Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Akhilleusz - 2009.01.11. 15:38:20
1 órán belül max. hány vadászatot indíthatsz a Végzetúr játékban? 54.6%


Erre nagyon erdekelne a valasz. Van egyatalan helyes egyontetu valasz?
Idézet: Liadas - 2009.01.11. 15:05:58

Ki az NBA eddigi egyetlen játékosa, akinek sikerült egyetlen mérkőzésen 100 pontot dobnia? 16.13%

Wilt Chamberlain a helyes válasz, de ha Michael Jordan-t is beraktad a válaszok közé, akkor mindenki arra tippel.


Köszi a dicseretet.

Valoban igy igaz, WC szinte minden szinten az abszolut rekordere az NBA-nak. Egy meccsen szedett pl. 55 lepattanot.
Egyebkent akkor meg kezdő voltam, és azt hittem lehet közepesen nehezeket kerdezni. Nem lehet csak eros ravezetessel, most pl. lehet, hogy melleirnek egy evszamot.
Kobe Bryant, Micheal Jordan, Magic Johnson voltak a rossz valaszok.
Egyebkent Kobenak 81, Jordannek 69 a rekordja, utobbi valoszinuleg nem valtozik mar. Earvin pedig nem elsosorban pontszerzo jatekos volt, hanem "playmaker".
Nagyon sajnaltam, hogy kiesett ez a kerdes.
Van par kerdes,ami valaszo nelkul teljesen ertheto, illetve kozte hagytam a kiesett kerdeseket is.
Nyilvan bele fogtok kotni a kerdesekbe egyesevel, ezert elore szolok, hogy ezekre nem fogok valaszolni.

