Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.05.28. 00:42:11
Idézet: LanMaffia - 2009.05.27. 16:02:56
ma 60.000LÉt buktam kb. a kreatívos korlátozás miatt és laza napom volt, kíváncsi vagyok mi az az "érzékelhetetlen".


Legy olyan kedves tedd melle azokat a szamokat is, hogy mennyit szereztel volna (levonva az esetleges bukast a volt), illetve hogy mennyit szereztel igy (nyilvan 60K-val evesebbet). Csak hogy lassuk, hogy %-osan mekora a visszaeses. Koszi.
Dátum: 2009.05.28. 00:39:06
Idézet: Noodlee - 2009.05.27. 15:37:47
Tök jó, hogy megölik az összes portyaLE szerző szakit. Személy szerint ehhez újra csak gratulálni tudok.


Mivan???
Ki olte meg oket? Mivel?
Dátum: 2009.05.28. 00:31:20
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.27. 11:16:03
A Solina féle "Lanmaffia" vírus


Ezt megegyszer megprobalnam ertelmezni Solina helyett. Lanmaffia nagyon ugyesen sok LE-t tud rabolni. Ma kiderult, hogy 2 masodperces gep is eleg neki, hogy beusson, es vigye a kasszat. Ugyesen csinalja, jo neki. Akitol vitte elegge nekikeseredett. Ha meg 3-szor elkapja, akkor lehet torol. Ha ez a mentalitas elharapozik, akkor Lan kiirthatja magamellol a jatekosokat akiken "eloskodik". Ugy ahogy a virus megoli a gazdatestet.

Nem minosites volt, hanem egy ok okozati osszefuggesre vonatkozo metafora. Ha jol ertettem.
Dátum: 2009.05.28. 00:13:06
Idézet: Shiako - 2009.05.27. 13:33:46
Most akkor kevesebb időt akarunk rászánni vagy nem?


Kevesebb idot akarunk raszani, de szempont az is, hogy a portyazo karaktereknek maradjon eselye megcsipni valami LE-t.

Idézet: Shiako - 2009.05.27. 13:33:46
Mire jó, ha ingyen és azonnal kisajtolok 10 állatot, majd óránként rohanok a géphez, hogy jött LE, gyorsan költsem el. :S


Megegyszer akkor: ez akkor jo, amikor vadaszol, tehat amugy is van nalad LE, nem kell odaulnod a gep ele emiatt. Az 1 ora mersekelheto a kronokompenzacioval. Pelda: Vadaszol, elfogsz 4 allatot, betellik az alatkert. Atmesz sajtolni, eltolod a 4 lenyt, majd vissza a turbot es folytatod a vadaszatot. Mivel mondjuk 40-es a kompenzaciod, ezert 20 perces idokozokkel megkapod a sajtolasbol a LE-t. Vadasat kozben, nem vagy gep elott kozben.
Dátum: 2009.05.27. 17:28:52
Idézet: Mortimer - 2009.05.27. 14:25:33
Talán ennek a célja összesen annyi, hogy ne kelljen a scriptnek figyelnie, hogy ki hány életponton van éppen, hanem csak random választ egy karaktert és azt megtámadja.


Most nem azert a 10 fillerert, de random valaszthatna akar a sajat portyaablakabol. Nem lenne egy nagy programozasi trukk.

Nekem se lesz konyebb ettol az eletem, de aki 3-5 szinttel alattam van, azt eleg jol le tudjak vamolni. (Es akkor nem beszeltem arrol, aki mondjuk 7-8 szinttel van alattam, mert remelem, hogy oket nem fogjak abajgatni.)

Minden egesz orakor van esely, hogy ussenek, kozte gyakorlatilag nincs eleg ido vadaszni, hat mindenesetre erdekes lesz. Persze ha nem visznek sokat, mondjuk 1000-2000 korul, akkor meg nincs vele gond.

