Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.07.14. 00:00:57
Idézet: Craslorg - 2009.07.13. 18:26:07
A JV legnagyobb ellensége Sharpa és Barrique De egyébként ezzel tökéletesen tisztában vagyok, viszont a napi plusz 150-300 TP fenn nem oszt nem szoroz, a szintlépés 1-2 %-a.


Rosszul tudod, minden TP szamit.
Jonnek az uldozok! Jonnek! Itt vannak!
*elhalo visitas*
Dátum: 2009.07.13. 23:59:51
A meg el nem ert szintek TP szuksegletet barmikor lehet valtoztatni.
Dátum: 2009.07.13. 21:49:07
Pardon, felreertettelek, igy elfogadhato, sot kb. ugyanannyira alatamaszthato is, mint a masik modszer. A ketto kozott csak a nezopont dont.
Dátum: 2009.07.13. 21:47:35
Idézet: Darah - 2009.07.13. 20:34:53
Kocos, olyat lehetne, ahogy feljebb írom, hogy összegyűjteni három továbbfejlesztési javaslatot, és azt csak szintben érintettek kapnák meg szavazásra.Vagy ez nem jó?


Hat ha jol ertem mire akarsz kilyukadni, akkor nem feltetlen rossz. Nem olvastam el minden elozmenyt.
Ugy lenne, hogy ezeket csak egymassal hasonlitanak a tobbi fejlesztesi cuccal nem?
Dátum: 2009.07.13. 21:22:00
Idézet: Darah - 2009.07.13. 20:00:03
Szerintem ez minden, csak nem korrekt.
Mindenki egy játékosnak számít, és nem 210-nek.


Egyet viszont itt ne feledjunk el. Ez nem nepjoleti intezmeny. Ez egy uzleti vallalkozas, es mint ilyen termeszetes, hogy a fizetovendegek igenyeit akarjak eloszor kielegiteni. Kepzelj el egy vendeglot, ahol be lehet ulni es adnak ingyen szodat, vagy penzert ihatsz froccsot. Ha te vagy a pincer kihez mesz eloszor? Sztem ahhoz aki borravalot fog adni.
A fizeto vendegeket fontosabb megtartani. Ez meg a nem fizeto vendegeknek is erdeke, mert ha csodbe megy a bolt, akkor nem lesz keret az ingyen szodara sem!

Ugyanakkor egy jelkepes szavazatot mindenkinek adnek alanyi jogon, hogy azert aki nem fizet semmit az is erezhesse ugy, hogy bele tud szolni a dolgokba. Mondjuk havi 1 szavazatot. Azt gondolom ez tenyleg jelkepes mennyiseg csupan.
Dátum: 2009.07.13. 21:17:38
Semmilyen szinten sem elfogadni, sem toleralni nem tudom, az optimalis jatek bunteteset. Ez egy erosen optimalizalos jatek, van aki igy van aki ugy optimalizal, de a cel mindenkinek az, hogy az altala kitalalt kriteriumok mentem minel erosebb legyen. Ezek utan nem mondhatjuk azt, hogy jaj kerem minek tetszettek szintet lepni, mikor ez a jatek egyik celja.
Azt elfogadom, hogy nem lehet csak a topra fejleszteni, de azok a fejlesztesek, amikhez egyes jatekosok elobb ernek oda, masok kesobb, de elobb utobb mindenki kikerulhetetlenul odaer, azok egyenrangusagot kell hogy elvezzenek az olyan fejlesztesekkel, amik aktualisan hatnak nagyobb tomegekre (mint mondjuk a vedekezo allat fejlodese).

