Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.06.19. 00:25:13
Idézet: Miklós - 2013.06.18. 10:11:37
Először is gratulálok a győztesnek, nem hittem, hogy az első napon bárki teljesiteni tudja az eseményt a megváltozott szabályok szerint.


Meg egy teljesen nyomi karival is csak 2 feladat volt ami necces. Az allatgyilkolas, es a sisakszilank. Utobbi egy teljesen elszabott feladat, mert gyakorlatilag kotelezoen dekretum annak aki versenyezni akar, de a lassuaknak is, mert ok nem ernek fel 7. szintre idoben.
Ennel jobb lett volna, ha az elso 24 oraban nincs dekretum.
Azt is tamogatnam, hogy MINDEN dekretum erjen 8 ora minuszt, de ne legyen megkotes. Ott annak aki megsziv valamit (mittudomen 400 vadaszatbol sem esik neki 5% esellyel lenne eselyel 10 plazma) lenne valami halovany eselye egy masodik dekretummal.
Az, hogy a feladatok nem valtoztak mindenkeppen elonyos volt abbol a szempontbol, hogy a felkeszules szamitott. Az uj feladatokkal biztosan lett volna aki elonybe vagy hatranyba kerul.
Ha legkozelebb lesznek uj feladatok azt javaslom, hogy pontosan jeloljetek meg egy honappal elore, hogy melyik feladatok esnek ki. Az hogy mi jon a helyere lehet meglepi, de a felesleges szivast a hiabavalo rakeszulessel ki lehet szűrni.
Dátum: 2013.06.19. 00:19:24
Idézet: Ariel - 2013.06.18. 19:32:33
Idézet: Miklós - 2013.06.18. 10:11:37
4.) A bolygó ura feladatok jól ki vannak találva, mindenkinek tetszett az egész, az egyetlen kifogás az volt, hogy túl gyorsan meg lehet csinálni. Beraktuk a napi 1 dekrétumot - és még mindig túl gyorsan meg lehet csinálni. Mi lenne az elfogadható sebesség?


Miklós, nem a feladatokkal van a baj, hanem azzal, hogy órák alatt vége az egész versenynek.
Ha nem a napi 1 dekrétumot adtátok volna meg feltételnek, hanem a napi 1 piramis szintet, úgy, hogy csak a szintek teljesítésére költött nettó időt számoljátok, majd' egy hétig lehetett volna versenyezni. Simán megoldható lett volna úgy, hogy ne sérüljön a versenyszellem, és nem csak maroknyi játékosnak hozott volna izgalmat az event.


Minel hoszabb a szukseges online let, annal jobban megcsappan azok szama, akik reszt tudnak venni ebben, es ez ugyanugy igaz, ha nem 1 nap 7 orat, hanem 7 nap egy orat kell napkozben jatszani. Mar a mostani verseny is tul hosszu. A leggyorsabb embernek 7 ora folyamatos jelenletet jelentett ez a lassabbaknak 10-12 orat.
Inkabb csokkenteni kene az osszidon (10 epikus utes a 30 helyett, 4 gyogyitas a 10 helyett, stb.). No meg persze gyorsabb szerver sebesseget.
Dátum: 2013.06.18. 07:22:22
Idézet: Ddyy - 2013.06.18. 01:57:09
Idézet: Kocos - 2013.06.18. 00:59:21
Idézet: Taspi - 2013.06.17. 21:06:00
Idézet: Rodriguez - 2013.06.17. 17:10:02
Kéc


gratula

számomra érthetetlen, hogy 1:1-ben ugyanazok a küldetések mint múltkor, így 3 hét helyett 7 óra alatt elvégezhető az event. csodálatos tervezés !!


7 ora is iszonyat sok, es ha jol szamolom, az is csak egy embernek sikerult. Gondolom te azt szeretned, ha a gyozelemhez 72 orat vagy tobbet kene alvas nelkul a gep elott gubbasztani.


