Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kocos

Dátum: 2009.07.30. 10:38:14
Aprobb fejlesztesi javaslat.
A kijelolt csatakat ne csak torolni, de olvasottra allitani is lehessen.
Dátum: 2009.07.30. 10:35:57
Idézet: Mong0ose - 2009.07.30. 09:00:24
egy kategórában valaki csak 1x lehet bajnok

Ez tetszik!


Nem rossz gondolat, de mi van akkor ha valaki top kategoriaban bajnok, es nem tud ket bajnoki kozott kategoriat ugrani. Ugye a kategoriak egyre tagabbak, nem is tudom, hogy talan 6 szint fer most egy kategoriaba. 6 szintet lepni 1 honap alat pedig nem feltetlenul magatol ertetodo.
Javaslatom: ha valaki bajnok lett X kategoriaban, akkor kovetkezo alkalommal automaikusan X+1 kategoriaban induljon, ha az letezik.
Dátum: 2009.07.30. 10:22:03
Csak egeszen roviden.
Minden ilyen jellegu jatekban a sikeresseg elso szamu zaloga az informaciocsere. Ez az ami a te erkolcsi normaiddal csak reszben egyeztetheto ossze. En maskepp latom, ha valaki egy informaciot megszerez, az onnantol az ove, ugy safarkodik vele, ahogy jolesik.
Ami biztos: amiket leirtal, hogy "csalas" vagy annak tunhet, azok a szabalyok altal nem tiltott modszerek, tehat nkabb csak erkolcsi kifogas emelheto veluk szemben. Szerintem az sem.
Dátum: 2009.07.30. 08:43:46
Idézet: Awenhai - 2009.07.30. 08:14:57
Ha a kvízolimpián te segédeszközt használsz, és ideértem most a Guglit, a kvízadatbázist, és minden lexikont is, az olyan, mint a valódi olimpián a dopping. Egyértelműen becstelen dolog.


No azt ne add be nekem, hogy van aki komoly eredenyt akar elerni es nem hasznal guglit. Masfelol. A sportban - ha mar ezt a peldat hoztad fel - van egy olyan, hogy (sportagankent valtozo), hogy tiltott szerek listaja. A doppingszer olyan szer, ami teljesitmenyt fokozza, de ha nincs rajta a listan, akkor minden tovabbi nelkul hasznalhatod. Se a guglit, se a kvizadatbazist semmi ilyen listan nem lattam. Megjegyzem a gugli hasznalatat eddig meg senkitol nem hallottam kifogasolni, ez egeszen uj.

Az pedig, hogy adatbázist csinál valaki a kérdésekből saját használatra, az egy dolog. Jó erkölcsbe ütköző szerintem, de a szabályok nem tiltják konkrétan. Előnye, hogy a már szerepelt kérdések egy részét nem teszi fel újra. De az, hogy másokat is a használatára bíztat, az szerintem kimeríti a durva csalás fogalmát.
Csal, mert a saját adatai mellé mások adatait is megszerzi, egyszerűbbé válik számára a játék. Emellett el is lopja a játékadatbázis egy részét.


Masok adatait is mgszerzi? Hogy? Es ez csalas? Akkor az is csalas, hogy en kozzeteszem a wikin a 90-es szintu targyakat. Mert azt olyan is elolvashatja aki meg nem tudja megvenni. Sot! Tervezhet vele, es ezaltal elonyhoz juthat.

Taplóságnak pedig a nyilvánossá tételt tartom, ez nálam alappont, hasonló kaliberű, mintha scriptet írt volna a Végzetúrhoz, hogy jobban optimalizálhasson.


Ami viszont tiltott. Szemben ezzel.
Nalam meg ha valaki probal jatekostarsaiert tenni, nem keves aldozattal, az nem taplosag, hanem jofejseg.

Idézet: CaveMaN - 2009.07.30. 08:23:11
Szóval az a helyzet, hogy én minden kérdést kimásolok az adatbázisba, az 3-5 mp-n belül válaszol is.


Akkor ezek szerint felgyorsult, vagy nem egy probabol kellett volna altalnositanom. Mindenesetre kivalo segedeszkoz.
Az olimpia igazsagosabba tetelere pedig szuletett mar par kivalo javaslat.

Bar megjegyzem, a nyilvanos adatbazis PONT, hogy igazsagos, az igazsagtalan az, ha valaki sajat adatbazist gyujtoget. Es ha egy addig kiadatlan zart halmazbol jonnek a kerdesek, akkor egy jatekos konyen megkerheti 10 szovitrsat, hogy jegyezzek fel neki a kerdeseket es a valaszokat, igy rogton egy 400 koruli adatbazissal ugorhat neki az olimpianak, amit viszont mas nem fog tudni hasznalni.
Idézet: Sügér - 2009.07.30. 08:03:34
Mi NEM igaz az aranydukátra?

Az aukciós házban tudsz licitálni vele különböző tárgyakra.
Lélekenergiáért, térkapus és epikus tárgyakért, illetve bajnoki és kvízmedálért szerezhetsz.
Magyarország fizetőeszköze volt a XIV-XIX században.
A Sivatagi Aranydukát Egyiptom állami kitüntetése civilek számára.

