Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2013.07.30. 22:25:07
Jelen pillanatban en ugy erzem, hogy a relikviakupon dompingre nem lesz megoldas a kryxonium fokusz, mert egyszeruen tul draga. Amig az ember osszeszed 20 forgacsot, azalatt 10 kupon is osszejon a 6 helyett ami a kryxonium fokozathoz kell. A leiras szerint magasabb szintet is el lehet erni. Ahhoz is eleg lesz vajon 1 kryxonium fokusz? Van maximalis szint?
Dátum: 2013.07.30. 17:07:07
Idézet: Corina - 2013.07.30. 09:53:05
Úgy gondolom, hogy eventet azért szoktak csinálni, hogy növeljék a játékkedvet, nem hogy elvegyék..
ez egyik kedvenc eventem volt.. már nem az


Miklos: A következő xenóra kitalálunk majd valamit.
Idézet: PiszkosBeck - 2013.07.30. 16:25:53
Azért ezt leírhatta volna valahol a kérdéseknél mert én nem játszok 4 éve hogy tudjam akkor mit mondott...


Igazad van. A wikin paran probaltak osszefoglalni a kvizkerdes felteves fontosabb szabalyait.
Dátum: 2013.07.30. 16:36:50
Idézet: McMad - 2013.07.30. 15:49:36
Mindenesetre nálad már győzött a...
...ez a játék már nem a maximalistáké, hanem a kompromisszumkészeké.


Szerintem akik kozelebbrol ismernek, neadjisten egyutt jatszanak velem ezzel nem ertenek egyet. Maximalista modon jatszom, de olyan celok elereset tuztem ki magam ele, ami nem jar allando kotottseggel.
Dátum: 2013.07.30. 15:20:00
Idézet: Quellon - 2013.07.29. 15:22:32
"A játék nem igényel sok időt, és ha 1-2 napig nem tudsz részt venni a játékban, a lemaradást behozhatod."
Azért, mert ez kurvára nem igaz, azért mert pont annyira vagyok maximalista, hogy képtelen vagyok rosszabbul játszani, mint amilyen színvonalra képes vagyok és azért, mert nem állnak rendelkezésemre a feltételek amik szükségesek lennének a színvonal tartására (legkevésbé értem itt az anyagi vonzatot, azt kipréseltem, de hiába szerveztem mindent aköré, hogy minimalizáljam az időszükségletet a kevés a kevesebb és a minimum sem lett elég).


Total megertem, az elso karimnal nalam is ez volt az egyik fontos szempont.
Aztan csinaltam egy olyan spec karit, amivel megtehetem, hogy tenyleg minimalizalom (napi 5 perc eleg bir lenni) a jatekidot, ha olyan kedvem van, es elvezhetem (szomorithatom) tovabb a tarsasagot. Megfontolasra javallom.
Erdektelen lexikalis tudas. Rajongoinak zome sem tudja, es nem is erdemes tudni.
Tovabba Miklos 4 eve kijelentette, hogy nem var tobb focihoz vagy F1-hez kapcsolodo kerdest, es azok Mar szerepelt ertekelest kapnak, ha egyebkent minden mas kitetelnek meg is felelnenek.

Idézet: PiszkosBeck - 2013.07.30. 14:00:48
sziasztok az én kérdésem se fogadták el azt tettem fel kérdésnek hogy:
Crisitano Ronaldo egy híres focista, de mi a teljes neve?

Cristiano Ronaldo Luis Nazário de Lima
Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Cristiano Ronaldo Madeira Caeiro
Cristiano Ronaldo Eduardo Regufe Alves

Ez nem sokban különbözik sok itt szereplő jó kérdéstől és mégis rossz értékelést kapott ,mert Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ... Szerintem ez nem egy olyan kérdés amit nem lehet tudni... és sok hasonló kérdéssel találkoztam már más neveknél pl mi Barack Obama középső neve...


Barack Obama kozepso neve azert ismert, mert elso megvalasztasa soran politikai kerdest igyekeztek kovacsolni belole egyesek azzal, hogy kulonfele osszeeskuves elmeleteket epitettek kore.
Dátum: 2013.07.30. 15:11:04
Idézet: Redswift - 2013.07.30. 09:55:21
"Akkor az a véleményem, hogy ezt nagyon rosszul csináltátok meg!
Ez nem oldja meg hosszútávon a 10 épületes küldetések problémáját, sőt kifejezetten rosszabb lett a helyzet hiszen egyre nehezebb lesz a tudás fájával szintet lépni arról nem is beszélve, hogy sikerült valami rendkívül bonyolult módon teljesen kiszámíthatatlanná tenni azt.
Mellesleg nem ezt kommunikáltátok szerintem a tudás fája bejelentésekor, legalább is erősen félreérthető volt az egész..."