Hol irja ezt?
Keso van kisse. Taspikollega szavaibol a valtozatlansag miatti elegedetlenseg sut, nem pedig az ido rovidseget tekinti problemanak. Ha valamire ennyire fel lehet keszulni, abban a kihivas csak a gyorsasag. Amit irsz az tetova belemagyarazas pottynyi aggresszioval. Miert gondolom? Mert masok megjegyzeset eszre nem veszed. Ha szeretned a 72 orat ird azt, ne a szavakat add mas szajaba belefele. ;]


Valamit nagyon felreolvashattal. Taspi felhaborodottan irja, hogy 7 ora alatt veget ert a verseny, erre jeleztem, hogy bizony egy versenybol meg a 7 ora is baromi sok. Tehat o szeretne hosszabb versenyt (legalabbis az, hogy a verseny rovidseget nehezmenyezi erosen erre utalni latszik), en viszont nem szeretnek hosszabbat, mert nekem tobb mint 10 ora volt es ennel tobbet folyamatos koncentraciova es jelenlettel birni szerintem nem lehet. Tehat pont forditva, mint ahogy ertetted.

Azt hiszem amikor ezt leirtad tenyleg kesore jart kisse.
Dátum: 2013.06.18. 01:00:14
Idézet: LanMaffia - 2013.06.17. 22:37:22
V1 is kész

Ráadásként:

Nozdormu
501. Szint


Ezt meg a V3 4. helyezett is elozte.
Dátum: 2013.06.18. 00:59:21
Idézet: Taspi - 2013.06.17. 21:06:00
Idézet: Rodriguez - 2013.06.17. 17:10:02
Kéc


gratula

számomra érthetetlen, hogy 1:1-ben ugyanazok a küldetések mint múltkor, így 3 hét helyett 7 óra alatt elvégezhető az event. csodálatos tervezés !!


7 ora is iszonyat sok, es ha jol szamolom, az is csak egy embernek sikerult. Gondolom te azt szeretned, ha a gyozelemhez 72 orat vagy tobbet kene alvas nelkul a gep elott gubbasztani.
Dátum: 2013.06.18. 00:56:24
Idézet: Birka - 2013.06.17. 17:16:45
Tisztán, vagy ellőtted valamire a "jókert"?

Amúgy grat!


Elvileg a sisakszilankot nem lehet megoldani elso nap.
Nagyon otletes szep kerdes, de en nem tennem fel, mert sajnos a VU kapcsan ismert roviditesek nem elegge egzakt. A VU-ban szereplo mar az lenne, ha arra udsz epiteni egyet az szerintem csillagos otos.
Lehet, hogy probalkozhatnal vegyjeleken kivul massal is.
Dátum: 2013.06.13. 23:37:43
A KP-t valamire lehessen bevaltani mindenkepp. Van belole 446000-em. (facepalm)
Idézet: Khuin - 2013.06.13. 20:19:07
Az alábbiak közül melyik elem vegyjele nem ad a Végzetúrban használt rövidítést visszafelé olvasva?

Hélium
Berillium
Ruténium
Platina


Szerintetek átmenne? Nem ismeri mindenki a játék elejétől, de ezek a fórumon is használt, (majdnem) mindenki által ismert rövidítések.


TP ok, de mi az az UR vagy EB?
Az EH pedig szerintem a jatekban nem hasznalt rovidites. Elmagyarazod?
Hmmm. Lehet, hogy UR mint Ultra-ritka? Szerintem a jatekban az UR-t sem hasznaljuk a jatekban.
Idézet: Azyro - 2013.06.13. 22:28:56
Melyik sorozat egyik főszereplője Berényi Miklós?

Barátok Közt
Szomszédok
Körhinta
Jóban Rosszban

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Itt vajon mi lehet a gond? A kvízmester nem szereti a BK-t?


Szerintem nem tartrja az altalanos muveltseg reszenek.
Dátum: 2013.06.12. 18:39:16
Idézet: Birka - 2013.06.12. 18:33:36
Semmi furcsa nincs benne, mivel az össz pechpont érték átaga adja ki a 100-at...


