Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Elore elnezest kerek attol a kedves kerdezotol, akinek a gyumolcsok energiatartalmra vonatkozo kerdeset elutasitottam, mert szamomra ellentmondonak tuno adatokat talaltam. Azota sikerult alaposabb kutatast vegeznem a temaban, es sajnos a kerdes jo lett volna.
Dátum: 2009.05.13. 09:19:24
Idézet: Zaccmester - 2009.05.13. 00:26:34

állítom amit akkor: a kamra a LÉ felfelé tolásán kívül (tápolás) másra nem volt jó, csak generálta a lefelé veréseket és elszakadását az elejének. Piszok nagy hiba volt így bevezetni véleményem szerint, de ahogy az elején is mondtam: majd az idő igazolja kinek volt igaza.


A kamra mondjuk olyan szempontbol jo, hogy nem tol semmit, hiszen nem vesz el LE-t. General LE-t, ami meg szintfugo pont mint a vadaszat. Alacsonyabb szinten raadasul a szinthez kepest esetleg lehet vele tobbet szerezni, mert ott el tudsz verni veled azonos szintu gyengebbeket is.
Magasabb szinten ha eleg nagy a kamrad, akkor fontosabb az, hogy biztosan megtoltsd, mert hacsak nincs valami konkret informaciod, akkor 2 gyenge kari tobbet termel, mint egy eros.
Dátum: 2009.05.13. 00:08:51
Idézet: Ricardo - 2009.05.12. 23:33:27
A morált mint olyat teljesen el kellene törölni a játékból. Ez az egyetlen dolog, ami miatt a játékosok arra vannak kényszerítve, hogy folyamatosan üssék a gyengébbeket.


A kinzokamra meg a masik.
Idézet: Gau84 - 2009.05.12. 21:59:33
"Bár az ikrek egy megtermékenyített petesejtből fejlődnek ki, a DNS-ük nem azonos az utolsó bázispárig - állapították meg az Alabamai Egyetem, a Leiden Egyetem Egészségügyi Központ, a holland Vrije Egyetem, a svéd Uppsalai Egyetem és a Karolinska Intézet kutatói 19 ikerpár vizsgálata alapján. Az utódok általában egy kromoszómát kapnak az anyától, egyet az apától. Így a gének összessége, a genom két példányban van jelen.
A gének építőkövei a DNS-molekulák és bizonyos hosszabb-rövidebb génszakaszokon ezek a DNS molekulák nem csak két, hanem akár három, vagy négy példányban is jelen lehetnek, ám olyan is előfordul, hogy a kettő helyett csak egy változatot találunk."

Én ezt találtam róla. Nem akarom a teljes cikket bemásolni, de szerintem benne van a lényeg, mégpedig az eltérés lehetősége.

Maga a kérdés pedig inkább a nehézsége miatt rossz, ezt be kell lássam.
(A leukémiát mint példát hoztam föl, ill az arra való hajlamra gondoltam. De mondhattam volna valóban egy olyan példát, ami kevésbé ellentmondásos, pl Parkinson-kór)


A fenti idezet szamomra azt mondja, hogy csupen rendkivul jelentektelen merteku elteres lehetseges ott, ahol az egyik oldali kromoszoma az adott gen 1-tol eltero valtozatat tartalmazza. Ez a 80%-ba nalam meg boven belefer, tartom, hogy a kerdes - az eddig felhozott ervek ismereteben - hibas.
Idézet: Gau84 - 2009.05.12. 18:59:20
nem tudok újat írni, de könnyen elmagyarázom.

Szóval az egypetéjű ikrek ugyanúgy két szülő DNS-én osztoznak. Ezért lehetséges, hogy az egyezés mértéke kisebb lehet (és nem lesz... előfordulhat ennél nagyobb egyezés is), mint 80%. Ezért van pl az, hogy egy egypetéjű ikerpár egyik tagja leukémiás, míg a másik nem, stb

Utólag inkább úgy érzem, kicsit nehéz, de a válaszok egyértelműek


Az egypetéjű ikrek egy petesejtből (vö. egypetéjű) és egy hímivarsejtből származnak. A zigóta első osztodásakor a keletkezett két sejt elválik egymástól. Egymás tökéletes másolatai, hiszen az osztódó sejtek z egyedfejlődés egy jóval későbbi szakaszában kezdenek csak diferenciálódni. A DNS 100%-ban egyezik.

Én legalábbis eddig így tudtam, de értékelés előtt utána is néztem, és ezzel egyező információt találtam.

