Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.01.13. 14:26:01
Idézet: Birka - 2009.01.13. 11:32:21
Valamint rendberaktam egy regi elirast, a kueldetesek oldalt kijavitottam kuldetesek-re, es a hozza tartozo jopar oldlban is lejavitottam a linkeket amik ide muattak...


Oszt ugyan minek? Biri felesleges dolgokat ne csinalj. Ez nem eliras, ez a link neve ue = ü, a wiki maganak atalakitja, de ha ü-vel hasznalod, akkor is eléred.
Idézet: Bubu - 2009.01.12. 22:38:39
Ha még egy eszre felteszem ezt a kérdés"Melyik NBA csapatban játszik most Vince Carter?"
MOST nélkül.
Akkor jó lesz?


Nem. Lehet, hogy atcsuszik a rendszeren, de biztosan nem jo.
Idézet: Marchalenator - 2009.01.12. 20:53:42
Melyik számot játsza az NOFX zenekar?

The Heretic Anthem
Punk Guy
Isten hozott nálunk Jhony!
Take it easy

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott.

Ezt a kérdést tettem fel 1000. helyes válaszom után és ezt kaptam rá... Hmm kicsit azért felverte az agyamat ez a dolog, hisz nem egy olyan kérdéssel találkoztam, amiben szintén ugyanezt a kérdést tették fel csak éppen annyi változás volt, hogy a zenekar más... egyébként teljesen ugyan ez... Szóval kicsit igazságtalannak tartom a dolgot...

Ezentúl én is így fogom csinálni...


Egyreszt senki nem mondta, hogy masok hasonlo kerdese jo kerdes. Masreszt a zenekar neve nem NOFX hanem Nofx. Vegul sztem a punkrock nem annyira popularis, hogy az altalanos muveltseg reszenek lehessen nevezni. Az ertekeles teljesen jogos.
Idézet: Tyberius06 - 2009.01.12. 18:05:22
Egy másfél hete feltett kérdésem arányai, amit még látok:
A kérdésre eddig 21 jó és 22 rossz válasz érkezett.

Legalább másfél hete került fel és ennyi az össz válasz ami érkezett rá, szóval nem hiszem, hogy 24 óra alatt több száz válasz érkezett volna. V2-ön is tettem fel egy kérdést még valamikor tegnap, össz-vissz reggelre volt rá 1 válasz. Azért furcsa egy kicsit.


Amig nincs meg a kiertekeles, addig nagy esellyel osztja ki a kerdesedet a progi. Igy a 20 valaszolo altalaban hamar megvan.
V2 kerdesei nincsenek kulon, ha jol tudom.
Ha az a tegnap az este volt, akkor ejfelig volt 1 valaszolod, nem reggelig, ami tok realis.
Idézet: Tyberius06 - 2009.01.12. 17:39:40
Feltettem egy kérdést, ami a következő volt, mindez tegnap 16:35-kor jó értékelést kapott, aztán ma már a következő szöveget láttam a kérdés alatt:

Melyik filmet nem Sam Mendes rendezte?

Amerikai szépség
Bőrnyakúak
A kárhozat útja
Sivár vidék

A kérdésre a válaszolók több mint 75%-a nem tudta a választ, ezért kivettük az adatbázisból!

A kérdésem az lenne, hogy a 24 óra alatt érkező jó-rossz válaszadási arány hogy lehet elégséges egy kérdés adatbázisból való törléséhez és rosszá minősítéséhez. Mivel friss kérdés, így nem látom, hogy hány százalékban válaszoltak jól rá, de egy nap alapján ez akkor is necces, mert kb ha 10-20-an szülhettek választ rá max. kb 10000 emberből. Annyira meg nem egetverően nehéz a kérdés, hogy egy minimális utánajárással ne lehessen kideríteni a jó választ, főleg ha már nekem meg még egy csomó embernek nap mint nap matematikai feladatokat kell kvízhez elvégeznünk és nem mind egyszerű összeadás.


20 fore van belove a korlat, ha abbol 5-nel kevesebb tudja a kerdes repul (az egyidejuseg miatt a valos valaszadok szama ennel lehet tobb akar 25 is).
Egyebkent a kerdesed nehez, es az ilyen kerdesek itt ritkan elnek meg. (Legalabb 10%-nyi ember kell, aki magabiztosan gugli nelkul tudja a valaszt, ha a kerdes nem beugratos.)
Idézet: Akhilleusz - 2009.01.12. 21:44:46
No ezt jól kiveséztük, immár 4. alkalommal írom le, hogy a kérdés gagyi. Tudatlanságom okán.
Bocsi!


Annyival kene korrigalni, hogy "egy most indult karakter", es akkor rendben is lenne.
Dátum: 2009.01.13. 07:25:51
Mit jelent a ramie'cor kifejezés?
vadászlándzsa
harci sisak
fegyveres kéz
acélbuzogány


Ha jol vettem le ez egy MAGUS szakszo.