Amirol egyszer mar te is kiszamoltad, hogy nem. (facepalm)
Dátum: 2013.06.12. 16:57:48
Idézet: Miklós - 2013.06.12. 15:42:12
Kocos: miért baj az, hogyha a még fel nem használt ultra-implant megjelenik, a többi felszereléshez hasonlóan? enélkül nem tudod bekésziteni A végzet medállal mi a gond?

A sajtoló medál, barátság kristály adnak LE-t. Nem óriási mennyiségűt, de sok kicsi sokra megy. A végzet medál nem ad, tehát szerintem az előbbek erősebbek.


Hat ahogy mar korabban jeleztem azert, mert szet tudja torni, de minenkeppen megnyujtja az amugy is - fogalmazzunk finoman - kihivasokkal kuzdo allatok oldalt. Tovabba mert ha nem akarom allatra rakni lehetoseget ad a hibazasara, felrekattintasra. Termeszetesen nem azt szeretnem, hogy soha ne latszodjon, csak azt, hogy ha ugysem akarom rarakni egy allatra sem, akkor legyen lehetosegem valahogy kikapcsolni, ne jelenlen meg a listaban. Maskulonben ha talalok egy ujabb implantot, akkor az ott fog viritani amig vilag a vilag, vagy el nem rontom a kattintast.

Juteszembe. Nem utolso szempont, hogy amikor az allatnak cuccot adok valoban valasztani kell, vagy csak egy helyre bokhetek.

A vegzet medal sokaknak teljesen vagy meglehetosen haszontalan, es sajnaljak ra a 45 pontot. Ha jol vettem le ennyi. Nekem nyilvan semmi.
Dátum: 2013.06.12. 14:24:38
Idézet: Miklós - 2013.06.12. 14:06:46
A szerencsekerék reformja az, amin épp most dolgozunk. Tehát pont megszünik a védelem ital, mint ritka nyeremény, és jóval több sisakszilánk lesz a gyakori. Szóval nagyjából helyrerázódik az árazás is akkor Itt a teljes doksi:

UR:
kivenni: 30 őskő
változás: ultra-implantból ha valakinél legalább 3 van, ne találhasson többet
változás: 1 helyett 2 kisebb térkapu stimulátor
berakni: sajtoló medál, barátság kristály

R:
kivenni: védelem ital
változás: 1 helyett 2 apró térkapu stimulátor
berakni: 15 hűségszilánk

GY:
kivenni: fehér kristályital
változás: 3 sisakszilánk helyett 7 sisakszilánk
berakni: 1 templomkristály, 1 ősdrágakő

A sajtoló medál és a barátság kristály pechpont értékének meghatározásában is segithettek. Az eddigi pechpont értékek alapja az volt,hogy mi mennyi aranydukátért ment az AHban, de ezt a 2 tétel ott nem árulják.


Nagyon pozitiv.
Szerintem mondjuk a terkapu stimulatorok eddig is jok voltak, de majd most megjobbak lesznek, nincs ezzel gondom.

Technikai eszrevetelem ultra-implanthoz: Megoldhato lesz valahogy, hogy az el nem hasznalt upltra-implant ne jelen meg a legordulo menuben az allat alatt allandoan?

Vegzet medalra sokan panaszkodtak, azon nem fog valtozni semmi?
Dátum: 2013.06.12. 14:10:35
Idézet: McMad - 2013.06.12. 13:49:30
Természetesen lehetne rövidebb 1 hétnél, de nem az én esetemben. Mivel az entim már akkora, hogy (habár 100%-ban már megelőzöm) kb. 80%-ban én elcsakolom a varit + az Enti sikeres varija kicsap. Ez esetben még gyógyul is (maxos Epispec mellett) egy picit, de amikor más a helyzet, akkor haladok. NAGYON lassan (kb. 10k/nap). Annyi gyógyitalt feltételez a gyorsítás, amit kitermelni sem biztos hogy tudnék pár nap alatt azért a pár napos "begyorsulásért"


Ja hogy olyan szerveren jatszol, ahol nem lehet LE-t tartalekolni? Es ezert korlatlan szamu gyogyitalt tudsz egy nap alatt meginni? Node csak tudsz gyogyitalt tartalekolni? Marpedig, ha van korlatlan gyogyitalod, akkor tuti azonnal levered. Nyilvan nagyobb aldozatot kovetel ez toled, mint masoktol, de nem tunik megoldhatatlannak.

