Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.07.20. 01:29:04
Idézet: Szurilo - 2009.07.16. 13:56:57
A visszafogott fejlődés szerintem igenis jó ötlet volt. Esélyt adott mindenkinek a felzárkózásra.


Jajj de jo kis tema, eszre se vettem eddig. udom regi, de beszallok.

Ezzel nem tdok egyeterteni. Miutan a jatekostarsadalom jelentos resze hasznalja, nem tudsz folebe kerekedni ezzel a kornyezeted egy jo reszenek. Ugyanakkor ha nem vagy ubertapo, es nagyon bevallalos (adott esetben tulsagosan bevallalos), akkor kotelezo kifejlesztena VF-et pont azert, hogy a kornyezeted ne kerekedjen foled. Mert amig te nem tudsz nagyon sok embert legyorsulni, addig forditva ez igaz, ha mindenki VF-ezik te meg nem, akkor sok ember le tud gyorsulni.
A top meg mentesul a kotelezettseg alol, ertheto okokbol. Es itt voltakepp mindenki topnak tekintheto, aki folott (es a folott szo fontos, hogy itt szintben es erossegben egyszerre merendo) nincs VF-ezo ember.

Erdekes taktika meg az, hogy ugyan valaki folott vannak eros VF-esek, de nem all be a sorba VF-ezni, hanem megprobalja szintben kikerulni oket ugy, hogy felfele tavozik az utozonabol, oda, ahol mar nincsenek VF-esek.

A napokban merengtem rajta, hogy milyen lett volna, ha nem VF kerul bevezetesre, gyhanem gyorsitott fejlodes. Amivel parhuzamosan az el nem ert szintek TP-je megemelkedik. Igazabol ugyanaz, csak akkor a sebesseg megtartasaert kellett volna aktivan tenni, most meg a csokkenteseert.
OK, majd kerdezek mast.
Dátum: 2009.07.19. 20:01:05
Kedves erintettek. Probaljunk meg a temanal maradni.
Miszerint: a fertozes jelenlegi jutlma kiirt a jatejkban eddig meglevo kenyemi lehetosegeket, es ezt orvosolni kellene.
Idézet: Jaelithe - 2009.07.19. 15:54:24
Apropó ezt vajon miért nem fogadták el?
Melyik NEM gyárt TFT/LCD monitort és telefont is(2009)?

Asus
LG
Samsung
Sony Ericsson

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!


Ez nem kvizkerdes, a kereskedelmi markakt tartamazo kerdesek kivetel nelkul rosz ertekelest kapnak.
Idézet: Matekmatyi - 2009.07.19. 16:50:47
Sziasztok! Aki esetleg tudja, írja meg mi a gond a kérdésemmel:
Hány éves a kapitány? /Verne könyvcím/.

30
60
15
20

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Kerlek probald meg egy mondatban megfogalmazni. Mondjuk
Hany eves kapitanyrol szol Jules Verne egyik konyve?
vagy
Hany eves kapitanyrol kapta a cimet Jules Verne egyik konyve?
Idézet: Matyi - 2009.07.19. 00:51:09
Azért így írtam mert nem egy kérdésben egy nagy betű sem volt amit megfejtettem pedig oda is kellett volna !!!!!!!


Ertem. Tehat ha latsz egy kerdesben egy hibat lemasolod ugye? Ha jot latsz benne azt gondolom elkerulod. Logikus.
Idézet: Matyi - 2009.07.18. 23:31:36
mért kaptam rossz értékelést ha kérdés jó és helyesírási hiba sincs ????


itt a kérdés : ki volt magyarország utolsó fejedelme és első királya ?

géza fejedelem - vajk
géza fejedelem - 1.géza
vajk - 1.istván király
árpád - imre herceg

no jó talán a neveket kicsivel írtam


Van egy olyan szintje az igenytelensegnek, ami mar nem erdemel helyesirasi hibat, ha nem tudod, hogy a tulajdonneveket, foldrajzi neveket, mondatokat nagybetuvel kezdjuk, akkor eloszor ezen szabalyok elsajatitasan kene faradoznod, majd ha sikerult, akkor lehet kvizkerdest feltenni. Ajanlom tovabbi figyelmedbe, hogy a kiralyok nev szerinti sorszamozasa romai szammal tortenik.
Dátum: 2009.07.18. 18:02:49
Idézet: Ricardo - 2009.07.18. 11:30:39
Az a probléma (szerintem) ezzel, hogy minden kényelmi funkciónak kikiáltott dolog az időtényezőt csökkenti, ami viszont a játék leglényegesebb és legtápabb része. Ergó minden kényelmi funkció egyben tápos is. (Vagy ha 200 csp-ért adják akkor meg bele lesz verve a csúf, hogy szar.)


