Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: CaveMaN - 2009.04.25. 19:11:26
Kénytelenek lesztek, ha a TGY abbahagyja



Oooooo...
Varjal csak...
MEGVAN!

Nem leszunk kenytelenek.
Idézet: balgos - 2009.04.25. 18:02:13
Attól még hogy megküzdtök egymással lehet barátságos hangulat két szövetség között. PL én személy szerint Tyrant irányába, mégis ritkábban de szoktam őket ütni.


Hidd el nem. Ket szovetseget is kotottunk, ugy, hogy nincs portyamentesseg, de ahol tudjuk segitjuk egymast. indketto abba torkollott, hogy ha mas uti oket, az termeszetes, ha mi akkor felhuzzakl az orrukat.

Masik: a te szinteden valoszinuleg meg mukodik a valogatas, a jatek elejen meg az van, hogy mindenkit megtamadsz, meg azt is aki ellen nagyon nagy a kockazat, mivel nincs alternativa. Tehat nincs olyan, hogy majd inkabb mast utok, mert mindenkit utok.
Idézet: balgos - 2009.04.25. 15:05:17
Lehet de akkor ne sírjon senki se hogy nincs kit ütni....


Nono! Ha nem lennenk szovetsegben sem lenne eleg celpontunk. Jol mutatja ezt, hogy TB is panaszkodott nekem par napja, hogy mar 100 korulre gyultek fel a portyapontjai.

A keplet egyszeru.
1 ember egy nap minimum 15-ot tud tamadni. De melyik kari all bele 15 utesbe egy nap? No nem sok. Teht keveseb a foka, mint a Zeszkimo.

Tehat az, hogy valamilyen megoldast eressunk a PP elkoltesere elkerulhetetlen. Szerencse Miklos meglebegtette mind a baratsagos portyat, mind az NPC hordat. Remelejuk majusban legalabb az egyik megvalosul.
Dátum: 2009.04.26. 19:02:55
Idézet: FeketeS - 2009.04.25. 15:37:38
Ugye nagy gond az is, hogy a nem prémes karakterek szinte semmire nem tudják használni a kiégett ősköveket.


Egyreszt tudnak energiakristalyositot epiteni belole, masreszt ahogy Miklos kifejtette - es ebben igaza is van - ez egyatalan nem gond. Annak pont az a feladata, hogy fizetesre csabitson. Ha fel tudod hasznalni barmire, akkor nem tolti be a funkciojat.
Idézet: Szaki062 - 2009.04.26. 10:28:10
Hanyas tanulásnál kapod meg az "Építés" szakértelmet?

24
25
26
27

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.
Kérdésed kiértékelésre került.

Hát erre nem tudok egyebet mondani: LOOOL


Vajon abban mi a vicces, hogy nem ismered a kvizkerdes feltevesenek alapveto normait?
Gondolok itt elsosorban arra, hogy vegzeturas kerdest csak akkor, ha azt elso szintu kezdo karakter is tudhatja.
Dátum: 2009.04.26. 10:28:48
Lehet tudni, hogy az ero kove pontosan mit csinal?
Elso szintu kari ha megveszi, akkor 23 lesz az ereje vagy 20(+3)?
Idézet: CaveMaN - 2009.04.25. 07:04:52
Nem szólt még nekik senki, hogy a játékban egy szövetség maximális létszáma 35 fő, nem 70


Nem tudom feltunt-e mar de a jatekban lehet bekeszerzodest kotni masik szovetseggel. Komolyan! Nem, ez nem csak haboru utan van.
Dátum: 2009.04.25. 12:27:31
Nalunk aki torolt az nem azert hagyta abba, mert unta a jatekot. Csak zarojeles megjegyzesem.
Dátum: 2009.04.25. 10:04:52
Idézet: Birka - 2009.04.25. 09:58:51
Előre félek attól, hogy a fertőzéssel is mi lesz. Óriási hátrány a beleölt lé jelenleg, és nem kevés embert ismerek aki megmondta, hog yha nagy szívás a vége, akkor abbahagyja, ha meg nem lesz szívás akkor azok hagyják majd abba akik eddig beleöltek rengeteg lét, és szinteken át visszamaradtak a többiektől...


Egyreszt hogy jon ez ebbe a topikba? Oskovek, a jatek koltsege a topik cime.
Masreszt azert talan az a rengeteg LE kitetel egy picit tulzas.
Ha valaki az elejetol hiba nelkul tolja (nem ugy mint en), akkor az 50 szintre elosztva kolt ra 625K LE-t Ez zert a hatalmas kiadastol messze van. Ez a mostani szintunkon is 1 het alatt megvan.
En azt varom, hogy valami nem tul tapos inkabb szinesito kis aprosag lesz a vege, ami mondjuknapi +1 terkapu lehetoseggel er fel tapban.
Dátum: 2009.04.25. 04:40:15
Igy aki visszafogott fejlodik, es nem szingularizal, az kerulne oriasi elonybe.
Dátum: 2009.04.24. 18:52:42
Idézet: balgos - 2009.04.24. 14:17:15
Védelem itala/katakombák van különbség?