Számold ki! 12×55+6=?
777
665
660
666


NC

Hogy hívják Aladdin majmát?
Csita
Donkey Kong
King Kong
Abu


Elmés válaszok.

Milyen származású volt Spartakus ?


Spartacus, szóköz többlet
Dátum: 2009.01.12. 19:10:39
Hány élete van a macskának a néphit szerint ?
82
7
1
101


Rosszindulatot sejtek, most tippelek a 7-re.
Jo volt a 7 akkor csak nem tudta a kerdesfeltevo.
Dátum: 2009.01.12. 16:01:43
Idézet: Ishamel - 2009.01.12. 00:35:10
Az tény hogy kellene.Csak napjában 8-12 támadást kapok.Ebből a 90% 28. szintű.Én 23. szintű vagyok.Nem kapnak semmit.Csak az állatuk fejlődik.én meg folyamatosan 200 ÉP körül vagyok.


Ha ennyi tamadast kapsz, akkor a szintedhez merten kiemelkedoen gyenge vagy, tehat konnyu celpont. Valtoztass ezen.
Idézet: Bubu - 2009.01.12. 15:41:21
Melyik NBA csapatban játszik most Vince Carter?

Dallas Mavericks
New Jersey Nets Ez ajó
Charlotte Bobcats
Utah Jazz

Mi ebben a kérdésben a ROSSZ???

Előre is köszi.


A "most" a rossz benne. Pontos idopontra (peldaul egy evadra) kerdezz, es akkor jo lesz. A "most" jelentese mas a kerdes feltetelekor es megvalaszolasakor.

Kiegeszites: a kerdes maga nem tul szerencses, mert aki nem nagy NBA rajongo, az biztosan nem fogja tudni. Altalanos muveltsegnek nem resze. Probalj inkabb olyat kerdezni, amit erdeklodesi korre valo tekintet nelkul mindenki tudhat.
Idézet: Akhilleusz - 2009.01.12. 12:43:09
Olvass! 353. hozzászólásban a választ megadtam.
Nem csak medállal lehet csökkenteni, szakértelemmel is.
Tehát a kérdésem hibás.



Azt mar olvastam...
A szakertelem korlatos, tehat van maximuma (3:30), a medal nem korlatos.
Dátum: 2009.01.12. 14:22:46
Idézet: Birka - 2009.01.12. 12:37:18
Sracok nekikezdtem felrogziteni a legendat, hogy a kuldetesekkel ossze lehessne linkelni amegfelelo legendakat...

Szerintetek a fomeduben (felso szurke sav) hova lehetne belinkelni?

Jah es a ~ betettem a fooldalra egy linket, valamint a beket es haborut befejeztem a szovi menupont alatt.

Szoval velemenyeket kerek a http://vegzetur.wikidot.com/legenda oldalt hova linkeljuk be a menusorban?


Annyira nem lenyeges informacio a legenda, ezert en a szint oldalon irnek rola valamit, es oda linkelnem be. A felso menube meg nem.
Dátum: 2009.01.12. 11:46:22
Idézet: Meszy86 - 2008.12.28. 15:40:02
Az elcsúszást korrigáltam. Ez a szerkesztés eléggé megtetszett ha lehet akkor szívesen segítenék ilyen korrigálásokban nem tudom hol lehet jelentkezni erre??
Ha lehet csinálni a szerkesztést akkor a tárgyat amit leírtam szívesen beírnám.


Mindenki szerkeszthet, regelni meg jelentkezni csak akkor kell, ha uj oldalt is szeretnel letrehozni.
Dátum: 2009.01.12. 11:33:03
Idézet: Mortimer - 2009.01.12. 10:20:33
Lassan ideje lenne elgondolkodni a kategórizáláson, és ezáltal például a földrajzi/focis/forma-1 kérdéseket úgy ahogy van lezárni. Épp elég van ezekből.


Hade, nade!
Egyreszt ezekbol is lehet sztem jot kerdezni, bar elismerem a masodik ket temat nem eroltetnem. De foldrajzbol? Abbol meg nagyon sok szep/jo kerdest lehet kitalalni.
Idézet: Akhilleusz - 2009.01.12. 00:58:23
Idézet: winnie - 2009.01.12. 00:25:51
Idézet: AxelG - 2009.01.11. 21:57:05
Szerintem Te is tettél már fel olyan kérdést amire keresni kell a választ , de ha azt mondod hogy nem akkor azt nem hiszem el ugyanúgy ahogy azt sem hogy te eddig csak általános tudást igénylő kérdésekkel találkoztál...


ez jó. "nem tudom, hogy milyen kérdést tettél fel, de ha azt mondod, hogy x, akkor sem hiszek neked, hazugnak tartalak." (ez gáz...)

nem az a lényeg, hogy ki milyen kérdést tett fel. a legtöbben tettek fel "rossz" kérdést, de tanulnak belőle.