Ja es kettonel bunteto van. . Az azert vicces. Jol novelik a portyazasi lehetoseget.
Dátum: 2009.05.27. 14:39:06
Idézet: CaveMaN - 2009.05.27. 13:40:47
Végeredményben a portya beinditásához ennyi kell, hogy ne merjen 15% alatt vadászni senki Kevesebbet visznek, de ha 100 ÉP-ről kivégez... Hát az azért úgy is kellemetlen Remélem van kivégzésük


Igen de ahhoz is ez kell, hogy egesz penteken a gep elott gubbasszak es veszettul odafigyelve merjek csak vadaszni.
Dátum: 2009.05.27. 14:37:41
Volt nekem is egy olyan, hogy 7 LE-t kaptam egy gyoztes csata utan. Kicsit kevesnek tunik. Nalam nem ennyi volt.
Dátum: 2009.05.27. 13:35:56
Erdekessegek.
Manat egetnek a varazslatukkal.
15% alatt is tudnak tamadni.
20-as citadellajuk van.
A top mostantol elgondolkozhat, hogyan is akar vadaszni .
Dátum: 2009.05.27. 12:57:21
Idézet: Shiako - 2009.05.27. 12:22:26
A sajtolás óránkénti LE adása nem jó, mert akkor arra kellene figyelni, hogy mikor kapod meg. :idea:


Kiveve ha ugyis vadaszol kozben, mert akkor meg nem kell ra figyelni. Marpedig, akkor nem kene varnod arra, hogy sajtolhass, hanem tolnad tovabb azonnal a vadaszatot. A LE-t egyebkent most is igy kapod, tehat ebben nem lenne valtozas, de ha a LE miatt epp nem kell odanezned, akkor a sajtolas miatt sem.
Dátum: 2009.05.27. 10:33:35
Elég sok helyen olvasom, hallom, hogy szükség lenne a játék gyorsítására, egészen pontosan a vele töltött idő csökkentésére. Itt megpróbálhatjuk összeszedni azokat az ötleteket, melyek lehetővé tennék, hogy a jéték azonos élvezeti érték mellett kevesebb odafigyelést igényeljen. Közben meg lehet szavazgatni róla, hogy kell-e ilyen egyátalán.

Ötletek
I. Kvíz kitöltés
a/ Lehessen előre kitölteni maximum 100 (200?) kvízkérdést. Tulajdonképpen semmi szükség arra, hogy a vadászat és a kvízkitöltés össze legyen kötve. A játék kiválóan tudja már most tárolni azt, hogy melyik vadászathoz milyen kvíz válasz tartozik. Ezt ha kibővítenénk egy kicsit, mindenki akkor és annyit kvízel amikor és amennyit akar, a vadászat tényleg csak egy gombnyomás lehetne.

II. Vadászat
a/ Lehetőség arra, hogy a vadászat leálljon, ha maximális befogott állatod van.
b/ Egyszerre több vadászatot lehessen indítani (mondjuk 50-et).
c/ A vadászat ideje az elementáris fúzió növelésével tovább csökkenhetne. 57-es szint fölött hármasával csökkentse 10 másodperccel. 75. szintig, ekkor egy vadászat ideje lecsökkenne 2:30-re. (MongOose)
d/ Ha én tehetnék javaslatot, akkor egy vadászat addig tartson, amíg megválaszolom a kvízkérdést. Ennyi bőven elég.
Akkor nehezebb lenne portyából nagy LÉ-t szerezni? Ez egy másik probléma. Az az elgondolás, hogy a hosszú vadászati idő biztosítson portya lehetőséget nem jó. Olyan megoldást kéne választani, ahol a két dolog megfér egymás mellett, mert ez a mostani nem jó. (Petur)
e/ Lehessen beállítani akár 100 vadászatot is egyszerre. VAGY, ha ebből gond lehet alacsonyabb szinten: 20+szint-nyit, vagy 20+spektrális-nyit. (Jeriko)
f/ Szerintem nyugodtan beleférne a vadászat idejének rövidítése. Alapból vonja le a karakter szintjét (vagy annak dupláját) másodpercben a vadászat alapidejéből. (Jeriko)