Ami a leukémiát illeti, az nem egy genetikailag kódolt öröklődő betegség, hanem az ember élete során alakulhat ki, mint a rák többi fajtája.
Az okok között említhetjük onkogének és tumorszupresszor gének mutációit, amik besugárzás, kemikáliák vagy vírusok (például HTVL-1, azaz Humán T-sejtes leukémia vírus, illetve a HIV) miatt következhetnek be.
Idézet: Semelyik - 2009.05.12. 18:55:33
Én nem értek hozzá nagyon.
De ha fölteszem, hogy egy csimpánz és egy ember genomja 99,4%-ban valóban megegyezik, akkor Jancsié és Juliskáé is gyakorlatilag 100%-ig.
A nyolcvan alatti egyezést kábé csak úgy tudom elképzelni, ha az egyik mondjuk nyírfa.

Elnézést, nem beszólásnak szántam.
Írj valamit a szemük színéről mondjuk inkább helyette.

Utólag finomítok:
Mivel nem értek hozzá, próbálom elhinni.
Nagyon meglepődnék [konkrétan egy világ omlana össze bennem], ha ez így van.
Utánajárok, mert már érdekel.


Ne keverjuk a genomot a DNS-sel, az egyik a bolt arukesztele, a masik meg a kosarad tartalma. Nem ugyanaz.
Idézet: Gau84 - 2009.05.12. 17:38:19
Az alábbiak közül melyik állítás igaz az egypetéjű ikrekre?

DNS-ük 80%-ban megegyezik
Mindig azonos neműek
Ujjlenyomatuk megegyezik
Mindig balkezesek


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Na ez az igazán szégyenletes


Az sajnos ket jo valasz is van a felsorolak kozott. A DNS-uk 80%-ban megegyezik (hiszen 100%-ban egyezik), illetve minden esetben azonos nemuek. Tudom azt fogod irni, hogy de ha 100%-ban egyezik, akkor a 80% nem jo, sajnos ezzel nem tudok egyeterteni, ha a 100% egyezik, akkor a 80% is egyezik, ugyanis ez az allitas nem mondja, hogy a maradek 20% elterne.
Dátum: 2009.05.12. 16:13:55
Idézet: CaveMaN - 2009.05.11. 21:10:51
Mondjuk Sharpát szerintem édeskevéssé érdekli, hogy rabol-e LE-t.


Ugyanakkor mostantol elfelejthetne, hogy allatot tart, kiveve ha folyamatosan LE-vel tomi, minthogy senkit nem tudna utni, akiert az allata moralt kap. Legalabbis Jerko javaslata alapjan.
Dátum: 2009.05.12. 10:34:47
Idézet: D4vid - 2009.05.11. 11:37:51
Akkor csökkenteni kéne a morálcsökkenést,és kevesebbet támadnák a kicsiket.Szerintem.


TP is abbol van az allatnak. Raadasl aki em akar TP-t szerezni annak az is fontos, hogy a kicsikbol jon a legkevesebb TP, az allatnak meg ugyanannyi.
Dátum: 2009.05.12. 09:58:56
Idézet: Jeriko - 2009.05.11. 09:52:44
Szerintem alapvetően rossz az a szemlélet, ami abból indul ki, hogy újabb ilyen-olyan szabályok bevezetésével arra kényszerítsék, vagy olyan helyzetbe hozzák a végzeturakat, hogy ne tudják megvédeni a LE-jüket, minél több LE-t veszítsenek stb.


No ezt probaltam magyarazni en is. Ugy latom Jeriko magyarazata jobban atjott.
Dátum: 2009.05.12. 09:56:37
Idézet: Ajgatsz - 2009.05.12. 09:29:11
Napi 5 csp->2 dukát.


Es ezt a "nagyok" kozul hanyan veszik igenybe?
Dátum: 2009.05.12. 08:57:45
Idézet: Jeriko - 2009.05.11. 10:01:28
Idézet: bonca - 2009.05.10. 11:08:20
Ja, erre az volt Miklós válasza, hogy miután a nagyok bevásároltak és elfogyott a dukátjuk, jönnek a kicsik.
Némileg ennek ellentmondhat, az első körben bekerült aukciós bérlet és a most futó aranytojó tyúkocska...


Szerintem telejsen egyértelmű, hogy ha csak a top100-at nézzük, akkor az 5 naponta 5 tárgy sebességgel (napi egy tárgy) 100 nap, mire mindenkinek lesz egy aukciós tárgya. 100 nap után az elsőnek megint lesz 200 dukátja.


