Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Idézet: Masuda - 2009.05.02. 12:37:30
Ime a kvízkérdésem:

Ki mondta, hogy "Nem lehet minden pofon mellé egy forgalmi rendőrt állítani"?

Tüskés Vanek
Fülig Jimmy alias José
Wágner úr
Rézgróf

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Szerintem ez a "speciális réteg" az olvasni tudók rétege. Itt a wiki a kérdés megválaszolásához:
http://hu.wikipedia.org/wiki/F%C3%BClig_Jimmy

Üdv:

Masuda.


Tipikusan az a kerdes, ami egy mu tortenetenek reszleteibe kerdez bele. Ez bizony mindig spec.
Idézet: Craslorg - 2009.05.02. 00:25:32
Az ötlet jó, de nem javaslom, hogy ide írják be, lévén ez a topic nem arról szól. Vagy kell csinálni neki egy másik topicot és akkor ott véleményezni, akár a pontszámokkal is. Ha eléri a 7-est, akkor már esélyes. 10-nél szinte tuti, 1-nél meg inkább táncoljon.


Aker ezt is lehet s maganlevelekre gondoltam, lasd az alairasom.
Idézet: Strapa - 2009.05.01. 18:45:29
Minden füzetben és könyvben van. Mi az?

lap(ok)
írás
könyvjelző
rajz

Na ez milyen kérdés? most találtam ki


Igenytelen.
Tul konnyuvel kapnad vissza.
Nagyon felcsigazott Strapa otlete, miszerint beirja ide a kerdeset, es tanacsot ker hozza. Ez kivalo gondolat. Ezert ki is irtam az alairasomban, hogy kviz tanacsadas vallalok barki rszere. Eso elott koponyeg.
Idézet: Strapa - 2009.05.01. 16:51:53
Hol született Petőfi Sándor?

Kiskőrösön
Nagyszalontán
Debrecenben
Nagykőrösön

Ezt a kérdést írtam, kiváncsi vagyok, hogy visszadobjátok-e, mert aki nem is tudja annak is könnyű dolga van, kérdést beirja a googleba és mindjárt az elsőnél ott lesz a válasz, szal remélem nem dobjátok vissza


Mar szerepelt.
Idézet: Strapa - 2009.05.01. 15:10:41
Azt szeretném tudni, hogy ez a kérdés így helyes-e:

Milyen nemzetiségű a Manchester United Fc sztárja, Cristiano Ronaldo ?

Portugál
Brazil
Argentín
Spanyol



Azt hogy miert nem jo, mar tudod. De a gond az, ogy ha jo lenne sem fogadhatnank el, mert focis kerdest ha egyebkent jo mar szerepelt ertekelessel kell visszadobni.
Argentin meg rovid i.
Na mert majd pont a te engedelyedre vartunk.
Idézet: TheLizardKing - 2009.05.01. 14:44:04
melyik kasztba tartozott a Káosz könyvek Főszereplője Skandar Graun?

Fél Ork
Elf
Ork
Ember

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

az utobbi 4 kérdésemet nem fogadják el mindenféle hülye kifogásokkal,mikor találkozok ennél sokkalta rosszabb és tele helyes irási hibával feltett kérdéssel.sőt a káosz könyvekkel kapcsolatban már találkoztam kérédssel!!!!!


Harcos-pap a kasztja, azt meg nem latom a valaszok kozott.
Mibe, hogy Kantos Kan a baratod .

Mellesleg mi az, hogy Hazank? A te hazad? A jatek keszitoie? A valaszoloe? Van am elet Magyarorszagon kivul is.
Idézet: Csepigyozo - 2009.05.01. 11:11:02
Melyik a világ legnagyobb gyíkja?

az óriásgekkó
a komodói varánusz
a baziliszkusz
ezek közül egyik se

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Ebben mi a hiba? És ha van benne hiba, akkor mért nem lehet visszaküldeni javításra?

Megkérem az illetékeseket, hogy a játékosok ne dobhassanak ki kérdést, csak értékelhessék azokat, és a szervezők dobják ki a kérdéseket. Ha lehetséges.


