Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.01.03. 15:14:37
Idézet: Midian - 2009.01.03. 13:15:25
Aki folyamatosan a nemi szerv jó oldalán áll, az ne adjon már tanácsot annak, aki a másik oldalon van, hogy mit kellene csinálnia, meg hogy mi lenne az ésszerű.


Először is hangnem miatt elnézést, igazad van, csak ha valami felbosszant az a hülyeség. De ami még ennél is jobban felbosszant az az amikor értelmes emberek hagyják, hogy a lila köd döntsön helyettük az eszük helyett. Ez még soha semmi jót nem eredményezett. Márpedig Mortimer eddigi megnyilatkozásai alapján
*seggnyalás ON*
kifejezetten értelmes ember.
*seggnyalás OFF*
Ilyenkor nem mindig tudom megfelelően kontrollálni felháborodásomat.

Bizonyára ismeretes számotokra is a játékemélet alapjainból, hogy egy 2 személyes játék lehetséges kimenetei:
win-win
win-lose
lose-win
lose-lose
(win - nyereség, lose - veszteség)

Én ezek közül mindig igyekszem win-win helyzetet kihozni. Van olyan, hogy kikapok egy portyában és mégis win-win szituációt tudok belőle kihozni.

Amit ti itt most csinalok, az nagyjából nnak felel meg, hogy egy
lose-win szituációból kihoztok egy lose-lose-t és melléraktok még teszemazt 5 lose-win szituációt.

Nem kell matekzseninek lenni, hogy eszrevegyétek ez nem vezet sehova. Mert gondolod, ha TE aki ultranagyot szopsz vele nem tudsz tullépni az érzelmi megközelítésen, akkor az aki nálad lényegesen kisebbet szív az majd túllép rajta?

Lehetne értelme az egésznek, ha a ti oldalatokon egy minimális win megjelenne (például egy hoszabb tűzszünet, vagy béke), de ennek hiányában az egész önszivatás.

Tudom, hogy most milyen nehéz elővenni az érzelmek vihara mögül a realizmusotokat, de lehet, hogy pont ez kéne ahhoz, hogy a nemiszerv megfelelő végére kerüljetek, nem?
Dátum: 2009.01.03. 14:58:04
Idézet: Gort - 2009.01.03. 13:04:13
Én nem sírok. Viszont nem szeretem, ha megpróbálják nekem bemagyarázni, hogy milyen jó az nekem, ha elvernek.


Csinalj olyan karit / szövit, hogy ne tudjanak elverni. Ennyire egyszerű.
Dátum: 2009.01.03. 12:25:01
Idézet: Mortimer - 2008.12.31. 13:47:34
Egyébként számomra tökéletesen érthető a hozzáállásuk a dologhoz, de más szempontból. Most a nagyok farmolják a kicsiket, és a kicsiknek semmilyen védekező eszközük nincs. (A Tökéletes asszem negyedszer támadott meg ma minket.) Ez egy egyoldalú, ők nyernek, mi vesztünk szituáció. A Citadella ezt egy kicsit megfordítja: mindkét fél veszíteni fog. Éppen ezért előre megmondom, hogy amint felépítjük, a mi szövetségünk is alkalmazni fogja rajtuk a Citadellát, és nem csatlakozunk egy ilyen egyezményhez.

A képlet egyszerű: ha támadtok, veszítünk. A felépülése után pedig "ha támadtok, veszítünk, de ti is veszítetek rajta" lesz. Szóval sok választásunk nincs.


Ez szintiszta butasag.
Ugyanis, ha te ellovod a citadelladat, akkor a racstol kapsz 5-10 valaszt ra. Tehat a keplet igy valtozik:

Citadella nelkul: (X a habru koltsege, Y a citadella koltsege)
nyereseg X-0
Veszteseg 0-X

Citadellaval:
nyereseg: 0-X
veszteseg: Y-X+nY

Tehát ugyan tudsz veszteséget okozni az ellenfelednek, de olyan aron, hogy annak sokszrosat kapod a nyakadba. Ropant onfelaldozo dolog beforgatni mondjuk 10 LE-t azert, hogy az ellenfelednek 1LE kart okozz, de ez eleg hamar a szovetseg felbomlasahoz fog vezetni. Mert a tagok egy resze hamar megkerdezi: miert is koltsek el 10 LE-t arra, hogy valakinek 1 LE kart okozzak, amikor mashol abbol a 10 LE-bol magamat tapolhatom. Lesz egy-ket fanatikus, akik majd megprobalnak kitartani, de ok meg szepen megallnaka fejlodesben, kicsusznak a top szovik hatosugarabol, es 2-3 honap mulva majd azon veszik eszre magukat, hogy hopp mar a masodvonalbeli szovik verik oket übtre, mikozben ok meg mindig vadul citadelazgatnak.

Olvastam itt arrol, hogy a Beke jellegu torekves nem tamogatott. Nem tudom a jaekleirast sikerult-e elolvasni.
Idezek:
a játék során te is egyike vagy a bolygót uraló végzeturaknak. Hívj ki más végzeturakat, vedd lélekenergiájukat, legyél még hatalmasabb - hogy végül az isteni hatalmadat arra használod, hogy lerázod az Ellenség fertőzését, amely megtébolyítja elmédet, vagy újabb világokra lépsz át, és azokat is bekebelezed - ez még a jövő titka.