Hogyan nevezzük a tengerszintnél mélyebben fekvő, ám tengerrel nem borított szárazföldet? 67.92%
Hol található a világ legmélyebben fekvő szárazföldi pontja? 46.67%
Milyen gúnynév ragadt rajta az Olaszországban készített vadnyugati filmeken? 47.83%
Budapest melyik lakótelepén játszódott a rendszerváltás időszakának egyik meghatározó TV műsora, a Szomszédok című teleregény? 75%
Mely Pest megyei település neve fonódott egybe a helyben készített savanyú káposztával? 77.97%
Melyik amerikai állam kormányzójává választották 2003-ban Arnold Schwarzeneggert, a "governatort"? 73.17%
Kinek a nevét viseli a matematikában leggyakrabban használatos derékszögű koordinátarendszer? 46.25%
Hogyan nevezzük a koordináta rendszerben a tengelyek metszéspontját? 77.46%
Miről kapta nevét a világ legnagyobb tere a pekingi Tienanmen tér? 47.27%
Melyik fegyverről kapták nevüket az oldalirányban erősen kiszélesedett koponyacsontú cápák? 86.36%
Milyen alakú pályán keringenek naprendszerünk bolygói a Nap körül? 92.06%
Ki után kapta nevét a Budapest legrégebbi állandó hídja, a Lánchíd? 83.08%
Mi lett a hivatalos neve az M0 északi Duna-hídjának? 70.18%
Milyen nevezetes építménnyel gazdagodott a párizsi Louvre az 1989-ig tartó modernizálása és kibővítése során? 72.22%
Melyik nyelvzsonglőrünknek vált állandó jelzőjévé, becenevévé a rímhányó? 52.07%
Melyik sportág legeredményesebb olimpikonja az ötszörös győztes Ole Einar Bjørndalen? 31.82%
Mi a neve annak a színésznek, akinek testvére és apja is Sheen álnéven pályatársa? 40.11%
Melyik építész tervezte Barcelona emblematikus bazilikáját, a több, mint 125 éve épülő Sagrada Famíliát? 55.46%
Melyik NEM egy sci-fi univerzum az alábbiak közül? 66.05%
Milyen hadieszköz nevét viseli a fémtartályban készített - általában gyengébb minőségű - pezsgő? 50.18%
Milyen hadieszköz nevét viseli a fémtartályban készített - általában gyengébb minőségű - pazsgő? 29.63% (helyesirasi hiba miatt javitva)
Hogyan nevezzük a többfajta bor (szőlő) házasításával készült bort? 57.49%
Melyik vörösbor (vörös szőlő fajta) az alábbiak közül? 85.8%
Melyik fehérbor (fehér szőlő fajta) az alábbiak közül? 47.83%
Mely borvidékünkön használták ELSŐKÉNT a bikavér elnevezést egy 2-3 vörösborból készült cuvée-re? 8.7%
Melyik tudományágban nem osztanak Nobel-díjat? 57.28%
Hogyan nevezzük azt a hatoldalú térbeli geometriai alakzatot, amelynek két-két szemközti oldallapja párhuzamos? 51.02%
Hol található a Budapestről induló főutak szimbólikus kezdőpontja a nulla kilóméterkő? 42.56%
Hol található a centenáriumi emlékmű, mely Pest-Buda egyesítésének állít emléket? 34.13%
Melyik zöldségféle nem Amerikából származik? 41.56%
Melyik volt a harmadik város mely egyesült a névadó Pesttel és Budával 1873-ban Budapest néven? 67.96%
Ki alkalmazta elsőként a periódusos rendszert? 76.45%
Melyik, magát a zoom-zoom érzéssel reklámozó japán autógyár gyárt (2008-ban) egyedülálló módon Wankel-motorral szerelt széria sportautót? 66.95%
Melyik osztrák zeneszerző szerezte azt a szimfóniát mely nevét a műben többször váratlanul megszólaló üstdob után kapta? 33.07%
Hogy nevezzük az alábbi (kémiai) elemi sorozatot: He, Ne, Ar, Kr, Xe, Rn? 77.02%
Melyik NEM vulkáni (kiömlési) kőzet az alábbiak közül? 82.61%
Miről vagy kiről kapta a nevét Bolívia? 43.09%
Mit jelent a tézis? 73.58%
Kiről vagy miről kapta nevét Ecuador? 37.44%
Melyik vulkán csúcsa Afrika lemagasabb pontja? 74.05%
Hogyan keletkeznek a lánchegységek? 74.21%
Mely motorok jellemzik a hagyományos hibrid autókat? 42.33%
A biliárd melyik fajtáját játsszák (rendszerint) számozott golyókkal? 68.35%
A bilárd melyik fajtáját játszák (rendszerint) számozott golyókkal? 0%
Kiről nvezték el azt a geometriai szerkeztési módszert, amelynek során csak egyélű vonalzót és körzőt használunk? 20.83%
Mely ország fennhatósága alatt áll Grönland? 40.49%
Melyik autómárka francia az alábbiak közül? 0%
Milyen kategóriájú vezetői engedély jogosít fel trolibusz vezetésére? 56.72%
Melyik nem igaz a PI számra? 28%
Melyik napon ünnepeljük Magyarországon a harmadik köztársaság kikiáltását? 54.98%
Ki kiáltotta ki a III. Magyar Köztársaságot? 39.12%
Melyik a Föld legnagyobb szigete? 60.9%
Hány évre választják Magyarországon a köztársasági elnököt? 43.25%
Hány miniszterelnöke volt 2008 nyaráig a III. Magyar Köztársaságnak? 31.01%
Ki az NBA eddigi egyetlen játékosa, akinek sikerült egyetlen mérkőzésen 100 pontot dobnia? 16.13%
Melyik kerékpáros tudta - egyedüliként - megszerezni a Tour de France-on az összetett, a pont és a hegyi pontverseny első helyét is? 23.81%
Hol rendezik a 2012-es nyári olimpiai játékokat? 76.69%
Hány főből áll egy curling csapat? 58.3%
Melyik állat nincs benne Dél-Afrika híres nagyvad ötösében (big five)? 19.05%
Melyik hangszer fafúvós az alábbiak közül? 15%
Idézet: AxelG - 2009.01.11. 00:05:24
Jó lehet hogy igazad van hogy ez egy speciális kérdés mert rá kell keresni de mondjuk Te hány olyan kérdést tettél fel eddig aminek nem kell utánna nézni mert általános tudást igényel?