Értelmetlen a vitátok, mert most már nem vita, hanem konfliktus. Az meg mint tudjuk, érzelmi reakciókat vált ki, ergó a verbalitás még azt a 10-15%-ot sem képviseli, mint normál esetben.

AxelG-nek igaza van, hogy a szabályok vagy mindenkire legyenek érvényesek, vagy senkire (Közép érték, hogy legyen tűréshatár a hibákra, no de ezt ki dönti el? Sosem lesz objektív, egzakt)
winnie jogosan háborog, ha lehazugozzák. De ez történt? Persze, hogy lehet erre kihegyezni a hozzászólást. No de vezet valahová?

Nagyon igaz, hogy mindenki tett fel rossz kérdést. De tanult belőle? Én kicsit lentebb éppen azt írtam, hogy úgy néz ki 4. alkalommal teszem majd fel a súly mértékegységére vonatkozó kérdésemet, mert megint ki fog esni

No ez most egy jó hozzászólás ahhoz, hogy figyelmetek elterelődjön egymásról és engem üssetek


Feluletes olvasas. Nem winnie-t hazugozta le, hanem engem.
A szabalyok egyarant vonatkoznak mindenkire, tehat aki emiatt reklamal, az alaposan mellelo.
Ha negyedszer teszed fel a Newtonos kerdesed, akkor ki az aki nem tanul a hibaibol?
Idézet: Langel - 2009.01.12. 00:23:58
de nem gondolom, hogy ez akkora hiba, hogy rossz kérdést kellett volna kapnia...
én is komolyan veszem a kvíz értékelést, és bizony elfogadtam volna... ha valaki nem ir helyesen, vagy kihagyja a betüket... az már inkább hiba...


Akkor unnepelyesen megkerlek, hogy hibas kerdeseket ne ertekelj jora, mert EZ az oka, hogy tele van a kviz hibas kerdesekkel. Nem mas.

A helyesirasi hibaval visszadobott kerdesed a felteheto kerdesek szamat nem csokkenti, kiirhatod ujra hiba nelkul ujra, semmit nem veszitesz vele, max azt a kis erofeszitest, hogy javitod a hibadat. Tehat teljesen felesleges sirni, es nem kell atengedni sem ezt sem mas helyesirasi hibat, nincs szukseg itt nagyvonalusagra.
Idézet: Kocos - 2009.01.11. 17:28:23
Idézet: Akhilleusz - 2009.01.11. 15:38:20
1 órán belül max. hány vadászatot indíthatsz a Végzetúr játékban? 54.6%


Erre nagyon erdekelne a valasz. Van egyatalan helyes egyontetu valasz?


Rajtam is segitene, ha birnam. Portyazassal kevertem.
Vadaszatra nincs helyes megoldas, mert vegzetur medallal elvben barmeddig csokkenhet a vadaszat ideje.
Idézet: AxelG - 2009.01.11. 21:57:05
Szerintem Te is tettél már fel olyan kérdést amire keresni kell a választ , de ha azt mondod hogy nem akkor azt nem hiszem el ugyanúgy ahogy azt sem hogy te eddig csak általános tudást igénylő kérdésekkel találkoztál...


Az olvasas muveszete segithet rajtad.
Dátum: 2009.01.12. 08:09:35
Melyik a legmagasabb szintű kezelés az alábbiak közül?
Svéd masszázs
Frissítő masszázs
Gyógy masszázs
Sport masszázs


Nem tudom mennyire altalanos tudas, en nem talaltam rola infot 5 perc alatt.


A Suicide Circle milyen film?
Dráma
Horror
Dokumentumfilm
Komédia


Konkretan nincs ilyen film. Ez a konyv cime, a film cime Suicide Club.


Hány perc egy év?
465400
555400
525600
652500


Kiveve amikor nem.
Idézet: Langel - 2009.01.11. 19:34:00
Szia Lanmandragoran!

Tudom, h a víz az hosszú í, de gondoltam ez nem akkora probléma, főleg, h egyesek betűket hagynak ki, vagy cserélnek fel a kérdésekben... így nem gondoltam a h is probléma lesz...
de ok, a h-t értem...
de mások kérdéseit úgy fogadják el h betűk maradnak ki belőle... és volt h úgy válaszoltam rosszat, mert úgy gondoltam szándékosan írta rosszul.....

thx


Egészen hiheteten, hogy a saját hülyeségét mindenki azzal próbálja takargatni, hogy más is hülye. Nem! Ne az érdekeljen más mit csinál, csináld te jól! Nincs na de ő meg azt csinálta, hogy...

Elnézést, hogy a hülyeség szót használtam, és ez nyilván nem is elsősorban neked szól, csak egy általános kifakadás.