Vagy hogy maskepp fogalmazzak: a jatekosok jo reszet nem erzem megfeleloen kompetensnek egy ilyen dontes felelos meghozatalahoz, a jatekvezetesnek ezt a felelosseget nem szabadna elharitania magatol, ha van is ilyen jellegu szavazas, azt inkabb mankokent, informaciokent kene kezelni, semmint kotelezo utvonalkent.
Dátum: 2009.07.13. 20:17:35
Nekem ezzel van egy alapveto gondom. Azok a fejlesztesek, amik _jelenleg_ csak a top jatekosokat erintik el fognak maradni. Itt a jelenleg szot alahuznam,, mert pl. a KH nem ilyen, de ugye a fertozes ilyen. Sztem igen fontos fejlesztes lenne, hogy a fertozes a maximumot tolja ki, korabban mer tobbek altal ismertetett okok miatt, de amig nincs 10 fertozesmentes jatekos sem, addig ennek nem lesz eleg szavazata. Pedig egyszer mindenki oda fog erni, es a legtobb embernek (aki akar sajtolast, akar transzplantot, akar ultraspecet, akar spektralist maxolt) fajni fog a mostani megvalositas. Ugyanakkor azt nem tartanam igazsagos rendszernek, amiben a kizarolag a feso reteget erinto problemakkal nem foglalkozunk.
Ezt kerlek gondoljatok at.
Idézet: Useles - 2009.07.13. 10:02:08
Az eddig megfigyelt legtávolabbi galaxis, az Abell 1835 IR1916 melyik csillagképben található?

Kassziopeia
Szűz
Kaméleon
Serleg


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Azért tettem fel ezt a kérdést, mert láttam egyéb csillagászati kérdéseket, és úgy gondolom a kvíz játék arra is szolgál, hogy új ismeretanyagot szerezzünk. Nem véletlenül van rá 5perc, hanem azért, hogy esetleg a Google-n utánanézzen az ember.
Ez tényleg rossz kérdés lenne?


Igen. Ez egy tipikusan olyan informacio, hogyha nem epp most olvastad es/vagy csillagasz vagy, akkor nulla az eselye, hogy tudd. Nem koncepcio a kerdeseknel, hogy guglizni kelljen hozza.
Ezenkivul mellekzonge, de ki tudja meddig lesz ez a legtavolabbi. Meg az, hogy ez melyik csillagkepben van, talan ez sem olyan rendkivul erdekes info.
A kviz nem forditas. Semmilyen idegen nyelvbol vagy oda torteno forditast nem fogadunk el, az ertekeles ilyen esetben rosszul feltett kerdes.
Idézet: Szabinho - 2009.07.12. 18:54:19
Hányadik része jelent meg nemrég a Diablo című játéknak 2009-ben?

2.
3.
4.
5.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint túl könnyű, vagy számtan feladat volt.


Értem hogy visszadobták, de hogy ilyen indokkal...


Ez a Tul konnyu a gyujtofogalma kereskedelmi jellegu, markaneveket tartalmazo kerdesek ertekelesenek. Ezt kapja minden automarakas kerdes, minden olyan kerdes, hogy melyiok nem porszivo, meg ki nem gyart fulpiszkat. No meg a Diablo is ide tartozik.
Idézet: Kisatilla - 2009.07.12. 08:23:46
Kinek a nevéhez fűződik ténylegesen a rádió feltalálása?

Guglielmo Marconi fizikus
Ludwig Boltzmann fizikus és filozófus
Nikola Tesla fizikus és villamosmérnök
Michael Faraday fizikus és kémikus

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.


Érthetetlen számomra, mitől rossz a megjelölt válasz.


== Tesla és Marconi ==
[[Guglielmo Marconi]] fizikus Tesla asszisztense volt Amerikában, ahol láthatta Tesla kutatásait és annak eredményeit. Marconi [[1901]]-ben sikeresen bemutatta a rádióhullámok vezeték nélküli sugárzását. A [[rádió]] feltalálásáért [[1909]]-ben [[fizikai Nobel-díj]]at kapott. Tesla beperelte, azzal a váddal, hogy Marconi ellopta a találmányát. A tárgyalások többször megszakadtak és elhúzódtak, végül [[1943]]-ban, Tesla halála után az [[Amerikai Legfelső Bíróság]] hivatalosan is Teslának tulajdonította a rádió feltalálását.

A jelentés alapján Tesla szabadalmát már 1896-ban (tehát 4 évvel Marconi előtt) bemutatta. Továbbá a rádió más feltalálók felfedezéseit is tartalmazza. Ezért Marconitól megvonták a radió feltalálását. <ref>U.S. Supreme Court, "''[http://caselaw.lp.findlaw.com/scripts/getcase.pl?court=us&vol=320&invol=1 Marconi Wireless Telegraph co. of America v. United States]''". 320 U.S. 1. Nos. 369, 373. Argued April 9-12, 1943. Decided June 21, 1943.</ref><ref>''Wireless Telegraph co. of America v. United States.''</ref>
(A pontos jelentés itt olvasható [http://en.wikipedia.org/wiki/Guglielmo_Marconi])


A teljes cikk itt található. http://hu.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

Ebből kitűnik, hogy a rádiót nem Marconi, hanem Tesla találta fel.