Tessek eldonteni, hogy kooperativ vagy konfrontativ jatekrol beszelunk a fenti par mondat alapjan.

Ennek ellenere a jatek keszitoi nagyon realis modon inditanak egy vilagot az epitkezo kooperativabb tipusu jatekosoknak. Nem a meglevo vilagn valtoznak meg a szabalyok, mert barmilyen meglepo a jatekoknak nem az a normalis menete, hogy van egy szabalyrendszer, es ha az valakinek nem fekszik, mert nem tud hozza alklmazkodni, akkor megvaltoztatjuk a szabalyokat.

Beke csarnoka: brutalisan eros edelmi fegyver lett, ha bekapsz egy haborut, es azonnal kapitulalsz, akor ezzel effektive egy teljes szovetseget kiiktatal a tamadoid sorabol 22 napra, azaz tobb mint harom hetre!
Ha egy szovetseg nagyon ratok szall meg lehet vele tenni, hogy hadat uzensz, kapitulalsz, és 3 hetig vedve vagy. Plusz ha neked uzennek hadat akkor 50% a zsakmany. Az azt jelenti, hogy max 15%, azaz a lelekkut max 1 napi termelese. De inkabb ennel kevesebb, mert valoszinuleg nem vagy szintben egalban a tamadoval. Legyen mondjuk 10%, es egy 3-as katalizatort tetelezzunk fel, akkor az kemeny 14,4 oranyi toltodes amit buktok. Azon a szinten ahol vagyunk ez semmi. Nulla. Es ezert cserebe kapsz 3 het beket. Ha 10 szovi tud igy megruhazni 3 hetente, az azt jelenti, hogy 22-bol 6 napnyi termeles megy el haborurra es megmarad 16 napnyi. Ugy hogy egy darab portyat el nem inditottal haborus celzattal. Azt kell hogy mondjam, hogy a BCS eszmeletlen eros vedelemi fegyver.
Dátum: 2009.01.03. 12:00:34
Idézet: Paralel - 2009.01.03. 11:16:34
Hány megállója van a "2-es" (piros) metrónak Budapesten?
11
13
15
21


Ezzel mi a gond?
Dátum: 2009.01.03. 10:21:56
Idézet: Englen - 2009.01.03. 01:04:18
Melyik nem a BLIZZARD játéka?
Diablo
StarCraft
Baldur's Gate
World of Warcraft

(könyörgöm én magam tettem fel hasonló kérdést, csak a megfejtés más XP valamelyiket töröljétek. szerintem fölösleges a kettő, de persze maradhat is )


Kettő? 17!
Dátum: 2009.01.03. 10:20:50
Melyik nem alma fajta?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: boskobak


Én a birset jelöltem, ami szintén nem alma fajta, hanem egy külön faj. Törlendő.

Ha két kockával dobok, mi lesz leggyakrabban a dobott számok összege?
7
6
9
8


Azonnal törleni tipikus esete.
Dátum: 2009.01.02. 23:07:34
A Magyar Szent Koronát köztudottan nem I.(Szent) Istvánnak szánták, csakhogy II.Szilveszter pápa a magyaroknak küldte el; ám kinek szánták eredetileg?
a bolgároknak
a morváknak
a cseheknek
a lengyeleknek *


Mivel a Szent Koronát hiteesen csak a 12. századig sikerült visszavezetni ez a kérdés inkább legendákról szól.
Dátum: 2009.01.02. 09:43:10
Idézet: Birka - 2009.01.02. 09:17:46
Mely geometriai elemek nem határoznak meg egyértelműen egy síkot?

2 egymást nem fedő egyenes
3 egymást nem fedő pont
1 egyenes és 1 az egyenesre nem illeszkedő pont
2 sík metszésvonala és 1 ezen vonalra nem illeszkedő pont

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Emberek geometria alapok, komolyan általános műveltség alapjai! Az bezzeg átmegy, hogy songokunak hány labdát kell össze gyűjtteni?


Ugyan Biri!
Ezt csak azok tudhatjak, akik erdeklodted azirant, hogy atmenjenek matekbol egy kettessel. Szted mennyi ilyen ember van itt? 20%?
Dátum: 2009.01.02. 08:38:24
Mikor született Almásy György ?
1901, január 20
1859, szeptember 10
1867, augusztus 11
1823, február 14

Dátumok, szóköz.
Dátum: 2009.01.02. 07:53:57
Hogy hívják a kislányt az Óz, a nagy varázsló című regényben?
Felicity King
Momo
Alice
Dorka

Nem Dorothy? Vagy ezt lefordították?


Mi történt Petőfi Sándorral?
lelötték csatában
Megmérgezték
Meghalt csatábam
Eltűnt csatábam *

Egyrészt más is történt vele, másrészt a kérdés vitatott, ezért törölném.