III. Gyógyítás/Idomítás
a/ Automata idomító mód, ami 2 óránként idomít egyet a befogott állaton a idomítás szakértelem aktuális értéke alapján, tehát egy nap alatt 12 automata idomítás indulna, míg kézzel 48 indítható. A két lehetőseg természetesen kizárja egymást.
b/ Egyszerre több állatot is lehessen gyógyítani/idomítani. Vagy hordázás szintnyit, vagy hordázás szint -1et (Tehát 30-asnál vagy 3 vagy legalább 2 állattal lehessen egyszerre foglalkozni). (Ricardo)
c/ Automata gyógyító mód, ami 2 óránként gyógyít egyet a kijelölt állaton a sebgyógyítás szakértelem aktuális értéke alapján, tehát egy nap alatt 12 automata gyógyítás indulna, míg kézzel 48 indítható. A két lehetőseg természetesen kizárja egymást. Automata gyógyítás alatt ugyanúgy csak akkor harcolhatna az állat, ha van hozzá megfelelő nyaklánc.
d/ Több állat egyszerre történő gyógyítása:
2 állat párhuzamos gyógyításához 10-es sebgyógyítás,
3 állat párhuzamos gyógyításához 20-as sebgyógyítás szakértelem,
4 állat párhuzamos gyógyításához 30-as sebgyógyítás szakértelem. (Freez)
e/ Meggyőzőkészség:
5 szintenként ad +1 morált ha gyógyítom az állatot.
A meggyőzőkészség 5. szintjén az állat +2 morált kap gyógyításonként.
A meggyőzőkészség 10. szintjén az állat +3 morált kap gyógyításonként.
A meggyőzőkészség 15. szintjén az állat +4 morált kap gyógyításonként. (Freez)

IV. Sajtolas
a/ Akárhány állatot lehet sajtolni közvetlenül egymás után. A LE 1 óránként jelenik meg a karakternél, amit a kronokompenzáció maximum 10 percre csökkent.
b/ Ha vadászok és betelik a szörnylistám, legalább álljon le a vadászat, de akár nyugodtan nekiállhat kisajtolni őket ha azon van a turbó, vagy maximális a szakértelem. (Akár át is rakhatná a turbót automatikusan.) Így megérné maximalizálni ezeket a szakértelmeket. (Jeriko)

V. Kronokompenzació
a/ Maximuma változzon 70-re. 50-dik szint felett minden szint 30 másodperccel csökkentse a várakozási időt, de a portyázásra ez ne legyen hatással. (vagy legyen?) - ha a nullázás költsége csökken, akkor szükségtelenné válhat

VI. LE költés
a/ Ha turbó az ultraspecializáción van (vagy az maximális), és van elég LE, akkor növelje meg a kiválasztott tulajdonságot automatikusan (elég akkor ellenőrizni, maikor a karakter LE-hez jut). Így kimaxolom a spektrálist, be tudom állítani a vadászatot és akár el is mehetek gépközelből. (Jeriko)
b/ Ugyanez transzplantációra, itt azonban valahogy meg kellene adni a kiválasztott szakértelmet. Az értelmes használat itt is megkívánja valamelyik szakértelem maximalizálását. (Jeriko)

+1. Lehessen kikapcsolni a zafír horda gyorsabb regeneráció bónuszát.
Dátum: 2009.05.27. 10:03:18
Idézet: Mortimer - 2009.05.26. 23:18:33
Az, hogy félóránként a gép elé _kényszerít_ egy kattintásra a játék az miért kihívás? (Idomíts be öt állatot.) Ha Miklós a játékot nem informatikusoknak írja, akkor kiknek?


Teljesen jogos. Az idomitasnak ugy kene mukodnie, hogy X-dik szintu allat beidomitasa X/2 szakitol megy. Itt 72 ora az idomitas, amit minden tovabbi szint 96ora/leny szintjevel csokkent, maximum 24 oraig.
A minimum szukseges szint feletti szintek csokkenthetnek a LE koltseget is.
Dátum: 2009.05.27. 09:58:10
Biztos majd valamikor delutan 2-4 kozott jonnek.
Dátum: 2009.05.27. 05:34:50
Nekem egy falum volt, amikor mar tudtam, hogy veges jatek, es hogy jonnek a vegen a tokomtudjakik, akiktol el kell foglalni a falut, es fel kell huzni a vilagcsodat.
Azt hiszem trukkos modon beleolvastam a forumba.
(Minden jatekban az informacio a legnagyobb hatalom.)
Na de ez itt tenyleg OFF.