0 CSP-nel nincs bukas.
Dátum: 2013.06.12. 14:01:46
Nem ertem, hogy miert Birka szerintem meglehetosen logikatlan javaslata lett minden felulvizsgalat nelkul lekodolva a platinanal.
Szerencsekerekbol indulnek ki.
eroforras porgetes/platina
kiegett osko 0,33 zold
tamadas itala 1 zold
vedelem itala 1 kek
lelekgyemant 1,66 zold
sisakszilank 7 zold

Tehat ha a kerek nyeremenyekbol indulunk ki, es platinara akarunk kifutni, akkor van 2 olyan guritas, aminek a hasznossaga kozott 21-szeres kulonbozet fedezheto fel. Es akkor a kek nyeremenyt meg nem is emlitettem.

Nem allitom, hogy mindenben a platinat kene a kerekhez passzinteni, a nevetseges 3 sisakszilank nyeremenyt pl. batran lehetne sokszorozni, de hogy egy vedelem ital nem lehet azonos erteku egy tamadas itallal az viszonylag egyertelmunek latszik.
Dátum: 2013.06.12. 12:45:04
Idézet: McMad - 2013.06.12. 11:56:53
HA kiütés előtt lenne az Entim mikortól élne a küldi, akkor is 1,5-2 hét lenne a 2. leverése (vagy milló itóka és akkor szűk 1 hét).


Ezt nem ertem, ha iszol gyogyitalt, akkor miert egy het?
Dátum: 2013.06.12. 12:43:05
Idézet: Miklós - 2013.06.12. 12:35:47
A Pdhivax amulett azért nem választható, mert tavaly senkinek sem kellett (és a kettőt együtt viszont túlzásnak éreztük).


No ugye.
Dátum: 2013.06.12. 11:36:48
Idézet: Quellon - 2013.06.12. 08:03:20
remélhetőleg nem mindig ugyanazok a feladatok lesznek ugyanolyan elrendezésben a BU-n, akkor pedig előfordulhat, hogy egyes küldik hol vannak hol nincsenek és qrva nagy szívás lenne, ha valaki csak a BU miatt nevelne egy 80-ast minden vele járó hátránnyal és kényelmetlenséggel aztán meg nincs olyan küldi.


Mindenkeppen szivas nevelni 80-ig egy allatot. Mindenki eldonti, hogy megeri-e neki ezzel szivni vagy sem.
Ha a jatekvezetes ugy dont sajat kutfobol, hogy kiszedi, akkor igy jartam. Lehet, hogy egyetlen sem feladat sem lesz azonos az elso nekifutassal. De ne AZERT vegyek ki, mert valaki lusta volt megcsinalni a szivas reszt. Ezt tartanam fontosnak.
Dátum: 2013.06.12. 11:33:07
Mostmar ne valtoztatgassunk az idoponton, ha szabad kernem, nem kis szervezes kellett, hogy hetfon tudjak ezzel foglalkozni.
Dátum: 2013.06.12. 06:31:46
Kb. sejtem, hogy mennyi lehet, mert en megcsinaltam. Ugy tunik hiaba. Ami nem is zavart volna, ha azert hiaba, mert a jatekvezetes ugy dontott onszantabol, de igy, hogy valakinek a BU elott hirtelen eszebe jutott, hogy hopp, o most nyerni szeretne, es ez nem fog neki menni, tehat kapjuk ki, vagy konnyitsunk rajta, igy azert kicsit savanyu a szolo.