Abszolut semmilyen tapot nem hordoz magaban az idotenyezo a jatekban. Na jo a pheneseket kicsivel jobban ki lehet hasznalni. A valos vilagban annal inkabb. Ezert nem ertem, miert fontos, hogy a jatek bizonyosan annyi idot emesszen fel, hogy a jatekosok idovel kenytelenek legyenek abbahagyni a jatekot.
Dátum: 2009.07.18. 12:18:03
No akkor az udulesi jogrol. En nem tartom ezt igazabol atveresnek. Azt tartom atveresnek ahogy eloadjak. Befeketes. Evente akar 10%-kal is no az erteke. Muhaha. Valojaan a listaarhoz kepest amit ok megadnak, sajat maguk is lejjebb mennek akar 30-40%-ot, de ha van egy kis eszed es hasznaltanveszed a jogot, akkor az meg sokkal olcsobb. No ennyit a befektetesrol, meg az erteknovekedesrol. Aztan ugye el lehet cserelni. at ismeroseim, akiket "bepaliztak", meseltek errol. Ahhoz, hogy normalis idoszakra, normalis helyre tudj cserelni, ahhoz ugy egy evre elore napra pontosan kell tudnod mikor es hova akarsz menni. Realis. Nemreg egy olyan lehetoseget is hallotta, hogy egymas kozti cserebere udulesi jogoknal, vag adasvetel, es hogy az milyen olcso. Raadasul akar az utolso napon is koltseg nelkul visszamondhatod. Aham nagyszeru, es ha en vagyok az elado, es az utolso pillanatban visszamondjak? Hat akkor ugye igy jartam.

Alapvetoen azt nem ertem, hogyan gondolhatjak emberek, hogy a direkt ertekesitesi metodusra raul egy szerveyet, aki ertekesit, plusz egy masik amelik csereket es karbantartast intez es ez olcsobban fog kijonni. Olyan sokat dolgoznak vele, hogy az mar olcso? No persze egy dolgot oda lehet rakni a masik serpenyobe, azt, hogy amit joggal adnak el, az fien el van adva.

Nagyszuleim Hegyvidekes udulesi jogot vettek, ez volt az egyik elso. Ott az ugyintezo testulest mar 4-szer csodbe vitte az egesz szervezetet (gondolom nem sikerult kiszamolni mennyi az ami meg mehet sajat zsebre), es olyankor elzavarjak oket, jon egy uj vezetoseg, es ok kironak minden tagra egy egyszeri dijat, hogy legen mibol sikkasztani. Igy aztan folyamatosan elore nem latott koltsegekkel jar a jog felhasznalasa. Raadasul igy 20 ev utan a minosege is csapnivalo a szallasoknak.

No nem azt mondom, hogy az udulesi jog mindenkinek hulyeseg. Azoknak a nyugdijasoknak, akiknek ideje van boven, es szivesen eltoltenek egy hetet minen evben ugyanott, ez egy remek lehetoseg, igy meg valoszinuleg egy kicsit olcsobban ki tudnak jonni.

No es a szemelyes tapasztalataim. Az elmult egy evben 3 ilyen eloadason is jartunk. Az elso egy kedvezmenyes udulesre jogosito utalvanyt adott cserebe, a masodik es harmadik mar a kedvezmenyes udules kozbn volt. Banom is kicsit, hogy elmentunk, meg nem is. Mindketto eleg jo helyen volt, az elsonel 6-an mentunk, 3 szobas apartmanba csupan 35000-ert ket ejszakara, a masodik pedig a Bükfürdői Radisson Hotelben volt, ami életemben az első, és nem kizárt, hogy az utolsó ötcsillagos szállodai tartózkodásom volt. Ez meg kettonknek volt 32000, ami teljes aron minimum a duplaja lett volna ennek.