Par dolgot itt nem latsz helyesen.

Vegyunk vegig: Miklos hozzaszolasa egyertelmu volt, a tudas fajarol beszelt nem mas epuleten, ha ezen epitesz, az nem egy szintnek szamit. Akkor fog egyebkent szintet lepni a fa, amikor kozel van a teglamennyiseg a szukseges ertekhez. Nem lehet vele biztosra menni, de nagyon valoszinure igen.

Ha ugy mukode a dolog, ahogy te ertelmezned, az nem megkonnyitene, hanem ertelmetlenne tenne egy kuldetest, hiszen a 10 szintes kuldetes mindig azonnal keszen lenne. Altalanos igazsag, ha a jatekban azt latod, hogy egy valtozas uta valami trivialisan konnyu lenne, akkor jellemzoen felreertelmezed a valtozas mibenletet.

A tudas fajaval nem lehet roszabb a helyzet mint elotte, hiszen ugyanazok a lehetosegek, amik korabban rendelkezesedre alltak, most is a rendelkezesedre allnak, ami melle plusz lehetosegkent jott e a fa szintlepese. ha nem epited a fat, ugyanott tartasz, mint elotte.

Az a legfobb problema, hogy a kuldetes nehezsegenek kiertekelese soran csak a V5 viszonyokat veszed figyelembe, ahol a HT hianya miatt nem lehet vegtelenitve epiteni semmit. Ezt szerintem korrigalni kene, hiszen a HT nem amiatt lett kiveve V5-rol, hogy ne ehessen ezt a kuldit egykonnyen megoldani, hanem azert, hogy a 10% vadaszat bonusz ne biztositson jelentos elonyt a top szoviknek. Javaslat: mindenki kapjon egy 500-as vagy 1000-es tornyot, es mostantol aki birtokolja, az 1% bonuszt kapjon vadaszatra. Ez az elony elhanyagolhato, de azert letezo, ugyanakkor innentol a V5 is tudna normalisan haladni a 10 szintes kuldivel.

Ha mar irok, megjegyzem, hogy a 11-es tudas fa valami egeszen brutal. Mennyi tegla is az? 130K? Nagyon szepen latszik, hogy amig egy vilag fiatal, addig sokkal tobb teglan osztozik sokkal kevesebb szovetseg. Raadasul ilyen szempontbol minden vilag egy lejton van. A termelok szama csokken, a fogyasztoke no, tehat a ido elorehaladtaval nem a normalis egyre tobb eroforrast szerzek metodus fog ervenyesulni, mint amit az ember egy ilyen jatekban megszokott es elvar, hanem ennek ellenkezoje, ami frusztraciot szul, es egy ido utan bizony meg a savos buntetes ellenere is ellehetetleniti a felzarkozast. Kene valami hatas, ami biztositja, hogy hosszu tavon a termeles atlaga legalabb annyit nojon, mint a fogyasztok szama, de meg kedvezobb lenne, ha egy picit meg ennel is progresszivebben none.
Dátum: 2013.07.30. 14:57:23
Idézet: Paco - 2013.07.30. 09:21:47
Tessék értelmezni az előzményeket, valamint azt, amire reagálsz.
Szóval, ha már Hsz hunter módban tolod, az előzményeket is olvasd, ne csak írj.


Nekem sikerult mindent ertelmeznem, tobbek kozott Miklos eredeti hozzaszolasat is, amire a teves kovetkeztetest sikerult epiteni, sot ismertettem is veletek a helyes ertelmezest. Ha ebbol neked valami tovabbra sem tiszta kerdezz batran, segitek.
Szerintem 100 csatabol eleg jo kozelitest lehet mondani erre.
EH-skent azt tapasztalom, hogy jobb a LE/TP aranya a kaland csatanak, mint a sima vadaszatnak (sajtolast nem szamolva).
Dátum: 2013.07.30. 08:32:49
Idézet: Offsboy - 2013.07.30. 08:28:40
Aham, hát lehet. Tegnap szándékosan nem reagáltam le a Miklós magyarázatát, inkább most sem teszem. Konkrétan milliók vesznek el az építésből, azértmertcsak.