Bizony van. Nem is kicsi.
Idézet: Kalandor - 2009.04.24. 08:53:23
Milyen orvoshoz fordul az, aki dermatológushoz megy?

bőrgyógyászhoz
allergológushoz
urulógushoz
kinezológushoz

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

a kinezböl hiányzik egy i betű. Ezért már vissza kell dobni? Nem ugy volt anno h súlyos v többszörös hiba esetén kellett csak???


Nem lett visszadobva, csak megkertek, hogy javitsd a hibat.
Dátum: 2009.04.24. 17:30:11
Idézet: Almási Viktor - 2009.04.24. 16:25:55
Miklós ha lekorlátozzátok a specializációt a játékosok 99%-a akkor is csak spec tulajdonságot fejlesztene, maximum ritkábban ugrálna.
Az a 30% LE az rengeteg, és nem azért fejlesztette ki valaki az ultraspecet hogy utána csak elvétve használja.


Pontosan ezt mondom en is! Sajnos en a 99%-ot tekintve nem vagyok ennyire optimista, en inkabb 60-80%-ot josolnek, de ez elegge katasztrofalis kovetkezmenyekkel jarna a maradek 20-40%-ra. (Leszakadas, demoralizalodas, lemorzsolodas.)
Dátum: 2009.04.24. 17:27:34
Idézet: Miklós - 2009.04.24. 15:51:38
Azon is elgondolkodom, tudjuk-e vhogy a nullázás árát csökkenteni, de az 1 őskövet már nem tudom hova lehet csökkenteni, a törtszám kezelését elég nehézkesen kezelné arendszer.

Lasd topiknyito hozzaszolas. Nyilvan a konkret szamoktol el lehet tekinteni. A lenyeg, hogy vehetzenl 20 oskoert X nullazo pontot, es a nullazo pontod fiogy amikor nullazol.


Idézet: Kocos - 2009.04.24. 13:15:19

1/c A jatekido jelentosen csokkentheto lenne, ha egy pipaval (checkbox) vadaszatkor el lehetne erni, hogy amint fullon van az ember allatokkal megszakadjon a vadaszat.

Na ezt nem értem...


Az idealis vadaszat eseten van helyem allatot elfogni. Ugyanakkor veges hely all rendelkezesre arra, hogy elfogjak allatot, ha megtellik az allatkert, akkor vadaszat megszakit, sajtolas turbo es sajtolgat az ember. Sejtsem szerint a tobbseg ugy csinalja (kiveve ha mar megteles elott valt, de az is ugy jelenletet kivan).
Amikor mar kozel van az allatpark ahhoz, hogy betelljen, akkor 5 percenkent ra kell pislantani a kepernyore, hogy vajon fogtam-e el valamit le kell-e lonom a vadaszatot. Ha a vadaszat inditasakor lehet kerni, hogy a vadaszat alljon le magatol ha elfogtam egy allatot es nincs tobb helyem, akkor nyugodt lelekkel belonem a 20 vadaszatot, es kimennek fuvet nyirni egy orat, nem kene aggodnom azon, hogy vajon tele van-e az allatkertem.
Persze lehet mondani, hogy ez megint a vegletekig optimalizalas, de azert tegyuk hozza, hogy jo kvizvalasszal, maximalis spektralissal, maximalis sajtolassal a vadaszat hatekonysaga nagyjabol 2/3-adara zuhan vissza ha nincs hely tovabbi allatnak, igy nem tudok elfogni. Ez a szam most nem pontos szamitason alapszik, pontosan kiszamitani nem is tudom, de a 2/3-ad nagyjabol stimmel. A kulonbseg tehat nem marginalis.

Idézet: Kocos - 2009.04.24. 13:15:19

3/ A specializacional mi a cel? Olcsositas? Az, hogy ne lehesen mindent tult speckoval fejleszteni? Az, hogy ne legyen erdemes min tult speckoval fejleszteni? A nem premiumosok felzarkoztatasa?

Az eredeti koncepció az volt, hogy ne tudjál MINDIG specializáltat fejleszteni, mivel az őskőért váltás túl költséges, nem érdemes folyton váltogatni. A játékosok viszont arra panaszkodnak, hogy "kényszerük van", hogy folyton váltogassák, akár a 10 őskő áron is! Erre az egyik megoldás, hogy a "kényszert" megszüntetjük, azaz nem lehet állandóan használni, de legalábbis korlátozzuk a dolgot.
Az semmiképp sem járható út, hogy a dolgot ingyenessé tesszük, akkor ezzel az erővel az egész specializációt ki lehet szedni a játékból, és berakni helyette hogy eleve olcsóbb a tulajdonségokat fejleszteni...