Na ez vajon miért spec? Két lehetőség pl a játékhoz kötődik. Sztem ez érdekes, de hát tele van a játék félművelt kisvárosi/tanyasi parasztokkal.

(én is kisvárosi vagyok amugy mielőtt megszól valaki, hogy pesti, de nem vagyok sem félművelt sem pedig paraszt, mást viszont már nem tudok mondani az ilyen emberre)

Kár, hogy anonim módon megy a kérdésfeltevés/értékelés...


Korabban szuletett, egy olyan megallapodas, hogy minosithetetlen hangnemre nem reagalunk, ha erdekel miert tastottak el a kerdesedet, modositsd a hozzaszolasodat elfogadhato stilusura.
Dátum: 2009.07.30. 08:04:40
Idézet: S0laris - 2009.07.30. 08:00:24
a fertőzés elleni küzdelem nem tétel, számtalan tárgy van amivel jelentősen lehet csökkenteni az árát.


Nem komoly tetel, de tetel. Peldaul, ha valaki 68-tol 20%-rol indul neki, akkor (bar most nem teljesen ertem, hogy mar 68-on is dupla, vagy csak 69-re lepve) 217000 LE a kulonbseg. Nem szamottevo, de azert erezheto.
Dátum: 2009.07.30. 07:49:48
Ket hozzafuznivalom lenne a varhato fejlesztesekhez:
* Ha valaki lemarad fertozesben, az fizesse meg az arat ennek, es 68. szinttol fizessen dupla adot a dupla csokkenes melle.
* Nagyobb lemaradasok athidalasahoz javaslom, hogy 78-tol 3, 88-tol 4% legyen a csokkenes, igy elvileg 68-tol 32 szintlepes alatt 98%-ot lehetne ledolgozni. Termeszetesen tripla, illetve negyszeres aron.
Dátum: 2009.07.30. 07:44:09
Idézet: Awenhai - 2009.07.30. 06:27:21
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2009.07.30. 02:18:28
Idézet: Mortimer - 2009.07.30. 01:49:03
Nyílt tény, hogy kvízadatbázist használnak. Ezt tudja mindenki.


A sajat nevedben, Mortimer kerlek. A sajatodban.


Mivel az adatbázis gyűjtője volt olyan tapló, hogy még hirdette is a fórumon, ezért nem kell túl sokat gondolkodni azon, hogy becsületesek-e a győztesek. Lehet közöttük becsületes, de azért kicsi az esélye. 45 helyes választ lassabban adtam meg guglizás nélkül, mint a győztes az összes helyeset. Ne mondjátok, hogy nem valószínű a segédeszköz...


Egy: nem tudom ki milyen alapon itelkezik, en sehol nem olvastam, hogy tiltott modszer lenne adatbazis keszitese es hasznalata. Tehat meg ha hasznalja is a gyoztes, miert ne tehetne? Mi lenne ebben a becsuletlen?

Ketto: en egyszer egy korabbi kvizolimpian egy kerdest atfuttattam a nyilvanos linken, es megallpitottam, hogy az olyan lassu, hogy a kezzel guglizas hamarabb eredmenyt hoz, es mivel az ido donto tenyezove lepett elo, azota nem is probalkoztam tobbet. Igaz kerdesek elbiralasanal nagyon hasznos segedeszkoz (hogy szerepelt-e mar).

Harom: azert, mert valaki megtehette, vagy azert mert nalunk ugyesebb es gyorsabb volt, meg nem biztos, hogy meg is tette. A jatek egyeb teruletein is visszakoszon ez a rendkivul sajnlatos jatekosi eszmefuttatas. Ha nekem ez nem jon ossze, neki meg igen, es allandoan, es sokkal jobban csinalja, akkor tuti csal. Szkriptel tamad, toplistat monitoroz, kvizadatbazist hasznal. Termeszetesen nincs kizarva, hogy ezt teszi, de csak abbol, hogy nalam ugyesebb es abbol, hogy megteheti, ez nem kovetkezik. Ne tessek elfelejteni, hogy mindig van ugyesebb, mindig van okosabb jatekos. Nalam, nalad, mindenkinel.

Negy: az adatbazis nyilvanos. Csak 3-5 ember tudja hasznalni? Aki az elozon tudta hasznalni es nyert, az mostanra elfelejtette? Vagy miert nincs ott az elbolyban ujra? Valoszinubb szamomra a kovetkeztetes, hogy a jo eredmeny nem (elsosorban) az adatbazid hasznalattol fugg.

Ot: az adatbazis gyujtoje taplo? En azt gondolom, hogy aldoztos munkaval a kozossegert probalt tenni valamit. Ez nem taplosa, hanem becsulendo. A kozossegert szot alahuznam, mert pontosan ezert hozta nyilvanossagra. Ja es kerdem en, ha az adatbazis a non plus ultra, azon all vagy bukik minden, akkor o, akinek bizonyos, hogy van gyorsabb hozzaferese a sajat adatbazisahoz, most vajon miert nincs ott az elen?
Dátum: 2009.07.30. 04:08:48
Nono. Azert taphegyek is legyenek. Vagy legalabb termetes dombok.
Dátum: 2009.07.30. 02:18:28
Idézet: Mortimer - 2009.07.30. 01:49:03
Nyílt tény, hogy kvízadatbázist használnak. Ezt tudja mindenki.


