Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.06.10. 08:49:19
Idézet: LanMaffia - 2009.06.09. 01:02:28
hm... nézzük csak akkor mi a helyzet.

Vagyok én a TOP20 akárkije és nincs időm a játékra, de optimalizált akarok lenni, mert az a király, egyébként nem ér semmit a játék, mert ez nem játék, hanem verseny hogy ki van a topban. Érdekes gondolatmenet, bár való igaz hogy ferdítek kissé.
Na most én aki fenn ülök a kakasülőn látom, hogy itt emberek kezdenek elhúzni más taktikával mint én. NEM JÓ! Miklós légy szíves csinálj valamit, mert én fizetek sok őskövet tudod, meg már amúgy is 10 éve TFezek. Kreatív mínusz.
De még ez nem jó, mert ha kivégeznek így is sok LÉt visznek el tőlem, vagy a csapattársaimtól, akik szintén szintén sok őskövet fizetnek és prémium tagok, tudod Miklós abból van az őskő! Kivégzés lebutítva.
De Miklós várj már, mert kéne még valami hogy ne kelljen olyan sokat a gép előtt ülnöm, és egy szakértelemre sem akarok feleslegesen tenni, nehogy már maxoljam a transzplantot meg az ultraspecet, legyen inkább egy segéd ami elkölti helyettem gyorsan. Meg ha nem tudok sajtolni mert nem vagyok gépnél és elfogtam egy állatot, sajtolja már ki helyettem valaki, mert ha nem akkor csomó LÉt vesztek, és esélyem sincs behozni a TOPot, pedig ott ám nagyon izgalmas a játék. Visszafogott fejlődés? Minek? Vezetőkészség maxra? Minek? Pontosan elég 1-el több slot, mint amennyi állatom van.

Ne haragudjon meg senki, de nekem a mai napból ez jött le...


Eloszor is, kerlek jelezd, hogy kirol is beszelsz, mert a topikot en inditottam, es se a kreativ se a kivegzes korlathoz semmi kozom, egyiket se helyeseltem, ezert ugy velem, hogy az egyes szam elso szemelyes osszemosas nem korrekt.

Ketto: Jelenleg ket szakertelmet ismerek, ami a jatekra forditando idot csokkenti, mindketto maxon. Lehet persze, hogy nem rolam beszelsz, de hat ugye az a franya osszemosas.

Harom: A transzplantacio, ultraspec, sajtolas, stb. (vagy praktikusabban spektralis) maxolasa semmit nem segit az alapprobleman. Oskovet sporol valoban, idot nem.

Negy: A vezetokeszseg. Csodalkoznek, ha az nem lenne maxolva mindenkinek, aki ismetelheto kuldiknel tart.

Ot: Visszafogott fejlodes. Semmit nem modosit a jatekkal eltoltendo idon, nem ertem minek hozod fel.

Hat: Ha valamivel problemad van, akkor nem az a megoldas, hogy minden mas temakorbe is belekotsz, lethatoan (a fentiek utan) kulonosebb atgondolas, vagy racio nelkul.

A felmerult plusz funkcio kozott van olyan, ami egyszeru kenyelmi funkcio, van olyan, ami csokkenti a "kotelezo" jatekidot, es van olyan ami bizonyos fopku automatizalas. Lehet esetleg differencialni a velemenyed, hogy akkor most melyik az ami megfelel, es melyik az ami nem. Emlekeim szerint minden otletet felcimketem, igy meg hivatkozni is lehet rajuk. Felteve persze, hogy a celod egy ertelmes vita. Bar nem mennek odaig, hogy ezt megkerdojelezzem.
Kapcsolodasi hiba utani reload.
Idézet: Magusocska - 2009.06.08. 17:18:50
A kérdésem ez volt:
Az alábbi lovaglási jármódok közül meyik 3 ütemű?
ügetés
lépés
vágta
galopp

meyik -> melyik
De mivel is dobták vissza? Az sokat seggítene


3 -> három
Dátum: 2009.06.10. 06:01:05
A tapasztalatko mihez ad 20%-ot? Alap TP? IK bonusz? Targybonusz?
Dátum: 2009.06.09. 19:43:07
A Légió mindent megtesz azért, hogy az aljas kristályokat visszazavarjuk oda ahonnan jöttek.

Szövetség - Azúr Légió
Horda: Zafír
Háborúban: Kristály Szövetség, Kristály Szövetség



Update: pardon, mar szerepelt.
Dátum: 2009.06.09. 18:07:13
A topiknyito osszecsapas viszont teljesen tiszta es lovagias volt.
Dátum: 2009.06.09. 18:04:29
Idézet: Birka - 2009.06.09. 17:20:21
Lehet hogy tápnak érzed, de csak azért, mert 4-6 hónapig le voltál fojtva portya ügyileg, és a V1-V2 rendszere nem támogatja a portyában való lé szerzést azzal, hogy mindenkinek érdekel alapvetően hogy 0 lében táborozzon...