Ugyanakkor a harom eloadasbol ketton verig sertodtek, es hulyenek neztek, hogy nem elek a remek lehetoseggel. Meg persze elotte is hulyenek neztek, amikor azt hittek fogok elni vele, de ez bennuk talan igy nem tudatosult.
De azert a legmokasabb csak az volt, hogy az utolso ilyen kedveymenyes udulesre ugy mentem el, hogy haromszor rakerdeztem a telefonos ugyintezonel, hogy udulesi jogot akarnak-e ertekesiteni. Mondta mindannyiszor, hogy nem. Aztan persze kiderult, hogy de. Csak azert nem alltam fel azonal mert lerakattak velem 30K biztostekot, hogy vegighallgatom oket. De azert a vegere "cegunk egyik penzugyi vezetoje" egy rettentoen tenyerbemaszoan agressziv stilusu fiatal csaj kozolte, hogy most aztan feketelistara tesz minket, amiert nem vasaroltunk, hogy maskor ha ilyen lehetoseget kapunk, akkor a teljes arat ki kell fizetni.

Hat ilyen az udulesi jog iparag.
Idézet: Crux - 2009.07.18. 09:40:39
Az ókori egyiptomiak hajói jellegzetesen egy anyagból készültek. Melyik ez?

bronz
pálmafa
nád
vörös fenyő

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Gratulálok a kvízkérdés értékelőjének!


Köszönöm. Bizonyára azóta te is rájöttél, hogy nem csak nádból csiáltak hajót.
Idézet: Deaxus - 2009.07.18. 07:19:55
A közönséges fülbemászó vajon tényleg bemászik az állatok és emberek fülébe,hogy szétrágja a dobhártyát?

Igen,nagyon veszélyes állat
Bemászik,de nem rág szét semmit
Nem csinál ilyet*
Ilyen állat nem is létezik

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Mért rossz?


Rosszul feltett kerdes (eldontento)
Rossz valaszok (Ilyen állat nem is létezik)
Helyesirasi hibak (alahuzva)
Dátum: 2009.07.18. 00:36:08
Idézet: Mortimer - 2009.07.17. 20:33:55
Ez a határ azért van, hogy költsél pénzt azért, ha nem akarod az életed a játék előtt tölteni. Elég nyakatekert megoldás, ráadásul pont azokat helyezi előnybe, akiket Miklós állítólag nem akar: az egész nap a gép előtt ülőket.


Mar milyen hatar? Nekem egyebkenbt semmi gondom nem lenne azal, ha a kenyelmi funkciok oskobe kerulnenek. Fejlesztest igenyeltek, az is penzbe kerul.
Idézet: Sacisaci - 2009.07.17. 20:14:09
azért mert nem jött volna ki mert ha számolsz lehetetlen 4 számot írni.mert arra gondoltam hogy a 4 lábán 5 ujj van az 20,ha a 4 lábán 4 ujj van akkor 16, de a macskának az első két lábán 5 ujj van a hátsó lábán meg 4 ujj van azért 18 van neki de ez a kérdés szerepelt a okos vagy mint egy ötödikes?


Valoban es ott is valaszlehetoseg volt a nemtudom?
En tudok neked masik szamot mondani: 24. No lehetetlen volt? Nem volt az.
Idézet: Castiello - 2009.07.17. 14:52:39
Hogy végződik Madách: Az ember tragédiájának kilencedik színe, mely Párizsban játszódik?

Dantont (Ádámot) lefejezik(jó válasz
A nép elkiáltja magát: Szabadság, Egyenlőség, Testvériség!
Elindulnak a Bastillehoz
Megválasztják Dantont örök vezetőjüknek
EZT MINDEN KÖZÉPISKOLÁBA JÁRT EMBERNEK TUDNI KELL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(Egyszóval az lenne a normális hogy az adminok nézzék a kérdéseket ne h*lye 5 évesek akiknek a legkurtúráltabb kérdése a Pokemonról szól!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
Na szóval miután megkaptam már több ezer ennél h*lyébb kérdést én fel nem fogom, hogy mi ezzel a gond, miközben, pl. hogy mivel gyógyítják magukat a Dragon-Z kocka sorozat szereplői(varázsbab azt persze elfogadták.)