Tudom nem nekem szol, de en peldaul 54-et.
Idézet: Sealteam - 2009.01.10. 20:55:50
Én meg olyat kérdeztem, hogy ha a katalizátor 15. szintű vagyis maximum akkor mennyi idő alatt töltődik fel a lélekkút
rossz lett mert csak a speciális érdeklődésű emberek tudják a választ csak az a probléma,
hogy ha egy ember szövetségben van és ismeri, hogy mire jó a katalizátor azért elálmodozhat arról, hogy mi lenne ha az max szintű lenne

és ilyen kérdést írtak a készítők: Hol van a csomagtere a Skoda 120L típusnak?

AKKOR EZ MÉRT NEM SPECIÁLIS?


Egy: ne kiabalj, nem otthon vagy.
Ketto: aki nincs szoviben az nem tudhatja a valaszt, minden olyan kerdes, amire egy elso szintu epp most indult kari nem tudhatja a valaszt, az rossz. Ez is ilyen.
Harom: ki mondta, hogy a fenti kerdest a keszitok irtak?
Negy: mi koze skodas kerdesnek a tiedhez? Segitek, semmi.
Idézet: Kingsrac - 2009.01.10. 19:05:12
Hány része jelent meg a Haláli fegyver című filmnek?

4
3
2
1

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Ennyi!Most mit kérdezzek?Mennyi 1+1?


Csak ha szeretnel eltiltast.
Sajnos a 25%-os szabaly mindenkire vonatkozik, ugy kell feltenni a kerdest, hogy azon atmenjen. It gondolom sokan felreolvastak es a halalos fegyverre gondoltak.
Idézet: AxelG - 2009.01.10. 16:56:50
Melyik a Nickelback együttes legújabb albuma?

Curb
All The Right Reasons
Dark horse
Silver Side Up

Szerintem ez nem annyira speciális kérdés mert ha valaki veszi a fáradtságot akkor simán utánna lehet nézni csak rá kell keresni az együttesre nem úgy mint olyan f*sz focista kérdések amikkel már találkoztam mert hol lehet utánna nézni annak hogy melyik X lábú labdakergető rúgta föl saját magát a 66.-dik percben na az ilyen kérdéseket kellene törölni.


1/ mas rossz kerdese nem jogosit fel teged rossz kerdes irasara, meg akkor sem, ha a masiknal a tied jobb
2/ a Nickelback egyuttes nem resze az alapmuveltsegnek
Dátum: 2009.01.11. 08:46:32
Idézet: Mortimer - 2009.01.03. 18:00:58
"szerintem tegyél le a varázslóról"

Magas szinten (33-35) lehet, hogy némileg javul a helyzet, de ez persze leginkább a 40-45. szintű varázslatoktól függ. Gömbözd meg Cyront.


41-en hideg tuz van. Csak sebez, de azt egesz jol.
Cyron gombje engem is erdekelne.
Dátum: 2009.01.10. 11:14:51
Idézet: Ariel - 2009.01.09. 11:10:14
10-es építés mellett ha az illető nem turbózza az építést, a beépített LE mennyiség fele már el is veszett.


Ezt korrigálnám.
1000 LE építése 10-as szakértelemmel: 1500 haladás
Menyiért kell építeni 10+10-essel, hogy ugyanezt a hatást elérd? 750. Tehát a bukta csupán a beépített LE 25%-a. Igaz, az is roppant sok.
Dátum: 2009.01.10. 11:09:33
Megközelítőleg mekkora a kínai nagy fal teljes hossza?
6400 km
5800 km
7200 km
3600 km

Mivel a fal nem összefüggő, egységes építmény, hanem különböző korokban, egy több száz kilométer széles sávban épült falszakaszok összessége, pontos hosszát nem lehet megállapítani. Az egyik forgalomban lévő hivatalos adat a fal hosszát 6 352 km-re teszi, de más becslések 3000-10 000 km között ingadoznak.