Az ezek közül egyik sem valaszlehetoseg az ami nem volt jo valasz.
Idézet: Viktorka - 2009.05.01. 09:13:28
Tisztelt értékelők!
Szerintetek miért ez a leghosszabb fórúm??


Nem tudom hogyan definialod azt, hogy leghosszabb, de eleg erdekes lehet a definicio, ha ez a topik felel meg neki.

Biztos azért mert minden jólműködik a kérdések körül.


Jajj dehogy. Az emberek gagyi kerdeseket tesznek fel, aztan idejonnek hoborogni. Keves kiveteltol eltekintve nem erdekli oket a magyarazat, es szinte mindannyian fel tudnak mutatni az ovekehez hasonloan hibas kerdest ami bekerult.

A kritikát el kell viselni akkor is ha valaki önkéntes munkát végez. "Csak az hibázik, aki dolgozik!


Igazad van.
Idézet: K1k1k1 - 2009.05.01. 08:47:28
Szia Kocos!
Szerintem abba nem kellene belemenni, hogy az Aprilia kereskedelmi márka avagy sem, mert akkor kapásból ki lehetne a kérdések felét dobni, a kedvenc kérdésem ebben a témában a Nokia gyár Connecting People szlogenje volt, ezt a kérdést már többször is megkaptam, tehát nagy valószínűséggel még most is benne van a kérdések között.


Ertem. Es milyen kovetkeztetest vonsz le ebbol? Azt, hogy jogosult vagy egy Bezzeg Bela emlekeremre? Mert akkor igazad van.
Ha abbol indulsz ki, hogy minden kerdes ami bekerul jo, nos akkor viszont a legkevesbe sincs.


A kérdésemet pedig fel lehet úgy is fogni, mint a japán motorkerékpárok mellé ismerjen meg a jónép akárcsak egy európai motorkerékpár márkát is. Az általános műveltség szerintem meg eléggé tág fogalom kinek mi fér ebbe bele, szerintem a sport is beletartozik és akkor már a motorsportnál is tartunk, abban pedig az Aprilia megkerülhetetlen.


Ezert is ul a mar szerepelt, mivel motorsporttal kapcsolatos kerdeseket mar nem fogadhatunk el Miklos iranymutatasa alapjan.
Dátum: 2009.05.01. 06:26:03
Idézet: Mortimer - 2009.05.01. 02:29:16
Légyszi holnap is maradj így, amikor az Azúron van a sor a hatalom tornyánál.

Köszi!


Ha ugy erzed, hogy kell egy kis hatszel ahhoz hogy legyozz, mert korrekt modon nem sikerulne csak szolj es vetkozom neked. LE mennyi legyen nalam?
Idézet: K1k1k1 - 2009.04.30. 23:12:09
Köszönöm a hozzászólást, mert tényleg segített! Jó pár kérdést feltettem, ( túl vagyok a 4000 helyes válaszon,) de sajnos még nem sikerült, rájönni, hogy mely témakörből kikerülő kérdések lehetnek jók, a kérdéseim változatosak voltak, (földrajz, sport, film, zene stb.) .Az értékelésnél kizárólag azokat a kérdésekhez jelöltem az azonnal törölni lehetőséget, mely szerintem nem tartozott az átlagos műveltségi szint kategóriájába. Valóban volt olyan példa, hogy egy visszadobott kérdés után "Ja ezeknek ez kell" alapján tettem fel kérdést. Véleményem szerint, akkor sem a rossz, hibás kérdések csoportjába kellett volna sorolni, mert így nem tudtam helyette másik kérdést feltenni.


Olvasd at a Baromi ötletes és jó kérdések misztériumát. Abbol feny derulhet arra, hogy mik is a jo kerdesek. Ha azt a ket szot tartod szem elott: altalanos muveltseg, mar jo uton haladsz. Ha ehhez meg hozzateszed, hogy a kerdes valamilyen szempontbol legyen erdekes, akkor mar a gyozelem kapujaban vagy.

Ha ilyen tekintetben vizsgaljuk Aprilias kerdesed:
Altalanos? Igen.
Muveltseg? Egy kereskedelmi marka szarmazasi orszaga. Nagyon nagy joindulattal esetleg leet muveltseg, de azert inkabb nem.
Erdekes? Nem.