Igaz, de en a V1-en jatszom, olyanokhoz merem magam, akik szinten ezt teszik.
Dátum: 2009.06.09. 16:35:18
Idézet: Birka - 2009.06.09. 12:20:25
Azt, hogy Barrique, vagy Sharpa kiröhögi az egészet, és "csak" táp nekik igen is megvétózom. Igen erős karakterek, napi portyában 90% alá se megy az életerejük a kémlelések alapján, míg kristály hordánál igencsak lent van a napi hp-juk, valszeg kapják az ívet rendesen ők is, max többet nyernek, de jha beesnek egy kritikus hp% alá, akkor már ők is ájuldoznak 1100-as spellektől...


Birka, tudod a jelszavam, nezd meg a csataim. Ez tenyleg brutaltap nekem.
(Azoknak, akik mar buzgon kormolik a feljelentest multizas miatt: csak a targyakat szokta Biri felvinni wikibe, a karihoz csak annyit nyul, hogy kereskedelemre atrakja a turbot.)
Dátum: 2009.06.09. 16:31:30
Idézet: Mortimer - 2009.06.09. 11:51:39
Ez így van. De ha 35% fölé gyógyulsz, jön Barrique, Galmuszk vagy Sharpa, és 4ezret egyből belédüt, emellé az állatod sérül több százat.


Itt jegyzem meg, hogy minden masodlagos tamadasom nulla. A kataklizma sideeffektrol nem tehetek.
Dátum: 2009.06.09. 16:29:36
Idézet: winnie - 2009.06.09. 11:41:34
Idézet: Mortimer - 2009.06.09. 11:12:01
Sharpát miért nem ütik 3 szinttel magasabbról?


ez valami fixáció? miért fáj neked ennyire, hogy az ő tehene nem döglik meg. örülj inkább, hogy ő nyugodtabban játszik. ha 15% alatt van, tök mindegy, hogy ki üti, nem biztos, hogy nyer.


Azert faj neki, mert nem egyenlo feltetelekkel jatszik o meg Sharpa. Mert mondhatjuk, hogy Sharpa ugyes volt, es jol feltapolta magat, Mortimer meg lemaradt szintben, de ugye amikor Morti igy dontott, akkor nem kellett alairni, hogy jon majd a kristalyhora, ami ugy lesz berakva, hogy ot jol szivassa, a topnak meg csak tovabbi tapolasi lehetoseget adjon. Raadasul valami szemtelenul nagy tapolast.
Ha uj fejlesztes kerul a jatekba, azt illik ugy berakni, hogy a kulonbozo taktikaju jatekosoknak hasonlo lehetosegei legyenek.
Dátum: 2009.06.09. 16:26:05
Idézet: Mortimer - 2009.06.09. 11:21:42
Nagyon felidegesítettem magam, mert azt hittem, hogy változik valami, de nem.


Oszinten nem tudom mit varsz. Miutan tobbe kevesbe mindenki egyetertett a leirtakkal, Miklos jelezte, hogy ugysem alakul ki soha egyetertes, meg amugy is jo ez ahogy o kitalalta, tehat marad.
Dátum: 2009.06.09. 16:12:52
Idézet: Darksol - 2009.06.09. 12:58:04
Mi (Tyrant) is szerveztünk egy hasonló kis mulatságot az ELIT HORDA számára, reméljük ezt is szórakoztatónak találják/találjátok.

Ellenséges szövetség neve Győzelem / Vereség
ELIT HORDA 63 / 31


Csak zarojelesen jegyzem meg, hogy termeszetesen a szigoru taktikazas a haboru elemi velejaroja, es ezert nem erheti szo a haz elejet, de pont ezert a Tyrant - EH kuzdelem nem lehet egy ilyen tiszta, lovagias kuzdelem.
Dátum: 2009.06.08. 20:47:27
Idézet: CaveMaN - 2009.06.08. 20:42:00
60-as sajtolás az nem túl optimális a ti nézetetek szerint Jön egy lény csak meg kell nyomni a gombot (meg 6 helyre sok fér ám )


Hat helyed van? Uresen? Csodalkoznek.
Maxos sajtolast elhiszem, de attol meg figyelni ugyanugy kell (ezt a turbo, sajt, okso, turbo) tokeletesen helyettesiti. Igaz nem 3 katt, hanem mondjuk 10. Meg 1/3-ad osko.
Dátum: 2009.06.08. 20:44:52
Idézet: CaveMaN - 2009.06.08. 20:40:28
De egy catan telepeseit már célba vehetünk


Nem tartom jo peldanak, hiszen azt en sem mindig optimalisan jatszom. De ennek oka az, hogy az egy tarsasjatek, ahol a strategiad mellett komoly szerepet jatszik az, hogy hogya kommunikalsz / interakciozol a tobbi jatekossal. Raadasul ha veszitesz sincs semmi, akovetkezo meccset ugyanolyan eselyekel kezded. Gondolj bele, ha egy bukott jatek utani foruloban mar csak 1 falut helyeztóetnel a tablara. Itt ha hatranyba kerulsz - leven vegtelen fejlodos jatek - az cipeled magaddal.
Dátum: 2009.06.08. 20:38:36
Idézet: CaveMaN - 2009.06.08. 20:36:02
Nem akarod, hogy tegnapról befogási listát másoljak ide 20 vadászat 7 lény volt a legjobb, minimum 3 majdnem mindig.