A sajat nevedben, Mortimer kerlek. A sajatodban.
Dátum: 2009.07.22. 22:56:16
Idézet: Eliteninja - 2009.07.22. 16:45:35
Hmm, ez érdekes elképzelés, de remek. Egyébként még mindig nem tudjuk mit ad a fertő 100...


Meg azt sem, hogy most akkor 10, 11 vagy 26 dimenzio. Maradjunk a temanal.
Dátum: 2009.07.22. 22:53:40
Idézet: Miklós - 2009.07.22. 16:36:19
Esetleg még egy megoldást tudok elképzelni:

Egy általad választott szakértelmedet, amely elérte a maximumot, tovább fejlesztheted, egészen max+5-ig.
78. szinten egy második maxos szakértelmet is felfejleszthetsz.
88. szinten egy harmadikat is.
Stb.

1.) Ez még egy aránylag egyszerűen implementálható megoldás lenne.
2.) Aki a fertőzését csak később csökkenti le nullára, nem kerülne további óriási hátrányba.
3.) Aki akarja, az SPM-et húzza fel, aki akarja a kronokompenzációt, stb.


Elfogadhato megoldasnak tunik. Talan nem az idealis, de boven jobb mint ami most van es keves kiveteltol eltekintve megoldja a felvetett problemat.
Teljesen igaz.
Idézet: S0laris - 2009.07.21. 23:55:32
nem beszólásnak szántam. engem a hideg kirázna ha nem tudnék portyázni.


Nagy mazlink van azzal, hogy van KH. De ha nem lenne sem lehetne egy szavunk sem.
Tudomasul kell venni, hogy valamit valamiert.
Jol mondod. HA bekerul valaki. HA.
Idézet: Petur - 2009.07.20. 15:50:34
A játék ezen időszakában derült ki, hogy a szinthátrány behozható, ha elegendően erős vagy ahhoz, hogy a nálad magasabb szintű karaktereket le tudd győzni. Ekkor derült ki az is, hogy a 30 portyás beállítással csak portyából akár több LÉ is kihozható, mint vadászatból, és a 30 portyának köszönhetően sokkal erősebb állatot lehet nevelni.


Ket modositas is volt ekkoriban. Az egyik viszonylag hamar: a portyapontok, es hogy felfele tobet tudsz tamadni. Nyilvan ez az elen levoket hatranyosan erintette, a zarkozokat elonyosen. Ugyanez isgaz a masik valtozasra, ami valamivel kesobb kerult be, hogy felfele utve a TP alapja masfelszeres a lefele uteshez kepest. (Szint/2 illetve szint/3).
Ezek nelkul a felzarkozas lenyegesen nehezebb lett volna.
Uj szervereken ez nem igaz. Ugyanis mig nekunk me csak az alap LE termelok maximalasa volt cel, addig a most indulo kariknak mar a transzplant es az ultraspec is jatszik. Angolon sztem eleg jol bizonyitotam, hogy a csak maxolnk es mas semmi taktika folenyesen veri az egyeb elkepzeleseket.

Masik: azert en nagyon ott lihegtem Ariel nyakan a LE termelo maxolast illetoleg. Egy het nem volt koztunk. Akkoriban pufoltek engem is rendesen. Dzso, Worgolx, Aranyalma.
Sztem elmeletileg a varazslok elonyet ki fogja egyenliteni egy termeszetes folyamat. Ahhoz, hogy eredmenyes varazslo taktikat folytassa le kell varazsolni az ellenfeled, azaz tolni kell az IQ-t az egekbe. 250, 270 vagy tobb IQ kifejlesztese viszont ultra draga.
Ahoz viszont, hogy alulmaradj, bosegesen elegendo akar 60-as IQ is.
Tehat amikor a sikeres varazslo taktikahoz szukseges IQ mar tul magas lesz, akkor hiaba kell tobb tul hozza, olcsobb lesz egy tamadas-ero-kritikus utes harmasra alapozo kozelharcos taktika. En mar tudok is karaktert, aki ebben az iranyban fejleszt karaktert, es sztem eredmenyes lesz.
Idézet: Atomant - 2009.07.22. 08:40:59
Úgy gondolom sokkal szélesebb azok köre akik a Mézga Családot ismerik mint akik Narutora, Songokura vagy épp a Pokemonra csorgatják a nyálukat mégis valahogy ezekkel kapcsolatos kérdésekkel naponta találkozhatunk az oldalon. Azok se nem érdektelenek se nem rétegkérdések.
Atomant


Szep lenne, de ez nem ennyire egyertelmu. Masreszt viszont a koetkeztetesed amit levontal hibas. Vö. BB emlekerem.
Idézet: Lanmandragoran - 2009.07.21. 14:21:12
De ha már így ki lettem emelve; valóban nem vagyok annyira higgadt, mint mondjuk Kóc vagy Cirip, ezt aláírom.


Hat en nem.