Ez a kerdes meg pont nem rossz sztem, de nem is jo. Ha valaki talalkozik vele, nem epul tole. En mar szerepeltre ertekeltem volna, ami jelen esetben nem azt jelenti, hogy ez igy szo szerint elofordult mar, hanem azt, hogy ilyen jelegu kerdesbol pont eleg van mar elfogadva, valami massal probalkozz helyette.
Dátum: 2009.04.30. 23:57:16
Valts te hordat en helyemen vagyok.
Dátum: 2009.04.30. 19:12:53
Idézet: Szabinho - 2009.04.30. 19:00:46
Ez a hűség záloga a legnagyobb hülyeség szvsz
Ha valaki hordát vált, valszeg másik szövibe is akar menni...
Meg az hogy néz ki, hogy egy rubin, smaragd szöviben van, és tegyük fel, a Smaragd szövi háborúzik egy Rubinnal...akkor a Rubin kari nem tudja támadni a Rubint....ez mekkora őrültség
Vagy ha én írtam hülyeséget, magyarázza már el valaki legyen olyan szíves


Tenyleg akkor a sajat szovetsegi tarsait is fogja tudni utni? :o
Vagy csak a bonusz valtozik?
Dátum: 2009.04.30. 18:31:45
Titeket nem zavar, hogy ilyen pontatlan a leirasa a targyaknak?

Pl. kőműveskanál.
+4 építés, vagy LE * 1,2 * éptítés?
Szerencse fejlesztésre hogyan hat?
Lélekkutat hogyan növeli?

Demonuzo, mihez ad 25-ot?
Varazslat?
Kozelharc?
Az alaperteket noveli, mint a fokuszkristalyok, vagy a vegsebzest?
Allatokra hat (kozvetve nyilvan)?

Az ero kristalyarol, ha jol figyeltem a licit vegeig nem derult ki mit is csinal.
Dátum: 2009.04.30. 17:42:37
Démonűző idol
+25 sebzés epikus ellenfél ellen

A Hűség záloga
Hordaváltáskor nem hagyod el a szövetségedet

Kőműveskanál
Minden, építésre költött lélekenergiád +20%-kot számít

Szent idol
A fertőzés elleni harc költsége 0.5-szeres lesz

Beholder ajándékcsomag
Ajándékcsomag, melynek tartalma:
HKK Junior
Kártyavédő fólia
D20 Jumbo
(a csomag értéke boltban megvásárolva: 2590 Ft)
Dátum: 2009.04.30. 17:35:26
Vesd össze az ezek a tárgyak nem olyan erősek kijelentéssel.
Dátum: 2009.04.30. 17:34:34
Idézet: winnie - 2009.04.30. 16:16:41
Idézet: Kocos - 2009.04.30. 15:07:30
En ugyan meg csak 13-14 eve ismerem Jerikot, de azt kell mondjam, hogy nehezen talalhattal volna olyan embert, akire a fenti mentalitas kevesbe igaz mint ra.


épp ezért is döbbent meg a dolog, hidd el. (én is ismerem az őskorról. nem kérkedésből írom:)

a top50-es kitételt meg nem is értem. nem nézem ki top50-es (kéne?), mint ahogy azt is egy kezemen meg tudom számolni, hogy kivel vitatkoztam eddig valamin. szóval épp ezért köszönöm az általánosítást, miszerint "ha top50-bol valaki megszolal, lehuzod a sisakrostelyt" - és nem, nem azért írom ezt, mert top50 vagy. mi értelme az ilyen általánosításnak, ha épp érvekkel akarsz rámutatni arra, hogy nincs igazam. az ilyesmi gyengíti az érveid súlyát.


Bocsanat az az 50 lehet, hogy nem 50, de a teny ettol meg teny marad. Ha elkarakter szolal meg megprobalod megkeresni benne a csomot (ertsd: rosszindulatot). Ha nincs kotsz ra magad.

Kerlek olvasd vissza a vitat es vedd eszre, hogy hol vontal le olyan kovetkeztetest, amit az eredeti hozzaszolo nem ertett/gondolt oda. Pontosan ott ahol belekotottel.

Barmennyire is szeetned ilyennek latni a vilagot, em mindenki gondolkodik ugy, hogy jajj csak nekem jobb legyen.