Persze más esetkben meg lemegy 50, úgy hogy egy sem jön.


Most ezzel cafolni vagy alatamasztani akartad az erveimet. Sztem alatamasztani sikerult.

BTW 20-bol 7 befogas? Most megpukkadtam.

Hovatovabb! 20-bol 7? Akkor leallitottad a vadasatot, hogy sajtolj (vagy maxos a sajtolasod)? Nem kene am igy centizgetni, EZ CSAK EGY JATEK!
Dátum: 2009.06.08. 20:37:04
Idézet: CaveMaN - 2009.06.08. 20:31:08
Nem, optimalizálnak, csak még senki nem szólt nekik, hogy ez egy játék


A legjobb jatek mindig az amiben optimalizalni lehet. Legkozelebb majd winnievel karoltve kioktatok egy sakkozot, hogy ne csereljen vezert, mert bar neki elonyos, de ez megiscsak egy jatek?

Ilyenkor komolyan nem tudlak hova rakni. Mintha te nem pontosan ezt csinalnad. Egyike vagy a kokemeny optimalizatoroknak.
Dátum: 2009.06.08. 20:34:12
Idézet: CaveMaN - 2009.06.08. 20:30:23
Jajjmár

Mert ha bekapcsolod a csekboxot (vagy más) és előfordul ez a helyzet, nem az lesz amit leírtam? Attól, hogy választható az optimalizátorok választani is fogják kötelező jelleggel, és amint betelik 5 vadászatból a maradék 3 hely (de legyen 8 vadászat), jönni fog a problémázás. Ezen a csekboxx egy bakarasznyit se változtat


No ez meg nem igy van. Nem az a lenyeg, hogy elkoltsem az osszes CSP-t egy ora alatt, hanem az a lenyeg, hogyha benyomom a vadaszatot, akkor elmeessek bitet kapalni, szunyokalni, fuvet nyirni, gyereket etetni barmi. Es konkretan visszajovok 1 ora mulva megnezem mi tortent, latom, hogy 3 allat. Orulok, mint majom a farkanak, es beirom chatre, hogy a tobbiek megpukkadjanak az irigysegtol. Amugy sem ez lesz a jellemzo, ez ritka kivetel lesz, marpedig a vadaszat mennyisegi cselekves, igy a ritka kivetelek kevesse erdekesek (ido szempontbol).
Dátum: 2009.06.08. 20:29:06
Idézet: CaveMaN - 2009.06.08. 19:08:52
Most mondjam azt, hogy a TOP alakitotta ilyenné? Kénytelen leszek Birka mellé állni, hogy a V3 tamagocsivilága a legjobb


Mondd, de a legkevesbe sem lesz igazad. A TOP nem hasrautessel talalja ki a strategiait, azt a jatek keretei szabjak meg.
Dátum: 2009.06.08. 20:27:06
Idézet: CaveMaN - 2009.06.08. 18:50:18
Idézet: Ywgarrd - 2009.06.08. 18:42:10
Mindettől függetlenül a vadászatmegszakítás az állatok betelésekor simán bekerülhetne, az igazán nem osztana/szorozna már. Apróság volna, ám rengeteg játékosnak sok időt szabadítana fel.


2 hét se telne el, már kezdődne a problémázás. Bejönne véletlenül az első 5-be 3 elfogás, megtelnének az állatok leállna a vadászat. Visszajön a tag egy óra múlva azzal, hogy "végre levadásztam 20 csp-t" és látná, micsodaaaaa. Kiderülne, hogy igy a vadászat összességében még több időt vesz el. Lehetne verni egyből az asztalt, hogy sajtolódjon ki azonnal az állat, HA a turbó a sajtoláson van.


CaveMan ne idegelj. Az eredeti otletet olvastad? Checkbox! Aki akarja hasznalja, aki nem akarja nem hasznalja.
Dátum: 2009.06.08. 20:25:05
Idézet: CaveMaN - 2009.06.08. 18:45:21
Oké, de akkor én kérem, hogy 4 óránként végezhessek ki minden karaktert, ha ők 15% alatt vannak


Bar ezt ironikusan irod, az egyertelmu, hogy az ilyen gyorsitassal parhuzamosan megoldast kell keresni arra, hogy portyazni (LE-ert) is lehessen azert. Ezt irtam is korabban.