Mit zártak el január 6-án az ukránok?
víz
vodka
gáz
olaj
Dátum: 2009.01.10. 10:11:59
Két dolgot szeretnék megjegyezni a NYLE kapcsan. (Azon tul, hogy akkor ugye lesz ZLE is? )

1/ A valtozas azokat segiti elsosorban akik elveszik a LE-t masoktol, es azokat szivatja akiktol elvenni szokas. jelenlegi bujkalo strategiak borulnak. Nem tudom eldonteni, hogy ez mennyire kivanatos dolog.

2/ Ha eszemazt mostantol ki lehet sajtolni 5 lenyt ey tollvonassa, az drasztikusan valtoztatja meg a tudatturbo hasznalatanak szuksegesseget, es teljesen mas karakterepito strategiat kovetel meg. Nem jobb, vagy roszabb ilyen szempontbol a NYLE, de teljesen mas, ezert mindenkeppen jo lenne mihamarab eldonteni, es kihirdetni, mielott paran elmennek visszavonhatatlanul abba az iranyba, hogy ez a valtozas megroppantsa a strategiajat.
Dátum: 2009.01.09. 22:05:45
Mostanában egészen sok farkasordító marhaságal találkozom. Az eltiltásokat lehetne nagylelkübben osztogatni. Például:

Mennyi az abszolút nulla fok?
271,16
270,16
272,16
273,16


Katasztrófa.

No és egy dícséret, egy kérdés, ami nagyon tetszett: Hol található zsinópadlás? Sok ilyet mindenkinek.

Hogy van az ismert mese? Piroska és a......
Farkas
Nagyanyó
Mézeskalácsházikó
Boszorkány


...
Roppant gagyi kérdés.

Ha 2008-ban 33 éves vagyok, mikor születtem?
1975
1941
1976
1968


Ez is gagyi kérdés, de vélelenül pont tudom.


Kitől származik az "...a kő marad!" szállóige?
Faludy György
Wass Albert
Petőfi Sándor
Reményik Sándor


... után szóköz


Mi van a háztetőn villa vagy antenna?, természetesen antenna, de mivel eszed a levest?
Hússal
Ka.nállal
Villával
Kenyérrel


Jó példa arra, hogy itt egy eltilás elférne.

Milyen társadalmi egységben élnek a fremenek a Dűne regényben?
sziecs
szegecs
iglu
zion


Láttam kétfajta filmes feldolgozását, olvastam a könyvet, de fingom nincs. Azt gondolom ez azért túl spec.

Melyik pia okoz vakságot, majd halált?
metil alkohol
wiski, mi a temetőbe visz ki
konyak, mitől leszünk mozgékonyak
etil alkohol


Katasztrófa újfent.
Dátum: 2009.01.08. 21:42:04
Melyik ország vezető részvényindex-e a BUX?


Kérdés a kérdésben. Egyébként sírok.
Dátum: 2009.01.08. 07:23:12
Melyik a legnagyobb alkoholtartalmú ital?
Vodka
Apszint
Sör
Bambi


Abszint

Melyik bolygónak nincs holdja?
Mars és Szaturnusz
Merkur és Vénusz
Merkur és Mars
Vénusz és Mars


bolygóknak

Tegnap meg volt egy olyan ertekelendo kerdesem, hogy hany holdja van a Szaturnusznak: 1, 10, 18, 20
A megfejtés pedig: jelenleg 60-at ismerünk.