Melyik kiterjesztés a 10^3-on?
mega
kilo
giga
mikro

Egyrészt karakteres üzemmódban inkább 1000 kéne, másrészt szorzó vagy váltószám, harmadrészt nem kiterjesztés, hanem előtag vagy prefixum.
Dátum: 2009.01.01. 17:55:57
Idézet: Draglov - 2009.01.01. 16:53:51
Melyik helyes? Folytasd: Mi Atyánk, ki......
leigáztad a világot.
vagy a mennyekben.
vagy a földön.
teremtettél minket.


A helyes válasznak a : vagy a mennyekben-t fogadja el. Az igazság az, hogy egyik lehetőség sem jó.

A következő a helyes: "Miatyánk, aki a mennyekben vagy..."


A katolikusoknal. A Károli bibliaban (reformátusok) viszont a kérdésfeltevő verziója olvasható. (vö. Mát 6.9-13)
Dátum: 2009.01.01. 17:38:05
Hol tenyésztenek Magyarországon hucul lovakat?
Aggteleki Nemzeti Park....
Őrségi Nemzeti Park
Duna-Ipoly Nemzeti Park
Hortobágyi Nemzeti Park


Csak a pontokat kifogásolnám.

Ki nem játszott a "Váratlan utazás" című filmben?
Alec King
Hetty King
Montgomeri King
Sarah Stenly


Ki nem szerepelt...
Sarah Stanley
Dátum: 2009.01.01. 17:27:36
Hogy hívják Maci Lacit felnőtt korábban?
Tery
Medve László *
Rufus
Bubu


Törlendő.

mi találhato a kuldetések alat?
informáciok
kviz
egyéb
fórum


5 helyesírási hiba, debilveszély.

Milyen színekből áll a Rubik-kocka?
amikor kiraktuk, vagy amikor össze van keverve?
zöld, narancs, sárga, piros, kék, fehér
piros, narancs, sárga, zöld, kék. ibolya
kék, zöld, rózsaszín, piros, szürke, fehér


Úgy tudom többfajta kivitel is van.


Hol élnek a gőték?
Szárazföldön
Vízben
Levegőben
Vízben, és szárazföldön *


Elsősorban vízi életmódot folytatnak. Aztán találjuk ki melyikre is gondolt.
Dátum: 2009.01.01. 12:18:22
Idézet: Scorpion666 - 2008.12.31. 17:30:29
Remélem nem gondolták komolyan azt hogy 62. küldinek beteszik azt hogy vadásszak le 15 apró szörnyet! 19-es szintű vagyok, nem is emlékszem mikor fogtam apró szörnyet.


Jó neked, már teljesítette is valaki.
Dátum: 2009.01.01. 12:08:08
Mi volt a foglalkozása Gullivernek?
hajóskapitány *
hajóorvos
kereskedő
matróz


Előbb orvos, később kapitány.

Hány Báthory keresztnevű Erdélyi fejedelmünk volt?
5
2
7
3


Vezetéknevű.
3-at fogad el, pedig a helyes válasz 5 a Wiki szerint.
Dátum: 2008.12.31. 22:44:40
Hány tulajdonságod van a játékban?
3
9
7
5


8
Dátum: 2008.12.31. 11:01:16
Idézet: Kagemusha - 2008.12.31. 10:49:49
Idézet: Dell - 2008.12.31. 08:22:19
Mit kapunk, ha egy számot elosztjuk önmagával?

a számot
egyet
minusz egyet
nullát


Ha egy nullától különböző számot osztunk önmagával.

Nullával nem lehet osztani, tehát felesleges a kitétel.


Hat te sem matematikabol szerezted a doktoratusodat. Pont azert kell a kitetel, mert a 0/0 nincs ertelmezve.
Dátum: 2008.12.31. 10:11:52
Jóra értékeltem, de nem az.

Micsoda a Pascal háromszög?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Az alkímia egy segédeszköze

(Természetesen egy matematikai fogalom lene a helyes valasz.)
Dátum: 2008.12.31. 10:10:35
Mi az Egyesült Allamok fövárosa?
Los Angeles
Washington
Chicago
New York


Washington D.C.
Dátum: 2008.12.31. 09:41:28
Idézet: wachutu - 2008.12.31. 09:05:50
Idézet: Bekas - 2008.12.31. 03:29:37
Melyik nem Keresztény ünnep?
Mindemellett mekkora hülyeség... Miért nem valami igazi nem keresztény ünnep van a szabadságharc helyett? Vagy a kérdező szerint ez ünnep? Ilyen erővel akár azt is írhatta volna, hogy gombfoci, vagy dobozos tej. Ha bennmarad a kérdés, akkor ki kellene cserélni valami normálisra, pl.: Hanuka, Sávuot, esetleg Holdújév. Valószínűleg a kérdezőnek egyetlen egy sem jutna eszébe, mert egyet sem ismer. De akkor minek kérdezi?


Hallottál már március 15.-éről? Talán nagyobb ünnep itt Magyarországon mint a hanuka...


Kar volt irnod. Bekasnak tok igaza van. Ja es nem hivjuk a marcius 15-i unnepet Szabadsagharcnak.