Az elsonek mibol lesz 200 dukatja 100 nap alatt?
Dátum: 2009.05.12. 06:02:51
Idézet: Meszy86 - 2009.05.11. 18:16:17
Ha jól gondolom ugyan az mint amit a Denevér szimbólum ad ha eltalálod az ellen feledet LE-t szívsz el tőle. Csak nem 5% hanem 20%.


Igaz. El van irva es nem lelekenergia, hanem lelekszivas a plusz.
Elvileg ami lelekenergiara ad bonuszt, az a rablashoz jon hozza, de azt az ellenfel is elvesziti (mint a gyemant bonuszt). Ugyanakkor ez % ha jol tudom nem a tamado altal nyert LE, hanem a vedo altal birtokolt LE %-a, igy elofordulhat, hogy valakitol a birtokolt LE tobb mint felet nyuljak le.

Update: CaveMan: pontosits, mert ez most igy a levegoben log.
Idézet: Bálint gazda - 2009.05.11. 23:53:43
Kedves Kocos! Lehet,hogy számtalanszor le lett írva ez a Miklósos dolog amit te is írtál,én viszont nem lógok folyton a fórum oldalain,és nem olvasok el minden választ,csak ami nekem szól.Ebből feltételezhető az,hogy nem biztos,hogy találkoztam vele a fórumon (egyébként már most készülj fel rá,hogy még nagyon sokszor le fogod írni).Ami viszont a melldöngetést illeti,szerinted a reklamálás,a kérdezés annak számít?


A reklamalas es kerdezes amig ez kulturalt formaban tortenik nem szamit annak.

És ha még melldöngetés is amit csinálok,hová menjek ha nem ide a fórumra?Éppen te írtad,hogy vannak akik szabadidejüket nem kímélve segítenek a játékosoknak.De a játékosoknak csak akkor lehet segíteni ha ők jelzik a problémájukat feléd,a társaid felé,az illetékesek felé.


Kulturalt hangnemben?

Nem beszélve arról,hogy a te válaszodban is pont az szerepelt,ami nekem,és rengeteg játékosnak a problémája,hogy a megbeszélt szabályokat nem tartja be mindenki.És ha hiszed ha nem,ezzel nemcsak a játékosok kedvét veszik el ezek az emberek,hanem azokról is rossz véleményük lesz a játékosoknak,akik betartják a szabályokat és korrekt módon értékelnek.Ezért hangsúlyozom azt,hogy ha vannak szabályaitok,igenis tartassátok be mindenkivel,mert így továbbra is folyamatosan fogjátok kapni a reklamációkat.


Nekem sajnos semmilyen ehatasom nincs arra, hogy ki mikepp ertekel. Elvileg aki nem megfeleloen az elveszti az ertekelesi joget, de hogy ennek mi a kriteriuma, fogalmam sincs.

Az embereket nem érdekli,hogy van tíz tisztességes bíráló,ha van köztük egy,vagy kettő "beleszarok" ember is,aki hazavágja a "jóhíreteket".


Sajnos nem 1-2 ilyen biralo van, hiszen alapbol minden egyes jatekos biralo, amig a biralasi jogat el nem vesziti. Tehat sok ilyen van.
Idézet: Bálint gazda - 2009.05.10. 23:28:17
Kedves Kócos!Minden harag és rosszindulat nélkül írom,hogy dugd fel lécci a Bezzeg Béla érdemérmedet oda ahová a nap se süt,mert a gúnyolódás az látom,hogy nagyon megy de az,hogy megértsed az irományom lényegét,már kevésbé.Ráadásul ez az egész Bezzeg Béla-ötlet egy nagy baromság.Nekem nem az a bajom,hogy az én rossz kérdésemet nem fogadják el csak a másiknak a jó kérdését.A probléma ott van,hogy az egyik rossz kérdést visszadobják,a másikat meg nem,amiből a játékosok arra gondolhatnak - joggal - ,hogy vagy nincsenek egységes szabályok az ellenőrzéssel kapcsolatban,vagy fütyülnek rá,attól függően,hogy milyen gatya van rajtuk.És mivel a játékosok nem látnak az egész ellenőrzés mögé,nem is túlzás ilyenekre gondolni.Elég nehéz elképzelni,hogy milyen szabályokat vehetnek figyelembe az ellenőrzők,ha olyan durva kérdésekat/válaszokat hagynak bent,mint amilyenekkel magam is találkozom majdnem minden nap.
De amúgy ezt az egészet én már egy másik emberkével megtárgyaltam,keresd meg lécci ha gondolod,nekem nincs kedvem újra végigzongorázni ezen az egészen.Sikerült elvenni a kedvem,a lelkesedésem a kérdésírástól,és gondolom nem vagyok egyedül.Azt csinálom ezután,amit te is biztosan javasolnál,lemondok a kérdésfeltevés lehetőségéről.Neked meg további jó Bezzeg Bélázást,az úgyis nagyon megy,a legegyszerűbb reakció minden reklamálásra,ahelyett,hogy próbálnád megérteni a reklamáló emberke mondandóját.
Hát,csak ennyit akartam írni.


