ahol vagyunk a kut regeneracioja meg ugysem mervado), viszont ezzel elkerulheto a valtoztatasok ket gyakori hibaja:
- visszamenoleges (olyankor is amikor nincs ra szukseg)
- a regi jatekosok meg a regi rendszer szerint jatszhattak, de az ujak mar csak korlatozva
Jelen esetben azok a szovik, akik mar elertek vagy tulhaladtak az elso korlatot, tehat csokkenne a lelekkutjuk tobbet regeneraltak egy darabig, mint ugyanakkora epitessel par kesobb ideero szovi fog. Persze en latom, hogy osszessegeben meg mindig a nagy szovik jarnak jol azzal, ha a regeneracio magasabb kezdoszinten kezd korlatozodni, de egyreszt valoban nem sokkal, masreszt ok ezert valamit nyilvan tettek is (epitettek egy csomot), harmadreszt elkerulheto, hogy az emberekben keletkezzen egy tuske, meg ha alaptalanul is.

Ezert aztan az is gondolom, hogy minel elobb kell az a korlat, mert mint latjuk az elen haladok kutja leg drasztikusan novekszik.
Idézet: CaveMaN - 2008.11.27. 15:55:15
- Pl. annyit, amennyi a legnagyobb építés a szövetségben. Ezzel kapásból elejét lehetne venni az építő rabszolgáknak is.


Ez nekem kifejezetten tetszik!


Ez ellen sem lenne kifogasom, bar nalunk most egy picivel nagyobb a legnagyobb epites, mint a kut es ha valaki csekkolja a szovitagjainkat rajon, hogy messze nem epito rabszolgatol szarmazik a nagy epites.
En a problema azon reszet, hogy az intenziven epitkezo, de egyebkent gyenge szovi sokat bukik nem is igazan ertem.
A lelekkut nem ajandek, meg kell vedeni. Ha egy szovi epit mint a bolond, akkor kozben nyilvan lemarad a harci tapolasban, tehat bukja a haborukat.

A lelekkutat semmikepp nem korlatoznam, hiszen ugy a katalizator ertelmetlenne valna.

Lehet a haborus nyeresegeket szint (teszem azt egy szovi atlagos szintje) szempontbol maximalizalni. Ugyanakkor eddig sztem nem nagyon volt 1000 LE/kopf szintet meghalado zsakmany, amit azert meg nem olyan nehez kikohogni. Ennel egy karakternek sokszor egy jol idozitett rablas is tobbet art.

Nomegaztan, ha valaki epiteni akar CSAK, mert ez a hobbija, az letojja a lelekkutat (nyilvan nem epit katalizatort). Amig negativban van nem kaphat haduzenetet, ha meg felmegy pozitivba kap egy haduzit, kapitulal gyorsan es par napig megint nyugta van. Maximum az uj belepok kuttoteset lehet igy elbukni.

Apropo uj belepok: maximaljuk a kuttoltesi szuksegletet atlagos epites*1.5-ben. Igy ugyan tul kell tolteni a kutat, nem egyszeru a belepes, nem lehet ugralni a szovik kozott, de azert az uj belepot hamar utoleri a szovetseg tobbi resze.
Nagyon orulok, hogy az epites szaki meg lett csinalva, es hat az kuttoltesre is, igazabol ez volt az a valtozas amire nagy szukseg volt.
Dátum: 2008.11.27. 09:54:35
Idézet: CaveMaN - 2008.11.27. 07:15:05
Hadúr kimaradt a listából, ő 11-es


Az egy specko kuldi, regen innen indultak a kuldik (teszt alatt), ezert kerult be igy. De egyebkent 6 szintenkent jonnek a szintes cuccok.
Dátum: 2008.11.27. 09:53:18
Idézet: Mortimer - 2008.11.26. 17:51:31
1. Akkor már Sharpa biztos tudja.
2. Képre ne alapozz, ilyen erővel akár ez (http://images.vegzetur.hu/pic/legenda/l16.jpg) vagy ez (http://images.vegzetur.hu/pic/legenda/l19.jpg) is elég sárkányosan néz ki.


Erdekessegkepp megjegyzem, hogy a masodik valoban az a szint, ahol a sarkanyos kuldit leadhatod.