Sajnos ez a szocikk csak reszleges informaciot tartalmaz, en is tettem mar fel errol kerdest (ki is esett, mert az emberek nem tudtak a valaszt), a helyes valasz az, hogy harman is feltalaltak a radiot felig-meddig egymastol fuggetlenul, ezert jelenleg ugy tartjuk szamon, hogy a Radio dfeltalaloi:Tesla, Marconi es Popov.
Egyebkent kiemeltem azt a reszt a kommentedbol ami felett szerintem elsiklottal.
Szep kerdes lett volna, ha nem pontatlan a valasz.
Dátum: 2009.07.12. 06:08:08
Idézet: Eliteninja - 2009.07.04. 21:19:44
Egy KIS előnyt...?


Hat a kuldetesek darabszamatol eltekintve nem jutott komoly elonyhoz, hidd el.
Dátum: 2009.07.11. 23:11:31
Idézet: bokorn - 2009.07.11. 17:18:45
kozben annyi otletem tamadt hogy csinalok egy scriptet, ami minden egesz ora elott elkuldi pihenni az allataimat, utana meg visszahivja, igy legalabb azokat nem verik ajultra a csalok

mondjuk az osszes oskovemet ra merem tenni, hogy a jatekvezetes valasza erre az lesz hogy barmikor tamadhatnak, nem csak egeszkor, nehogy mar valaki ne szopjon


Engem egy izben tamadtak nem egeszkor. De soha tobbet. Meg az elso invazio elso napjan.
Dátum: 2009.07.11. 15:52:12
Idézet: Sun13 - 2009.07.11. 02:23:42
Nekem amúgy nem a 200 csp-s gyorsítással van bajom, mert az négy nap fejlesztés kit érdekel. Max Kóc nem 17-3 ra, hanem 19-1-re hozza a szimulációt ellenem. Jaj jaj. A gondm az, hogy még utána fel kell tolni 111-re az elementálist, ami majd további 1 hét fejlesztés. Erre gondoltam hogy le sem kellett volna programozni, mert ez sem 60+ szinten és 28. szinten sem vállalható.


Neked ez nem ott szamit, hogy en mekkora esellyel kaplak el, hanem ott, hogy 3 karakter van aki beprobalkozik nalad, vagy 8.
Dátum: 2009.07.11. 15:49:47
Idézet: PottomPanna - 2009.07.11. 12:50:26
Bajnoki tényleg lesz?


Hat most nagyon nem elerheto, lehet, hogy vege is van.
Dátum: 2009.07.10. 23:48:03
DE egy mertekig fokozza. Nekem ujdonsagot nyujt ilyen szempontbol a KH, de nem banom nagyon, van benne izgalom. No nem arra gondolok, amikor 15% alatt folyamatosan lecsapnak, hanem amikor en tamadok es szinte soha nem mehetek biztosra.
Dátum: 2009.07.10. 23:41:01
Jot jatszani van. Elen vegezni nincs.
Dátum: 2009.07.10. 23:39:14
Azert, mert ha a V4-nek vege, akkor nem kaphat ott.
Dátum: 2009.07.10. 22:57:46
Idézet: Viszok009 - 2009.07.10. 10:36:05
Létszi máskor ezt az Aukciós topicba írd vagy írj személyesen Baratynak, akkor lehet jobban elér hozzá!

Köszike...


Nem Baraty hataskore, de igazad van.
Dátum: 2009.07.10. 20:35:00
Ha szabad javasolnom legyen par kulondij is. Az elso ember aki 50 kuldetest teljesit, az elso aki 40. szintre lep (vajon elhuzodik addig?), az elso aki 100K LE rablast eleri. Stb.
Ezekert is jarhatna plecsni az anyavilagon. Alapvetoen en ezeket a kis plecsniket (kvizmedal, vegzetur medal) nagyon birom, lehet meg nehany musorszam, ahol ilyet lehet szerezni. Tapot eleg ha annyit adnak mint a vegzetur medal - azaz szinte semmit. Ki lehetne dekorlani szepen a karikat. Ja a masik topikban felvetett halhatatlansag is megjelenhetne ilyen formaban a karakterlapon. Nem csak a tap tud am motivalni!