Ha need ertelmetlennek tunik a veges jatek, akkor ne indulj el rajta, sok embernek pont a vegtelen jatek az ertelmetlen. Jelenleg is egy csomo ember azert szall ki, mert ugy erzi, hogy minden celjat elerte, illetve hogy a jatek nem kinal neki ujabb celokat. Ha a jatekot meg lehet nyerni, akkor a cel egyertelmu.
Raadasul veges jatek veges penzbe kerul.
Dátum: 2009.05.26. 23:13:42
Idézet: Mortimer - 2009.05.26. 23:03:32
"Miért nem lehet némi automatizmust beépíteni a játékba?"

Idomításnál miért nem lehet ugyanezt megtenni?


Idomitasnal azert ez eros gatjat kepezne a szakertelem fejlesztesere valo igenynek. 3-as szakival szint/2 ora alatt barmi beidomul?
Dátum: 2009.05.26. 23:12:26
Idézet: Jeriko - 2009.05.26. 22:54:55
Idézet: CaveMaN - 2009.05.26. 22:01:33
... de egyben inkább stratégiaváltásra kényszerít: ultraspec és transzplant maxolására (gyakorlatilag mindenki számára)


Mielőtt még százával állnának neki ezeket a szakértelmeket kimaxolni: spektrális manipuláció maxolása ezerszer célszerűbb:
- Tudsz vadászattal párhuzamosan sajtolni
- Ugyanúgy tudod vadászat alatt (turbóval) fejleszteni a szakértelmeket
- Tudsz vadászat alatt építeni (turbóval)
- Tudsz vadászat alatt vásárolni (turbóval)

Azt érdemes maxolni, amit legtöbbet használsz. Spektrális naponta 50-szer - felteszem a többiből azért kevesebbet.


Igy elmondod nekik a tutit?
En csak utalgattam ra, meg is kaptam erte a lepontozast.
Dátum: 2009.05.26. 22:57:16
Idézet: CaveMaN - 2009.05.26. 22:01:33
3. Igen és nem. Azaz, implicit áremelkedés, de egyben inkább stratégiaváltásra kényszerít: ultraspec és transzplant maxolására (gyakorlatilag mindenki számára)


Amig penzbol LE-t helyettesiteni lehet, addig sokan fojak is. Komoly elonyt szerezve ezzel (a 2 szaki maxolasa az elen haladoknak mar 500K korul van).

Mennyi lene a limit? Oskoves targyak ara jelenleg szint*1000. Ha a 100K LE-t ki is szeded, (szint+17)*1000 limit elkerulhetetlennek tunik.
Dátum: 2009.05.26. 22:02:13
En ezt sosem gondoltam maskepp. A szakertelem leirasa legalabbis pontosan et sugallja.
Dátum: 2009.05.26. 21:56:56
Idézet: CaveMaN - 2009.05.26. 21:46:58
Ezé mondom én mindig, már 100. alkalommal, hogy a karakternél tartható LE mennyiségét kell szabályozni. Ez mindenkit egyformán érint, mindenkinek egyformán "rossz", ezért nem lehet mutogatni egyik vagy másik csoportra. Tökéletesen eliminálja a kreatív spirált, a veszettül irreális rablásokat és a játékvezetői explicit tiltással az oda-vissza ütésről bőven elég lenne.


Irtam is, hogy ez nem egy rossz otlet. Ha jol emlekszem. Nagyjabol hasonlo, mint az enyem, felulrol korlatozza a zsakmanyt, de a masik oldaltol is aldozatot kovetel.

Par kerdes felmerul bennem:
Mi lenne egy realis korlat? Nyilvan 100K folott hiszen arra van kuldi? Vagy azt kulon kezelned le?
Ha a felet viszi valaki az realis-e?
Konstataltad-e, hogy az otlet egy implicit aremeslet tartalmaz? (Gyakrabban kell turbot nullazni.)
Nem jelent-e gondot, hogy a jatekra forditando idoszukseglet nohet altala?
Dátum: 2009.05.26. 21:51:11
Gondolom csak az egyikuk tudott kivegezni.
Dátum: 2009.05.26. 21:44:41
Idézet: Anababa - 2009.05.26. 21:41:30
Hol mondtam azt, hogy bajom van a korlát javaslatoddal? Hol hoztam egyáltalán szóba a javaslatodat?


Nem neked szol a kerdes, hanem azoknak akik szerint az en celom, hogy ellehetetlenitsem a pokokat, azert talalok ki ujabb es ujabb korlat otleteket.