Az a baj, hogy a kenyszer nem szunik meg. Az egyik kenyszer az a specko onmaga, a nagyobb fele viszont az ultraspec. A kenyszer akkor szunne meg, ha soha (tehat SOHA) nem lehetne valtani speckot. Ezt most utolag berakni az elmezonyt irdatlan nagy elonyhoz juttatna. Tehat mostmar nem lehet ez a megoldas.

Nem is gondolnam, hogy ingyenesse kene tenni, azt gondolom, hogy az ingyenes lehetoseget novelni kene (nem csokkenteni a fizetost). Az egy het itt megint egy viszonyszam, lehet 10 nap vagy 2 het. Ami a lenyeg, hogy jelenleg ugy mukodik, hogy aki fizet, annak is van a havi egy ingyenes. Ezt modositanam ugy, hogy aki fizet, annak az ingyenes lehetoseg kvazi vesszen el! Tehat amint valaki oskoert valt, az ingyenes valtas lehetosege onnantol szamolodik, nem az utolso ingyenes valtastol.

Igen. Ezzel tovabbra is mindenki csak specializalva fejlesztene, ami meg mindig lenyegesen jobb megoldas, mintha csak a legodaadobb jatekosok fejlesztenenek mindig specializalva, a tobbiek meg neha igen, neha nem. Azt meg, hogy mindenki fejlesszen nem specializalt tul szzerintem nem lehet elerni, csak mint fentebb irtam, a valtas teljes megszuntetesevel.

Igy ha ertekelni akarnam azt mondanam, hogy aki fizet, az nem kap plusz eroforrast (ez szerintem kivanatos), csak egy lenyegesen rugalmasabb karakterfejlesztesi lehetoseget, ha ugy tetszik egy kenyelmi funkciot.
Idézet: Birka - 2009.04.24. 15:48:34
Teljesen elfogadhatatlan számomra, hogy egyes felek sírnak a védelem ital, a katakomba, a láthatatlanság miatt, NEM kötelező támadni olyat, akin ilyen hatás van, támadhatsz veled azonos, vagy magasabb szintű játékost is!


Mekkora tevedes.
Idézet: chehs - 2009.04.24. 15:31:51
Én kint vagyok a háború kezdete óta. Se láthatatlanság, se katakomba, se ital - Morth szokott elrakni 15% alá, ha már úgy érzi túl sokáig kint vagyok.


De azert 35% EP folott nem szoktal grasszalni.
Dátum: 2009.04.24. 13:15:19
Javaslom, hogy

1/ az oskoves nullazas maradjon meg, en azt hiszem eddig egy megszolalo sem volt, aki egyetertett volna ennek megszuntetesevel
1/b ha nem marad meg, akkor a portya kivetelevel legyen csokkentheto a tobbi idotartam, hogy a jatekido csokkenjen
1/c A jatekido jelentosen csokkentheto lenne, ha egy pipaval (checkbox) vadaszatkor el lehetne erni, hogy amint fullon van az ember allatokkal megszakadjon a vadaszat.

2/ Azoknak az araknak a targya amit mar valaki megvett ne valtozzon. Korabban valoban taktikazasi felulet volt az, hogy egy targyra koltott LE-t inkabb a tulajdonsagokba rakok es igy megmarad. Manapsag ez eltunt, hiszen egy targy ara 2 tulpontot sem er.

3/ A specializacional mi a cel? Olcsositas? Az, hogy ne lehesen mindent tult speckoval fejleszteni? Az, hogy ne legyen erdemes min tult speckoval fejleszteni? A nem premiumosok felzarkoztatasa?
Ez a kerdes mar szerepel.
Egyebkent a Turul madar nem kis M?
Dátum: 2009.04.23. 19:06:50
Idézet: Birka - 2009.04.23. 18:55:43
Viktor, pont te írtad, hogy ha jön egy változás, akkor nyelni kell, és alkalmazkodni


Igazad van, de ha az a valtozas olyan, hogy ugy mar nem elvezetes a jatek, akkor fel kell allni es megkoszonni a lehetoseget. Persze ezt nem elore, hisztibol. Ki kell probalni, hatha megis jo. Ha mar muszaj.
Dátum: 2009.04.23. 17:09:42
Kihagytad a turbot a dologbol. Ha lehetne 70-ig tolva ezeket azonnal valtogatni feltolnem en is. Sajtolast ellenben LE kidobasnak erzem. A legjobb az lenne, ha lehetne 70-ig tolni ES megmaradna az oskoves nullazas. Igy mar tuti csak az oskovezne, akinek nagyon mindegy, hogy mennyit kolt.