En oda nem szeretnek nyulkalni. Megkaptad az ermet, ha tetszik helyezd fel magadnak te. Ram ebben ne szamits.

Szamtalanszor le lett irva - tehat sztem jobban jarsz, ha nem megyunk bele, hogy ki nem tud olvasni meg ertelmezni - hogy vannak olyanok, sajnos, akik nem a Miklos altal kialakult, illetve a kvizzel foglalkozo topikokben konszenzusoskent kialakult szabalyok alapjan ertekelik a kerdeseket. Akik itt veszik a fardasgot, szabadidejuket nem kimelve segitenek neked is - nem magamrol beszelek - azok betartjak ezeket a szabalyokat, azoknak a szavara erdemes odafigyelni. Ha lyan kerdest latsz, ami el van fogadva, de nem jo, azt feltehetoleg nem ok ertekeltek. En is talalkozok rengeteg olyan kerdessel, ami el van fogadva es nem jo. Tudod mit csinalok? Nem, nem azt, hogy idejovok a mellemet verni, hogy ez mekkora szar rendszer mar. Inkabb probalok javitani rajta. Megirom a megfelelo topikba.
Idézet: DeluksZ - 2009.05.10. 22:47:27
Mely filmben nyújtott alakításáért kapott Oscar-díjat élete során Heath Ledger?

A Sötét Lovag
Túl a barátságon
Lovagregény
Élete során nem kapott Oscar-díjat

Hol van ebben az indoklásként felhozott helyesírási hiba? Nem azt mondom, hogy nincs, a helyesírásom csapnivaló, csak mutassátok meg. Illetve, ha ez egyfajta kedvesség, hogy ne veszítsek kérdezési jogot és legyen alkalmam újat írni, akkor szeretném megtudni, hogy miért nem jó ez a kérdés?


Tudtommal magyarul
A sötét lovag
a film címe.
Felo, hogy elbukik a 25%-on, de ez mar legyen a kerdezo gondja.
Idézet: Szurilo - 2009.05.10. 22:19:38
Ebben mi a rossz?? Kéretik visszaadni a több mint 1000 LE-mat!

Megközelítőleg mennyi embert öltek meg koncentrációs táborokban a második világháború folyamán?

*Legalább 1,1 millió embert.
Közel 800000 ember lelte itt halálát.
Fél millió z s i d ó t, 75 000 lengyelt és mintegy 19 000 romát öltek meg.
Nem halt meg itt senki, ezek csak munkatáborok voltak.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


En ket dolgot kifogasolnek a kerdesben: altalaban nem szeretjuk a tagado valaszt, amikor a mennyi, milyen, hany stb. kerdesre az a van, hogy nem is, semennyi, nincs ilyen stb.

Masik: miert kell az egyik valaszba beleeroszakolni a zsido szot, ami ugye tiltott, mikor a kerdes maga ezt nem koveteli meg?
Dátum: 2009.05.10. 19:18:41
Idézet: bonca - 2009.05.10. 11:08:20
Ja, erre az volt Miklós válasza, hogy miután a nagyok bevásároltak és elfogyott a dukátjuk, jönnek a kicsik.

Némileg ennek ellentmondhat, az első körben bekerült aukciós bérlet és a most futó aranytojó tyúkocska...


Ne felejsuk el a kuldetesekert jaro dukatot sem.
Dátum: 2009.05.08. 05:43:07
Most nem pont ez van?
Dátum: 2009.05.07. 21:13:34
Idézet: Gau84 - 2009.05.07. 18:41:51
jó, de ez a kamrába cipelt játékosnak semmiféle veszteséget nem okoz, tehát kár is ezzel foglalkozni...


Ugyanugy ahogy a torony birtoklasa sem okos hatranyt masnak.