Nem veszik el az epitesbol semmi. Csak magasabb faval tobbe kerul a tegla. Es ezt mashogy irja ki. Fontos erteni, hogy itt csak aranyokrol beszelunk.
Mi is szivtuk a fogunkat mar par napja, hogy nem stimmel az epites, de a rendszer vegulis korrekt, igy hogy erteni is lehet.
Persze jobban kene kommunikalni, mert amikor valaki azt latja, hogy epit 100 pontot a tudas fanal meg atvaltozik 70 pont, akkor joggal gyanakodik bugra.
Dátum: 2013.07.30. 08:28:58
Idézet: Redswift - 2013.07.29. 19:56:36
szerintem így is logikus


Meghokkento, ahogy a jozan eszt felul tudja irni a wishful thinking.
Dátum: 2013.07.30. 08:27:59
Idézet: Paco - 2013.07.29. 19:52:40
Idézet: Miklós - 2013.07.12. 15:01:47

Berakunk még egy kis bónuszt. Van egy olyan szövi küldetés, hogy építs 10 szintet épületen. A Tudás fájánál ez úgy fog működni, hogy ahányadik szintű a tudás fája, annyit számit ebbe a küldetésbe. Tehát ha a fa 10. vagy magasabb szintű, akkor egy szintnyi építéstől a küldetés egyből teljesül.


Itt nem volt kitétel, hogy a Tudás fáján kell +1 szintet húzni. Vagy legalábbis én ezt nem úgy értelmeztem, hanem, hogy bármely más épület +1 emelése a megfelelő méretű fa megléte esetén.
Ha mégis a fán kell növelni, akkor esetleg pontosabban kellene fogalmazni, mert ez eléggé kanyargósan értelmezhető, mint a legtöbb leírás.


A Tudás fájánál ez úgy fog működni, hogy ahányadik szintű a tudás fája, annyit számit ebbe a küldetésbe.
Tessek alaposabban olvasni. Egyertelmuen azt irja, hogy a Tudas fanal mukodik igy.
Dátum: 2013.07.29. 13:09:50
Szerintem nem jo, a jatekvezetes szerint igy idealis, mert ha eventezel, akkor cserebe kell valami szivas. Ne kerdezd a logikajat. Nem latom.
Dátum: 2013.07.29. 12:03:00
Modositottam rajta.
Dátum: 2013.07.29. 11:18:25
Idézet: McMad - 2013.07.29. 11:00:57
Előző szinthez tartozó szorzó...
Ezmiez?
Minden szinthez tartozik egy fix szorzó?


Ja hogy nem ismered a top lassitast.
(202-(toplistapozicio*2))/100 a szorzo. Ennyivel tobb TP kell, es ennyivel tobb jutalom is jar.

Pelda: 5. vagyok a toplistan.
(202-(5*2))/100=1,92
Dátum: 2013.07.29. 10:56:31
Idézet: McMad - 2013.07.29. 10:50:51
OK. No de mi lehet a működési elve, mitől függ az értéke a lassítás-szintlépés szorzónak?


Gondolom az elozo szinthez tartozo szorzot hasznalja, mert azt lepted meg, azt a TP igenyt elegitetted ki. Vagy ha nem ez a kerdesed, akkor nem ertem, hogy mi.
Dátum: 2013.07.29. 10:42:41
Idézet: McMad - 2013.07.29. 10:31:08
+ még 1 megoldás lehetséges a meg nem kapott FAjutira.
Idézet a Fórumunkról (2013.07.18.):
A szintlépésért pedig kemény 1 templomkristályt kaptam! (Ezt is csak úgy tudom hogy ennek se volt sehol nyoma tehát utána kellett kérdeznem a segítség menüpont alatt...)

Eleinte ezek szerint nem volt informálás-Eseményhír a szintlépésnél a FAjutiról, így sííímán belefuthattál 1 Tkristályba úgy, hogy észre se vetted.
Persze ha PONTOSAN emlékeztél a szintlépés előtti Tkristály mennyiségedre és az nem nőtt a szintlépéssel, akkor önrenonc...


Mikor en szintet leptem, mar kiirta az esemenyek menupont alatt a jutamat.
Dátum: 2013.07.29. 10:41:19
Idézet: Offsboy - 2013.07.29. 10:12:46
2. 300-al kell osztani, ezt Miklós kereken leírta. Ha belső infód van, akkor OK, de a fórumban ez jelent meg.


300-as osztas a helyes, tesztelve. Birkat nem ertem.
Dátum: 2013.07.28. 23:07:11
Idézet: Őrmester - 2013.07.28. 20:39:00
Ha 1. szintű a Tudás fája a szövinkben, akkor szintlépéskor a 11 jutalomból csak az elsőt kapom?


Szerintem egyet sem.
Megvan az ötödik győztes.