Ugyan ne mondd mar, hogy minden kozepiskolaba jart embernek fejol vagnia kell az ember tragediajanak teljes cselekmenyet. Vagy mondd ha gondolod, de nincs igazad.
Idézet: Egomaxy - 2009.07.17. 13:58:58
2. Feltettem egy kérdést, ami egy igen ismert magyar íróval Rejtő jenővel kapcsolatos... A válasz a következő volt:
A feltett kvízkérdésed "Rossz kérdés" értékelést kapott!
Indoklás: A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.
Ebben az esetben nem veszíted el a kérdésfeltevés lehetőségét, írhatsz egy új kérdést helyette.
A neveket internetről másoltam ki, mert nem tudtam, hogy pontosan hogy írják őket... Akkor miben is van a helyesírási hiba? a MELYIK, vagy a NEM szót írtam le rosszul? mert a többihez helyesírási segédanyagot használtam, hogy BIZTOS NE LEGYEN HIBÁS...
Vicc.


Ez az a kerdes amit ketszer valtozatlanul feltettel, harmadszor beleirtad, hogy nem tartalmaz hibat?
Asszem igy szolt:
Melyik nem Reich Jenő, írói álneve?
Olvasd fel hangosan, van ott egy nagyon nagyon felesleges vesszo.
Kozben rajottem, hogy eleve a kerdes rossz, mert Rejtő Jenő nem irói álnév. A helyes értékelés rossz válaszok lettek volna.

Nem jó kérdést teszel fel, a helyesírási hibát nem javítod, hanem hisztibe kezdesz helyette.
Vicc.
Idézet: Magusocska - 2009.07.17. 12:16:02
Kazimír Károly szinházi rendező sok különleges előadást mutatott be Magyarországon. Az alábbiak közül három három japán és egy indiai. Melyik az?

No színház
Kabuki színjátszás
Bunraku előadás
Prokarána darab

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Koszi, hogy jottel, mi a turo az a prokarana darab? Gugli nulla talalatot hoz, nincs elgepelve?

OK. Tied a győzelmi babér.
Én olyan öreg vagyok, hogy még könyvekből dolgozok ki kérdéseket - és a Gugliban nem ellenőriztem.
Jól van leírva, csak ezt nem vitték fel a hálóra, tehát nem létezik.
Egyébként indiai drámaforma, misztikus eredetű téma mindennapi körülmények közé illesztve. Nálunk a Rámajána volt ebben a formában bemutatva.
Ja, és ha a Gugli talál, akkor azért az még nem nyerő.


Nem kell ellenorizned a gugliban. De nekem kell. El kell dontenem valhogy, hogy jo-e a kerdes, es nem hallottam meg rola. Tovabba nekem nincs meg az a konyv vagy nem tudtam, hogy abban kene keresni. Fura egyebkent, ha egy szinhazi eloadas nem kerul fel a netre, de ha istenbizony jo, akkor tedd fel ujra, mert egyebkent jo a kerdes.
Idézet: Fgeri8 - 2009.07.17. 19:20:07
Hali all!
Berakom miért tartom hasznosnak a kérdés feltevés lemondása opciót:)
Ma tettem fel ezt:

Mikor alapították meg a Hortobágyi Nemzeti Parkot?

1972-73
1852
2001
2003-2004

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésed az értékelők szerint érdektelen lexikális tudásra hivatkozott

Azt még megértem, ha a kérdés már szerepelt az adatbázisban, de hogy érdektelen tudás? A Hortobágyi hazánk első nemzeti parkja, ez érdektelen?! Azt aki ezt véleményzte, remélem elkapja a közeljövőben a természet egy vadállata, és megtorlást vesz rajta, minimum egy csapatni szúnyog



Nem a park az erdektelen, hanem a letrehozsanak datuma. Mint a datumok tulnyomo tobsege.
Dátum: 2009.07.17. 20:32:22
No emberek, nincssenki, aki a koz erdekeben szovesen szerkesztene Wikit?
Dátum: 2009.07.17. 20:28:50
Idézet: Jeriko - 2009.07.17. 18:10:20
Amit más is említett még, a kronokompenzáció - ez szerintem a kötelezően maxolandó szakértelmek közé tartozik, ezért itt nincs különbség a karakterek között (bár szerintem mindneki rettenetesen örülne, ha 10 perc helyett 5-re csökkenthetné a turbó pakolgatási idejét - ez már csak a jószándékoton múlik, az igazságérzetét szerintem senkinek nem piszkálja).


Nekem piszkalja annyiban, hogy ezt Miklos megigerte, es a kenyelmi funkciok teren amugy is rendesen alank lett vagva.
Dátum: 2009.07.17. 15:28:55
Hat amit a kollega reklamal, annak vajmi keveskoze van a teljes fertozottseghez.