Hol Ered a Duna?
Piros erdő
Kék erdő
Sárga erdő
Fekete erdő


Fekete-erdő, ered
Dátum: 2009.01.07. 12:40:26
Hány Celsius fokon legnagyobb a H2O (víz) térfogata?
100 C. fokon
Mindíg ugynakkora!
0 C. fokon
-4 C. fokon


A víznek +4 C fokon a legnagyobb a sűrűsége.


Ezt így nehéz mire vélni. Nyilván gőz formában a legnagyobb a térfogata. Minél nagyobb a hőmérséklet, annál nagyobb. Na kipróbálom a 100 fokot.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: -4 C. fokon


Marha.
Dátum: 2009.01.07. 12:35:56
Idézet: Roseprincess - 2009.01.07. 11:11:21
A GÖRÖGÖK MIVEL VETTÉK BE TRÓJÁT?
SEMMIVEL
KÍGYÓ
TIGRIS
FALÓ


Nem kell kiabálni, kisbetűkkel is értem...


Douglas Adams, a Galaxis Útikalauz Stopposoknak című könyvét, hány folytatás követte, mint a Galaxis-Trilógia további részei?
4*
1
9
2


Most ha trilógia, akkor nekem az jön le, hogy 3 részből áll, és nem 5-ből.
A a Warcraft ősök háborúja trilóga specnek számít akkor szerintem ez is az.


Ez egy 5 reszbol allo Trilogia nevet viselo sorozat. Elegge hires, szemben a szubkulturanak tekintheto Warcrafttal. Na jo DA is szubkultura, de azert joval szelesebb.
Dátum: 2009.01.07. 11:07:44
Idézet: Darkshade - 2009.01.07. 11:03:18
Idézet: Dell - 2009.01.07. 11:00:44
Ki a United States of America új miniszterelnöke ?
George Washington
Barack Obama
Bill Clinton
Franklin D. Roosevelt

Nyugodtan lehet rövidíteni USA-nak, így borzalmasan hangzik. Egyébként meg bármikor elavulhat a kérdés, szóval lehet törölni. Külön dicséret illeti a kérdezőt az elmés válaszlehetőségekért.



Rendszerváltás is volt?


Az, hogy afroamerikai lett az új elnök, már az.


Csak halkan jegyzem meg, hogy az USA jelenlegi elnoke GW Bush. Ha tetszik uj elnok, sztem nem uj, mert lassan 8 eve az.
Obama beiktatasa 20-an lesz, majd ket het mulva (termeszetesen kedden).

Javaslom, hogy mindenki olyan temarol tegyen fel kerdest, amihez egy kicsit konyit is es/vagy nagyon alaposan nezzen utana.
Dátum: 2009.01.06. 15:45:40
Idézet: Szometisz - 2009.01.06. 10:25:42
Sziasztok,

Az alabbi kerdest tettem fel:

Az alábbi államok közül melyik kettő csatlakozott Magyarországgal egy időben (1999) a NATO-hoz?

Románia és Lengyelország
Lengyelország és Szlovákia
Szlovákia és Csehország
Csehország és Lengyelország

A mai reggelen a kovetkezo uzenetet kaptam: A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

Erre most mit mondjak..... Ezek utan csak olyan kerdest tegyek fel hogy mennyi kereke van az autonak?


Igen a nehez kerdesek itt nem elnek meg. Nyilvan a kerdesed sarkitott, de lejjebb kell adni a szinvonalbol.
Dátum: 2009.01.06. 15:40:40
Idézet: Spityu - 2009.01.06. 12:47:13
Ha már több, mint egy éve megjelent a könyv, miért spoiler? Akit annyira érdekel, az elolvasta már...


Ha te minden konyvet elolvastal mar ami legalabb egy eve megjelent es erdekel, akkor roppant olvasott vagy roppant apatikus lehetsz.
Dátum: 2009.01.06. 08:19:11
Szabad kerni, hogy a kategoriabesorolas ismet legyen kozhirre teve? Enelkul valoban szerencsejatekka silanyul a torna.